Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Повтарящи се сънища


Recommended Posts

Напоследък тройката присъства много често в сънищата ми.

Снощи "чух"в съня си-"В яслата сте три Марии."

Потърсих символиката и с изненада открих, че в Новия завет са три Марии.

Още по-странно е, че съм твърде далече от вярваща християнка.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 97
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Това лято излезе нова книга от професионалист по темата за сънищата -"Съзнателно сънуване" от Дейвид Гордън.

Дейвид е психолог и води курсове по съзнателно сънуване.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Напоследък тройката присъства много често в сънищата ми.

Снощи "чух"в съня си-"В яслата сте три Марии."

Потърсих символиката и с изненада открих, че в Новия завет са три Марии.

Още по-странно е, че съм твърде далече от вярваща християнка.

Аз също като теб имах един подобен сън.Една нощ сънувам че на вратата ми са застанали 3 влъхви да орисат детето ми,нещо такова беше.И най-интересното беше че аз не знаех точно какво означава влъхва,после се разтършувах в интернет(да живее поне още 100 години :D ) и от там разбрах.А за трите Марии къде точно си го прочела(в Библията къде точно-не че много я чета,просто ми стана интересно).Не е важно да си вярваща християнка на думи ,по-важно е да си невярваща християнска с любящо сърце и голяма душа.

Редактирано от mary6
Линк към коментар
Share on other sites

Напоследък тройката присъства много често в сънищата ми.

Снощи "чух"в съня си-"В яслата сте три Марии."

Потърсих символиката и с изненада открих, че в Новия завет са три Марии.

Още по-странно е, че съм твърде далече от вярваща християнка.

Аз също като теб имах един подобен сън.Една нощ сънувам че на вратата ми са застанали 3 влъхви да орисат детето ми,нещо такова беше.И най-интересното беше че аз не знаех точно какво означава влъхва,после се разтършувах в интернет(да живее поне още 100 години :D ) и от там разбрах.А за трите Марии къде точно си го прочела(в Библията къде точно-не че много я чета,просто ми стана интересно).Не е важно да си вярваща християнка на думи ,по-важно е да си невярваща християнска с любящо сърце и голяма душа.

Може би става въпрос за Дева Мария, Мария Магдалина/или Мария Клеопова!?/ и Мария Зеведеева. Иначе има още споменавани жени, носещи името.

Може би в сънищата на всеки човек, понякога присъства символизирана и човешката история/митове/.

Боя се, че ще те подведа. Нека знаещите помогнат.

Редактирано от shelter
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

Здравеите.Не взимам участие често в подобни дискусии,но тази сутрин след като се сабудих и озовах в деиствителността след поредната ужасно натоварваща и изпалнена с ужас нощ реших да се поразровя в google,след което ви открих и ето на вече ви пиша.Ситуацията при мен е следната:От 7 месеца неспирам да сънувам кошмари,в основата на които винаги се корени едно и сащо-болестта на майками.Случката и мястото на деиствието всеки пат е различно,но главния замисал е един и същ,а именно осъзнаването на проблема-че майками се е разболяла отново и ужаса който започвам да изживявам наи-вече аз защото майками не осъзнава,че е болна-все пак става вапрос за психично растройство,а близки и роднини нямаме много като цяло,а и малкото,които имаме не са до нас в този тежък момент.Така,че сложността на цялата ситуация пада изцяло върху мен.А съм просто разбита,паникиосана и силно разтревожена от чувството на безпомощност.Да гледаш как човека,който ти е дал живот,човека който обичаш повече от всичко на света се променя под лапите на коварната болест и вапреки нечовешките си усилия да неможеш да спреш развитието и-това просто смазва и теб.Винаги много силно впечатление ми прави погледа и-очите с,които ме гледа по нов начин,все едно не сам аз нейната обичана дащеря,а все едно сам зъл престъпник дошъл да я нарани и да и отнеме най-ценното,поглед на съмнение и недоверие.В някои от санищата ми понякога участват и други хора,но те не играят някаква важна и запомняща се роля,а са посто второстепенни герои.Надявах се с времето кошмарите да спрат или поне да избледнеят,но ето на не се случва,дори стават по обтегнати и страшни.Тази нощ дори се стигна до убийството на маиками от мен,понеже болестта я беше преварнала в демон,който ме гони и преследва дълго време...изплаших се силно и се събудих...Куриозът е,че не всичко което ви разказах е само сън.Маиками наистина беше болна цели 2 далги години,но благодарение на мен,лекарствата,болницата в която полежа и разбира се благодарение най-вече на Господ вече 7 месеца тя е по-здрава от всеки от нас.Но именно когато целия този кошмар свърши на яве,той започна да ми се присънва и да ме тормози нощем.Ако някой е компетентен по темата и знае дали сънищата ми показват,че още не сам се утърсила и съвзела от случилото се или пак предвещават нови разболявания на майка ми,или нещо друго,което не предполагам моля да ми отговори.А също и ако някой знае как мога да прекратя евентуални нови нощни ужаси.Благодаря.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Blaze,

Това, което си преживяла няма как да не се е отпечатало дълбоко в съзнанието ти. Вероятно в теб е останала голяма доза страх – изявен или потиснат. Страхуваш се за майка си, страхуваш се и за себе си. След като външно вече няма причина да изпитваш този страх тъй като майка ти е оздравяла, той се проявява в сънищата ти. Все пак ще се съгласиш, че е за предпочитане страхът да се проявява в сънищата ти, отколкото в будно състояние. Тези сънища показват, че той е в теб и ти трябва да се освободиш от него. Преди всичко го приеми, той е нещо нормално след всичко, което си преживяла. Можеш преди да заспиваш и след събуждане да си повтаряш, че следващия път когато сънуваш подобни кошмари, ще си спомниш, че майка ти вече е здрава и, че всичко е само сън. Когато осъзнаеш че сънуваш много лесно можеш да си наложиш волята да се събудиш. Човек сам създава сънищата си, в твоя случай – собствените ти страхове. Методи за справяне със страховете има най-различни. Можеш да отвориш тема в подфорум Психология или в подфорум Психотерапия онлайн. Можеш да прочетеш и съществуващите там теми, където със сигурност ще намериш нещо засягащо и самата теб.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Блазе,

пишеш че майка ти е била цели две години болна и до колкото разбирам си почти единствения и близък човек, който да се погрижи за нея и да и помогне. Предполагам, че тогава си изтласкала дълбоко в подсъзнанието си тежката отговорност и големия ти страх, концентрирала си се изцяло върху необходимостта да бъдеш до майка си и да я подкрепяш с всичките си сили в борбата с тази лоша болест. Вероятно чак сега, когато майка ти е вече здрава си си позволила малко да се отпуснеш и чрез тези сънища се отърсваш от цялото натрупано напрежение и страх.

Освен това кошмарите в не бива да се свързват с нещо лошо, те са даже много здравословни и полезни, мисля че има такива изследвания. На сън ти отработваш различни опасни и тежки ситуации, търсиш изход от тях. Някъде дълбоко в теб се таи страха и ужаса тя да не се разболее отново. Част от думите ти сложих в удебелен шрифт, според мен ти сама си отговаряш защо сънуваш тези кошмари и за какво искаш да бъдеш подготвена.

...От 7 месеца неспирам да сънувам кошмари,в основата на които винаги се корени едно и сащо-болестта на майками.Случката и мястото на деиствието всеки пат е различно,но главния замисал е един и същ,а именно осъзнаването на проблема-че майками се е разболяла отново и ужаса който започвам да изживявам наи-вече аз защото майками не осъзнава,че е болна-все пак става вапрос за психично растройство,а близки и роднини нямаме много като цяло,а и малкото,които имаме не са до нас в този тежък момент.Така,че сложността на цялата ситуация пада изцяло върху мен. ...

Подсъзнателно искаш да си сигурна, че ще можеш да се справиш, да реагираш адекватно каквото и да се случи. Тогава ще се успокоиш и кошмарите ще престанат.Те са нещо като тренировка за да постигнеш вътрешна сигурност и спокойствие.

Ако това положение продължи още дълго и те затормозява послушай съвета на Станимир, отвори тема в Психотерапия онлайн, ще получиш квалифициран съвет от наистина много добри психолози.

Ако на сън си видяла смъртта на майка си, по-скоро е хубаво предзнаменование, ще умре страхът ти и лошото. Такова е моето тълкуване поне.

Поздрави.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 8 months later...

Днес за пореден път сънувах сирени, терористично нападение... имам този сън от около година и се появява веднъж на 2-3 месеца и ситуацията с много малки разлики(веднъж са терористи, веднъж самолети се врязват в блоковете, веднъж безпилотни бомби)... наистина не мога да разбера каква поука би могло да има в подобен страховит сън...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Повтарящите се сънища често са важни послания - важни въпроси, пред които човек се изправя и трябва да разреши, важна стъпка в живота, метод за решаването на важен проблем.

Има ли сте повтарящи се сънища?

Приятни или неприятни бяха те?

Ако са били неприятни как реагирахте и какъв урок ви донесоха?

Как тълкувате повтарящите се сънища? И как влияят на будния ви живот?

Предупреждавали ли са ви за нещо важно?

:) И аз имам сънища с повтарящи се елементи в тях: морето и градът.

При този с морето аз съм на морето и утре си тръгвам, и много искам да се изкъпя, мисля си: толкова дни съм тука, а не съм влизала във водата, а няма време, трябва да си тръгвам... поне един път да вляза, преди да съм си отишла...

Но съм си забравила банския... този сън много пъти се повтаря... ;)

Другия е, че търся града. Вървя, скитам, обикалям дълго време, и съм страшно изморена...а не знам посоката, името на града, дори не знам дали съществува... Но трябва на всяка цена да отида там... :huh:

Не си го обяснявам... :(

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Здравеите.Не взимам участие често в подобни дискусии,но тази сутрин след като се сабудих и озовах в деиствителността след поредната ужасно натоварваща и изпалнена с ужас нощ реших да се поразровя в google,след което ви открих и ето на вече ви пиша.Ситуацията при мен е следната:От 7 месеца неспирам да сънувам кошмари,в основата на които винаги се корени едно и сащо-болестта на майками.Случката и мястото на деиствието всеки пат е различно,но главния замисал е един и същ,а именно осъзнаването на проблема-че майками се е разболяла отново и ужаса който започвам да изживявам наи-вече аз защото майками не осъзнава,че е болна-все пак става вапрос за психично растройство,а близки и роднини нямаме много като цяло,а и малкото,които имаме не са до нас в този тежък момент.Така,че сложността на цялата ситуация пада изцяло върху мен.А съм просто разбита,паникиосана и силно разтревожена от чувството на безпомощност.Да гледаш как човека,който ти е дал живот,човека който обичаш повече от всичко на света се променя под лапите на коварната болест и вапреки нечовешките си усилия да неможеш да спреш развитието и-това просто смазва и теб.Винаги много силно впечатление ми прави погледа и-очите с,които ме гледа по нов начин,все едно не сам аз нейната обичана дащеря,а все едно сам зъл престъпник дошъл да я нарани и да и отнеме най-ценното,поглед на съмнение и недоверие.В някои от санищата ми понякога участват и други хора,но те не играят някаква важна и запомняща се роля,а са посто второстепенни герои.Надявах се с времето кошмарите да спрат или поне да избледнеят,но ето на не се случва,дори стават по обтегнати и страшни.Тази нощ дори се стигна до убийството на маиками от мен,понеже болестта я беше преварнала в демон,който ме гони и преследва дълго време...изплаших се силно и се събудих...Куриозът е,че не всичко което ви разказах е само сън.Маиками наистина беше болна цели 2 далги години,но благодарение на мен,лекарствата,болницата в която полежа и разбира се благодарение най-вече на Господ вече 7 месеца тя е по-здрава от всеки от нас.Но именно когато целия този кошмар свърши на яве,той започна да ми се присънва и да ме тормози нощем.Ако някой е компетентен по темата и знае дали сънищата ми показват,че още не сам се утърсила и съвзела от случилото се или пак предвещават нови разболявания на майка ми,или нещо друго,което не предполагам моля да ми отговори.А също и ако някой знае как мога да прекратя евентуални нови нощни ужаси.Благодаря.

Ние може да издържим над 40 дни без храна, над 7 дни без вода, но само до 4 денонощия без сън.

Защо? Сънят е чудесен психотерапевт, даден ни от Твореца, за да преработваме ежедневният стрес и да оцелеем. А защо понякога сънуваме кошмари?

Първо да си отговорим, от какво е най-страшният страх? - От Неизвестното!

През денят съзнанието ни потиска страховете ни, не ни позволява да си помислим за най-лошото и образно казано, "замита боклука под килима", вкарвайки проблема в подсъзнанието.

През ноща обаче, когато съзнанието спи, започва отработванито на потиснатите проблеми, чрез сънища, в които стигаме до най-лошото,

отвъд което обаче, вече няма неизвестно.

Чрез повтаряне на този сън, психичното напрежение постепенно спада.

Разбира се, не е полезно за психиката да помним тези сънища, и наистина Творецът се е погрижил и за това - след събуждането ни, сънят бързо "бяга" и само след броени секунди вече не помним почти нищо.

В конкретния случай, тези сънища показват огромната Ви тревога, майка Ви да не се разболее

отново. Тревога, която е непоносима за психиката Ви и сънят/психотерапевт трябва да я отработва през ноща.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Много често сънувам един апартамент намиращ се незнам къде но в съня този апартамент е мой - входа и пред вратата е малко неугледно(старо като в повечето входове) но апартамента ми е уютен и много често лампите не работят - все се опитвам да светна - но все не работят, единствено в спалнята светва - коридора никога - малко ме е страх на тъмно сама честно казано но този апартамент го знам на изуст как изглежда, сънувам го толкоз често че

Има и още един дето го сънувах поне 10 пъти - дето съм на фронта - нещо като Сталинград - не точно но пак е зима и се налага да се сражавам - и все едно и също става - в един момент ми свършват патроните докато заредя един от наште пада ранен до мен и моли за помощ - тръгвам да помагам - поне превързвам, него спасявам макар че продължава да стене, но аз трябва да се сражавам иначе загивам - продължавам да се мъча да заредя - точно тогава един от враговете ме вижда и докъто реагирам ме улучва баш в сърцето после ща не ща падам и забравям за ранения в краката ми, който егоистично продължава да стене и да ме вика - но аз давам фира и да искам не мога да му помогна тогаз - ако беше на влюбване досега да съм се превлюбила 10 пъти - но всеки път правя грешка наместо да заредя автомата тръгвам да помагам на ранен - веднъж си спомних този сън от предните пъти и реших да не помагам ами да си заредя автомата първо но онзи от врага пак ме улучи и нито себе си спасих нито ранения в краката ми - трябва като се случи пак този сън да си помислч как да спасч и двама ни в случая - и как да заредя светкавично

Редактирано от Гарванче
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Здравейте. Аз бих искала да ви споделя мой сън, който, с известни разлики, се повтори 3 пъти, но аз все още не мога да разбера какво точно ми "казва". Малко преди да започна работа в една международна фирма, сънувах, че тази фирма всъщност е летище, от където трябва да излетя със самолет в 3 часа. Много ми е притеснено дали ще успея, имам много препятствия, но накрая успявам да стигна навреме на летището. (В действителност интервюто ми беше в 3 часа и имах доста перипетии преди да стигна....)

След известно време отново сънувах фирмата като летище, но този път заедно с всичките ми колеги. Бяхме летяли със самолет и бяхме на някакво друго място. Всички бяха с багажите си, а аз не можех да намеря моя багаж...Чудно ми беше откъде си вземат багажите другите хора, аз само се лутах и не можех да го намеря. Накрая седнах в един ъгъл и започнах да ям някакви шоколадови бонбони. Тогава при мен дойде една колежка и ми каза, че тя ще ми покаже откъде да си взема багажа.

Последният път, в който сънувах подобен сън: с колегите ми ще пътуваме със самолет за някакво друго място. Имаше огромен самолет, на който всички се качваха. Аз се колебаех, не знаех дали искам да се качвам....Реших, че няма да се кача на самолета, скрих се в една тоалетна, но всички започнаха да ме търсят и да викат името ми...Казах си, е, добре, щом трябва...Качих се, излетяхме, сънувах небе...Пристигнахме на някакво друго летище. Всичко бе небесно синьо.

Какво според вас значи това, че сънувам фирмата като летище? Благодаря ви много.

П.П. Може би трябва да спомена, че вече не работя в тази фирма. Също така, докато още работех там, наистина пътувах със самолет 2-3 пъти, само че не беше във връзка с работата ми, нито пък с колеги.</SPAN>

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Здравейте на всички!

Има съм много повтарящи се сънища. Повечето с времето се променят /за сега към добро/ някои детайли и усещания и така разбирам и аз накъде вървя ;о). Няколко години 6-7 всяка вечер сънувах, че падам в бездънна яма. Много е тъмно и нищо не мога да направя, просто падам сякаш часове и се събуждам точно преди да стигна земята... /това беше в детството ми имах проблемно семейство/.

Това за което искам да ви питам е за един малко по-особен сън: Сънувам река и каменен мост над нея, от другата страна на моста има каменна постройка, малък пазар и крепостна стена, сезона е пролет/лято много е слънчево и приятно. Сякаш се наблюдавам от страни. Хванала съм един мъж за ръката и тичаме към една стена на постройката която е малко скрита няма пряка видимост към пазара. Много сме щастливи, усещането е на извираща и изпълваща любов, вяра, сигурност и спокойствие. Двупосочно е не само от мен към него. Целуваме се и искам да видя лицето му, но до скоро не можех да видя лицето...

Този сън го сънувам от както се помня всяка година поне веднъж. Всеки път когато се събуждам съжалявам че пак не съм видяла лицето, но чувствата останали от съня са много силни и ме държат по цял ден. Миналата година август пак го сънувах, но този път видях лицето. Интересното поне за мен е че този човек го познавам от 2 год. но преди това не съм го сънувала. Никой друг не съм виждала в съня си освен него.

Надявам се можете да ми помогнете с тълкуването. Благодаря предварително! :yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте!

И аз имам един сън, който съм сънувала поне 2-3 пъти вече. Сънувам, че съм някъде на някакъв остров. На брега има хотел, който е много по-висок от нивото на водата. Изведнъж идва много голяма вълна, почваме да тичаме. понякога сам сама, понякова с мъжа ми. Тичаме нагоре към хотела и вътрешно мисля, че сме се спасили от водата. Но точно преди да уради се събуждам.

Гледам, че има и други хора, който са сънували подобен. Дори е моя много близка приятелка е сънувала същия сън много пъти. До такава степен се плаша, че съм решила никога да не ида на почивка на остров, защото не знам кога ще се случи това, макар че това, че го сънувам не значи, че ще се случи изобщо... Какво мислите, че значи?

Линк към коментар
Share on other sites

Вероятно се чувстваш несигурна в живота си. Островът може би показва, че се чувстваш ограничена от обстоятелствата. Не виждаш възможност да ги промениш, да избягаш от тях или да излезеш извън техните рамки. Дали не чувстваш средата, обкръжението си и въобще света враждебни? Хотелът е убежище. Може би ти самата, някой или нещо в което вярваш.

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

И аз имам един сън, който съм сънувала поне 2-3 пъти вече. Сънувам, че съм някъде на някакъв остров. На брега има хотел, който е много по-висок от нивото на водата. Изведнъж идва много голяма вълна, почваме да тичаме. понякога сам сама, понякова с мъжа ми. Тичаме нагоре към хотела и вътрешно мисля, че сме се спасили от водата. Но точно преди да уради се събуждам.

Гледам, че има и други хора, който са сънували подобен. Дори е моя много близка приятелка е сънувала същия сън много пъти. До такава степен се плаша, че съм решила никога да не ида на почивка на остров, защото не знам кога ще се случи това, макар че това, че го сънувам не значи, че ще се случи изобщо... Какво мислите, че значи?

Отработване на ужаса от Цунамито, убило стотици хиляди преди няколко години.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,аз също искам да помоля ако може някой да разтълкува сънят на синът ми.От ноември насам сънува един и същи сън вече шест пъти и се чудя какво иска да го предупреди.

"Както си стои изведнъж започва силно да вали и има много светкавици и гръмотевици които удрят земята,по някога го пронизват светкавиците."Предварително благодаря!:thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,аз също искам да помоля ако може някой да разтълкува сънят на синът ми.От ноември насам сънува един и същи сън вече шест пъти и се чудя какво иска да го предупреди.

"Както си стои изведнъж започва силно да вали и има много светкавици и гръмотевици които удрят земята,по някога го пронизват светкавиците."Предварително благодаря!:thumbsup2:

Това по принцип е за темата Повтарящи се сънища. Напиши малко повече. Какво е отношението му в реалния живот към дъжда и светкавиците? Когато е валяло и е бил пронизван от светкавици насън, страхувал ли се е? Опитвал ли се е да се скрие от дъжда? Въобще какво е било отношението му към случващото се? Сам ли е бил? Как засяга дъждът средата наоколо? Забелязват ли се някакви наводнения, разрушения....? Кога се събужда синът ви: след като дъждът отминава или по време на бурите?

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,към въпросите на Станимир : По принцип синът ми много обича дъжда,но се страхува от светкавици и громотевици.В единия от сънищата сънува че спи гол и в стаята влиза мъж с бяла коса и му дава бански,в момента в който си тръгва започва пороен дъжд придружен от светкавици и гръмотевици.Всеки път гръмотевиците удрят земята и я унищожават.В някои от сънищата по време на светкавиците синът ми го пронизва ток,през това време се притеснява за мен и сестра си.Събужда се именно докато го пронизва токът.

През октомври моналата година синът ми дойде при мен в Холандия с мисълта да си намери работа и да се установи тук.От ноември започна да сънува този сън с някои разлики но не всичко си спомня.

Може би трябваше да пиша в повтарящи се сънища,но не бях сигурна за което се извинявам.

Благодаря за помоща поздрави и благопожелания:thumbsup:

Редактирано от nonik
Линк към коментар
Share on other sites

Това, че синът ви се страхува от гръмотевици обяснява доста неща. При повтарящите се сънища най-често става въпрос за навици и страхове – съзнавани или такива, които сме преодолели съзнателно, но остатъци от тях все още са живи в подсъзнанието ни. Синът ви трябва да преодолее проблема в будно състояние. Ако има желание, нека при следващата гръмотевична буря просто да застане на прозореца и да наблюдава светкавиците. На мен лично това ми доставя голямо удоволствие. А и въздухът по време и след гръмотевична буря винаги е изключително свеж и изпълнен с енергия. В града опасността да те удари светкавица е почти нулева.

Линк към коментар
Share on other sites

Относно страха от гръмотевици - това издава по-властен характер, страх от бъдещето и от загуба на контрол над живота ни.

При жени с "по-мъжки" характер също се среща този страх.

Смята се, обаче, че в основата му е подсъзнателното чувство за самота и желание за опора и закрила.

Идеята е, че ни е страх от определени неща именно поради символизма, който изпраща сигнала в подсъзнанието ни. Тоест, напипва оголена струна там.

Някои хора пък се "зареждат" от гръмотевичното и дъждовно време. Това е така, защото подобни климатични бури отнемат статичното електричество и успокояват превъзбудената нервна система - при по-сензитивните хора.

Редактирано от Чебурашка
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря много за направените тълкувания!След като прочетох мненията ви съм по спокийна,че в съновниците пише не много приятни неща за гръмотевиците.

А какво мислите за мнение изказано от мой познат,че гръмотевиците говорят за пречистване.

Направи ми впечатление също че сънува този сън през Коледните пости и сега пак за Великденските пости,както и това че в периода докато си беше в България 26.12.09-22.01.10 не сънува сънят именно това ме озадачава.Възможно ли е да е страхът му как ще се реализира тук?

Поздрави,ноник.

Линк към коментар
Share on other sites

Ами да, възможно е. Възможно е да изпитва някаква вина и светкавиците в съня за него да са един вид наказание, т.е. чрез тях „да изкупува“ вината която си е вменил. Това също е вид пречистване и какво по-подходящо наказание от нещо, от което се страхува – светкавиците. А те и митологично се свързват с Божия гняв и възмездие. Това все пак е само предположение, но си заслужава да му обърнете внимание.

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря много за направените тълкувания!След като прочетох мненията ви съм по спокийна,че в съновниците пише не много приятни неща за гръмотевиците.

А какво мислите за мнение изказано от мой познат,че гръмотевиците говорят за пречистване.

Направи ми впечатление също че сънува този сън през Коледните пости и сега пак за Великденските пости,както и това че в периода докато си беше в България 26.12.09-22.01.10 не сънува сънят именно това ме озадачава.Възможно ли е да е страхът му как ще се реализира тук?

Поздрави,ноник.

По много причини не трябва да се вярва на Съновниците.

Повтарящият му се сън означава, че напрежението от страхът му от светкавици и гръмотевици, още не може да спадне до поносими за неговата психика граници. Но след всяко сънуване, напрежението спада и страхът става по поносим.

Този страх е негова индивидуалност, която е трудно разбираема за другите.

По анализа на такива индивидуални особености, хомеопатите определяме т.н. конституционално хомеопатично лекарство. yahoo_33.gif

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

от десет години сънивам един и същи сън през определен период от време.в съня си съм на възрастта в която съм в момента а може би малко по-малък сънувам едно русо момиче висока около 177 178 см, с руса коса и атлетично тяло.понякога сънищата са различни само момичето е същото а понякога се повтаря и целия сън.днес говорих с 1 познат и тои ми каза че може би имам някаква кармична връзка с това момиче от съня ми. Възможно ли е това и някои има ли някакво друго обяснение и тълкование на съня ми ?

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...