Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Среща на Портала - лято 2014 година


Recommended Posts

Макар срещите да стават все по-трудни по обективни причини, предлагам отново да опитаме тази година. 

 

Какво ще кажете за дестинации, които са лесни като достъп и сравнително евтини, в същото време - привлекателни като природа, забележителности и туристически комфорт?

Например:

 

Копривщица

%D0%9A%D0%BE%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%B2%D1%

 

 

Сопот

 

6.jpeg

 

 

Узана

 

 

IMG_2536.jpg

 

 

 

Подбирам в сърцето на България, за да имат възможност да дойдат хора от всички краища на страната без да им се налага да пътуват много и да отсъстват от дома и работата си за повече от 2-3 дни. 

 

 

 

Можете да давате и други предложения от този район на България :)

 

 

Опитът от миналата година показа, че морето не е много добра дестинация за такава среща - особено лятото. Така че предлагам да не отвличаме дискусията към плажовете, а да се възползваме преди всичко от възможността да се срещнем и поговорим, да се опознаем, да попеем и поиграем Паневритмия и защо не - да организираме полезни за всички занимания по основните теми на форума - астрология (Йордан прави безценни семинари!), Хранене - с новия модератор Георги Балджиев, Прана - с Креми, Ина - с изкуството, и каквото още се сетим, и който е там.

 

 

Хайде, очакваме предложения за място и дати :)

Линк към коментар
Share on other sites

Линк към коментар
Share on other sites

Ами хайде да не се бавим много - какво ще кажете за 21-22 юни - не е далече, не е и прекалено близо. Освен това е и хубава дата - слънцестоене. 

Ако е юли - то да е началото - 4-5-6...или най-късно 11-12-13

Линк към коментар
Share on other sites

Аз съжалявам, но никъде не мога да мърдам цяло лято. Дисертация трябва да предавам октомври. И ще имам пътувания до София за среща с научната ми ръководителка. Искам, но няма да мога. Поздрави на всички!  :3d_039:

Линк към коментар
Share on other sites

Hi :)

Виждам, че датите са 3 като предложения. Мен лично ме устройва 4,5,6 юли и последната зададена - 11,12,13.

Разгледах и офертите, най-много ми хареса къщата около Сопот, преценявам я като най-комфортна, още повече, не е нужно да се наема цялата къща, ако не се съберат достатъчно хора. В къщата има всичко, даже и повече. А панорамата е уникална.

Има и какво да се види в самия Сопот, сещам се за Вазов :)

 

Така, че всичко е ок.

Линк към коментар
Share on other sites

Само да спомена, че срещите на Портала са за всеки потребител, не само за екипа и много ще се радваме да се запознаем дори с тези, които само четат (засега). Много са ценни мненията на всеки за форумите, предложенията и идеите. 

Сопот наистина е чудесно място - утре сутринта ще звънна за да видя какво е положението в тази къща - възможно е датите вече сами да са се определили :) 

Линк към коментар
Share on other sites

За 4-5 юли (нощувки) къщата в Сопот е заета. Боримечковата къща в Копривщица е свободна за тези дати. Има 11 места, но в съседните къщи при нужда също могат да се намерят места. 

Тази къща в Сопот също е интересна - утре ще стане ясно има ли свободни места за 4-5 юли. 

 

6692.jpg

 

Предлагам да резервираме на малки групи - всеки своята стая/и както се е договорил с някого. Груповата резервация е доста рискована. Ако някой се включи в последния момент, ще търсим друго място в същия град или ще си носим палатка (в нашата има 4 места). Въпросът е да има място, където ще бъде основната група. 

Хубаво ще е до края на тази седмица да се договорим къде и всеки да запази стаята си. 

Линк към коментар
Share on other sites

Донче, благодаря за организацията.

Когато уточним къде ще е, ще резервирам две места, бях планирала ходене из тези места това лято, ще го съчетая със срещата.

Прекрасен избор :)

Линк към коментар
Share on other sites

Ще ме накарате да размисля, но се надяваме с Донка да се съчетаем. Аз нямам никави претенции. Каквото изберете.Щом е за 2 дни все ще намеря време. Ще следя какво сте решили. До скоро!

Линк към коментар
Share on other sites

В Сопот се оказа по-трудно да се намерят свободни места за 4-5 юли. 

 

Копривщица е далеч по-гостоприемна. Като имам предвид, че засега се събираме повече от 10 човека (поне като желание), предлагам да резервираме или 

Боримечковата къща, която имаме по-горе

или Староградската къща

d44ee3434458bc6ed68d62e9e86ff75d.jpg

 

В момента и в двете има свободни места за 4-5 юли. Хубаво е да решим коя точно до понеделник и всеки да си резервира колкото намери за добре. 

 

До Копривщица се стига лесно с кола, автобуси и влак. 

Линк към коментар
Share on other sites

По-добре изберете Боримечковата къща, защото тази Стариградската всеки момент може да ви се срути на главите, или ако отидете там се застраховайте за всеки случай

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря! Аз искрено се надявах, че този път ще се видим и с теб! Защо не вземеш да си прегледаш плановете? 

Линк към коментар
Share on other sites

или Староградската къща

d44ee3434458bc6ed68d62e9e86ff75d.jpg

 

В момента и в двете има свободни места за 4-5 юли. Хубаво е да решим коя точно до понеделник и всеки да си резервира колкото намери за добре. 

 

До Копривщица се стига лесно с кола, автобуси и влак. 

 

Залагам на тази къща, разгледах добре. За съжаление няма снимки на спалните помещения, но да приемем, че това не е проблем. Винаги може да се пита.

Хареса ми това, че къщата е паметник на културата и е в самия център на Копривщица. Отделно са и другите екстри, които предлагат собствениците.

Всеки да звънне и да си ангажира стая/стаи за 4,5,6 юли. Ако сме по-малко, добре, ако са повече - пак добре, Копривщица е пълна с къщи за гости и хотелчета.

Линк към коментар
Share on other sites

Гледам, че се клони към 4,5,6 юли. Аз съм зает тогава с обучение... А как ви е следващата седмица - 11, 12, 13-ти? Просто питам, ако става, става, ако не, здраве да е. 

Линк към коментар
Share on other sites

На мен и двете съботи и недели са ми свободни. Преди това или след това, нямам възможност. Така, че аз съм ок.

Линк към коментар
Share on other sites

И на мен са ми свободни и двете - нека пишат останалите, за да запазваме. 

Линк към коментар
Share on other sites

Ок, щом сте решили 11, 12, 13, добре. Аз имам ангажимент на 30 така, че и двете дати са ми ок. 

Линк към коментар
Share on other sites

Супер - значи резервираме веднага. 

Сега да не ме обвините в надуто его, обаче къщата носи моето име -  :3d_146: , обаче това си е чисто съвпадение. 

Мисля, че и на вас ще ви хареса офертата - Къща Дона

pic_15446_1.jpg

и тук още

 

Току що говорих с домакина - много общителен и услужлив глас. За 11-12 е свободно все още. Всеки си резервира каквото намери за добре сам. Паролата е - резервираме за 11-12 юли за срещата на сайта. Аз ще резервирам след малко - можете да казвате моето име като проверка, че сте попаднали на правилното място. 

 

Разбира се, ако някой си е харесал нещо друго - няма проблем, все сме на едно място :)

 

Телефонът е: 

  • 0889 / 444354; 071843031

 

Човекът с правото си иска капаро 50% за всяка резервация , което ще върне ако откажете ангажимента 7 дни предварително. Ще се договаря с всеки поотделно. 

Линк към коментар
Share on other sites

Ето вече сега е моментът за програмата! 

От мен имате музиката и паневритмията събота и неделя сутринта - за желаещите :) разбира се. 

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...