Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Как да излекуваме омразата


angoisse

Recommended Posts

  • Отговори 258
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

знаеш ли когато си добър,просто няма начин някой да те мрази,ако е така значи ти си дал повод за това,грешката не е в другия,а в тебе.Помисли..........

Явно всяко правило си има изключения. И аз попаднах в такова. Но не мисля да споделям ситуацията, която ме провокира да пиша.

Пък и лошите хора, особено много се забавляват да мразят и да напакостят на малко по-добрите от тях. Освен това така се чувстват по-силни. Видиш ли като създаваш злини, като променяш историята се чувстваш по-велик от този, когото прецакваш.

А за моята ситуацията важи правилото: всяко зло, за дваж пъти по-голямо добро.

Линк към коментар
Share on other sites

"знаеш ли когато си добър, просто няма начин някой да те мрази,ако е така значи ти си дал повод за това,грешката не е в другия,а в тебе. Помисли.......... " (Снежа)

Лош ли е бил Иисус тогава???????

Линк към коментар
Share on other sites

Прави сте и двете wonderful и Мона. Има си хора, които просто не са разбрали себе си и за това си отглеждат злобичка, заради самата нея, но какво да се прави-шарен свят :D:feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

не споделям точно това мнение.Според мен омразата е много силно чувство,а страхът е защитна реакция на организма.Невежеството е състояние на духа и ако не знаеш нещо,това не ти дава право да го мразиш.

Линк към коментар
Share on other sites

добре,а колко интелигентни,учени,начетени потъпкват правата на другите,а не невежите,работила съм 30 години само с хора и съм забелязала,че колкото хората са по-прости имат по-добри души.Виж тези учените,май нещо им куца с душите.

Според мен не невежеството,а злобата и завистта пораждат омразата.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз си пожелавам интелигентни хора около себе си, колкото и да са "зли". А на другите пожелавам "добри" невежи. Халал да са им.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Снежи! :thumbsup::thumbsup: За всичко написано и в тази тема и в другите!

И аз работя с хора от най-различни възрасти от 25 години насам. Наистина е по-вероятно да срещнеш омразата сред учените хора, но това не означава, че я няма и сред необразованите.

Невежеството за мен означава друго - конкретен човек проявява "невежество", когато не желае да осъзнае богатството на света, който го заобикаля и смята, че той знае всичко за него. Такива хора са спрели развитието си, затворили са своята "карта" на действителността и са я абсолютизирали. Те се опитват да заставят хората и нещата около себе си да бъдат "правилни" - т.е. да съответстват на картата им. (Това според мен обяснява по-високия процент учени сред мразещите) Омразата се ражда, когато някой откаже да се подчини на "поправката", а "законодателят" не притежава достатъчно сила, за да го застави. Тогава агресивната енергия изпратена, за да "поправи" човека или ситуацията, се връща обратно към изпращащия и той започва да се задушава в нея. Това според мен може да се нарече омраза. Изпитващият я човек се опитва да се освободи от нея, като я "изсипе' в полето на понякога нищо неподозиращи и несвързани неуспешните му атаки хора. Затова има дума: "Изкарва си го на мен".

Когато не разбирах механизма на омразата по този начин, често се поддавах и се оставях да стана "кошче". Всички знаете колко омърсен се чувства човек... Имаше и случаи, в които умишлено се "отварях", за да разтоваря любимия си човек от агресивността. Така разбирах любовта си към него. Той се успокояваше и усмихваше, когато аз започвах да се гърча от мъка. Не го правете. Дозите стават все по-големи и вместо да промени начина си на мислене и да започне да приема света си с Любов, той с удоволствие изживява моментите в които натрупаната омраза се излива в другия.....

Сега отвръщам с усмивка и "пращам вълна - любов" към източника на омразата. Повечето кротват след минута максимум. два пъти съм виждала на хора да посиняват устните.

Линк към коментар
Share on other sites

Мона,мога само да ти кажа,че само мъдрият успява да бъде и с простака и с умния,другите взаимно се ненавиждат.Всеки има свободната воля да избира средата си но има една поговорка-С какъвто се събереш такъв ставаш. или-Кажи ми какви са приятелите ти за да ти кажа какъв си.и-Ако посееш ветрове,ще пожънеш бури.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз съм с всички, такава ми е работата. Но май това нищо не значи. Разбирам и неукия, и другия. Но предпочитам да съм с хората като мен. Другите ме отвращават. Особено невежеството.

Линк към коментар
Share on other sites

Хората по принцип са всестранно надарени,но едни са корифеи в дадена област и невежи в друга и не можеш да ги съдиш за това ,че не са се развили достатъчно,но все пак не ми е ясно каква е връзката на невежеството с омразата.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз съм с всички, такава ми е работата. Но май това нищо не значи. Разбирам и неукия, и другия. Но предпочитам да съм с хората като мен. Другите ме отвращават. Особено невежеството.

А какво е отвръщението....?Може би също е омраза.

За омразата към се замисляла, че човек мрази понякога и нещо в себе си или много неща...

Но ако се попопзнае повече и си обясни причините и последствията и ако просто нодживее това нещо, това е част от пътя да постъпи и с околните към които изпитва подобни чувства..Някои хора казват мрязя еди кой си порад тази и тази причина...а дали това е точно омраза или нещо с което той просто не може да се справи в момента и не може да преодолее всъщност??

Линк към коментар
Share on other sites

Щом успяваш да търпиш хора от които се отвращаващ,то това си е чиста проба лицемерие-скрита форма на омразата.

Първо гледам много, много да не се отвръщавам, или обикновено ако има такива хора те не са в обкръжението ми за да се налага да ги търпя, чак толкова :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Когато човек работи с много хора (както съм аз), няма как да пресее кой какъв какъв е. Но най-голямото невежество цари в администрацията, както и сред учителите. Много са всъщност професиите, където невежеството и омразата се съревновават.

Линк към коментар
Share on other sites

КЪ КОРИНТЯНОМ ПЪРВОТО ПОСЛАНИЕ НА СВЕТАГО АПОСТОЛА ПАВЛА

ГЛАВА 13.

1. Ако говоря с человечески и ангелски езици, а Любов немам, ще съм мед що звънти или кимвал що дрънка.

2. И ако имам пророчество, и зная всичките тайни и всеко знание, и ако имам всичката вера щото и гори да преместям, а Любов немам, нищо не съм.

Кучетата си лаят, а керванът си върви!

Бау-Бау

Понякога омразата може да се сведе и до Любов, ама крива, криворазбрана.

Когато губиш - тогава си спечелил. А какво може да изгуби човек? Само това, което притежава!

Въпросът е в това, какво точно притежава някой.

Относително и субективно е всичко, ама някои се мислят за....

Всъщност нищо не притежаваме и това, което си мислим, че е наше, е вече мъртво.

Този, който се бунтува ще умре.

Няма по-сигурно нещо от това, че ще си мъртъв.

Вече си мъртвец ама още не знаеш това, май!

Ама то си е суета.

К`во да пра`иш, щом им се ще, значи им е необходимо...

Ех... суета на суетите...

По добре е да познаеш собственото си сърце, отколкото каквото и да е друго.

:harhar:

Линк към коментар
Share on other sites

За учителите не мога да говоря,но просто е недопустимо да бъдат невежи,но за администрацията мога.До преди 1 година работих точно там и с течение на времето развиваш перфектна интуиция за хората,тя никога не ме е подвела и много ми помага в общуването ми с хората.Мона ,пожелавам ти успех в това начинание.Срещала съм всякъкви-енергийни вампири,хора с лоши очи,хора с лоша енергия и хора с които не ти се разделя.Трябва да се научиш не само да ги разпознаваш,но и да се пазиш.Само недей да ги мразиш.Една усмивка е достатъчна.Тя е много добра защитна реакция.

Линк към коментар
Share on other sites

Хора, не отделихте ли вече достатъчно време на омразата.Оставете я за онези ,които я изпитват........нека си поговорим за нещо хубаво , нека попеем ......

Да потанцуваме а !?

Вижте колко красива е нощта !

Тя, омразата ....ще я има още малко, после....после ще е Слънце, светлина, радост ,мир ,обич....

Бъдете търпеливи !

Сякаш някъде съм чела , че предизвикваме с мислите си , с думите ......

Линк към коментар
Share on other sites

Хората имат нужда да говорят за омразите си. Затова има наука психоанализа. Макар да звуча опростенчески.

Раздавам усмивки ежедневно. Не са защитна реакция. А навик. Много ми е по-приятно да кажа на някого - не ме интересуваш и не ме занимавай с глупостите си. Ние, българите не сме научени на директност. Страхливи сме. Много. Самоубийствено.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...