Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Много съм добре


Лиула

Recommended Posts

Да... и отново се доказа... За да дойде прозрението "много съм добре" - истинското прозрение, не мантрата, е нужен задължително моментът на страданието, разочарованието, усещането за несправедливост и предателство дори... Ако човек е на повърхността и гордо е скъсал пъпната си връв с Вселената, той потъва в чернилката на собствената си оценка и очаквания. НО ако остави по същата тази пъпна нишка да се влее в него живителна струя Божествена любов, любов не заради, не защото, не в името на, а просто любов (както беше написал един приятел - любов въпреки...) Може би някъде там минава границата между розовата самозаблуда и истинската безусловна любов ... Парадокс, но чистотата винаги е свързана с чистене, а то не става без замърсяване... поне не тук на тази планета...

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 36
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

и пак стигаме до въпроса какво всъщност е любовта. То верно, че има много страни на въпроса, но най-смешно изглежда, когато човек се пъне, бие в гърдите и крещи, че обича. Да кажа, че Учителя споменава "който обича, взема..."

 

Хм, личи си, че съм станал от следобеден сън, а това е вредно за мен, но пак е израз на любов :) 

Линк към коментар
Share on other sites

Когато човек обича птичките и тревичките истински той не се бие в гърдите за това, просто защото тази обич е толкова естествена за него и му доставя такава радост, така че той не я осъзнава и не я възприема като някакво свое постижение, с което специално да се хвали и да се бие в гърдите.

Редактирано от mvm
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Когато човек обича птичките и тревичките истински той не се бие в гърдите за това, просто защото тази обич е толкова естествена за него и му доставя такава радост, така че той не я осъзнава и не я възприема като някакво свое постижение, с което специално да се хвали и да се бие в гърдите.

 

Не е достатъчно да обичаш птичките и тревичките, а да обичаш себе си в ландшафта на птичките и тревичките.

Конюнктурата на битието определя парадигмите на реалността, където място за митомания, няма. 

 

И, когато казваш - аз съм добре, ти го знаеш, не е пренос, нито компенсация, нито очакваш някой "умник" да прави анализи на твоето "добре". Ти просто си добре, защото знаеш какво искаш, знаеш кой си и можеш. 

Осъзнаването на реалността е най-прекият път към това да си добре. 

Особено в свят на митомани. 

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Четейки предните коментари, се абстрахирам от тях. 

Човек е добре както е сам, това съм го научила от родителите си - да бъдеш сам със себе си, значи да си някой. Пък и да не си, е все тая, ако пак си сам :D

 

 

Няма да забравя Ловци на бисери, каква болка издълба у мене, когато рабрах, че онова невинно щастие може да бъде отнето и че после отново да се види - Ловци на бисери, да се усети и драмата на операта. 

Линк към коментар
Share on other sites

Най-добре ще се чувствам на остров Капри. 

В уханията на пролетни цветя, на гледка с яхти и безкраен залив, ето терапия за нормални жени. И после шопинг между Прада и Армани,  може и Долче и Габана. 

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

Днес се чувствах върховно - въпреки утринния хлад и заледените пръсти на ръцете и краката, но заради невероятния изгрев!

- въпреки влагата и калта на полянката - но заради неописуемите песни на славеите, които огласяват гората на Кенана и прелитаха и пяха заедно с нас 2 часа! 

Беседата - сякаш отговаряше на въпросите, на вълненията ни в този момент... 

Но най-велико от всичко беше усещането за хармония и светлина между нас - свирещите, пеещите и танцуващите! Първата Паневритмия тази година! Ангелите ни танцуваха и пяха с нас! 

med_gallery_377_43_67830.jpg

Линк към коментар
Share on other sites

Била съм и по добре .

Ей , това небе не се наваля !

Такъв мрачен ден отдавна не е било при нас ,слънцето не се показа и за минутка .

И в комбинацията със сатурновата дупка в , която съм е просто прелест .

Искам си слънцето и овнешката енергия и позитивизъм ...само още някой ден да издържа 

и да видя моята пролет .

Линк към коментар
Share on other sites

не искам да редактирам и за това ще допълня .

Всъщност това е несериозно... най-голямото богатство е здравето -

и любовта на любимите ти хора .

Да виждам тръпчинките, и дългите мигли, и тези красива уста 

разтворени в усмивка до ушите .

Ще си шибна един шамар да се опомня ...

виновен е дъжда и всички планети , които са на главата ми 

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...