Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Честен поглед върху себе си!


Recommended Posts

Та, мисълта ми е: можем ли честно и неприкрито да се погледнем отстрани и си кажем кои са добрите и лошите ни страни?

Нещо ме гони безсъние :) , та се зачетох.

Няма да е честно да се погледнем отстрани, защото пак от страни ще се гледаме. И тъй ако се гледам странично, цял ферман от недостатъци мога да си изредя. Щото не се харесвам. Ама това не е ли суета? И както не се харесвам, като се гледам отстрани, може пък някой много да ме харесва, като ме гледа отгоре! Ами какво да ви кажа - Един ми стига да ме харесва заедно с мойто си нехаресване. :D

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 226
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Привет, Силвия, привет, Ина! :feel happy:

Съвсем права си, Силвия - да се погледнем отгоре, а не отстрани! Просто е прието да се казва отстрани... А този единият, който ни обича, сме ние самите.

Между другото, и мен ме гони безсъние, даже си мисля, че ми е като казус, като материал за работа, който трябва да реша, за да мога да помагам на други такива. С безсънието общо взето медицината, а и психологията засега удря на камък. Хапчетата само усложняват положението, билките практич3ски не действат при истинско силно безсъние, а реално работещ психологически метод няма оформен за терапията му ... Хайде ние да го оформим! :thumbsup:

Инка, исках да кажа, че ни е страх от мнението на хората, а и дори от нашето собствено. Дори пред себе си ни е трудно да не се самозалъгваме и да сме откровени, а когато става дума за другите,поставяме маски... макар че те винаги са прозрачни за опитното око и психика! Колективното съзнание на съзнателния човек е цел на бъдещето, но стадното съзнание на човекоживотното, съобразяващо се с невежеството на тълпата трябва да остане в миналото! :thumbsup2::harhar::1eye:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Майкъл!

Харесва ми как разсъждаваш. По отношение на по-твърдите методи /не обясних, защото много щях да "натоваря" текста/ аз лично съм достигнала до извода, че е невъзможно да промениш един човек с каквито и да било методи ако той самия не иска да се промени. Може би единствения начин да убедиш някого в правотата си е като му го докажеш чрез собствения си начин на живот. В тази връзка искам да предоставя един текст/който за съжаление не се сещам откъде го изтеглих и има вероятност да го имам от този сайт/:

Започни от себе си

Анонимен автор

Думите, които ще прочетете по-долу, са написани върху надгробната плоча на англикански епископ в Криптата на Уестминстърското абатство:

"Когато бях млад и свободен и въображението ми не знаеше граници, мечтаех да променя света. Като започнах да остарявам и помъдрявам, открих, че светът няма да се промени, така че поукротих стремежите си и реших да променя само страната, в която жвееех.

Но и тя изглеждаше непоклатима.

В залеза на моя живот, в последен отчаян опит се залових да променя поне моето семейство, най-близките ми, но уви, те не искаха и да чуят.

Сега, когато лежа на смъртния си одър, внезапно прозрях: ако най-напред бях променил себе си, тогава, чрез моя собствен пример щях да променя семейството си.

Вдъхновен и насърчен от моите близки, щях да мога да направя и страната си по-добра, а кой знае, може би дори щях да успея да променя света."

източник

Редактирано от Криси
Линк към коментар
Share on other sites

Здрасти, Орле! :feel happy:

Този, Единия, който ни обича, едва ли ще тръгне да ни определя с мерки и теглилки. Той, затова е и поглед отгоре, защото е над тях. И като не ни съди, защо ние да правим това, не съдим ли работата му, като се произнасяме върху себе си, така лесно ще осъдим и всичко и всеки около нас, а Той нали е във всеки от нас, не е желателно. На мен по ми се живее без присъда, да знаеш, а искам и свободни хора да виждам около себе си. :D Свободата е над плюсовете и минусите, а Любовта намира у всеки човек поне една положителна черта, заради която да заобича всичките му отрицателни.

За моето безсъние понякога няма как медицината да ми помогне, тъй като тя е причината, такава, каквато е в момента, но от друга страна, като ми изцеди силите, често ми въздейства доста приспиващо. Психоанализата не ми е ясна. :)

Линк към коментар
Share on other sites

И да, и не :)

За да се отиде в университета ни оценяват, нали така?

Кой би имал полза от лекари взели дипломи с преписване или по втория начин?

Аз не бих поверил живота на децата си в техните ръце.

Преражда се така или иначе проявеното, тоест слабостите. Когато те станат 0,

ограниченото съществуване на душата свършва. :angel:

Има слабости и слабости. С пороците как да е човек се справя, слава Богу.

По трудни и досадни са слабостите от типа на липса на контрол над действията и точност във всяка ситуация. Те са свързани с дълговременната синхронизация на действията във времето - т.нар. управление на времето (друга дълга тема).

Благодаря ти Орлин за тази хубава и конструктивна насока.

Вследствие на нея си съставих един списък на всички слабости проявени от мен досега. :):)

Пълният им списък е доста отегчителен и ще го спестя.

След анализа им осъзнах че те са предизвикани или се коренят в

- Страха

- Безотговорността

- Егоцентризма

- Невежеството

- Инерцията

- Неосъзнатата съвкупност от неразумни навици

Особено място отделям на подсъзнателното чувство на страх.

Той поражда различните форми на агресия, сервилността-угодничеството, също лицемерието.

Огромна пречка е за спасителната концентрация.

Мисля че без медитация не е възможно този противник да бъде победен.

Казването на истината винаги също е от голяма помощ.

Линк към коментар
Share on other sites

Оценяват по човешки критерии и в университетите и в живота. Оценяват и по човешки поверяват децата си в човешки ръце. Грешка! :D Проявеното само слабости ли са, язък за форума тогава.

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup: Силвия! :thumbsup:

Наричаме ли нещо слабост, недостатък, лоша черта, промъква се критика, нехаресване. Не се усещаме как постепенно я прехвърляме от себе си и към другите. И ако ние "имаме смелостта" да си признаем слабостите, започваме да очакваме и другите да го направят. Ако не го направят, смятаме, че си слагат маскиили са безотговорни ... :hmmmmm: (и започваме да ги "сваляме" и променяме ние)..

Когато престанах да си "признавам честно" пред себе си слабостите и недостатъците си, някак изведнъж престанах да ги виждам и у учениците си. Това, което преди наричах мързел и небрежност и критикувахме и се борехме с него, сега наричам "симптоми на недостатъчна процесуална мотивация" и преодолявам проблема като сменям дейностите, подходите, атмосферата, мотивировките....

Страхът не е слабост и недостатък на човека - това е временно състояние на излишно прехвърляне на енергия и внимание в миналото и бъдещето, или зависимост от чувството за собственост. Осъзнае ли се, много лесно се продолява.

Нещо като хремата - тя не е недостатък :D , а временно състояние на дискомфорт, което ни подсказва какво имаме да хармонизираме в себе си.

Линк към коментар
Share on other sites

А не можем ли да видим нещо и го осъзнаем, без да се критикуваме - ако не го идентифицираме - как ще го надрастнем? Не критиен, но безпристрастен поглед...

Линк към коментар
Share on other sites

Именно! Когато не го наричаме недостатък, лоша страна и т.п., ние спираме да критикуваме. Тогава именно осъзнаваме истинската същност и причини на дискомфортите и дисхармониите си и ги преодоляваме с любов, а не с борба.

Дойде ми на ум сравнение от медицината - температурата е болестно състояние, но не е болестта, нали? Ако тя се обяви за болестта и се "борим" с нея, дали ще се излекуваме или само ще скрием истинския проблем? Полезно ще е май лекарите тук да ни "светнат" за разликата между симптом и заболяване...

И за маскировките си мисля сега - не са ли те резултат от това, че "нападаме" егото със самокритика и то реагира нормално със самозащита? Вместо да си правим списък на недостатъците, дали не е по-добра идея да направим списък на нуждите и дискомфортните му състояния, за да му помогнем да се справи с тях....?

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

Може би трябва да акцентираме върху положителните черти, а слабостите да оставите на заден план. Когато укрепите положителното в себе си чрез молитва се започва работа по "укротяване" на отрицателните черти. Поканваш Бог в себе си и Той изчиства вътрешното ти състояние. Знам, че звучи много общо и декларативно. Това чувствувам като най-кратко описание за решаване на проблема.

Линк към коментар
Share on other sites

Може би трябва да акцентираме върху положителните черти, а слабостите да оставите на заден план. Когато укрепите положителното в себе си чрез молитва се започва работа по "укротяване" на отрицателните черти. Поканваш Бог в себе си и Той изчиства вътрешното ти състояние. Знам, че звучи много общо и декларативно. Това чувствувам като най-кратко описание за решаване на проблема.

Сега ще си послужа със следната аналогия.Когато влизаш в чистата вода, казваш ли, че първо ще се измиеш, а после ще влезеш във водата?Не, в Божествения живот ще влезем такива, каквито сме. Нека Бог каже да не влизаме.Той ще ни каже:Добре дошли!-Но кога?- Когато всеки носи надписа:Смирение. Имаме ли този надпис на себе си, ние сме положили основния камък на връзката. Какво казва Христос?-„Елате при Мене всички трудещи и обременени, защото аз съм смирен по сърце”.Елате при мене всички, които сте изгубили смисъла на живота. Елате при мене , защото съм смирен.Той не казва за себе си „Аз съм учен, Аз съм любов”, но казва, „Аз съм смирен”.Имате ли смирение, Божията любов може да дойде във вас.В духовния свят смирението дава пластичност на човешката душа, да възприема благата, които Божественият Дух носи в себе си.Към това именно се стреми човешката душа.Саво при това състояние ние можем да възприемаме.

Стр.233-234/ХХІ

Сега всички искате да бъдете ученици. Първото нещо, което се изисква от вас, е смирението.Да ходите с наведени глави, това не е смирение.Смирението подразбира такова състояние на душата, при което човек възприема Великото, Божественото, което осмисля живота. Смиреният се приспособява на всички условия. Всички учители са минали през смирението.Ако Великият Учител-Христос казва, че има смирено сърце, колко повече вие, които искате да станете ученици на Бялото Братство, трябва да придобиете смирение. Един ден и вие трябва да кажете:Ние сме смирени по сърце. Питате:Ако смирението надделяваше в света, щеше ли да има противоречия, несъгласие в природата?Щом е така, да приложим смирението като първо условие в живота.-Понеже отворихме широко вратата на школата, смирението на ученика ще се познае от неговото поведение.

стр.238/ХХІ

Линк към коментар
Share on other sites

Донче, много имаме да учим от теб! :feel happy:

И Буги е много прав! :thumbsup2:

Наистина, много психоаналитично си го казала, Донка: "И за маскировките си мисля сега - не са ли те резултат от това, че "нападаме" егото със самокритика и то реагира нормално със самозащита? "

Наистина, това, че поставяме маски, се дължи на перфекционизма ни, на онзи образ, който стои пред нас, като морков пред магаре, което карат да върви. И той, перфекционизмът, ни кара да поставяме маски пред самите себе си, и пред другите ! А да се откриеш - пред себе си исвета, се иска честност, смелост и сила!

Линк към коментар
Share on other sites

Самокритичността е обратната страна на самолюбието. Все страни. Да бъдем над тях, приятели!!! Това ще го постигнем не като фиксираме погледа си върху себе си, а като го отправим нагоре.

С цялата си същност желая на вас и на себе си истинската свобода!!! :feel happy::thumbsup::feel happy::v::feel happy:

ВЪЖЕИГРАЧЪТ

Цирков купол - светъл и голям.

Музика, прожектори, въжета...

Страшно е навярно да си сам --

сам между Земята и Небето.

Ала не под звездни небеса--

ти вървиш под светлини червени...

А Земята всъщност е една

разлюляна циркова арена.

Аз познавам твоята съдба--

странната съдба да бъдеш волен,

чувството, че двете ти ръце

са крила, разперени за полет.

Просто цял живот вървя така--

между Истината и мечтите...

И така е страшна пропастта,

само че са истински звездите.

Редактирано от Силвия СД
Линк към коментар
Share on other sites

хубави мнения :):)

Мисля че влагаме различно съдържание под думата самокритичност. :D

При мен тя не предизвиква рефлексна емоционална реакция, по скоро

е техническа активност. В писането на компютърен софтуер

измерването на качеството е рутинен процес. Резултатите се записват и

анализират. Умът превключва в критичен и самокритичен.

Подобно на това, светците от Сант Мат съветват да се води дневник

и да се отбелязват в него проблемите, емоциите, пропускане на духовните упражнения и т.н.

Имаше една книга, "Записки на партизанина" която съм чел като дете.

Разказва се за съпротивата срещу германските окупатори в Кубанския край през Втората световна война.

Девизът на партизанският отряд воден от автора на книгата е бил

"Двама минировачи се равняват на полк есесовци".

Те го доказали твърде убедително количествено.

Използвайки силата на мисленето.

Още преди немците да завземат Краснодар, инженерите от големия местен

завод почнаха да се организират в бъдещия партизански отряд.

С многокилометрови походи, да стрелят всички безпогрешно със снайпер, да издържат на глад и студ.

Немците дойдоха и завзеха Кубан. Тактиката на партизаните е атака срещу транспортните и съобщителни комуникации на германците.

Ефективността им още от начало е изключително висока.

В предваритерно подготвения лагер те разработиха принципно нови и неоткриваеми мини. Писателят споделя, че ако е затворел очи, можел да си помисли че е на научна или инженерна дискусия в някой научен институт.

Полетли във въздуха композициите със снаряди, войници и техника.

Немските загуби още от началото са хиляди, от по малко от 100 човека партизани.

Въоръжената борба е съпроводена с много опасности.

Загинаха и двамата сина на командира на отряда.

Те знаеха защо дадоха живота си - съзнателно и паднаха със смъртта на

героите унищожавайки вражеска композиция.

Загиват хора. Резултатите се анализират. Процесът се "изчиства". Ефективността нараства. Този отряд беше ефективен. Много други се водеха от чувство за мъст, смелост и героизъм и ефективността им беше много по малка.

По подобен начин се изчистват и научните знания, и бъговете в софтуера.

Едно от определенията на софтуер е че се изпълнява на реални машини.

Светата Библия е чудесна книга която дава много мъдрост и сила.

Но Библията е софтуер, също и другите Свещени писания - когато се изпълняват практически. :):D

Без анализ на резултатите не може да има реален прогрес защото няма как да се направят необходимите корекции.

Но съм съгласен и с Донка че не трябва да има емоционална негативна настройка при това. Следователно правилният избор на думите е от голяма значение. :lol::thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Загиват хора. Резултатите се анализират. Процесът се "изчиства". Ефективността нараства.

По подобен начин се изчистват и научните знания, и бъговете в софтуера.

:thumbsup:

Партизаните не са наказвали хората със слабоефективните прояви.... учили са се от резултатите!

А валидаторският екип "критикува" ли програмистите или им помага? :D

Забележете - вие ги наричате бъгове (бръмбари) , не defects, faults, etc... (недостатъци, лоши страни) :D

Линк към коментар
Share on other sites

Партизаните не са наказвали хората със слабоефективните прояви.... учили са се от резултатите!
Включително са анализирали слабоефективните прояви. :D

По памет ще цитирам една случка в този отряд. :)

Командирът и автор на книгата минал да провери постовете. На един пост е бил новодошъл в отряда млад инженер.

"Беше небръснат, дори в предутринния сумрак се виждаше че якичката му беше мръсна. На моята забележка той отвърна, "Това партизански отряд ли е или пансион за благородни девици? Сума жени кой знае защо се мотаят в отряда, и т.н." Командирът го посъветвал да се обърне към една от тях по въпроса, скривайки смеха си. Резултатът бил много неприятен. На свиканото събрание жените били единодушни че злополучният часови трябва да се изхвърли и дори да се изключи от партията. "Той искрено се разкая и обеща че ще си вземе бележка. Оттогава той се грижеше много добре за външния си вид и имаше подчертана чистоплътност."

:lol::D

"А валидаторският екип "критикува" ли програмистите или им помага?"

И двете, когато се наложи. Резултатът е отговорност и концентрация.

Програмистите изпитват гордост и удоволствие да демонстрират висок

професионализъм. Печалбата е за всички.

22 май

Първото нещо, което се изисква от вас, е да бъдете строители … Както градите къщите си, така ще строите и вашите мисли и чувства, да образувате от тях здрава, устойчива сграда. Като завършите работата си, изпитната комисия ще дойде да провери, какво сте направили. Ако намери някакъв дефект в работата ви, тя ще я събори и вие отново ще поставите конеца, отново още почнете да градите.

                                              Учителят Беинса Дъно

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

:D Хубаво, само изпитната комисия да не е съставена от нашето его, че тогава идва лошото, особено като ни оцени за шест. :D " Браво, мойто момче или момиче, отстранил си негативите, сега и аз те харесвам и всички ще вземат да те харесват. " Да, ама " Русиян ждъ дъ тъ заколи ", щот си под игото на егото. Който иска да му прасне два юмрука на егото си, който иска като пехливан да се бори, да видим кой кого ще надбори, някой може и цяла война по всичките й правила да му спретне, все тая...То ще се маскира тъй, да, о, ще се маскира, че и то да не се познае, хехе. Ами търси си начини за оцеляване, защото сме го притиснали до стената. Не, че имам рецепти как става номера, просто си разсъждавам на глас. Но това ли е начина, много не съм убедена.

Не забравяйте, че живота си и качествата си сме си ги избирали сами и не за да недоволстваме и се борим срещу тях. И честният поглед върху Себето да е дълбок и честен наистина, тогава чак ще успеем да видим, че опита ни да усъвършенстваме Себето е страшен! С такива опити и успехи в тях е пълно едно хубаво място, наречено от някои Земя, от други - друго. И така се получава, защото ние със Себето си сме тръгнали да оценяваме Себето си.

Друг да ме оценява ми се ще и ми се ще много да не ме е еня за себе си, никак дори.

Линк към коментар
Share on other sites

:) хем да, хем - неее - може и по друг начин да се изрече :sleeping: ще пооомисля :king:

Не забравяйте, че живота си и качествата си сме си ги избирали сами и не за да недоволстваме и се борим срещу тях. И честният поглед върху Себето да е дълбок и честен наистина, тогава чак ще успеем да видим, че опита ни да усъвършенстваме Себето е страшен! С такива опити и успехи в тях е пълно едно хубаво място, наречено от някои Земя, от други - друго. И така се получава, защото ние със Себето си сме тръгнали да оценяваме Себето си.Друг да ме оценява ми се ще и ми се ще много да не ме е еня за себе си, никак дори
Изпитната комисия е от енергийно огнен естество и няма варианти за деформация :1eye:

Не, че имам рецепти как става номера, просто си разсъждавам на глас. Но това ли е начина, много не съм убедена.

:) имам усещането, че имаш рецептата... :sleeping:

С много, много

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

"При мен тя не предизвиква рефлексна емоционална реакция, по скоро е техническа активност.В писането на компютърен софтуер измерването на качеството е рутинен процес. Резултатите се записват и анализират. Умът превключва в критичен и самокритичен."/В.Петров/

"Наричаме ли нещо слабост, недостатък, лоша черта, промъква се критика, нехаресване. " /Донка /

:thumbsup1:

Напълно съм съгласен,много точно казано.

Само бих те допълнил Донка .Ти казваш да ги преодоляваме

с любов, а не с борба
А според мен
с борба с любов
:)

Силвия,Таня - за мен човек е най-висшия организъм на тази земя. В наша власт е да променим живота на земята в съответствие със законите на вселената.

Кой - ако не аз.Кога - ако не сега

Образно казано човек /и аз включително/ е Ферари. Ама за сега - Ферари в гараж - парчета тенекия - скраб.

Аз съм решил за себе си - правя си диагностика на състоянието,променям каквото мога и излизам на пистата - и почвам да променям моментната ситуация в съответствие със "Законите на вселената" И междувременно - коригирам се по начина на В.Петров и Донка.

А вълка,като не бяга от стадото ми - никакво смирение да не очаква.Пускам кучетата и го гоня в дълбините тилилейски.

Силвия - вярно - не трябва да афишираме "+" и "-",но ме е страх от Бога. Когато един ден ида пред него на съд той да не ми каже "Е,Майкъл - направих те Ферари,а ти от мързел,страх и т.н.....само ръждясваше в гараж"

Въобще основните неща,които пречат на човешкото развитие според мен са - малодушието, мързела, отлагачеството, трудното отказване от стари навици и създаване на положителни нови.

Орлин - за безсънието в различни периоди съм имал различни причини - обилно вечерно ядене /със и без пиене/,слаба физическа активност през деня или висока но след 18ч,пушене на силни цигари,рядък сексуален живот, малодушие, навик - да си лягам късно. Прецени - ако някое от тях е налице при теб - промени го.Дано има ефект :)

Криси - десерта оставих за накрая. :D

Вярно е,че ако не иска - не можеш го промени.Дори напротив - отблъскваш го.

При мен се стигна дотам да ми обясняват,че "Овцата,чрез блеене,ще направи вълка вегетарианец или поне - безобиден пес". Явно по грешен начин съм говорил.

Въпроса е да го МОТИВИРАШ той да се промени в положителна насока - да тръгне по оптимален път.И това според мен става и с личен пример /в малка степен/,но основно - със силата на СЛОВОТО и с ДУХ.Погледни Рамзес Велики,Мойсей, Ал.Македонски...,Жорж Ганчев /в миналото/ и Б.Борисов дори - с какво привличат, убеждават те - със слово и с дух. Този метод използват с успех и препоръчват много "практически психолози"/мой израз/.Като Наполеон Хил,Уилям Хюит и други.

А този епископ просто е бил встрани от живота - както обикновено са админстраторите на релегиите,на ученията - неадекватни със същността на реалния живот.И те ще променят - с малко помощ. :)

Редактирано от Майкъл
Линк към коментар
Share on other sites

с борба с любов

В наша власт е да променим живота на земята в съответствие със законите на вселената.

човек /и аз включително/ е Ферари.

:D:thumbsup:

Друг да ме оценява ми се ще и ми се ще много да не ме е еня за себе си, никак дори.

:thumbsup:

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

Въпроса е да го МОТИВИРАШ той да се промени в положителна насока - да тръгне по оптимален път.

За съжаление проблема понякога е много по-дълбок - дължи се семейна среда(която както знаем понякога дава "отпечатък" върху целия живот и поведение на един човек, имаше един израз - "Възпитанието на един човек започва 40 години преди неговото раждане", т.е. оказват влияние как е била възпитана баба му, майка му..), преживени стари травми и др. Ще кажете - в този случай е необходима намесата на специалист. Да, но колко хора се осмеляват да се консултират с психиатър? /Пък и каква е гаранцията, че ще попаднеш на добър? Той може да е по-зле от "болния" :D / В България да си признаеш, че ходиш на психиатър(психоаналитик) е равносилно да кажеш, че си луд. Та понякога е по-трудно отколкото изглежда да мотивираш някого да се промени. Старая се с хората, с които имам ежедневен контакт да им влияя положително, но понякога и моите "батерии" са изтощени и имам нужда от положително зареждане /едно от които е този форум и хората в него/.

Линк към коментар
Share on other sites

Дааа, те затова психоаналитиците в Б-я карат ладички ... Или въобще не са в България, или чакат да се махнат... А и освен срама от посещенията при психолог(който е глупаво суеверен) и липсата на средства за него, източният човек обикновено използва за психолог приятеля си, с когото сяда на барче, на цигарка и бира(кафе), и излива мъката си. Това е добре, до някъде, но колко добър психолог е въпросният приятел ... :blink:

Линк към коментар
Share on other sites

4 юни

Ако правите това, което ви е приятно, вие служите на света. Това правят всички хора. Ако правите това, което не вие е приятно, вие служите на Бога.

4 август

Числото 4 е Божественият процес, чрез който нашите желания и мисли в този свят се прецеждат … Вашата цедилка е вашият критически ум, който трябва да имате за нещата на Живота. Когато казвате за някого, че е критик, трябва да подразбирате, че той има цедилка, в която, като тури да прецежда нещо, ценното остава, а непотребното пада долу.

                                                              Учителят Беинса Дъно

Линк към коментар
Share on other sites

Оценяват по човешки критерии и в университетите и в живота. Оценяват и по човешки поверяват децата си в човешки ръце. Грешка!
?

Преражда се така или иначе проявеното, тоест слабостите. Когато те станат 0, ограниченото съществуване на душата свършва.

Проявеното само слабости ли са, язък за форума тогава.

Проявеното което се преражда в земно същество (за >99% от случаите)

Да се прероди е като да хванеш щука, трябва жива стръв.

Когато илюзията свършва за една душа и земната карма става 0,

няма стръв - щуката не се хваща повече. :D

Иначе има карма, следователно невежество.

Аватарите са по специален случай, там процесът е многостепенен.

Не отработи ли първата степен, двигателите на втората не стартират.

Линк към коментар
Share on other sites

Интересно е, че в тази тема повече мъже могат да посочат някои от своите отрицателни качества :1eye: Защо ли?

И това, че ако ние не се харесваме друг някой може да ни харесва е вярно също, но да някъде темата е май за честиня поглед върху себе си, а не кое кога и на кого се харесва нещо и прочеее :lol:

Аз имам едно отрицателно качество, което важи и на мен и на околните сигурно, но пък в него има и нещо положително... :dancing yes:

- голяма емоционалност :harhar::sorcerer::rolleyes:

разбира се не е само това, но за сега толкова :D

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...