Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Помогни на приятеля - кажи му, че е Божествен


Донка

Recommended Posts

:thumbsup::feel happy: Донче, щастливи са децата от твоята школа, че са попаднали на такава учителка. И сигурно са усмихнати и уверени.

Какво да кажем, обаче, за " школи " и " учители ", които внушават на школниците точно обратното - колко сме грозни, колко сме лоши, колко сме мръсни, бе, направо сатани сме и този свят, в който живеем, на сатаната и той е подвластен, този лош, лош, тъжен и жесток свят. Като слушам, слушам подобни, питам се има ли смисъл бавно да се убиваме, най - добре направо да си теглим куршума.

А къде остана Бог? Нали уж в Него вярвахме?

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 39
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Разбира се, че сме божествени, но само с вътрешвата, истинската ни същност. Към нея трябва да се обърнем, нея трябва да разкрием под пепелта на времето, нея трябва да активираме и да и предадем управлението на жизнената ни система. Само в този аспект сме божествени, иначе нямаше да сътворим този "прекрасен и справедлив" свят, в който сме се самозаточили...

Линк към коментар
Share on other sites

:) Не се чувствам вече самозаточена - съвсем съм си на мястото и свободна. :) Мисля, че всичките ни аспекти са Божествени. Вътрешната ни същност се изразява във външността, излъчването и поведението ни.

Пепелта не е част от нас - наслоена е върху нашата същност от груповите зависимости и предразсъдъци, оценките, моделите за добро и зло, сравнението и ревността, гордостта, суетата. Ако се научим да обичаме себе си и света си без условия, без оценки и сравнения с другите, пепелта се "топи" и трансформира в разбиране и "нежна сила". :D

Линк към коментар
Share on other sites

Разбира се, че сме божествени, но само с вътрешвата, истинската ни същност. Към нея трябва да се обърнем, нея трябва да разкрием под пепелта на времето, нея трябва да активираме и да и предадем управлението на жизнената ни система. Само в този аспект сме божествени, иначе нямаше да сътворим този "прекрасен и справедлив" свят, в който сме се самозаточили...
Не се чувствам вече самозаточена - съвсем съм си на мястото и свободна. smile.gif Мисля, че всичките ни аспекти са Божествени. Вътрешната ни същност се изразява във външността, излъчването и поведението ни.

Пепелта не е част от нас - наслоена е върху нашата същност от груповите зависимости и предразсъдъци, оценките, моделите за добро и зло, сравнението и ревността, гордостта, суетата. Ако се научим да обичаме себе си и света си без условия, без оценки и сравнения с другите, пепелта се "топи" и трансформира в разбиране и "нежна сила". biggrin.gif

Съвсем съгласна съм с вас, Донка и Валентинус. :sorcerer: Благодаря Ви! :sorcerer: Благодаря и на всички, които пишете така компетентно и по този начин помагате на всички, които са "прогледнали" и търсят Бога!

Благодаря най- вече на Учителя, че помага на всички ни със Словото Си! :yinyang:

"Следователно, права мисъл е онази, която е достъпна за всички живи същества.Когато такава мисъл проникне в ума на човека, той ще почувства в себе си Божието присъствие.Присъствието на Бога в човека пък му дава сила, мощ да гради в себе си.Правата мисъл е творческа. Който има тази мисъл в себе си, той може болни да лекува, мъртви да възкресява.Ако някой каже, че има правата мисъл в себе си, ще го заведа при един сляп и ще му кажа:постави сега ръцете си на очите на този сляп и се помоли да прогледа.Ако слепият прогледа, ти имаш правата, Божията мисъл. Ако слепият не прогледа, ти нямаш Божията мисъл в себе си, нямаш Божието благословение. Значи, всеки опит освобождава човека от заблужденията. Тъй щото, не е достатъчно само на думи да се говорят нещата, но те трябва да се проверят, да се подложат на опит.Ако имаме поне десет души в България, които носят правата мисъл в себе си, с едно полагане на ръката си върху очите на слепи, те ще ги излекуват.И тогава слепи, хроми, клосни, болни, луди няма да има.Какво по- хубаво от това?Задачата на тия хора е да възстановят нормалния живот, без пари, без материални възнаграждения. Те ще направят това от любов към бога.Когато такъв човек влезе в дома на слепия, ще му каже:Вярваш ли, че аз любя Бога?- Как да вярвам, когато съм сляп?- Ако туря ръцете си върху очите ти и повярваш, че аз любя Бога, ти ще прогледаш.Ако не повярваш, завинаги сляп ще останеш.Значи, проглеждането ти ще бъде доказателство, че аз любя Бога. Когато човекът на правата мисъл влезе в един дом, всякакъв спор, всякакви недоразумения и противоречия ще изчезнат от този дом. Този човек носи в себе си мир и светлина, любов и знание, радост и веселие."

Източник на горния цитат е:"И рече Бог" от "Мнозина казваха",стр.203,изд.1933 год.

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup::smarty::yinyang:

Не се чувствам вече самозаточена - съвсем съм си на мястото и свободна. smile.gif Мисля, че всичките ни аспекти са Божествени. Вътрешната ни същност се изразява във външността, излъчването и поведението ни.

Пепелта не е част от нас - наслоена е върху нашата същност от груповите зависимости и предразсъдъци, оценките, моделите за добро и зло, сравнението и ревността, гордостта, суетата. Ако се научим да обичаме себе си и света си без условия, без оценки и сравнения с другите, пепелта се "топи" и трансформира в разбиране и "нежна сила".

:thumbsup:

но ако се "венчае", то вече е проявление вътре в човека, и е постижение на Любовта- единствената енергия, с която Бог се проявява във Вселената, и която изобщо човек е спосолбен да осъзнае, но самокато Душа- Любовта е храна за Душата, затова на физичесдко ниво тя трябва да се преработи до степен на осъзнато чувство, за да може да се прояви, а от енергията на Душата само може да се привлече Духа, Който в своята същност е Светлина, но от тази Светлина, човек може да приеме само това, което изобщо е спрособен да приеме и предаде като Любов...Затова, когато някой приеме Любовта, това е неговото осъзнато общуване с Бог, осъзнаването на Бог като Любов- и първото проявление на тази Любов е вътре в самия човек- Любовта му разкрива Душата, а Душата Желанието на Бог да се наслади..Душата е "съсъд" който се изпълва...И затова Любовта се проявява на първо място като осъзнаване на Бог и Любов към Бог, на второ място- осъзнаване на Душата и Любов към нея- а това е себеуважение, и изобщо- любовм към самия себе си, и на трето място- външно Любовта се проявява като Любов към ближния...Кой обаче се нарича "ближен"? Ако е някой, който неи е опитавл Любовта, и не я носи в себе си..то това не е ближен, и ако проявим Любов към такъв, естествената реакция у него ще бъде тази, да ни отнеме живота, защото съпротивата спрямо Любовта е огромна....Няма друго нещо, към което човек да оказва такава съпротива, както към Любовта...защо ли?

Ето тази съпротива и желанието на все още спящите са предизвикателство. Защото те неразбирайки Любовта се опитват да я принизят, пленят и смачкат.

Но тя винаги побеждава :thumbsup2::yinyang:

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

  • 11 months later...

Да, така е.

А още по-хубавото е, че ембаргото изтича следващия петък; едно много дълго ембарго.

Очаквам те и аз, в това виртуално пространство, приятелю.

:sorcerer:

Линк към коментар
Share on other sites

И аз и аз и аз и аз и аз и аззззззззззззззззззззззззззззз!!!

Имам предложение към модераторите, дайте по-кратко поне да е времетраенето на цикъла, моля!

Линк към коментар
Share on other sites

колко сме грозни, колко сме лоши, колко сме мръсни, бе, направо сатани сме и този свят, в който живеем, на сатаната и той е подвластен, този лош, лош, тъжен и жесток свят. Като слушам, слушам подобни, питам се има ли смисъл бавно да се убиваме, най - добре направо да си теглим куршума.

А къде остана Бог? Нали уж в Него вярвахме?

А ти, адашче, си Божествен приятел :3d_053:

Сатаната е силен защото има кой да му вярва...

Линк към коментар
Share on other sites

Сатаната е силен защото има кой да му вярва...

На всеки според вярата му, нали така.

Да вярва всеки е свободен в каквото си избере.

Аз в сатани не вярвам, нито ми се привиждат.

Изпращам горещи поздрави на името чак до Чикаго от ... назад. :D

:3d_064:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

А кой може да каже на неприятеля си, че е божествен? Защото може би и това е така, но ние не сме видяли точно този ъгъл...

Линк към коментар
Share on other sites

Достатъчно е ние да живеем според представите си за божественост. Неприятелите рано или късно в своя гняв, неосъзнато ще започнат да ни подражават.

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

:thumbsup2: :thumbsup2:

У вас може да се зароди понякога желание да поправите някого. В Окултната Школа не се позволява никой, никого да поправя. Това е обида. И онзи, който поправя, и този, когото поправят, и двамата вършат престъпление. Мислите ли, че движението на онова колело във фабриката, което веднъж се е завъртяло и се върти, не е точно определено? Мислите ли, че на онзи господин, който се е разгневил, господарят му не е предопределил това действие? Мислите ли, че трябва да затворите онази канализация, през която излизат всички нечистотии? Не, вие с това ще създадете най-голямото нещастие на хората. Онзи човек, който се гневи, е един канал, затова нека изтекат през него всички нечистотии, не го спирайте. Този твой брат, който се гневи, днес е дежурен, бълва толкова много неща, затова ти му кажи: "Братко, ти днес извършваш една велика работа, изхвърляш нечистотии и с това помагаш на толкова хиляди хора." Ако ти не разбираш нещата по този начин, утре ти ще станеш дежурен. И тъй разумният ученик трябва да разбира добре причините и последствията на всяко нещо и да знае следното: Животът е определен много разумно, в него няма никакви изключения, никакви случайности и всичко е предвидено до най-малките подробности. Това не е ограничение на човешката воля, защото на този стадий на който се намирате вие нямате още никаква воля. Казвам ви истината. Аз намирам, че воля има само този човек, който като го обидят, може да прости. Воля има този човек, който помага на някой паднал, макар и да има много работа. А да заповядваш на един и на другиго - това не е воля. Волята започва с грях. Ако схващате тъй въпроса, веднага в ума ви ще дойде едно просветление.

Великата майка

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...