Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Да се опознаем


Recommended Posts

ами да..... само че не знам какво да пиша, то верно, има си теми на разговор де...... все пак съм нов, нали разбираш.......

За сега май ще се придържам към това - как се нарича не знам - "Да се опознаем". Пък после....

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

:) Тъй като много се заговори за анонимността , за личното пространство и псевдонимите,реших да драсна няколко реда тук :)

Аз съм Диляна , приятно ми е познавам се лично с някои от вас ,благодаря за което,много приятни моменти.

Любимата част от моята работа е когато помагам на хората да направят правилната комбинация от цветове за жилищата си.Обичам съчетанията на цветове и да поровиш във фантазията на хората е много интересно.

Радвам се че цветовете са вече навсякъде и във всичко има голям избор.Сивотията от преди 10-15 год вече я няма.

Мноооого цветове в дрехите, в мебелите , в инериора.Никога преди не съм си представяла че хола ми в лилаво ,св.сиво и мраморно синьо ще изглежда прекрасно и най вече че мога да имам мебели и стени с подобни цветове :).

Много цветни мисли и все в светлите тонове ви пожелавам. :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

:) Тъй като много се заговори за анонимността , за личното пространство и псевдонимите,реших да драсна няколко реда тук :)

Аз съм Диляна , приятно ми е познавам се лично с някои от вас ,благодаря за което,много приятни моменти.

Любимата част от моята работа е когато помагам на хората да направят правилната комбинация от цветове за жилищата си.Обичам съчетанията на цветове и да поровиш във фантазията на хората е много интересно.

Радвам се че цветовете са вече навсякъде и във всичко има голям избор.Сивотията от преди 10-15 год вече я няма.

Мноооого цветове в дрехите, в мебелите , в инериора.Никога преди не съм си представяла че хола ми в лилаво ,св.сиво и мраморно синьо ще изглежда прекрасно и най вече че мога да имам мебели и стени с подобни цветове :) .

Много цветни мисли и все в светлите тонове ви пожелавам. :feel happy:

Здравейте,Диляна!

Вашето занимание ме очарова,даже в значителна степен кореспондира с мое нереализирано съкровенно желание да се ангажирам с дизайн и вътрешен интериор,съобразно числа на Фибоначи,златно сечение,цветови съотношения и всякакви други комплексни преднамерени въздействия,почиващи върху природни принципи и закони...

Отвръщам на Вашите пожелания и отправям към Вас поздрави!

Редактирано от Тетрабиблос
Линк към коментар
Share on other sites

:) Благодаря! Странно как човек може да създаде такава цветова гама ,която дори техниката не може да поеме(20 000 цвята за стенни покрития),а колко от тях изобщо може да усети?!
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Искам да изкажа благодарността си на didi_ts за гостоприемството, което ни предложи при пребиваването ни във Варна. Диди е разкошен човек, обичащ живота и отворен към него. Запознахме се на живо и с други хора от сайта, но през цялото време имах силното усещане, че ги познавам много от преди всички до един. Беше много приятно да се срещна със сродни души и с такива невероятни хора като Юлия - Jul, Люблена - Чудесна, Иво и още много други. Благодаря на всички и ще се радвам много на нови срещи.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте и от мен! Много, много ми беше приятно да се видя с хората , които дойдоха на срещата във Варна.

Благодаря на Jul, Диди и Силвия, с които прекарахме повече време в разходки, разговори и веселие.

Благодаря и от името на дъщеря си, която също се забавлява през цялото време.

Линк към коментар
Share on other sites

Добре дошли на всички новички :3d_059:

Този форум е нещо прекрасно и съм щастлива, че влизат млади хора. Обогатява се и всеки внася и намира по нещо.

Радвам се, че има срещи и на живо, защото те са уникални и изключително полезни.

Не съм писала за срещата на Мадара, но за мен това беше вълшебно изживяване. За първи път играх Паневритмия и имах усещането, че ме движи Висша сила.

Природата ме зареди и още няколко дни не исках да се връщам в реалността.

Пожелавам на всички да го изживеят :3d_053:

Линк към коментар
Share on other sites

Казвам се Христо Валентинов Вътев и съм на 28 г.

Роден съм в гр. Габрово, но живея в гр. Плевен.

Висок съм 180 см. и тежа 80 кг. Физическото ми и психическо състояние е отлично. Не съм семеен. Имам двама по-малки от мен братя. Завършил съм Tехникум по електротехника.

Любител съм на силните усещания.

Изкарх курс по парашутизъм и затова в казармата бях парашутист.

Тъй като, изкуството силно ме привлича, отворихме Арт галерия в Плевен. Така се запознах с художника Илин Паунов, който ме покани в Париж. И от 2000 г. продавам картини там /през последните две години прекарвам повече време в България/. По-късно дойде брат ми, работата ни вървеше добре и успяхме да си купим апартамент. Там научих френски език.

Обожавам пътешествията и приключенията. През юни 2006 г. реших да мина прехода " Camino de Santiago " в Испания. Foto За 40 дена изминах 1000 км. пеша и стигнах до крайната точка Финистера.

През август 2006 г., с няколко човека, направихме колопреход от Варна до Истанбул и обратно. За две седмици изминахме 1000 км. с колелета.

Бил съм в Китай, Египет, Украйна, Италия. Сложил съм снимки на

Снимките са най-отгоре

Любимите ми места са Мусала и Седемте рилски езера, където обичам да се изкачвам бос.

Колекционирам монети и старинни предмети.

Обичам шаха и играя много често в Интернет. Също така, обичам да карам ски.

Предпочитани автори: Петър Дънов, Пауло Куелю, Рудолф Щайнер, Толкин, Нийл Доналт Уолш и други.

Следвам в СУ"Черноризец Храбър" в гр. Варна специалност психология. Завърших първата година успешно. Притежавам лидерски качества и съм отговорник на групата.

Едно от основните ми занимания в България е да помагам на хора с увреждания, главно в Плевен. Направих обща Skype връзка на такива хора и вече има към 80 човека от цяла България, с които контактувам. Работя по направата на общ сайт, в който да се представя живота на хората с увреждания.

Една от основните ми цели в живота е да помогна на колкото се може повече хора да постигнат мечтите си и да ги мотивирам, за да го направят. Разбрах, че в този процес има нещо необикновено и живота ми се подрежда по най-добрия начин.

Ценя повече добротата отколкото интелекта.

Мотивацията ми, за да участвам в Survivor е защото обожавам състезанията и приключенията, а също така, ще изявя и покажа една положителна личност. Не на последно място, участвайки в това предизвикателство, целя и да опозная по-добре себе си.

Редактирано от hristo_vatev
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Здравейте! Преди време получих позволението на екипа на портала да започна седмична тема. Където всеки ще пише каквото реши за себе си, ще споделя. Където ще се поопознаем дотолкова, доколкото решим да допуснем другите.

Тема, в която ще пишем нещо за нас самите, а няма да разсъждаваме върху конкретен проблем.

Започвам аз. На 27г съм. В момента съм в много добро настроение. Желая да го споделя с вас.

Пишете.

Здравей,почти винаги съм в добро,ако не,в чудесно настроение,нали знаеш,излизайки от къщи,поглеждаш се в огледалото,казваш си,колко добре изглеждаш,как обичаш всичко живо около себе си,колко си неповторим,уникален,изпълнен с позитивна енергия,как всички врати ти се отварят безпрепятствено,денят е прекрасен,дишай,радвай се...........радвам се за теб,бъди винаги в добро настроение,късмет!!!!!!!!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Здравейте и от мен, приятели! :) Да се представя и аз - казвам се Петина, на 31 години съм, от Шумен. Преди около седмица, търсейки материал за френологията, случайно попаднах при вас и от тогава не мога да се откъсна от Портала! :3d_047: Както каза някъде някой " отърване няма!" :D Много ми е приятно при вас, тъй като в ежедневието рядко имам възможност да разговарям по темите, които се обсъждат тук и това наистина много ми липсваше!

Линк към коментар
Share on other sites

:feel happy: Добре дошла Петина! :3d_041::3d_045:

Ние всички тук сме като теб, сестричке :3d_139: Няма отърване...:3d_167:

Линк към коментар
Share on other sites

:3d_047: Здравейте!Казвам се Цвета.на 47г. с дъщеря и син на 24 и20г.Помогнахте ми и ми помагате винаги когато имам нужда!!! :3d_041: Радвам се че ви има!
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Здравейте!

Тъжно ми е. Уморена съм. Уморих се да съм силна.

Утре ще стана и отново ще съм силна, защото така трябва.

Не се опитвай да бъдеш силна. Бъди каквато си. Ти си силна. Онова, което изхожда от нашата собствена природа не уморява.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Тъжно ми е. Уморена съм. Уморих се да съм силна.

Утре ще стана и отново ще съм силна, защото така трябва.

:3d_043: Добре дошла Киара

Когато се почувствам като теб.... благодаря на умората. Тя ми пошепва, че

-няма неща, които ТРЯБВА освен тези, които ние сме си накичили с този етикет.

-няма по-голяма сила от слабото - виж крехките кълнове на семенцата.

- it's time to wake the power instead of using the force.

Светлина и топлина :3d_047:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Тъжно ми е. Уморена съм. Уморих се да съм силна.

Утре ще стана и отново ще съм силна, защото така трябва.

Време е за "презареждане на батериите".

Сънят е естествения начин. Тялото заспива, умът до голяма степен се успокоява, което пък позволява на човек да се отпусне, да спре да се загражда бранически (заради мисълта някой да не го нарани) и тогава енергиините центрове отново се отворят, ставаш възприемчив, отпуснат, релаксиращ. Енергията свършва останалата работа.

Съвсем естествено е. Организмите имат изградена вътрешна система за самовъзтановяване. Прост поток и кръговрат на вътрешната енергия. Когато човек е отпуснат и спокоен, организма му премахва всякакви блокажи и шлаки.

Чакрите, ех тези чакри... се разтварят като градински цветя и става възможното, става допускането на завихрянето на енергията. Осъществява се обмен.

Единствено при обмен човек е цял иначе се уморява, защото се ползва от "собсвените" енергоизточници, които не са безкрайни за разлика от Вселенския енергиен поток.

Медитацията е в пъти по-високо стояща от съня, защото при медитация се развива и будност, при нея оставаш на границата между сън и будно състояние. Тялото спи, а съзнанието е будно и активно. При медитацията съзнанието се слива с Божественото Съзнание и отново те двете са Едно Цяло.

Също отчистваща функция има водата. Ако тя е бистра, изворна е най-добре. Прилагам я при възможност вътрешно и външно. Чистата вода мие всекаква мръсотия.

:rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

.. функция има водата. Ако тя е бистра, изворна е най-добре. Прилагам я при възможност вътрешно и външно.

Дори ден пост само на изворна вода е чудесно :sorcerer:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Тъжно ми е. Уморена съм. Уморих се да съм силна.

Утре ще стана и отново ще съм силна, защото така трябва.

:) Здравей,боя се че знам как се чувстваш,боя се още повече ,че незнам какво да ти кажа.

Когато човек се чувства така ,значи живеца му е заминал на някъде,някой го е изчерпал,нещо трябва да се промени,но какво и как са отговори ,които трудно се намират.

Положително мислене,формули,подходяща компания,само това мога да ти кажа,но предполагам ,че си прекалено уморена за тези неща.Генерален кръгом,нова литература,обръщане към себе си-себеопознаване,само че е възможно да ти стане още по -тъжно.

Като за начало се опитай да дадеш глас на онова малко и слабо същество,което е дълбоко вътре в теб,повтаряй си че то е доброто и то е истината ,за да му дадеш смелост да излезе и да се прояви,защото "силните"всъщност сме много слаби и дълбоко вътре в нас плаче това слабо същество искайки показност,дай му я.

После повярвай ,че има кой да се погрижи за него ,че има кой да му даде сила и този някой е много близо почти постоянно е до теб ,дори по близо може да бъде -вътре в теб ако го откриеш.

Покажи на всички ,че не можеш да бъдеш силна и се опитай по -често да казваш "не" когато нещо не ти харесва.

Незнам дали ще се върне радостта ти ,но може би ще дойде облекчението ,а по нататък ,кой знае...... :)

Поздрави от един друг уморен човек. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Като си тъжна, тъгувай. Като си уморена, почини си от силност, бъди себе си, изживей каквото там.

А утре ще бъдеш силна, не защото трябва, а защото си!

Линк към коментар
Share on other sites

Силве, :thumbsup:

Когато човек се чувства така ,значи живеца му е заминал на някъде,някой го е изчерпал,нещо трябва да се промени,но какво и как са отговори ,които трудно се намират.

:rolleyes: Първото е почивката - сигурно повечето от нас си спомнят за случаи с тях или техни близки, когато всичките работи са били сякаш съвсем неотменно наложителни и пренебрегването на здравето и регенерацията на силите са изглеждали спрямо това по-маловажни феномени - но неминуемо е следвал срив и тогава всякаквите там "важнотии" е трябвало принудително да бъдат прекратени. В такива моменти човек осъзнава, че ако просто си е бил дал тайм аут, ако е нужно, без да се свени да си е взел болнични и да се затворил вкъщи, ако там му е спокойно или да е заминал, ако предпочита, нанякъде, уведомявайки за това съвсем ограничен кръг от хора - е било възможно и той самият да излезе от омагьосания кръг. Бизнесът и грижите за ближните може малко да пострадат - но във всички случаи по-малко, отколкото ако се дочака големият срив. И най-важното, в повечето случаи така се избягват трудно обратимите напреднали стадии на някои здравни увреждания...

Второто е мотивацията. Дори и отпочиналият човек се чувства уморен, ако не открие действен за него стимул. Може би човек не си вярва, че ще издържи, докато промени нещата, така че да съответстват повече на неговите вътрешни потребности, стремежи и представи за оптималност. Но така или иначе, друг път няма. "Ако не вложите енергия, никога няма да имате енергия!" - беше възкликнал славният Пол Брег. Така че, смело напред с промените - но задължително това да е редувано с достатъчно почивка.

Третото е средата. Почти няма хора, които да преуспяват в неподходяща среда, така че качеството и на околната физикохимическа среда и главно на людете наоколо ни, никога не бива да се подценява. Често е практически невъзможно те да се позитивират в къси срокове, но започвайки от малкото, което е възможно, ние показваме, че сме тръгнали и към по-големи промени - тогава, когато се окажат възможни. Например, можем да контролираме качеството на филмите и книгите, които четем; можем да изберем дали да правим някои необезателни срещи и какви нови познанства да завързваме; можем повече или по-малко да правим излети, дори и в студено време... Колкото повече неща опитаме, макар и депресията да ни нашепва, че "това едва ли ще помогне", толкова по-бързо ще се извадим от ямата - това е проверено при много хора! Помощ можем да получим от много места, но основната работа ще трябва да свършим самите ние. Който търси единствено нещо или някой, който да ги спаси, без сериозни собствени нагласи към трайни промени в начина му на живот - той ще остава разочарован след всеки свой опит да намери изход там, където го няма... :3d_149:

Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

Добромир, възхищавам се на казаното от теб, много е мъдро и адекватно.Вярвам,че ако Киара се вслуша,твоите думи могат много да и помогнат.И не само на нея.

Линк към коментар
Share on other sites

Никой на никого не може да помогне.

Ние помагаме само на себе си и само ние можем да помогнем на себе си, никой друг.

Заглавието на темата е много подходящо за подобен род мисли...

Редактирано от Силвия СД
Линк към коментар
Share on other sites

Уморих се да съм силна.

... звучи ми искерно ... и мъдро.

"... за жената е потребно,

да се чувства слаба в свойта нежност.'

...понякога.

Редактирано от бяса
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...