Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Да се опознаем


Recommended Posts

:feel happy: :feel happy: :feel happy:

Приятели, Бог ми подари невероятното щастие да ви предам специалните поздрави и благодарности за всички вас тук от Ася - АИМ! Току-що излезе от реанимацията след тежка животоспасяваща операция - гласът и трепереше от любов, вълнение и щастливи сълзи (като моите сега).

Помоли ме да ви предам, че благодарение на вас и на Портала, в който тя е сравнително отскоро, благодарение на словото на Учителя, в нея е възкръснало желанието за живот и вярата в Любовта.

Ася е човекът, който даде инициативата и изнесе основната тежест на работата по редакцията на книгата Изворът на доброто. Тя ми казваше, че тази книга я лекува по-добре от всичките и лекарства. Бяхме си казали с нея, че ако успеем да подарим на приятелите от Портала тази книга за Рождество, по Великден Бог ще я дари с нов живот. Така и стана по Волята Божия!

Благодарим ви за подкрепата и молитвите, прекрасни добри Хора! :feel happy: :feel happy:

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

Донче благодаря за прекрасната вест :thumbsup2:

Поздрави Ася и нека знае, че сме с нея :wub: че всички добри мисли и чувства са били чути.

Линк към коментар
Share on other sites

Книгата е на първата страница - горе - при новините. Исках да дам линк, но там направо дава сваляне.

Права си Сев! И за книгата и за подходящия момент. Благодаря ти за съобразителността! :thumbsup2: :thumbsup2:

Мислех си преди малко - с благодарностите си Ася ни подсказа, че това място ТУК може да спаси човешки живот и да върне Любовта и щастието в съдбите на хора, за съществуването на които дори не подозираме. (Е, какво като не е толкова бурно-интересно, какво като повтаряме думите на Учителя и споделяме как ги разбираме, как ни помагат в живота - това е, което вълнува нас тук.)

Ето защо това място ни е поверено да го пазим чисто и светло и добро като словото на Учителя. На това място и дреболиите от ежедневието ни нека излъчват Любов.

Благодаря ви Иво, Ради, Васко, Иви! Благодаря ти Учителю. :feel happy: :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Много се радвам за Ася. Предай и най-сърдечни поздрави от нас! :3d_137:

Относно книгата "Изворът на Доброто", аз искам да благодаря и на още един човек, който направи възможно нейното появяване за теглене. Когато му споделихме идеята, той запретна ръкави и няколко дена сканира и обработва, за да може после Ася, Донка и колектив да се заемат с трудната работа, отнела няколко месеца, по изпипване на най-малките детайли.

Линк към коментар
Share on other sites

:feel happy: :feel happy: :feel happy:

Приятели, Бог ми подари невероятното щастие да ви предам специалните поздрави и благодарности за всички вас тук от Ася - АИМ! Току-що излезе от реанимацията след тежка животоспасяваща операция - гласът и трепереше от любов, вълнение и щастливи сълзи (като моите сега).

Помоли ме да ви предам, че благодарение на вас и на Портала, в който тя е сравнително отскоро, благодарение на словото на Учителя, в нея е възкръснало желанието за живот и вярата в Любовта.

: :feel happy:

:sorcerer::thumbsup::feel happy: Бъди още дълго време с нас тук, Ася! Поздрави и от Хрис, тя утре тръгва да обикаля Европата...

Линк към коментар
Share on other sites

Не искам никого да засегна или обидя, но ми прави впечатление, че някои от пишещите допускат правописни грешки. Добре е да си правим проверка, за да е красив текста ни.

Предполагам и модераторите биха могли да поправят някои от грешките, докато четат. В някои сайтове има и програми, с които може да се направи проверка на правописа.

Поздрави!

За съжаление 20 мин след написаното от мен правописните грешки продължават да се множат.

Признавам, че допускам правописни грешки, но работата ми е свързана основно с това да пиша на компютър и то без да е уместно да си позволявам да допускам грешки, и тъй като нямам много време за форума и предпочитам повече да прочета някое интересно мнение или тема и ако имам време да пусна едно две мнения, та много не обръщам внимание на проверките си на правописа, защото това е форум а не изпит по правопис....забелязаля съм, че в бързината пропускам или изяждам буквички или просто ги замяням със съседните, не си проверявам поста и после ги виждам, но не се връщам да поправям...

Искам да се извиня за това и обещавам, че ще бъда по внимателна.... :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Adelaida, :3d_044:

Какво ми даде форума? Много. Даже вече си мисля, че ме разбирате с малко думи и не е нужно да обяснявам. Чувствам се в равновесие.

Благодаря ви! :sorcerer:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, ПРИЯТЕЛИ!

Много се радвам, че на 8 ден след такава тежка операция аз съм вкъщи и сред вас! :3d_053:

При мен стана някакво чудо, нещо което никой не е очаквал да стане. Така че чудеса има, тогава когато има любов и доброта. Дори и да не вярвате. Толкова непознати хора ми помогнаха, към мен бяха отправени толкова положителна енергия и добри помисли, че както казаха близките ми, просто трябваше да се отпусна и всичко беше наред. Дори лекарите не можаха да повярват, че изходът е добър, а възстановяването изключително бързо.

Отново много и най-искрено ви благодаря!

С обич Ася

Линк към коментар
Share on other sites

Поздрави и от мен! Много се радвам за теб!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Порталът ме привлича! Мислех да не пиша известно време(поради лични ангажименти), но не мога да се сдържа, благодарение на вас, всички вас, които правите интересно и приятно пребиваването ни тук.

Забелязвам, че има новодошли. Което означава нови идеи и още красота в мисленето.

Добре дошли от мен! Аз, откакто се регистрирах във форума си го посещавам редовно, много е интересно и приятно. Да знаете "отърване" няма :)

Ако желаете може да се представите в тази тема. Заповядайте!

Линк към коментар
Share on other sites

Радвам се, че си размислила по отношение на портала wonderful :3d_047: . Беше писала, че си разочарована за това, че не сме се отзовали на твой призив за опазване на природата. Не знам защо се е получило така, но мисля че няма осъзнат човек, които да не го вълнува тази тема. От много време съм мислила по този въпрос и стигнах до извода, че едни по-високи санкции, за тези които безразборно си изхвърлят боклука биха имали добър ефект, както и въвеждането на наказания под формата на събиране на боклук. За да не се замърсява въздуха е необходимо и постоставяне на катализатори на колите, но проблема е че в България повечето коли, които се движат по пътищата имат стойност по-ниска от цената на един катализатор.

Добре дошла отново! :3d_050:

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ти Криси! То аз съм винаги с вас, искрените и добри хора.

Имам приятелка, която има проблеми в семейството си. Посъветвах я да мисли единствено и само хубави неща и силно да вярва в тях. Старая се и аз да насоча енергията си силно положително, за да я подкрепя.

Може би това е един от начините да си помагаме. Когато се обичаме и покрепяме със сърца чисти като кристал. Когато излъчваме любов.

Не толкова да правим анализи(говоря принципно) на чуждото мнение, а да се научим да се разбираме. Но е много важно, според мен да сме честни един към друг, иначе и самото общуване губи смисъла си.

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup: Криси, wonderful!

Защо ли ни става толкова радостно, когато чуем, че мислите и емоциите, позициите ни са в хармония с позициите, емоциите и мислите на другите? :feel happy:

А това за анализа на мненията на другия ми направи специално впечатление! Моля wonderful (а и не само тя) да се опита да обясни какво точно има предвид под анализ на чуждото мнение... Ако например нашето се разминава с това на другия и се опитваме да ги сравним, това анализ ли е? А може би анализът включва оценка на самото мнение и личността? Може би не се замисляме над всичко това, когато разговаряме и неволно прекрачваме границата?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, момичета :3d_046: !

Много се радвам, че влизам в Портала и започвам деня с доброто настроение на другите. Хубаво е да виждаш / чуваш усмихнати хора. Повече усмивки - повече радост и положителни емоции, по-добре свършена работа.... Може да се изрежда дълго какво прави доброто настроение.

И аз много се радвам, че wonderful е тук, независимо от ангажимента си. И не ни казваш :3d_011: А колкото до темата за природата - пропуснала съм я, мисля че и други като мен може да не са влизали редовно няколко дена. Попитай ни сега какво мислим по този въпрос - ще видиш че интересът е много по-голям към тази тема, отколкото към медиите и някои други които за момента изглеждат актуални. Защото ние сме част от тая природа и не ни е безразлично какво става с нас. :3d_047:

Редактирано от AIM
Линк към коментар
Share on other sites

Ключова дума, може би е разбиране. Разбиране на другият. И уважение.

Относно оценката, не ми се нравят тези оценки. Тук не сме , за да се оценяваме един друг.

Търсим истината, учим се да общуваме, учим се да прилагаме законите на Любовта към всеки един от нас. Търсим друг поглед, различна гледна точка, за да обхванем по-мащабно действителността. Търсим, учим, споделяме, разбираме.

И се усмихваме.

Темата за природата можете да прочетете тук.

Редактирано от wonderful
Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup: Криси, wonderful!

Защо ли ни става толкова радостно, когато чуем, че мислите и емоциите, позициите ни са в хармония с позициите, емоциите и мислите на другите? :feel happy:

Може би, защото вървим по един и същ път Донче! :3d_053:

Линк към коментар
Share on other sites

Ами да се представим.Чудно защо уж нарочно е пусната такава тема а са малко тези които пишат нещо за личния си живот :3d_134:

Защо всички бягате от него.Или пък някой ако напише нещо от личния му опит се извинява.Напротив полезно е според мен да сме малко по-открити,особено както не се познаваме лично и да видим кой как се бори и реагира в ситуации най-вече на трудности и грешки.

Аз съм Цвета.Родена съм в Ловеч,но съм живяла в Пловдив и София.Пътувала съм много и си падам малко пътешественик и екстремист...бързам да опитам от всичко..като че ли ще свърши живота.Най интересното място където съм била е поляна от еделвайси.Най-хубав досега и безгрижен период в живота ми е Пловдивския.Той е и най-духовен.После последва забрава и страшно много проблеми и разруха...за да се възродя наново.Сега съм тук при вас и знам че това е много за мен.

Живея с приятеля си от когото имам дете...но ми е болно,че той съвсем не е духовен човек и интересите му съвсем не съвпадат с моите,но се уча и боря..Той скоро ще заминава в чужбина.Тогава се надявам да си обърна малко повече внимание,да почета повече...пък ще видим.Планове вече не си правя и съм отворена за всякакви възможности.Надявам се при вас да срещтна обстановка на топлина,приемане и доброжелателна критика.

Първите ми впечатления обаче са че има известна агресивност у някои потребители,което ме учудва.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Цвета!

Добре дошла! :3d_041:

Може би в тази тема не сме споделили много, макар че е за опознаване. Но ако попрочетеш из форумите, ще видиш че пишем и доста лични и съкровени неща - зависи от темата, настроението. Вярно е, че понякога проявяваме малко агресия :3d_155: , но по мое мнение, като цяло, добрият тон и взаимното уважение са налице.

Важното е, че сме заедно, че се чувстваме добре и всичко тук ни е от полза. Поне за мен. :3d_139:

Линк към коментар
Share on other sites

Ами да се представим.Чудно защо уж нарочно е пусната такава тема а са малко тези които пишат нещо за личния си живот :3d_134:

Защо всички бягате от него.

Интернет не е безопасно място. Затова разбирам хората, които предпочитат да бъдат по-дискретни. Нещата, които пишем във форума са открити за всеки, включително и за недоброжелатели които могат да ги прочетат и да навредят по някакъв начин.

Линк към коментар
Share on other sites

:huh: наистина не разбирам по какъв начин могат да ми навредят.Аз съм си аз със всички мои недостатъци и цялата ми вяра.Приемам се и опитвам да се променям към по-добро.Не се срамувам или страхувам от себе си.
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...