Jump to content
Порталът към съзнателен живот
mecholari

Сине Мой, дай Ми сърцето си!

Recommended Posts

Макар хората да не отдават голямо значение на сънищата и мечтите, изкуството на сънуването е по-мощно, отколкото повечето хора биха приели. Опасността обаче е, че ние отглеждаме всичко, върху което концетрираме вниманието си. Затова трябва да се грижим да не се концентрираме върху нежелателното, защото СИЛАТА на намерението се активира посредством топлотата. Не само мечтите са реалност, която може да бъде осъществена, но и кошмарите – и по тази причина човек трябва да има яснота в изкуството на сънуването.

Теун Марес

Толтекски учения, Том 2

Сподели това мнение

Сега първото нещо между вас, учениците, по причина нямане воля и отсъствие на хармония, често имам с някои ученици и ученички доста недоразумения, неразбирания. Едно нещо помнете, аз съм заобиколен с една диамантена стена спрямо света, а спрямо горе съм отворен! Отдолу – никаква кал! Който дойде отгоре, добре дошъл. Но да се отваря отдолу, да влезе кал – никога това няма да бъде! Който се опита да дойде отдолу, ще приеме не един ритник, но хиляди ритници. Който дойде отдолу, като го ритнем, ще се намери на един километър далеч. Ритници има! Не мислете, че ние сме много кротки хора. Отдолу който дойде, има ритник; отгоре който дойде – „добре дошъл“. Нищо повече! На съвременен език говоря: ритник! Ще дойдеш отгоре, както светлината. Ще се отвори твоята душа за тази Божествена светлина, която да оплодотвори твоя ум и твоето сърце, и да се явят в нея тия възвишени, благородни пориви. 

https://beinsa.bg/beseda_s.php?s_type=phrase&id=581&status=1&high=диамантена стена#result_1884811

Сподели това мнение

Перспектива от книгите на Теун Марес:

Когото види насекомо умиращо в устата на гущер, той усеща както страданието на насекомото, така и триумфа на гущера.

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега