Jump to content
Порталът към съзнателен живот
Sign in to follow this  
Аделаида

Що е такт и толерантност?

Recommended Posts

Guest Мона

Можем ли да забраним на този форум да е скучен?

Не можем. Не сме в клас и строгата учителка няма да ни дърпа ушичките. Това като шега.

Не можем. Каквито хората, които пишат във форума, такъв и форума. Не е шега това.

И още нещо, форумът не абстракция, не е и метафора дори, освен ако някои от писателите тук, не искат тя да стане такава. Форумът е жива плът, затова определения като скучно или нескучно, звучат не на място.

Модераторите това, модеаторите онова, нямало свобода - не мисля така, аз доста съм модерирана, не съм умряла, даже го и надживях:-))) И се чувствам добре; намирам всичко за нормално; ландшафтът е нормален. Екзекуции няма да има.

Сподели това мнение

Наистина странна тема. Че ако ми е скучно, какво ще търся тук? Но дали aorhama няма наум някои неудачни модераторски намеси, предизвикани, например, от прекомерно желание за насочване форумци, теми и дискусии в само някои посоки? О, ДАНО не е това!

Чакай сега да видя въпросите. За първите два- хората дават много определения и изписват много думи. Но няма яснота. Най- добрия отговор се дава в живота на всеки от нас. Е, пак се получават разногласия. Значи не можем да избягаме от разногласията.

По третия въпрос имам собствен и неприятен за мен отговор. Понякога има постигане без страдание- това е в случаите, когато нещата стават "от само себе си". Но за да се стигне до там, все пак има достатъчно количество страдание. А преди това...страданието е неизбежно. Като се има предвид, че с него плащаме постигането, явно е по- добре да се приеме, да се преглътне. И да не се заклеймямва. :)

Сподели това мнение

.......... намирам, че хората тук са доста интересни и откровени, но културни........... Да не говорим, че нивото е доста високо и като че ли говорейки си тук можеш и да се променяш към по-добро или дори да се образоваш по някои въпроси. :thumbsup2:

Присъединявам се към цитираните от мен две изречения. :rolleyes:

Редактирано от Роси Б.

Сподели това мнение

Има ли вече такива качеста като такт и толерантност в хората?

Отварят ли ни вратите по лесно към човешката душа или когато някой ги има и ги проявява, хората се чувствата сякаш малко преиграваш...?

Умение ли е проявата на тези качества или част от характера на индивида?

Не мислите ли, че конакта с човек, който ги проявява е по лесен и плавен и защо като, че ли ни е трудно да ги показваме в последно време???

Стремите ли се към такт и толерантност?

''Трудно е да се определи

къде да се тегли чертата,

между това да бъдеш добър и

да не нараниш чувствата на хората

и това да защитаваш това, в което вярваш.''

Сподели това мнение

Има ли вече такива качеста като такт и толерантност в хората?

Отварят ли ни вратите по лесно към човешката душа или когато някой ги има и ги проявява, хората се чувствата сякаш малко преиграваш...?

Умение ли е проявата на тези качества или част от характера на индивида?

Не мислите ли, че конакта с човек, който ги проявява е по лесен и плавен и защо като, че ли ни е трудно да ги показваме в последно време???

Стремите ли се към такт и толерантност?

Винаги ги е имало и ще ги има защото са част от доброто.Много е красиво да виждам в другите хора толерантноста,и много се радвам ако имам възможност и аз да я покажа :rolleyes: .

Сподели това мнение

При толерантност и такт не може да има скука. Много по скучно и отекчително е, когато срещаш навсякъде брутални , всезнаещи и самонадеяни хора. Не можеш на всеки, да казваш всичко в очите ,от голямо откровение и най вече за да покажеш, на колко по -високо стъпало седиш от другите т.е." Къде сте вий , къде съм АЗ".

Смятам , че всеки от нас е тук за да обмени мисли, знания и опит без да натрапва своето ЕГО.

Понякога, ми е трудно, но се старая към толерантност и тактичност , защото това е един от критериите за култутата на дадена нация.

Сподели това мнение

Толерантността е чисто лицемерие .Не ти харесва нещо ,но от любезност

и да не обидиш някои си мълчиш или любезничиш.Защо? На кого е нужно ?

Добър въпрос.

Нужно е на този, който не харесва нещо. Докато мълчи има време да обмисли ситуацията и да разчупи в себе си някакъв модел на добро и лошо, който го вкарва в оценката "не харесвам, не одобрявам чуждото". Нужно ни е време, за да осъзнаем свободата на другия да харесва и върши нещо, което не ни харесва на нас, както и нашата свобода - че не сме длъжни да даваме мнението си полярно - или харесвам, или не харесвам. Имаме право на неутрална позиция.

Любезността не е хубаво нещо, когато с някаква цел прикрива неприязън. Но е много полезна, когато искрено затопляме сърцето си, за да дадем енергия на ума да преосмисли гордостта си и да преодолее осъждането.

Толерантността няма нищо общо със съобразяването с другия и нежеланието да обидиш някого. Думата означава "търпя, понасям..." Търпението и понасянето са мотивирани от уважението към нашата и на другите свобода да грешим и да бъдем себе си.

:thumbsup:

При толерантност и такт не може да има скука.

Руми! Толерантността ни заставя да мислим и да сменяме гледните си точки, да се опитаме да се поставим на мястото на другия, а това винаги е много интересно...

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега
Sign in to follow this