Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Повдигнете жената и тя ще спаси света


Recommended Posts

  • Отговори 209
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

здравейте това е точно така жената е символ на живота тя е тази чрез,която се проевява на земята ,тя е тази и която го опазва,жената е майка,съпруга ,приятелка ,ако погледнем от гледна точка на световната истолия ще

видиме че в името на жената са правени мното жертви но и ще разбере ме че и тя многократно е спасявала.

ако се даде шанс на жената да се прояви като личност в обществото ,независимо в какъв аспект ние ще направим добро на земята защото жената никога не би дръзнола да застраши живота на едно дете тя не би допуснала война или размирици защото по природа е майка в днешно време личността на жената се проявява в много аспекти и досега винаги е било успешно замислете се колко жени са се проваляли и колко са оспявали

а каква е численноста на мъжете ,който са се справяли или са се проваляли опитайте се да си отговорите на този въпрос

Линк към коментар
Share on other sites

жената е символ на живота... тя е тази и която го опазва,жената е майка,съпруга ,приятелка....

ако се даде шанс на жената  да се прояви  като личност  в обществото ,независимо в какъв аспект  ние ще направим добро на земята  защото жената никога не би дръзнола да застраши живота на едно дете  тя не би допуснала война или размирици  защото по природа е майка...

:thumbsup::)

Линк към коментар
Share on other sites

Ти хубаво си мислиш, само че май не разбираш, че не всеки влага в понятието "личност", това което ти влагаш. И не всеки прави разлика между специфичната терминология "личност" и "индивидуалност / същност". Май ти беше отворил тема за думите и различното им интерпретиране от всеки? Гледай контекста, ситуацията, човека, който го пише и ще разбереш. Не е много трудно. :)

Хайде сега замени термина "личност" в изказването на Мария Христова и ми кажи пак ли не си съгласен?

Линк към коментар
Share on other sites

Аз че не съм съгласен, не съм, ама още по-ставам като гледам как ми казваш какво мисля. Сега, може и духовен водач да си, ама и тяхните методи са малко по-други. Говориш за вникване в думата, ами, то и аз туй исках да посоча - вникване отвъд буквите, понеже много отвън все я виждаме тази жена, ама и аз вече няма да тъпча тук, че се позастоях. Много взех да се повтарям.

Редактирано от Венцислав_
Линк към коментар
Share on other sites

Венци, къде видя, че ти казвам как да мислиш? :angel: Единственото, което направих е да ти напомня за твоята тема.... и да посоча че има и друга гледна точка, че в думите може да има и друг смисъл. Може и аз да не съм те разбрал правилно и от там да е дошло объркването.

Е ок... щом не си съгласен твое право.

духовен водач... хайде не ме разсмивай. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Като ще познаваш себе си обаче можеш да наченеш само от краката - тогава естествено още няма да си кралица, а ще станеш тогава когато просякинята наистина се предаде и няма вече инерция...

:v: добре казано за начването от краката :thumbsup1:

Краката са свързани с добродетелите...умиването им е символ :king: никак не е случайно измиването на нозете на Христос с косите на Мария Магдалена - повдигнаха жената тогаз, още и измиването на нозете на апостолите от Христос.

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря за цитата! :angel:

На мен силно впечатление ми направи:

тогава естествено още няма да си кралица, а ще станеш тогава когато просякинята наистина се предаде и няма вече инерция...

В нас жените май наистина съжителстват просякиня и кралица. Просякинята няма вяра в собствените си сили и затова се обръща към другите за милостиня (не за милост). Тя не стои здраво на краката си и не ходи с тях, а предпочита да се влачи и коленичи, за да получи каквото и е нужно. Това според мен е криворазбраната и от нас жените, и от мъжете слабост на жената. Ако оставим Просякинята да ни управлява, ние предизвикваме мъжа да се отнася с нас като с просякиня. ...

Краката са за мен символ на самостоятелността на човека, дадена изначално на всеки от нас - без значение мъж или жена. Затова казваме "изправи се на краката си" - т.е. стана самостоятелен. Като си опознаем "краката", ние опознаваме и овладяваме силите и способностите, които Господ ни е дал, за да не зависим от другите, а да вървим сами и да решаваме съдбата си сами и за това сами отговорността си да носим. Тогава "просякинята" в нас - жените "се предава" и ставаме "кралици". Тогава се "повдига" отношението на мъжа към нас като към равно пред Бог същество. Тогава нашата "слабост" вече не е зависимост, а нежност, с която едновременно се оставяме да бъдем защитавани от опасности и тежести, но и с която подкрепяме "силния" до себе си.... :angel:

Друг е въпросът като се изправим на краката си, да не се самозабравим, че сме родени Жени. :hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

:) Просякинята в повечето случаи...просто я мързи и не иска да се престраши...живота си да промени...от просякиня да стане Царкиня - Невеста царска на Духа! познато ми е щото и аз съм от този отбор :1eye:

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

:thumbsup2: Може би ще успеем да повдигнем жената, щом тя си знае цената :dancing yes:Недостатъкът на всяка жена

:v: Любов + Светлина + Мир + Радост :v:

Линк към коментар
Share on other sites

"Повдигнете жената и тя ще спаси света". Това са думи на Учителя.

Какво мислите по въпроса?

Как да го тълкуваме - символично или буквално?

Може би най-правилно е и по двата начина.

Поздрави,

Ради

Аз го тълкувам символично, защото както умно твърдят и мъжете: :whistling:

... що се отнася до проблемите на мъдростта и познанието, на яснотата на виждане и любовта, на предвижданията и мисленето, никой не се съмнява в женското превъзходство.

Нийл Доналд Уолш :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

... що се отнася до проблемите на мъдростта и познанието, на яснотата на виждане и любовта, на предвижданията и мисленето, никой не се съмнява в женското превъзходство.

Нийл Доналд Уолш :thumbsup:

:hmmmmm: Не намирам, че жените по принцип превъзхождат в тези неща мъжете. Все едно да се каже, че евреите са по-умни от японците. Необходимо е конкретизиране, тъй като смелите обобщения звучат привлекателно, но не казват на практика нищо. Най-големите мъдреци, пред които се прекланят и жените, са по правило мъже. Разбира се, също така и най-великите злодеи почти без изключение са от мъжки пол. Жените по-често са уравновесени, по-рядко стигат да крайности в плюс или минус. Но и тук има изключения, т.е. хармонизирани мъже и екстремно небалансирани жени, така че... :yinyang:

Може би Учителят е искал да каже, че т.нар. "женски" качества на проявената (по същност безполова) душа са дефицитни в нашето време - но те ще следва да се развиват и хармонизират и в двата пола. И тук вече изглежда, че жените като цяло имат по-малко работа в това отношение... но аз например познавам и дами, които - ако изобщо рекат да се променят - имат доста такава работа! :3d_146:

Вероятно най-вече повдигането на "жената" вътре в психиката на мъжа би подобрило баланса и оттам - протичането на живота в идващата цивилизация? :3d_102:

Линк към коментар
Share on other sites

В този ред на разсъждения, си мисля, че и мъжът трябва да бъде повдигнат, не само жената.

Ако трябва да говорим от гледна точка на съвременността. Нито жените днес са толкова беззащитни и "леки за вдигане", нито пък мъжете са толкова силни...

Да вдигнем и мъжете, в крайна сметка.

Линк към коментар
Share on other sites

повдигането на "жената" вътре в психиката на мъжа би подобрило баланса и оттам ... на живота в идващата цивилизация?

:thumbsup::feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup1: Жените по-рядко са герои за момент, но имат повече потенциали за дългосрочни промени, вкл. подпомагане на такива у мъжете. Но вярват ли си жените в това отношение? И дали мъжете все още не робуват на някои навици и комплекси? Много мъже не искат да си признаят, че имат нужда да се променят, въпреки че ясно го усещат в себе си (много е нисък процентът на мъжете, посещаващи по свое решение психолог например...). Жените би трябвало да променят начините, по които се стремят да помогнат на мъжете. Мъжете би следвало да бъдат по-отворени откъм помощ, не е унизително да я получат, където се нуждаят, за да могат после повече и по-балансирано и те да дават... :yinyang: Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

Може би Учителят е искал да каже, че т.нар. "женски" качества на проявената (по същност безполова) душа са дефицитни в нашето време - но те ще следва да се развиват и хармонизират и в двата пола.

Може би. :rolleyes: Съгласна съм с теб, Добромир, особено с изречението, което цитирах.

Извинявам се за отклонението от темата, но ще кажа че понякога никой не знае какво е искал да каже авторът. Макар че този въпрос го задават в училище за всички художествени произведения, които се учат там. :feel happy: Добре, че тук е зададен правилно: Какво мислите по въпроса? Това са само нашите мисли, никой не може да каже какво е искал да каже Учителят. :hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

Като ще познаваш себе си обаче можеш да наченеш само от краката - тогава естествено още няма да си кралица, а ще станеш тогава когато просякинята наистина се предаде и няма вече инерция...

:v: добре казано за начването от краката :thumbsup1:

Краката са свързани с добродетелите...умиването им е символ :king: никак не е случайно измиването на нозете на Христос с косите на Мария Магдалена - повдигнаха жената тогаз, още и измиването на нозете на апостолите от Христос.

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Повдигнал е енергията отдоло.

... що се отнася до проблемите на мъдростта и познанието, на яснотата на виждане и любовта, на предвижданията и мисленето, никой не се съмнява в женското превъзходство.

Нийл Доналд Уолш :thumbsup:

:hmmmmm: Не намирам, че жените по принцип превъзхождат в тези неща мъжете. Все едно да се каже, че евреите са по-умни от японците. Необходимо е конкретизиране, тъй като смелите обобщения звучат привлекателно, но не казват на практика нищо. Най-големите мъдреци, пред които се прекланят и жените, са по правило мъже. Разбира се, също така и най-великите злодеи почти без изключение са от мъжки пол. Жените по-често са уравновесени, по-рядко стигат да крайности в плюс или минус. Но и тук има изключения, т.е. хармонизирани мъже и екстремно небалансирани жени, така че... :yinyang:

Може би Учителят е искал да каже, че т.нар. "женски" качества на проявената (по същност безполова) душа са дефицитни в нашето време - но те ще следва да се развиват и хармонизират и в двата пола. И тук вече изглежда, че жените като цяло имат по-малко работа в това отношение... но аз например познавам и дами, които - ако изобщо рекат да се променят - имат доста такава работа! :3d_146:

Вероятно най-вече повдигането на "жената" вътре в психиката на мъжа би подобрило баланса и оттам - протичането на живота в идващата цивилизация? :3d_102:

Над полова .В хармония.

Линк към коментар
Share on other sites

Ако трябва да се помисли за повдигането на жената в социума, то има доста да се работи. Жената развива сърцето си още щом роди първата си рожба. Тя забравя себе си, живота и е обречен на детето. Не съм съгласна, че жените не са мъдреци и мислители... Жената дори и да развие тези качества обикновено не може да се изяви, защото все пак мисли и за децата си и за мъжа до нея... Не е случайно, че жената се смята за пазител на домашното огнище. Обикновено на мъжа, който има по-силно его и жената трябва да му го подхранва, за да вярва той в себе си, му е позволено почти всичко, за да се изяви... А жената между прането, готвенето, отглеждане и възпитаване на деца, а понякога и още други дейности е успяла да се образова и да помъдрее толкова, че да е опора на мъжа си. На мъжа нищо не му остава освен да е мъдрец, да се гордее с общественото си положение, да воюва за нови територии... Май жената се е учила да служи през цялото си съществувание... :dancing yes::feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Хамелеона, надявам се, че не се шегуваш с горния си постинг. А ако не се шегуваш, вероятно това е своего рода черна забава.

Аз лично, не познавам нито една подобна представителка на женския пол, за която ти говориш. Жените около мен са съвсем различни от подобни образи както на служителки, така и на жертвоготовни животни (в смисълът им на майки, даващи живот). Много е овехтяло това мислене, архаична представа за женствеността и за жената изобщо.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...