Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Асцендент. Характеристики и функции.


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Здравейте на всички! Страшно се заинтригувах от тази тема и най-вече от това, че асцендента може да се разпознае по външния вид на човек. Реших да видя какво ще кажете за мен и брат ми. Ние сме близнаци, родени на 23 ноември 1983 г. в град Пловдив. Стрелци сме с Луна в Рак. За съжаление майка ни не знае точния час на разждане, веднъж казва, че е след 13 часа, друг път - след 14 часа. В случая се колебаем между асц. Риби и Овен, а един астролог от един форум предположи, че моят асцендент е Водолей. Интересното е, че аз и брат ми сме доста различни, така че вероятно сме с различни асценденти. Ето една моя снимка:

m_7e20c766d49245319974b9cac0cc912c.jpg

Ето и една снимка на брат ми (той е роден 4-5 минути преди мен):

l_0341564fa40c4077b19ce38cf3283ac6.jpg

И още една снимка на брат ми с още двама вече бивши съченици:

4672_1059357124858_1253815240_30132126_4683007_n.jpg

Можете ли да кажете кои са ни асцендетите? Интересно ми е при близнаците може ли двамата ако са с един и същ асцендент да се различават много по характер?

За съжаление в момента не мога да намеря други мои снимки и то в по-голям размер, но ето пък една снимка на мен и брат ми като по-малки (аз съм този ухиленият :D ):

4193_1053849387168_1253815240_30118501_5096957_n.jpg

Редактирано от Veselin
Линк към коментар
Share on other sites

Само да вметна, че и двамата с брат ми сме доста дребни на ръст, а аз съм винаги супер страшно много нетърпелив и навън вървя с много бързо темпо. Често ми се случва да се сблъсквам с някого от бързане или да събарям разни предмети без да видя. :lol:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Веселине!

Чудесна информация си ни предоставил - сигурна съм, че ще заинтригуваш изкушените от астрологията и ще има много коментари.

И аз ще се включа, но по-късно вечерта или през уикенда, че съм много заета в момента и само надникнах във форума.

Само по принцип да кажа, че да, дори и двама близнаци да са с един и същ асцендент, пак могат да са много различни по характер и по събития в живота и по справянето с тези събития, защото разликата при раждането, макар и в минути, дава съществено отклонение на положението на върховете на домовете при двамата.

Редактирано от Диана Илиева
Линк към коментар
Share on other sites

Само да вметна, че и двамата с брат ми сме доста дребни на ръст, а аз съм винаги супер страшно много нетърпелив и навън вървя с много бързо темпо. Често ми се случва да се сблъсквам с някого от бързане или да събарям разни предмети без да видя. :lol:

От този жокер по-голям - здраве! Според мен АС ти е овен. Освен казаното от Диана, ще допълня, че не е изключено двама близнака да са с различни асц. Само един въпрос - на снимката, на която сте двамата, кое е момчето със синята блуза? Тази, на която сте като големи имам предвид.

Редактирано от Olq3
Линк към коментар
Share on other sites

На тази снимка е брат ми (той е роден 4-5 минути преди мен).

Само да добавя, че и двамата сме с тъмен тен на кожата, но мен ме бяха снимали срещу светлината. :D А пък така дори и Иван Костов да го снимат, и той би изглеждал бял. :3d_139:

Линк към коментар
Share on other sites

На тази снимка е брат ми (той е роден 4-5 минути преди мен).

Само да добавя, че и двамата сме с тъмен тен на кожата, но мен ме бяха снимали срещу светлината. :D А пък така дори и Иван Костов да го снимат, и той би изглеждал бял. :3d_139:

Според мен асцендентът и на двамата е в знака на водолей.

"Темперамент на сангвиник.

Средна или висока, съразмерна фигура, широки рамене, продълговато лице, светли или тъмни очи според расата, светли коси, свежа кожа с приятен тен, в общи черти привлекателни. Под този знак има два различни типа – един светъл и един тъмен. Лицето е тясно и с дълга брадичка. Великолепни очи, честни и прями излъчващи приятелство и добронамереност. Стремеж към реформи и нетрадиционна дейност. Мотивите им са свързани с промени и усъвършенстване на света. Идеалисти, които обичат хората, но не навлизат грубо в личното им пространство. Постоянни, уверени, ласкави, благородни, спокойни, верни. Стремят се към наука, изследвания, прогрес. Интересуват се от загадъчното, искат да го обяснат по научен път. Срещат се много окултисти, мистици, изследователи и наблюдатели на природата. Слабата им страна е, че лесно се поддават на фантазии и влечения, които могат да станат ненормални, ексцентрични и неприложими. В по – слабо развитите типове се срещат силни материални интереси, недоверие, ревност, капризи, раздвоеност, вътрешна борба между добро и зло. " http://astroto.com/

Относно въпроса ви, дали е възможно като имате разлика 4-5мин в раждането да сте с различни асценденти- да, възможно е, но в случая и двамата сте с асцендент водолей, а тази разлика от 4-5мин. в раждането може да е цели 6 градуса разлика в асцендентите ви, минути при някои планети; самото разположение на домовете в картите ви е различно,на радикалните планети в тях също- възможно е една и съща планета да е разположена в различен дом на всеки от вас, оттам и различието в характера, транзитиращите планети също влияят по различно време на хороскопите ви, на тебе например знака овен, като съуправител на първи дом- твоето Аз, е с повече градуси- по-голяма част заема от 1-вия дом, когато една планета минава през него по-дълго време ще влияе на вас, дори да не транзитира през 1 дом, а само да сключва символичен аспект с него.

Редактирано от viktoriya
Линк към коментар
Share on other sites

А защо мислиш, че асцендента ни е Водолей? Кое от външния ни вид те кара да мислиш така? На нас майка ни е Водолей с Луна в Овен и асцендент Водолей, а баща ни е Везни с Луна в Рак и асцендент Близнаци.

Въпрос и към Olq3 - защо мисли, че асцендента ми е Овен?

Според мен обаче аз съм си един истински Стрелец - може би заради голямото струпване на планети там, и се радвам, че е така. Едва ли има по-хубава зодия от Стрелец! ;)

Линк към коментар
Share on other sites

С брат си май наистина имате някои разлики. Моето впечатление е, че и двамата сте с висок интелектуален потенциал, но брат ти е по-абстрактен в разсъжденията си, по-отвлечен, по-задълбочен, вглъбен в себе си, по-чувствителен, идеалист. Ти си по-практичен, анализиращ, също идеалист но в по-различен, рационален смисъл, общителен (брат ти мисля, че е по-малко общителен от тебе, но не мога да твърдя чак, че е затворен в себе си). Ти също си чувствителен, но акцентът при тебе е върху разума. По-целеустремен си. Съдейки повече по брат ти (той ми е по-лесен за анализ) Асцендентът е в Риби или ако е във Водолей е близо до границата с Риби. Всъщност брат ти ми прилича на Риби, а твоят на Водолей. Но ако той е роден първи, това е невъзможно. Може би наистина да сте близо до границата между двата знака. Не знам къде е Меркурий в хороскопите ви, но влиянието му върху брат ти (външно и вътрешно), мисля, че е голямо. Интересното е, че тази планета управлява Близнаци, което съзвездие е до голяма степен свързано с Риби и се намира точно срещу Стрелец в зодиака. Няма да пиша на какво са ми базирани изводите, защото те не са основани само на астрологията и ако тръгна да правя астрологически обосновки, те вероятно ще са подвеждащи.

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

Мисля,че асцендента ти е близнаци или козирог-издължена брадичка,изсякани линии на лицето,но ниския ръст ме обърква малко-ниски са рибите ,лъвовете..Хм

Линк към коментар
Share on other sites

Не знам къде е Меркурий в хороскопите ви, но влиянието му върху брат ти (външно и вътрешно), мисля, че е голямо. Интересното е, че тази планета управлява Близнаци, което съзвездие е до голяма степен свързано с Риби и се намира точно срещу Стрелец в зодиака.

Станимир,кое е общото между Близнаци и Риби :hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

А защо мислиш, че асцендента ни е Водолей? Кое от външния ни вид те кара да мислиш така? На нас майка ни е Водолей с Луна в Овен и асцендент Водолей, а баща ни е Везни с Луна в Рак и асцендент Близнаци.

Въпрос и към Olq3 - защо мисли, че асцендента ми е Овен?

Според мен обаче аз съм си един истински Стрелец - може би заради голямото струпване на планети там, и се радвам, че е така. Едва ли има по-хубава зодия от Стрелец! ;)

Цитираното от мене от статията за външен вид на ацендентите, не е ли достатъчно? А и самия начин сега на зададения от теб въпрос " а защо мислиш?" си е типично по водолейски, овена не мисли, а действа, рибите попиват и чувстват.

Самата статия е тук :

http://astroto.com/sarticle.php?id=37

А кое от външния ви вид ме кара да мисля, че сте с асцендент водолей- ами след като сте ми показали лицата си, то ясно кое, друго не съм ви виждала :))) , но в случая на мене това ми е напълно достатъчно, дори без да бях погледнала за справка статията, само като ви видях очите, брадичката, чаровните усмивки с изсечените линии отстрани- веднага към този асцендент се насочих, последната ми любов е с този асцендент, макар че той е висок, но е също от по-тъмния тип, а брадичката, резките отсрани, когато се усмихва чаровно, погледа- типично по водолейски откровен и зареян в бъдещето, е същия като при вас с брат ви. За асцендент овен с тези хубави вратове не сте- овена има изразена адамова ябълка, както и мъжете с асцендент козирог, риби също не сте- нямате типичните за асцендент риби очи, а за най-сигурно си вземете точния час на раждане от ЕСГРОН :) в Пловдив

Това за родителите ви не знам с каква цел сте го писали- явно като ориентир някакъв, но ако на мене например майка ми е стрелец, попада в 4-тия ми дом, а баща ми телец е на върха на 10-тия ми дом, както се пише затова, че 4 дом е майката, а 10 определя бащата, то на моите дъщери например това не е така- едната е с асцендент близнаци, а другата асцендент скорпион- не попадам с моя слънчев знак везни в техния 4-ти дом, а баща им е козирог, също не е в техния 10-ти дом. Давам тях за пример, понеже аз съм ги родила и знам със сигурност точния час и минути на раждането им :) , а и тук темата е за определяне по външен вид, а не ректификация.

Линк към коментар
Share on other sites

Само да вметна, че и двамата с брат ми сме доста дребни на ръст, а аз съм винаги супер страшно много нетърпелив и навън вървя с много бързо темпо. Често ми се случва да се сблъсквам с някого от бързане или да събарям разни предмети без да видя. :lol:

Според мен най-вероятно твоят асцендент да е Овен, а на брат ти - Риби (съответно час на раждане 14.16 и 14.12).

Ще се обоснова.

Ниският или среден ръст е характерен и за двата знака. Тъмният цвят на кожата също е възможен, като при Рибите просто е един такъв по-матово тъмен.

Иначе: веждите - на брат ти са по дъговидно извити, твоите - по-прави, с лек наклон само в края; очите - на брат ти са по-кръгли и гледат по-кротко и меко, а твоят поглед е по-твърд, по-съсредоточен; гънките около устата - при брат ти съвсем липсват, при теб се забелязват, но пак не са толкова добре изразени, както е при типичния Овен; носът - на брат ти е бил по-чип като деца, а сега също е по-скоро прав, докато твоят (доколкото виждам) е леко изпъкнал, както е при Овните и т.н. да не изпадам в прекалени подробности.

Това, че събаряш разни неща си е типично за Стрелците (представи си един кентавър в стъкларски магазин ;) ), имам си един в къщи за преки ежедневни наблюдения :D . Сигурна съм и че настъпваш разни неща, без въобще да ги забележиш до момента, в който не изхрущи нещо под краката ти :P . Това е защото тези дребни ежедневни неща въобще не могат да привлекат стабилно вниманието ви, съсредоточено доста по-нависоко в идейния свят.

Виж това, че бързаш като вървиш и още повече това, че не забелязваш хората, които срещаш е също по-присъщо на Овен.

Съгласна съм със Станимир - като цяло ти изглеждаш по-прагматичен, по-енергичен и целеустремен (което може би кореспондира и с МС в Козирог при теб, за този час на раждане, който съм дала), а брат ти - по-емоционален, по-отвлечен, по-умозрителен (не само асц. Риби, но и МС в Стрелец).

Между другото с какво сте избрали да се занимавате? Вече сте на 26г. (е, почти :) ). Струва ми се, че не е нещо свързано с точни природни науки. Нещо хуманитарно е, може дори свързано с някакво изкуство (последното е повече за брат ти).

Иначе, ако искате по-точна ректификация, защото при вас ще стане сравнително лесно (все пак имаме някакъв ориентировъчен час и снимки) може да подадете няколко дати с по-същестени събития - добре е да има и такива, които не са се случили едновременно и на двама ви. Или например ще е много показателно, ако сте прекарали варицела и единият се е разболял пръв, а другия след няколко седмици и да се посочат датите.

Линк към коментар
Share on other sites

Характерни за външиния вид на близнаците са стройна, изправена фигура, дълги крайници – ръце и крака, проницателен поглед, остър нос, който понякога е изкривен като клюн на птица, птичи профил, бърза, пружинираща походка, жива жестикулация, изострени върхове на пръстите, бистър тен на кожата на лицето, тъмни коси и очи. Бърза реакция, много говорят и се интересуват от няколко неща наведнъж.Когато говорят усилено жестикулират. Пръстите на ръцете никога не са в покой. Обичат да си играят с нещо - ключове, да движат ръцете си в джобовете и да създават впечатление за нервност и невъзможност да стоят на едно място дълго време. Имат стремеж към контакти, словоохотливи са и умеят да говорят. Стремят се да кажат всичко. Ценят интелектуалните способности, тънкия хумор и изобретателноста. Знаят как да намерят пътя към контакта. За тях може да са проблематични точноста, реда и постоянството, а също и основателноста. Въпреки това са способни да въодушевят другите, но самите те лесно превключват от едно на друго занимание.

Голямата ми дъщеря е с такъв асцендент- бистра бяла кожа, тъмни коси, птичи профил- брадичката и е назад, което много я разстройва и иска един ден да си сложи имплант, за да имала изпъкнала брадичка като на мама и тате, но нослето й е много кокетно и сладко, не е като клюн (и слава Богу!). Другото характерно- постоянно си щрака с химикалката в ръце или с дистанционното на телевизора, а на компютъра си потропва с мишката- направо ме изнервяше с това, докато не прочетох един ден, че е от асцендента й близнаци. Самата тя, не е много приказлива и общителна, проговори късно, но рисува от съвсем малка, по едно време беше фотомодел, а сега е студентка по изящни изкуства. Слънчевият й знак е водолей, а луната скорпион.

Линк към коментар
Share on other sites

Леле, колко различни отговори само! :D

Ами брат ми още от малък има талант да рисува, той е много добър художник, макар и още да не си е намерил работа.

Аз работя като програмист (честно казано тази работа не ми подхожда чак толкова, понеже се налага да седя цял ден в офиса, а за мен е истинско мъчение да стоя на едно място дълго време. В последно време ме влече кинологията, обичам много кучовците! :P За себе си мога да кажа, че винаги имам някаква цел да преследвам (даже от доста време насам търся един албум с инструментална музика, който чих по Ефир 2 преди 9 години (точно през последните месеци преди да го закрият), още не съм го открил (нормално, след като не знам името на изпълнителя и заглавията), но вярвам, че ще го намеря, след като открих още 3 албума така,без да знам нищо за тях. Тъй като в момента това ми е текущата цел, затова я споменавам, но бъдете сигурни, че аз не се отказвам от нищо, дори и да го търся много години.

Забравих да кажа, брат ми по рождение има намален слух, явно лекарите при раждането са засегнали нещо. :angry::angry::angry:

В ЕСГРОН ходих още преди години, но оттам ми казаха, че е имало години в Пловдив, през които не са записвали часовете на раждане. През 1986 са подновили да ги записват. Тогава си помислих, че ме лъжат нарочно, но впоследствие едно момиче ми каза, че и при нея е така. Само че когато ми казаха така в ЕСГРОН си помислих: "Точно пък на нас ли трябваше да се случи така!!!" и им се скарах. Явно не съм бил прав.

Майка ми казва, че дори и да са записвали часовете, при нас едва ли щяха да ги запишат, тъй като се водим родени от аборт (недоносени сме, а е трябвало да се родим около 3 февруари 1984).

Линк към коментар
Share on other sites

А защо мислиш, че асцендента ни е Водолей? Кое от външния ни вид те кара да мислиш така? На нас майка ни е Водолей с Луна в Овен и асцендент Водолей, а баща ни е Везни с Луна в Рак и асцендент Близнаци.

Въпрос и към Olq3 - защо мисли, че асцендента ми е Овен?

Според мен обаче аз съм си един истински Стрелец - може би заради голямото струпване на планети там, и се радвам, че е така. Едва ли има по-хубава зодия от Стрелец! ;)

Виждам, че Диана вече ме е изпреварила и ти е отговорила. По-изсечените черти на лицето и бързата походка, незабелязването на "дреболиите", вероятна е и бързата реч - това са все неща, характерни за овните. В случай, че брат ти е по-големият, мисля, че и двамата сте с асц. овен. Разликите идват от различното разположение на планетите.

Редактирано от Olq3
Линк към коментар
Share on other sites

Няколко души сме писали почти по едно и също време. Веселине, отговорите ни са различни, защото виждаме само снимка. Не знаем почти нищо за вас. Ректификацията изисква да разполагаме с минали важни за вас събития.

Линк към коментар
Share on other sites

:D:D:D

Ще трябва все пак да питам майка ми за минали значими събития. Както казвате заболявания и т.н., на това едва ли ще се помни ден, да не говорим пък за час. Особено пък майка ми, която е мнооого разсеяна и едва ли помни такива неща.

Ето и данните на родителите ми (и те би трябвало да са важни според мен):

1. Майка ми е родена на 6 февруари 1946 г. в Перущица около 7 сутринта.

2. Баща ми - на 6 октомври 1947 г. около 9 вечерта (доколкото си спомня той) в едно село близо до Дряново.

Редактирано от Veselin
Линк към коментар
Share on other sites

Важно за мен събитие, за което се сещам в момента, е денят, в който майка ми намери едно кученце и го доведе у нас. Това стана на 5 януари 1997 г. около 18:30 часа(моментът, когато се звънна на вратата и с брат ми видяхме майка ми гушнала на ръце едно сладко кученце). Това кученце живее с нас вече 13 години и мога да кажа, че то промени живота ми в много положителен смисъл.

Линк към коментар
Share on other sites

Всъщност, след като потвърди, че в живота си целеустремен, то наистина може да си Овен. Тогава остава и възможността брат ти да е с Асцендент в Риби или около границата между двата знака. След написаното от теб в последните мнения това ми се струва все по-вероятно.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз мога да допълня, че описаното тук за Овен е вярно за мен, особено отрицателните черти. Поне според родителите и според брат ми съм такъв.

За Водолей единствено се съмнявам че е, защото би трябвало да сме родени по-рано отколкото казва майка ми, а пък тя отрича това да е станало преди 13 часа (макар че тогава въобще не е била наясно с времето, пък и никой от лекарите не е очаквал две бебета, а едно по-едро бебе).

Линк към коментар
Share on other sites

Станимир, аз също си помислих за възможността братът на Веселин да е с асц. риби, но той (брат му) е по-голям с 4-5 мин. Затова отхвърлих тази мисъл.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...