Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Слънчевите лъчи като храна?


tzveti

Recommended Posts

Всъщност, живота на земята не е изцяло зависим от слънцето, по-скоро в това си състояние, на земята й е по-икономично да поддържа живота си предимно за сметка на слънцето, но самата тя показва, че там, където е невъзможно да има слънчево "докосване", всъщности "кипи" от живот, и производството на енергия е в количества, които обезпречават практически над 90% от енергийните нужди на световния океан.

Все пак, засега чистата земна енергия е непозната, и човек едва ли би могъл в това си състояние да се възползва от нея в чист вид- слънчевата енергия е много по-безобидна. Човек използва по-малко от 1% от земната енергия, под форма на физически приемана храна, вода, и биомагнитен обмен със земята. Всъщност, винаги най-мощното, най-силното и най-скъпоценното е винаги тук, в нас, на земята....всичко друго е само едно отражение на това, което е тук, вътре, долу...

Линк към коментар
Share on other sites

винаги най-мощното, най-силното и най-скъпоценното е винаги тук, в нас, на земята....всичко друго е само едно отражение на това, което е тук, вътре

Следва ли, че слънчевите лъчи съдържат в себе си отразена любовта?

Линк към коментар
Share on other sites

Любовта не постъпва отвън. Любовта се проявява вътре в нас. Любовта е със сигурност е навсякъде, но извън нас това е споделбена Любов от други форми, в които тя се заражда и излъчва. В човека Любовта също може да се роди и излъчи. Чисто физически у нас има един единствен праатом от Първичната Божествена Светлина, който може да се пробуди в една Божествена искра, и от нея да "лумне" огън. В евангелието от Тома, Иисус казва "Ето, нося огън в света, и пазя го, докато не лумне"- "Свят"- това е човека в сегашното си състяние- в това състояние на първо време е нужно да приемаме отразена светлина, любов и прочие- човек не може да понесе неотразена Любов и Светлина, освен ако те не се родят в него, и не се развиват постепенно, така че да има възможност човек дасе адаптира- всеки е бил на кино, и първите 10 минути след като излезе от киносалона след дневна прожекция се чувства неадекватно, на светло...Слънцето- физическото слънце излъчва собствена физическа светлина, кояьто е образувана от приемане на енергията на Любовта (тя е енергия, действаща вътре в атомите), вследствие н акоето се получава химическата реакция, в резултат на която се образува и излъчва светлината от слънцето. Любовта, която се излъчва от слънцето е само "ехо". Земята също приема Любовта направо от Твореца, и понеже тя е в крайна сметка завършека на Творението, в нея Любовта може да се самопоражда. Това е една мистерия. Учителят Беинса Дуно казва, че първо човек трябва да се спусне досами центъра на Земята (в залите Аменти, където се намира Излъчващото Светлина и Любов Цвете на Живота, която светлина освобождава човек от сянката на Смърт), след което вече може да се отправи към която ида е точка на вселената.И както Иисус казва в евангелието "Даде ми се всяка власт нта небето и на земята", това само по себе си ни подсеща, че ако корените ни са в небесата, стеблото е връзката между тези "небеса", а короната с плодовете е тук, на земята- короната, листата, плродовете- те получават пряко светлина от Източника- по стеблото постъпват само жизнените сокове на натрупания житейски опит, който се крие в корените...а те, както знаем са на небето- от тях си правим натален хороскоп например....какво ще "покълне" зависи преди всичко от това- какви корени има човек....Но, важното е да знаем, че короната, плодовете, и листата на Дърното на Живота са тук, на Земята, и те са онова, което е отредено на Човека като Венец, с който Твореца е завършил, и "венчал" Творението Си...

Линк към коментар
Share on other sites

слънчомани?!? :D

:v:

Линк към коментар
Share on other sites

"Соларни фенове"...."Слънчофили", "Светлофаги", "Свети 40 вата"...както ти звучи най-добре, Приятел :О) :D

"Свети 40 вата" :thumbsup2:

:v:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

:feel happy: слънчогледи?! :feel happy:

:feel happy:

слънчоглед, слънчоглед

слънчоглед, слънчоглед

слънчоглед, слънчоглед

слънчоглед, слънчоглед

:thumbsup2:

има такова стихотворение - не знам автора му/казаха ми го по време на студентството/ :angel:

има и втори куплет... :whistling: ... познайте какъв е ... :3d_146:

има и едно друго :3d_139:

слънчо гледа слънчогледа, слънчогледа слънчо гледа! :dancing yes:

слъчево гледане на слънчева гледка Ви желая днес

:feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Любовта не постъпва отвън. Любовта се проявява вътре в нас. Любовта е със сигурност е навсякъде, но извън нас това е споделбена Любов от други форми, в които тя се заражда и излъчва. В човека Любовта също може да се роди и излъчи. Чисто физически у нас има един единствен праатом от Първичната Божествена Светлина, който може да се пробуди в една Божествена искра, и от нея да "лумне" огън. В евангелието от Тома, Иисус казва "Ето, нося огън в света, и пазя го, докато не лумне"- "Свят"- това е човека в сегашното си състяние- в това състояние на първо време е нужно да приемаме отразена светлина, любов и прочие- човек не може да понесе неотразена Любов и Светлина, освен ако те не се родят в него, и не се развиват постепенно, така че да има възможност човек дасе адаптира- всеки е бил на кино, и първите 10 минути след като излезе от киносалона след дневна прожекция се чувства неадекватно, на светло...Слънцето- физическото слънце излъчва собствена физическа светлина, кояьто е образувана от приемане на енергията на Любовта (тя е енергия, действаща вътре в атомите), вследствие н акоето се получава химическата реакция, в резултат на която се образува и излъчва светлината от слънцето. Любовта, която се излъчва от слънцето е само "ехо". Земята също приема Любовта направо от Твореца, и понеже тя е в крайна сметка завършека на Творението, в нея Любовта може да се самопоражда. Това е една мистерия. Учителят Беинса Дуно казва, че първо човек трябва да се спусне досами центъра на Земята (в залите Аменти, където се намира Излъчващото Светлина и Любов Цвете на Живота, която светлина освобождава човек от сянката на Смърт), след което вече може да се отправи към която ида е точка на вселената.И както Иисус казва в евангелието "Даде ми се всяка власт нта небето и на земята", това само по себе си ни подсеща, че ако корените ни са в небесата, стеблото е връзката между тези "небеса", а короната с плодовете е тук, на земята- короната, листата, плродовете- те получават пряко светлина от Източника- по стеблото постъпват само жизнените сокове на натрупания житейски опит, който се крие в корените...а те, както знаем са на небето- от тях си правим натален хороскоп например....какво ще "покълне" зависи преди всичко от това- какви корени има човек....Но, важното е да знаем, че короната, плодовете, и листата на Дърното на Живота са тук, на Земята, и те са онова, което е отредено на Човека като Венец, с който Твореца е завършил, и "венчал" Творението Си...

:thumbsup2::thumbsup: Великолепно казано! Дано да стигне до повече сърца!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Здравейте,

Нова съм във форума и реших да стимулирам мисленето ви като ви запозная с една нова тема на дискусия, а именно, живот без храна. Да, възможно е човек да живее пълноценно, без абсолютно никаква храна. Ще ми кажете че е невъзможно, но не бързайте да го изричате. В момента в света има над 15,000 души които не зависят от храна за да живеят и в англо-говорещите държави се наричат: breatharian or living on light. Аз лично имах щастието да се запозная с 2ма от тях и чувството беше незабравимо. Те са двойка: Стив и Евелин - той американец, тя бразилка и бях на гости в дома им. Имаха прекрасна къща във Флорида която Евелин беше изрисувала с невероятни картини по стените, вдъхновение за които е получила само след като спряла да яде. Тя беше на 42 години, но изглеждаше като разпъпила тийнейджърка, на 16 най-много. Стийв беше на 46 години и изглеждаше на не повече от 20. Бяха перфектни: без каквито и да било бръчки, с еластична, лъскава коса, с чисти ириси и прекрасна аура.

Не ме разбирайте погрешно. Това за което говоря не е Гладолечение. Това е духовен начин на живот който мнозина практикуват и в който човек никога не се разболява, защото никога не яде. Бретарианците дори не пият и вода. Човек просто трябва да се събуди за факта че на един индивид не му е нужна физическа "храна" за да съществува. Бог ни е дал всичко от което се нуждаем. Единственото условие е да се родим, от там нататък, бог се грижи за всичко. Този концепт е малко труден за сдъвкване, осъзнавам. Трябва ви малко време за да помислите над него, но в края на краищата ще стигнете до извода, уверена съм и ще виждате доказателства за това навсякъде около вас.

Нека не се лъжем; храната е за удоволствие и само за удоволствие. Човек изживява света около себе си чрез удоволствията и болките, радостите и тъгите, и това е чудото на този материален дуалистичен свят в който живеем. Един път осъзнаем ли че това е ролята на храната, ще осъзнаем че можем да я загърбим и да заживеем един наистина духовно-извисен живот. Човек не се нуждае от дрехи, от апартаменти, коли, храна и тем подобни. Човек се нуждае единствено и само да бъде роден. И това всички го имаме. Живеене без храна е фонтана на младостта, здравето и красотата. Да знаете само колко млади и красиви са всички бретарианци по света! Но най-важното е че те осезават света около тях 100 пъти по-силно от всички останали, защото са изключили храната. Това кара всекиго да стане свръх-чувствителен, да се извиси до нови духовни висини и тогава всичко ти се струва лесно и прекрасно.

Аз желая да стана бретарианка, но хранителните изкушения около мен са твърде много. Някои хора могат от раз да спрат да ядат, но други - и то на повечето от нас, им трябват години за да осъзнаят първо това, да го приемат, да го повярват клетките ни, за да можем да го приложим на практика. Храната е дрога която ние вкраваме в системата си от бебета, а и не само от тогава. Този навик е предаден от поколения, което го прави част от нашето ДНК и такива навици трудно се чупят, но има силни хора за които не е проблем. Най-ефикасно е когато двама спрат да ядата заедно, тогава взаимно се подкрепят в 20-дневната транзиция.

Моля кажете ми какво мислите по въпроса. Всякакви мнения са добре дошли. Можете да ми пратите емаил също на: neprotivo@yahoo.com

С обич и светлина,

Цеци

Линк към коментар
Share on other sites

Темата е много дълбока.Следя я с интерес, но мълча, защото...съм дребна мушица още. ;) . Във всеки случай напътствията на Кристиян за полярното дишане вършат невероятна работа. Има и други техники да се приема енергия от светлината/слънцето/земята/...

Интересна информация също в google.bg "Джуна акара".

Да си пожелаем слънце!:)

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, tsetsi!

Добре дошла в Портала! :feel happy:

Мисля, че Провидението не би допуснало на този етап на развитие на хората, всички да престанем да се храним? Май има още уроци да учим, търсейки храна? :dancing yes:

Иначе такива хора има, но те вече са в друг етап на развитие.

Късметчето е право, че май имаше подобна тема във форума.:)

Редактирано от Бина
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, не можах да открия тази тема във форума, колкото и да я търсих. Ако можете, моля сложете един линк тук за всички които се интересуват.

Интересното за бретарианството е че абсолютно всеки може да го постигне. Няма нищо сложно в това, нито пък се крие някаква специална тайна в прилагането му. Хората живеещи от светлина не се нуждаят от повече светлина за да компенсират липсата на храна. Те просто спират да ядат. Толкова е просто. Само трябва да имаш вяра че това е най-оптималният начин на живот и че бог се грижи за тебе във всяка една насока. Той никога няма да ни изостави.

Цеци

Да, човек може да живее пълноценно, без абсолютно никаква храна. В момента в света има над 15,000 души които не зависят от храна за да живеят и в англо-говорещите държави се наричат: breatharian or living on light. Аз лично имах щастието да се запозная с 2ма от тях и чувството беше незабравимо. Те са двойка: Стив и Евелин - той американец, тя бразилка и бях на гости в дома им. Имаха прекрасна къща във Флорида която Евелин беше изрисувала с невероятни картини по стените, вдъхновение за които е получила само след като спряла да яде. Тя беше на 42 години, но изглеждаше като разпъпила тийнейджърка, на 16 най-много. Стийв беше на 46 години и изглеждаше на не повече от 20. Бяха перфектни: без каквито и да било бръчки, с еластична, лъскава коса, с чисти ириси и прекрасна аура.

Бретарианството е духовен начин на живот който мнозина практикуват и в който човек никога не се разболява, защото никога не яде. Бретарианците дори не пият и вода. Човек просто трябва да се събуди за факта че на един индивид не му е нужна физическа "храна" за да съществува. Бог ни е дал всичко от което се нуждаем. Единственото условие е да се родим, от там нататък, бог се грижи за всичко. Този концепт е малко труден за сдъвкване, осъзнавам. Трябва ви малко време за да помислите над него, но в края на краищата ще стигнете до извода, уверена съм и ще виждате доказателства за това навсякъде около вас.

Храната е за удоволствие и само за удоволствие. Човек изживява света около себе си чрез удоволствията и болките, радостите и тъгите, и това е чудото на този материален дуалистичен свят в който живеем. Един път осъзнаем ли че това е ролята на храната, ще осъзнаем че можем да я загърбим и да заживеем един наистина духовно-извисен живот. Човек не се нуждае от дрехи, от апартаменти, коли, храна и тем подобни. Човек се нуждае единствено и само да бъде роден. И това всички го имаме. Живеене без храна е фонтана на младостта, здравето и красотата. Да знаете само колко млади и красиви са всички бретарианци по света! Но най-важното е че те осезават света около тях 100 пъти по-силно от всички останали, защото са изключили храната. Това кара всекиго да стане свръх-чувствителен, да се извиси до нови духовни висини и тогава всичко ти се струва лесно и прекрасно.

Аз желая да стана бретарианка, но хранителните изкушения около мен са твърде много. Някои хора могат от раз да спрат да ядат, но други - и то на повечето от нас, им трябват години за да осъзнаят първо това, да го приемат, да го повярват клетките ни, за да можем да го приложим на практика. Храната е дрога която ние вкраваме в системата си от бебета, а и не само от тогава. Този навик е предаден от поколения, което го прави част от нашето ДНК и такива навици трудно се чупят. Най-ефикасно е когато двама, трима или група хора престанат да ядата заедно, тогава взаимно се подкрепят в 20-дневната транзиция.

Моля кажете ми какво мислите по въпроса. Всякакви мнения са добре дошли. Можете да ми пишете също и на: neprotivo@yahoo.com

Линк към коментар
Share on other sites

Цеци,може ли тогава да подадеш малко инфо за техните техники? Може да мислим за различни неща.

Във всеки случай имай вяра в Природата - физическа и не само, и да подходим полека към идеята.

Линк към коментар
Share on other sites

Нама никаква техника. Техника няма. Това е естесвеният начин на природата, не да ядем по 3 или 5 пъти на ден а да не ядем изобщо или ако харесаме нещо на някое дърво, да си го откъснем за да опитаме вкуса му. Техники за това няма, бог ни е дал всичко необходимо за перфектното ни просъществуване, ние просто трябва да му се доверим.

Спри да ядеш и ще видиш че това е най-перфектният начин на живот. Човек който не яде, инстинктивно се чувства отлично. Няма техники, няма методики, няма гимици. Достъпно е за абсолютно всеки един от нас. по-специални хора от другите няма, всички сме еднакво достойни за това и еднакво надарени за да го изживеем.

Цеци

Линк към коментар
Share on other sites

Техника няма. Това е естесвеният начин на природата,

Може въпросът да е профански, но... с какво тогава човекът е по-различен от останалия жив свят, че само той да го практикува?

Линк към коментар
Share on other sites

Всъщност животните също могат да бъдат бретарианци. Ако пожелаят. Ние имаме предимството на възвишеният разум с който да осъзнаем това. Животните също не се прехранват от хранта, те изживяват вкуса и. това е част от живота. колкото по нагоре еволюираме, толкова повече осъзнаваме истини и се приближаме към създателя. осъзнавайки че не ни е нужна храна, ние можем да спрем да ядем. ако не го осъзнаем, не можем да спрем. животните не осъзнават, те живеят без скруполи и живят всички изживявания които им се дощат. ние можем да отсъдим, да осъзнаем и да изберем. между другото животните които най-малко ядат, най-дълго живеят.

Цеци

Линк към коментар
Share on other sites

Вярно е се убиваме чрез храната поглъщайки я през устата, но ние никога не сме спирали да поглъщаме и слънчевата енергия.

Това за което говорите (слънчевите лъчи като храна) при някои хора явно е засилено на 100%,но за мен това си остава фантастика.

Линк към коментар
Share on other sites

Всеки може да го приложи. Абсолютно и без изключение. Хората които познавам, които живеят от светлина не се нуждаят от повече светлина или отворени прозорци или специално дишане. те също ми казаха, просто спираш да ядеш и това е. бог ти дава останалото, ако се нуждаеш от такова. Не се лъжете че вие не сте достатъчно развити или се нуждаете от специални грижи или това или онова. Това са само лъжи и заблуди. Много хора на този свят имат интерес да запазят хората невежи на тази тема, заблудени и на тъмно защото такъв народ лесно се контролира. наядените хора са като стадо овце. колкото по ниско-енергийна храна, толкова по-контролируеми и плашливи са те. Невероятно е чувството да живееш от светлината, това е нещо което ще познаеш само ако го вкусиш.

Цеци

Линк към коментар
Share on other sites

Цеци, това, което пишеш е много интересно.

Ти самата прилагаш ли го?

Ако да - от колко време, как се чувстваш сега, как протече конкретно при теб прехода от конвенционално хранене към хранене със светлина и въобще сподели всичко, което ти се струва важно.

Ако не - защо не го правиш, след като е толкова лесно и всеки го може?

Линк към коментар
Share on other sites

Цеци, радвам се за тебе. Прозряла си и може би живeeш една истина, която Учителя е искал да разкрие на българите но нещо твърдо в главите им го е спряло :) както и да е. Само не залепвай за нея... има и други истини - да не се диша също така... Но всички неща са специфични.

Аз бих се радвал, ако ти Цеци, споделиш за хора които са готови да минат през изследвания и се докаже всичко това за всички хора. Кaкво мислиш. Аз лично бих искал след време да ги организирам. Ти би ли участвала и бретарианка ли си?

:feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

hyper- hypo- в основата им е hyp-, но разликата е както между Са(вел) и Па(вел), а gnosis-разпознаване е друго нещо.

Да дам своите два пенса. Hypnosis идва от hypnos "сън".

Линк към коментар
Share on other sites

За мен това е тотална лудост!

Слезте на земята.

Добре, де, след малко ще слезем. :feel happy: Просто дай възможност на Цеци да отговори.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...