Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Разговорки


Донка

Recommended Posts

Добре Христо, радвам се за тази твоя хуманна страна на съществото ти.

Линк към коментар
Share on other sites

Абе, бачи Емо, кажи нещо за Чехия кат` та питам, стига си мълчало като коте с прехапан език.

Не влагам някакво лошо чувство, просто ми е любопитно, понеже е ставало на въпрос в медиите : дали да се разреши на хомосексуални двойки да отглеждат деца, дали и децата им биха станали хомосексуални (а трябва да се има предвид, че дори самото отглеждане от такива родители да не е вредно...доста вредна ще е подигравката на масата от хората).

Линк към коментар
Share on other sites

Чудя се защо темата от сватби, любов и свобода тръгна в посока гей обществото...

Ама те взаимоизключващи понятия ли са?

За вас да. За мен и по-интелигентната част от света не.ХАхха.Просто вие пак си намерихте някаква изкупителна жертва- хора, по които да плюете и да ги сравнявате с животните и зоофилията дори.Много обидно, ако някой с хомосексуална ориентация прочете това.

Ще ме прощаваш, но се явяваш дребна подстрекателка на дразги. Поне четирима души в края на тази тема говорехме в защита правата на гейовете и с нужната толерантност. Никой не ги е сравнявал със зоофилията, нито ги е унижавал, нито ги е третирал като изкупителна жертва. Мнението ти говори за много неща, но не и за умност.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Емил от Льонеберя

В Словакия има българско малцинство, което е формирано от "плажни българи". Мъже, които са довлечени от словачки, които са ходили на море в България. По принцип словашките мъже са спънати и има словачки, които са ходили на море точно с тази цел - да си вземат мъж. Има и такива чехкини, но това не са всички чехкини, както и словачки. Реалността в тези две държави е друга, макар че чехкините никак не са срамежливи мимози като словачките - сдъфкват ви и ви изплюват за норматив.

По принцип 9 от 10 словашки мъже са силно религиозни и искат да градят семейство според това какво им пее попа в църквата. Проблемът идва от това, че това нито е възможно, нито пък е работещ модел. Осъзнават се, но на една друга възраст. Цената, която плащат, е развод. И задължението да изплащат жилището, в което живее бившата им съпруга с децата. А те си живеят на квартира, щото не може да вземат две жилища с една заплата.

Ма живот. Както си го направим.

Линк към коментар
Share on other sites

Чудя се защо темата от сватби, любов и свобода тръгна в посока гей обществото...

Ама те взаимоизключващи понятия ли са?

За вас да. За мен и по-интелигентната част от света не.ХАхха.Просто вие пак си намерихте някаква изкупителна жертва- хора, по които да плюете и да ги сравнявате с животните и зоофилията дори.Много обидно, ако някой с хомосексуална ориентация прочете това.

Ще ме прощаваш, но се явяваш дребна подстрекателка на дразги. Поне четирима души в края на тази тема говорехме в защита правата на гейовете и с нужната толерантност. Никой не ги е сравнявал със зоофилията, нито ги е унижавал, нито ги е третирал като изкупителна жертва. Мнението ти говори за много неща, но не и за умност.

Единствено аз и Илен, се изказахме в защита правата на гейовете , ако и ти беше се изказал така щяхме да бъдем съмишленици.А ние очевидно не сме.Не знам в твоите очи колко съм умна аз, но поне мога да пиша истински статии, за разлика от теб.

Точно ти беше човекът, който започна да говори за секс с малолетни и зоофилия и гордо си пусна, някакъв опит за статия или дори коментар.

Ти нито една добра дума не каза за гей хората, нито с пример от личните си контакти нито по принцип. Веселин се изказа пък, че това било болест, пълен смях.

Емил го подкрепи като започна да говори за педерастията при животните и вие с Христо за секса с животни.

Ако това е толерантно отношение към гей културата и хомосексуалността, то слънцето ще се скрие и повече няма да изгрява.

Но Христо каза, че поне лично той допуска , че и при тези хора има тези същите ценности като при нас, като любов, брак, лична свобода.Именно те са човешки същества и изпитват същите чувства, които изпитва всеки човек.

Така, че не виждам защо пак грубиянски обиждаш, не разбра ли, че не е това начина да говориш нито с мен, нито с която и да е дама.Ето тук прозира нисък интелект, примитивно мислене, което явно е в душата ти, ти не можеш да се разделиш с този примитивен начин на мислене.Твоя работа, но изобщо не желая да общуваш с мен оттук нататък.Аз обичам фини, издигнати духовно хора.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Емил от Льонеберя

По принцип в словашкото общество активната страна е жената. Тя е по-разтропаната и решителна.

Мъжете малко пасат трева. Ама всичко се балансира.

Линк към коментар
Share on other sites

Единствено аз и Илен, се изказахме в защита правата на гейовете , ако и ти беше се изказал така щяхме да бъдем съмишленици.А ние очевидно не сме.Не знам в твоите очи колко съм умна аз, но поне мога да пиша истински статии, за разлика от теб.

Точно ти беше човекът, който започна да говори за секс с малолетни и зоофилия и гордо си пусна, някакъв опит за статия или дори коментар.

Ти нито една добра дума не каза за гей хората, нито с пример от личните си контакти нито по принцип. Веселин се изказа пък, че това било болест, пълен смях.

Емил го подкрепи като започна да говори за педерастията при животните и вие с Христо за секса с животни.

Ако това е толерантно отношение към гей културата и хомосексуалността, то слънцето ще се скрие и повече няма да изгрява.

Но Христо каза, че поне лично той допуска , че и при тези хора има тези същите ценности като при нас, като любов, брак, лична свобода.Именно те са човешки същества и изпитват същите чувства, които изпитва всеки човек.

Така, че не виждам защо пак грубиянски обиждаш, не разбра ли, че не е това начина да говориш нито с мен, нито с която и да е дама.Ето тук прозира нисък интелект, примитивно мислене, което явно е в душата ти, ти не можеш да се разделиш с този примитивен начин на мислене.Твоя работа, но изобщо не желая да общуваш с мен оттук нататък.Аз обичам фини, издигнати духовно хора.

Диана Илиева писа, че приема гей двойките нормално, и оставя хората да си изживеят техния си сценарий. Аз писах същото. veselinvalchev1981 изказва мнение, че това е болестно състояние, а аз не случайно споменах Stalik, защото той е защитник за правата на хомосексуалистите и засяга и обяснява в подробности и тази хипотеза, теория или каквото е там. Емил от Льонеберя констатира, че не само нашият вид има такива наклонности. Аз намирам точните проценти. Ти се появяваш и вменяваш глупостите си по наш адрес, че сме нам си какви гадове. Не сме. Не парадираме с твоя безграничен копнеж да се самоизтъкнем, умения за статии и афинитет към фини и издигнати хора, при положение, че показваш, че не зачиташ нито роднини, нито съфорумци, нито някой, който има мнение различно от твоето.

Това беше ретроспекцията, която за теб е грубиянска. Имаш много изкривени представи и особено за себе си.

Линк към коментар
Share on other sites

Добре, Vorfax, мисли и пиши каквото си искаш,но не желая да водя какъвто и да било диалог с теб.Аз отивам на една страхотна публична лекция"Протоформи на видеоарта", на един колега Юлиян Митев, от катедра изкуствозание, лекцията ще се проведе в Руския културно-информационен център, в конферентната зала, днес от 18ч., каня всички съфорумци, именно защото ги уважавам и вярвам в техните духовно- издигнати интереси.

Редактирано от Inatari
Линк към коментар
Share on other sites

Но Христо каза, че поне лично той допуска , че и при тези хора има тези същите ценности като при нас, като любов, брак, лична свобода.
Аз не съм допуснал, аз ги посочих като реални неща. Да, имат тези неща.

Относно бисексуалната оргийна промискуитетна мазохистка и примерът и с костенурката ( за малко да напиша "бисексуалната костенурка") - това ли имаш предвид под подкрепа за принизяването на хомосексуалните посредством сравняване със зоофилия ( зоофилия сигурно е филия намазана с животински продукти :D)? Ако в мнението ми е имало критика, то тя най - слаба ще да е била към бисексуалността от така изброените неща, а пък и стана въпрос за хомосексуалните, а не за бисексуалните (макар че и двете групи хора се водят от един отбор). А и това сравнение е на въпросната жена - може би тя самата се има за извратена, щом дава такъв пример. Ако е така, явно поне тя няма нужда от защита (а тя може би не е визирала бисексуалността си като признак за извратеност, може друго да има предвид). Колкото до смяната на партньорите, то това едва ли се смята за особено извращение в днешно време, колкото до садо-мазото - чувал съм, че много хора имат поне малко от това в себе си (било то и като тип поведение в ежедневието като цяло или в конкретни ситуации). Не съм приравнил хомосексуализма на зоофилията. Още по - малко пък на педофилията (макар че ако някой пренаситил се на жените развратник започне за разнообразие да спи с мъже, след това като му стане скучно, може да премине на деца, а после на животни; то от малкото се почва :D).

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

А аз ще ходя до бакалията. Каня всички съфорумци, защото ги уважавам и вярвам, че вече са огладняли от глупости.

По темата, има изрази като "брачни окови" и "брачен хомот". Както едно магаре твърдеше, след брака любовта си заминава и остава обичта. Казвам това във връзка с едно мое схващане, че хората не са моногамни. Потвърждение за това е, че те са в размножителен период целогодишно, а женските индивиди са склонни към секс независимо от сезона. За сравнение, знам че лъвовете от Нгоронгоро

са от малкото бозайници, за които важи същото (даже за други не знам). И е логично да се запитаме, бракът всъщност не е ли против човешката природа?

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Емил от Льонеберя

Аз пък се радвам.

Радвам се на слънцето, на дъжда, на облаците, на това, че хората имат позиция по даден въпрос.

Правя си статистика на това кой къде се поставя. Вие замисляли ли сте се, че никой човек не казва за себе си "аз съм конфликтна личност"? Дори най-големият кибритлия казва "Аз не съм конфликтна личност", макар че може да добави "обаче е пълно с идиоти, които да те извадят от равновесие".

Така също всички сме "добри, забавни, с желание да разберем другия, широко скроени" и прочие. Обаче само на думи или ако отговаряме на думите, то влагаме различен смисъл в тях.

И да си довърша с чудесата от Словакия - но там забелязах група младежи, които не могат да си намерят приятелка - просто се оказа, че не могат за една вечер (много морални), а за нещо сериозно - не им се получаваше. Парадокс - най-успешните, уж най-умните младежи, а и повечето хубавци - бяха самотни. Нима успехът принадлежи на самотниците? На пръв поглед.

Отне ми известно време да открия къде е "грешката" в системата.

Линк към коментар
Share on other sites

Inatari Бих искал само малко да се поправя ,стигнал съм до заключение специално за мен ,че са с искривено съзнание ,както и писах болест не е точната дума .Хубаво е да се защитават по слабите така и трябва ,не ми допада това ,че излишно парадират с това .Природата ги създава ,има някаква причина за това ,може би намаляне на популацията на даден вид ,сигурно има и друго разумно обяснение .Времето ще покаже ,кое е истинско .

Редактирано от veselinvalchev1981
Линк към коментар
Share on other sites

По принцип в словашкото общество активната страна е жената. Тя е по-разтропаната и решителна.

Мъжете малко пасат трева. Ама всичко се балансира.

Някои словачки явно не си мъкнат български мъже в Словакия, а остават тук. Има поне една такава. Дори е овладяла перфектно български, мисли да живее тук, занимава се с политика, може тук да се омъжи. В Словакия по собствено желание е учила в българско училище, без да има български корени. Абе Емиле...тия български мъже дето се оставят словачките да ги замъкнат в Словакия, те не са ли от словашката порода мъже ?:D Или просто в Словакия се живее по - добре, та затова се преселват там. Та да се върна на словашката мома :

http://www.novatv.bg/news/view/2011/10/17/22055/%D0%9A%D0%BE

Дори е хубава и умна. Няма опасност някой да каже, че българската нация ще погрознее.:D

Линк към коментар
Share on other sites

Дори любовта е болест според експертите от Световната здравна организация (СЗО). Записана е в регистъра на заболяванията като „Разстройство на навиците и неуточнено влечение".

Съдейки по последните новини, любовта, която СЗО заведе под номер F63.9, се оказа в една компания с алкохолизма, игроманията, токсикоманията, клептоманията. В любовта има много личностни патологии, свързани с нарушение в работата на мозъка и нервната система, които имат общи признаци.

Официалните симптоми на болестта „любов" са: натрапчиви мисли за друг човек, рязка смяна на настроенията, самосъжаление, повишено чувство за собствено достойнство, неспокоен сън и безсъние, необмислени и импулсивни постъпки, спадане или покачване на кръвното, натрапчиви идеи и т.н.

За бисексуалността съм чел, че е еволюционно решение в посока застраховане от изчезване на вида. В предвид това, че не са останали еднополови охлюви, може да предположим, че това е било решаващо.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Емил от Льонеберя

Зависи как го виждаш света. Ако е свят, пълен с женски индивиди, които дебнат по път и над път с дълги руси коси и дълги крака - значи твоят свят е полигамен.

Ако на света има една Принцеса - значи светът ти е моногамен.

Причината човекът да има възможност да се размножава 12 пъти в годината е заради променените неестествени условия на средата, в която живее. Ако се върне в гората, вероятно ще стане като при дивите животни.

Така например кравата, женската свиня и др. домашни животни всеки месец влизат в еструс, за разлика от дивите животни, при които може да е веднъж или два пъти годишно. Условията на средата са отговорни за това.

Не съм си мислел да направя проучване, но ако пуснем малко домашни свини в гората, ще се нормализират...

Линк към коментар
Share on other sites

Бях чел, че преди хиляди години предците ни са имали много по - малка нужда от секс, отколкото днешните хора. Веднъж два пъти в годината са се разгонвали.

Линк към коментар
Share on other sites

Проблема с принцесите е, че механизмът на искане от човек е отправен към това, което все още го няма. Тук е мястото на онази пирамида на Маслоу. Синтезирано правило от нея е, че когато принцесата ти топли леглото, това отключва други стремежи. Това е разликата ни от животните. Едно прасе може да яде, да яде, да преяде и ще се спре. То ще е доволно. Човекът като се наяде и мисли за стъпване на Луната и принцеси.

Линк към коментар
Share on other sites

Иначе тука във форумът ,се гордея с будното съзнание на участниците ,прекрасно чуство и за хумор имат .Преди години имах и не много добро мнение за Българката много повече ценях чужденките ,тука ми се промени до голяма степен ,има във форумът много стойностни жени .

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Емил от Льонеберя

Е, Ице, по времето на комунизъма... това Чехословакия, Полша, ГеДеРе, Унгария... си беше Западна Европа!!!

Това си беше начин да избягаш от системата... нито са имали като нашия комунизъм, нито имат нашия капитализъм...

Живи и здрави да са.

...

Линк към коментар
Share on other sites

Бях чел, че преди хиляди години предците ни са имали много по - малка нужда от секс, отколкото днешните хора. Веднъж два пъти в годината са се разгонвали.

И аз така съм чел. Друга закономерност, която е интересна е, че човешкият пенис в еволюционен план расте все повече, в което естествено можем да съзрем естествения подбор. Това пак в потвърждение, че ненаситността е основен човешки белег.

Линк към коментар
Share on other sites

Не съм си мислел да направя проучване, но ако пуснем малко домашни свини в гората, ще се нормализират... Не съм си мислел да направя проучване, но ако пуснем малко домашни свини в гората, ще се нормализират...
Ами оцеляването им ще е по - трудно и сигурно заради това, ще започнат много по - рядко да се разгонват, защото ще се борят за прехрана, ще бягат от хищници. Верни ли са ми съжденията ? :D Няма да скучаят в кочинките, мислейки за свинки. :D

Това си беше начин да избягаш от системата... нито са имали като нашия комунизъм, нито имат нашия капитализъм...
Аз мислех, че словачките продължават да си взимат български мъже. :) Абе щом идват в България да си намерят съпруг, явно не са чак такива мимози.:D Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Бях чел, че преди хиляди години предците ни са имали много по - малка нужда от секс, отколкото днешните хора. Веднъж два пъти в годината са се разгонвали.

И аз така съм чел. Друга закономерност, която е интересна е, че човешкият пенис в еволюционен план расте все повече, в което естествено можем да съзрем естествения подбор. Това пак в потвърждение, че ненаситността е основен човешки белег.

То целите се издължаваме ти за един пенис говориш.:D Прадядо ми е бил по - нисък от дядо ми, той пък от баща ми, а баща ми е по - нисък от мен. Преди 50 г. средният ръст при холандците е бил 176см., сега е 186см., очаква се след няколко десетки години да е над 190 см.:D В някаква вестникарска статия пък, пишеше че след 1 000 години хората в България ще са негри, щото се променял климата и щели да потъмнеят.:D Защо увеличаването на размера да е свързано с естествения подбор ? Не е ли по - скоро свързано с медийния подбор.:D

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Емил от Льонеберя

А някои викат, че и летящи чинии биха си купили, ако имаше от къде да си купят!?

Това с Маслоу е констатация - която е наблюдавана. Такава констатация е и книгата "Капиталът" на Маркс.

Законът за търсенето, предлагането и синусоидното развитие на икономиката - са резултат от ценностната ни система.

Трудно е да си представим, но я си представи, че един ден човешката консуматорска природа се промени?

И тогава ще възникне нов строй.

Всички модели са верни, но за определени параметри на съзнанието на човека. Не е задължително всички да се отнасят за всеки и не е задължително да няма други модели, които да описват по-добре индивида. Или пък самите индивиди да не решат след време да живеят по друг модел.

Така, например, хората ще се осъзнаят. Това с неконтролируемия растеж на икономиката заради самия растеж, ще отпадне по някое време. И тогава цялата ни настройка да консумираме - включително и девойки с дълги крака и къси поли - ще изчезне.

Днес имах един интересен разговор с един колега, може да драсна два реда в друга тема, че си заслужава да го опиша...

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Емил от Льонеберя

Домашните прасета, макар и домашни, в гората /българска/ нямат неприятели. Единствено малките прасенца имат проблем с хищниците, ама майките бдят. Освен това домашната свиня е най-бързо адаптиращото се животно към естествената си среда - за дни - а визуално - за месеци - заприличва на дива свиня. Трудности с намирането на храна нямат, това са едни от най-интелигентните животни с едно от най-добрите обоняния.

Това с растежа на хората е заради храната, застоялия начин на живот. Нещата са обратими.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...