Jump to content
Порталът към съзнателен живот

ВИРТУАЛНА клиника за лечение на болести


Guest НиколаДамянов

Recommended Posts

Мдаа!

:rolleyes:

Явно е, че за тези, които се имат за специални, ще са необходими и специални екипи, както специално внимание и специални грижи! Ама моля ви се! М`че как иначе!?

:D

Явно и тук ще имаме двоен стандарт!

Както казват сърбите: "Ово е стандарт, фърляш и бегаш"

Само накрая да не стане така, че който много избира...

:thumbsup2:

п.п. Явно е също, че винаги ще се намира някай да разбие кахъра на някой друг! Типично по български, разбира се!

Не по тракийски, нито по славянски, нито по прабългарси, та дори не по турски и не по гръцки, ами баш по български!

И без да се събличате, просто срамотийте ви лъсват...

Ех.. хора!

За мен идеята не е за боклука.

Ники, ти съдиш ли???

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 103
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Мдаа!

:rolleyes:

Явно е, че за тези, които се имат за специални, ще са необходими и специални екипи, както специално внимание и специални грижи! Ама моля ви се! М`че как иначе!?

:D

Явно и тук ще имаме двоен стандарт!

Както казват сърбите: "Ово е стандарт, фърляш и бегаш"

Само накрая да не стане така, че който много избира...

:thumbsup2:

п.п. Явно е също, че винаги ще се намира някай да разбие кахъра на някой друг! Типично по български, разбира се!

Не по тракийски, нито по славянски, нито по прабългарси, та дори не по турски и не по гръцки, ами баш по български!

И без да се събличате, просто срамотийте ви лъсват...

Ех.. хора!

За мен идеята не е за боклука.

Ники, ти съдиш ли???

:rolleyes:

Има разлика между преценка и съд.

Съд има, когато е издадена присъда а другото се свежда до разСъдък.

Разумееш ли разликата? :thumbsup:

От категоризиране, подреждане, степенуване, разграничаване до осъждане има немалка разлика.

Спрял съм да раздавам присъди, но не съм изгубил разсъдъка си.

:rolleyes:

Редактирано от Ники_
Линк към коментар
Share on other sites

"Ово е стандарт, фърляш и бегаш"

:3d_146:

...винаги ще се намира някай да разбие кахъра на някой друг! ... ами баш по български!

:3d_146:

разСъдък.

идеята не е за боклука.

:3d_146::feel happy:

Идеята си струва със сигурност. Както и идеята за живот заедно в "Селище за живот".

Както и комбинацията от двете.

Линк към коментар
Share on other sites

Лоша работа ...! /до тук поне.../

Все пак благодаря на всички,които се включиха в дискусията.

Желая ви успех !

Мда лоша работа.

Наистина е най-голям проблема с екипа т.е да е

качествен и с хъс за добрини, иначе ще си остане само раздумката.

Спонсори ще се намерят и не е толкова скъпо да имаш свободно виртуално пространство дори има такова безплатно. С минимални средства екипа ако няма нужните способности да владее технически пространството може да си наеме специалисти за тази цел .

Аз се питам за друго преди да се започне някакво дело макар и за добро не е ли хубаво предварително да се прецени съществуват ли подводни камъни,

да не стане така че нещата да тръгнат в грешна посока за пациентите.

// все пак трябва да се започне от някъде и си мисля че личния пример е най-подходящ така че

Никола Дамянов направи го мисля че ще има хора които ще те последват.

Линк към коментар
Share on other sites

Също може да се случи в съда така, че прокоратурата да съзира невиност.

Иначе съд се свързва с:

Съдба, Съдбоносно, съд за нещо /течност, храна.../, Съдирам му кожата, но винаги за това нещо е необходима отделна единица, т.е. единица, която се самоопределя като такава.

Проблемите изчезват когато "аз" се превърне в "ние", т.е. в Аз.

Много съм съгласен с Кристиян и твърдението, че българина е пръв в света по егоцентризъм.

Всеки е сам за себе си и дори така наречените цигани се славят с по-високо ниво на задружност.

После се бием в главите чудейки се защо сме били роби и защо малко или много продължаваме да робуваме.

Едно е необходима само - край на "аза" и сливане.

Единение, както беше писал някои скоро във форума.

От доста време насам се опитвам когато пиша каквото и да е, да мисля за хората, които ще пристигат тук в "Порталат" утре, в други ден, или догодина.

Старая се да пребивавам в истинността и разумността, както и в Любовта, до колкото ми е дадено да правя това.

Нивото на форума е спаднало значително, в сравнение с нивото в което го заварих когато пристигнах тук. Отговорност за това нося и аз разбира се.

Все пак това място няма равно в интернет пространството, според мен.

Но ако имате време за празни приказки, за междуособици, за разделения, и за постояно премерване на достойнства, ще ви кажа, че грешите! Нямате време за това!

Ползвайте си шанса разумно и пълноценно, защото утре може да го изгубите!

Поздрави и бъдете здрави!

Линк към коментар
Share on other sites

Съдба, Съдбоносно, съд за ...течност, храна...

:thumbsup:

Проблемите изчезват когато "аз" се превърне в "ние"...
Не че изчезват, но наистина се опростяват :thumbsup2:

Като работи за Цялото, човек приема енергиите на Цялото в себе си. Ако човек не схваща дълбокия смисъл на живота, той губи кредита на разумните същества, които носят Божествения Живот и му дават знания. Човек трябва да знае какъв е смисълът на живота. Той е много по-висш, отколкото си го представя. Смисълът на живота е в усъвършенстването на човешката душа. ... От безлюбие към любов, от смърт към живот, от зло към добро, от безверие към вяра. В това е смисълът на живота.

http://www.bratstvoto.net/vehadi/menu/b0/v2_5.html

От доста време насам се опитвам когато пиша каквото и да е, да мисля за хората, които ще пристигат тук в "Портала" утре, в други ден, или догодина.

Старая се да пребивавам в истинността и разумността, както и в Любовта, до колкото ми е дадено да правя това.

:thumbsup2::feel happy:

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

За да няма спекулации по темата, искам да кажа, че не смятаме да правим виртуални клиника в сайта по конкретния начин предложен от Никола.

Никола, чувствай се свободен да реализираш своята идея в друг сайт или в нов сайт.

Редактирано от Иво
Линк към коментар
Share on other sites

За да има място за понятието "лечение", преди това следва да има диагнтостика- все пак лечението би било възможно, а и успешно, само след диагностициране...а дори и в най-странните алтернативни лечителски практики, диагностиката се прави и чрез преглед - съвсем на живо, с двете си ръце, очи, уши, сензори този, който диагностицира и ще лекува, може да направи статичен и динамичен праглед на "пациента". Виртуално това няма начин да се осъществи- дори и човек да си направи снимки, или клипче дори, няма начин да се прецени да речем тонуса, тургора на кожата, да се палпира пулса и чрез неговите характеристики да се диагностицира...Само за сведение- в китайската традиционна медицина, доколкото аз имам информация, има над 60 качества на пулса, чрез които опитния лечител безпогрешно може да диагностицира- а дали ще лекува с акупунктура, акупресура, с билки, или с други лечебни средстнва и методи, може да прецени само в процеса на общуването с "пациента" си. Освен това, вируално няма начин да се изгради онази връзка и доверие на пациента към лекаря, или лечителя или както там може да се формулира- има възможности за чат, за аудио/видео връзка, но виртуално няма механизъм за поемане на двустранна отговорност...а възможностите за злоупотреби са много. Засега живеем натакова ниво, в което дори и аз да речем, като лекар или лечител да съм си съвесетен и да се отнасям с нужната отговорност, то няма никаква "диплома" която да убеди пациента в това, че съм отговорен, както ида го защити в случай на проява на действия или бездействия, които биха навредили на "пациента"- същото се отнася и до този който лекува- няма механизъм, който да предпази и този, който лекува, от това, дали "пациента" ще изпълни съветите и напътствията му, и ако стане гаф, най-често като хора първата ни работа е да си ползваме показалеца и да се прицелим в посока, която почти винаги изключва самите нас...

Идеята преди време просто ми мина- дори не беше самостоятелна тема, беше в друга тема мнението което бях написал по повод на "клиники" или както там биха могли да се наричат за алтернативно лечение. Просто засега нещата стоят така, че е възможно да се направи клиника за алтернативно лечение, но принципът си остава "бизнес" и това си е- за да се посвети на такава дейност, човек трябва да отдели голяма част от денонощието си за подобно начинание, а щом е така, няма да има възмоност да се занимава с това, с което да се издържа или да си изкарва прехраната.

Засега съм напълно подкрепящ заплащането, защото то има и терапевтично въздействие...Няма да се спирам на конкретната форма- парите- по редица причини, парите са универсалното средство с което можем да се разплащаме, защото с тях човек може да удовлетвори нуждите и желанията си- да си купи храна по избор, дрехи- по избор, да си плати тока, водата, интернета, и изобщо- всичко от което има нужда. Благодарността и отплатата са две различни неща- можеш да платиш с или без благодарност...Не всеки човек познава благодарността, и никойъ не може да го принуди да бъде благодарен, но първата крачка към развиването на благодарността за това, че някой те е лекувал, посветил е време и т.н., е последством това, да заплатиш една разумна цена, защото хората оценяват и пазят онези неща, които са им стрували скъпичко. Здравето е безценно- това е факт, така че за това, че благодарение на този, който чрез знанията и уменията си е успял да помогне на някой да се освободи от заболяването си, и да си "върне" здравето- и всички налични циркулиращи банкноти биха били нищожно малка цена...но факт е, че човек не може да оцени здравето си, както и това, което лекарят или лечителят влагат от себе си за да му помогнат да бъде здрав. Хората все търсят "ефтино" лекарство, и вместо да предпочетат да инвестират в здравето си, "спестявайки" от цената за лечение, със "спестеното" си купуват македонска наденица, ракия, и "храна"...кояато всъщнст ги разболява още повече...

Ето защо, заплащането е част от лечебния процес. Колкото и духовен да е човек, колкото и възвишен да е, не е възможно да обича всички хора, нито пък да ги обича еднакво- ще обича близките си, приятелите си, семейството си, при това- някой ще обича повече, друг- по-малко, ще обича работата си и професията си, но ако е лекар- не може да обича всичките си пациенти....но дннешното устройство по закон е дало правото на пациента да направи своя избор по отношение на лечението, но е лишило тези, които лекуват да направят избор по отношение на пациентите, които имат желание, и възможности естествено, да лекуват...Лекарят по подразбиране няма право да откаже преглед и/или лечение- а това води до фатални последствия в много случаи...Двама души, особено по отношение на общуване от типа пациент-лекар, ако са енергийно несъвместими, отношенията им са катастрофални, поради това, че законите на лечителството и законите за здравеопазването се разминават съществено. А всяка форма на лечителство- официална или алтернативна, е обвързана със законите на здвравеопазването...и ако се нарушават, се счита за престъпление, независимо че от гледна точка на Природния закон да няма "нарушение".

Поради тези, и редица други обстоятелства, които вече няколко години са нещо, върху което вниманието ми се е спряло, засега като човек, който е запознат с някои алтернативни лечителски практики, предпочитам да стоя далече от подобни идеи с клиники и т.н. Алтернативните методи ползвам когато преценя, спрямо когото преценя, и т.н. все в посока, в която моето желание и избор са решаващите, а не това, че някой се е обърнал към мен, с жерание да получи помощ от гледна точка на алтернативните лечебни методи. Като лекар съм точно в обратното на това положение, и докато практикувам "официална" медицина, практикуването на алтернативни методи от моя страна ще е въпрос на мое желание и избор. Има ли клиника- има форма на задължение...Ето защо в древността лечителствното се е практикувало в храмове, а не в клиники. Иисус е лекувал само онези, които са отговаряли на неговите "критерии", които в писанието са описани като "силна вяра". Който е нямал вяра, не е бил лекуван- но със сигурност Иисус и лечителството е тема, която би породила дискусии сама по себе си, без връзка с поставената тема тук.

Ако някой има желание да лекува безплатно и безвъзмездно- може да го направи там, където хората нямат никаква възможност да се разплатят, освен чрез благодарност- има много такива места по света- достатъчно са и в Африка, и в Азия- ако някой изучи хората от тази част на света, ще има възможност да разбере, че при тях благодарността е силно развита като качество. У нас хората има с какво да си заплащат лечението, ака че благодарността е дефицитна, а и както споменах- никой не може да задължи някой да ти бъде благодарен за нещо...

В интернет има достатъмно много виртуални "лечебници", "клиники" и т.н.- както в сферата на традиционната, така и в сферата на нетрадиционната медицина. Няма нито една, която да функционира на принцип, различен от "бизнес".

Безвъйзмездно в тази посока може да се срещнат само "зарибяващи" консултации, или някаква форма на информация, която никога не е пълна и цялостна...с други думи, безплатно е само "демо"-версията на диагностика и лечителство, така и "промоционалните" "дегустации" на парченце традиционно, или нетрадиционно парченце "лечебно" сиренце...

Линк към коментар
Share on other sites

Разбира се, Крис, добре че се появи, че вече почти се отчаях... :D

Мисля, че хората си нямат и понятие какво точно е лечебния процес - а то е процес заемащ достатъчно време, не е като да натискаш клавиатурата... В целият лечебен процес диагностичната част е най-важната и там контактът лекар - пациент е най-важен - от визуало снетата "мълчалива" анамнеза - огледът започва още от вратата, през разговора с болния, снемането на статуса, проследяването му, редица параклинични изследвания... Не става въпрос изобщо за заплащане, но тук - каква възможност ще ни предостави виртуалността за тази най-важна част - диагностиката?! Сетивата са много ценни за един лекар, ако се окажа на голо поле и стетоскоп може дори да не използвам - работата ни е със сетива и с глава.

При прегледа си има техники, прийоми, чрез които едно заболяване веднага и лесно се разпознава - тук става въпрос за цели синдромокомплекси, специфични за всяко заболяване, откриването на които е невъзможно без прекия контакт. Как, например, да се извърши една перкусия по нета или палпация, или аускултация, при самите изследвания, някои се извършват от лекаря - много са важни макроскопските параметри на кръвта, урината и т.н., правят се разни проби, в които участва с двигателна активност и пациента, а лекарят отчита... ами то е повече от смешно да се стига до подобни идеи за виртуални клиники. Китайците например разграничават 100 типа пулс, миризмата, която пациентът отделя също е важна, при ред болести си има специфичен дъх, цвета на кожата - също, вида на очите, ирисите, аз обръщам голямо внимание на ирисите. В Тибет оставят пациента около месец най-малко да живее с лечителите си, през което време се прави пълен анализ на всичко, свързано с него - в динамика се следят всички параматри и показатели и чрез сетивата си лекарят участва пряко в живота на самия болен, освен това много важни са определянето на темперамента, на психиката, да не се забравя това, а то е възможно също само при пряк контакт. И всеки човек е уникален, не може така да се прави диагностика по шаблони. Изобщо идеята показва лаицизъм, стигащ до наивизъм, съжалявам, но това ми е мнението.

Поне ме разсмяхте.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Нека говорим като зрели хора и хора от новото време.

Лечителството има молко общо с докторството или по-скоро е обратното.

Докторството е бледо подобие на лечителството.

До колкото виждам до личен избор опира и тава как Кристиян ще представи мнението си.

Е, при мен пък личния избор е молко по-различен, което сигурно е нормално, щом и ние сме различни.

Първо трябва да умеем да различаваме докторите от лечителите.

Наистина от гледна точка на младия личител е нужна някакъв вид диагностика, свързана с прекия контакт с пациента.

От тук насетне колкото повече лечителя израства в лечителството си, респекривно със съзнанието си, толкова и по малко пряк контакт му е необходим.

Казано е: "Да бъде според вярата ви.".

Вярата определя височината и непреходимостта на преградите.

Преградите всъщност са плод на това, че Вярата или по точно посоката на Вярата е колебаеща се.

Лечителя се ползва главно от три неща - Вяра, Надежда и Любов. За пациета са необходими само първите две. Ако у пациента се роди Любов, то той автоматично се превръща в лечител.

Иисус е лекувал, Буда е лекувал и мнозина, които нямам намерение да изреждам, но факт е че лечителство и лечение може да има и без да се слиза до нивото на докторизъм.

Съществуват Човеци, които са лекували всичко, което се е намирало в радюус от десетки километри и то дори без да помръдват пръст, дори и без да раздвижат мислите си.

Просто са излъчвали Любов.

И в лечителството, както се досещате съществуват степени.

Силве, за хората никак не е смешно, някои в момента изпитват страдание и търсят спасителен пояс. Хайде да не им предлагаме сламки!

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup2:

:feel happy: който може/и иска - нека види що написал/направил е Ники... :feel happy:

:feel happy:

Благословен да си заради Словото си братко!

Поздрави на всички

:feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Ако някой има желание да лекува безплатно и безвъзмездно- може да го направи там, където хората нямат никаква възможност да се разплатят, освен чрез благодарност- има много такива места по света- достатъчно са и в Африка, и в Азия- ако някой изучи хората от тази част на света, ще има възможност да разбере, че при тях благодарността е силно развита като качество. У нас хората има с какво да си заплащат лечението, ака че благодарността е дефицитна, а и както споменах- никой не може да задължи някой да ти бъде благодарен за нещо...

В интернет има достатъмно много виртуални "лечебници", "клиники" и т.н.- както в сферата на традиционната, така и в сферата на нетрадиционната медицина. Няма нито една, която да функционира на принцип, различен от "бизнес".

Безвъйзмездно в тази посока може да се срещнат само "зарибяващи" консултации, или някаква форма на информация, която никога не е пълна и цялостна...с други думи, безплатно е само "демо"-версията на диагностика и лечителство, така и "промоционалните" "дегустации" на парченце традиционно, или нетрадиционно парченце "лечебно" сиренце...

Нещо от сорта!!! Тоест да, реалния лечебен процес протича на живо (поне ако не сме някакви супер свръхсензитиви... ;) ) - обаче предварителното познанство, обмен на известна информация от двете страни може да протече и в нета. Не е задължително да е зарибяване - зависи от съзнанието на предлагащия услугата.

Нетът все повече прониква в живота ни - има електронно обучение, елелктронни продажби, електронен маркетинг, електронни мийтинги и събрания, конференции, електронни библиотеки, електронни форуми и говорилни... Интернет ще става все по-близък до "реалната" комуникация. Вече има аудио визуални чатове. Скоро ще се появят и триизмерните проекции - холограми. Отдавна ги има, но не за масово навлезли засега. Разбира се, такова общуване не може да замени физическото. Обаче ролята му в живота става все по-обемна и да я отричаме значи да сме консерванти...

Аз не виждам нищо лошо подобна клиника да бъде организирана, като разбира се, параметрите на действието и се ограничават до първоначалните етапи от терапевтичното взаимодействие. Специално за психотерапията това е възможно: например получаване на данните на клиента (пациента), изготвянето на хороскоп - психопортрет, получаването на родословното дърво (генограма) на клиента с описание на живота, личностите, заниманията, заболяванията, психохарактеристиките на предците (защото самият човек несъзнавано преповтаря огромна часдт от патерните в тази генограма), събиране на данни за пренаталния му процес, други общи данни, стигане до консенсус за поставяните цели, времето за постигането им, рамката на терапията и т.н. и т.н. За всичко това и не само интернет е добър старт. От там нататък личното присъствие и взаимодействие очи в очи - буквално очи в очи - е решаващо!

Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

Здравейте!

"Малко" обобщение... и може би за последно...! /предупреждавам,че е дълго/ :)

На всички,които подходиха конструктивно благодаря...Вижда се,че има хора, които могат да четат и неизказани мисли!

НА НИКИ за предходния пост ...Поздравления и БРАВО! Подкрепям напълно разбиранията му.

.

По е важно обаче да се отговори на хората,които конструктивно критикуват.../т.нар. докторско съсловие/.Въпреки многословието нещата се свеждат около няколко "препъни камъчета"/тезите по-долу/,които май се пораждат от различното ни разбиране за това: "Що е болест ...?","Каква е ролята на лечителя?"... Мисля ,че трябва да потърсим отново окултният смисъл на тези въпроси /нали ще подхождаме нетрадиционно?/.

Що е болест?-Човек не е роден на земята за да боледува!При нарушение на някакви правила/норми на живот от човека,дадени му по "дефиниция" :) се придобиват някакви болежки...Като се има предвид,че за "материалният" човек здравето е най-важно,то следва ,че болестите са един от мощните методи за "повдигане" на човешката Душа използван от невидимият свят ...т.е. и най-големият материалист,ако може да се излекува с "Оче Наш" ще започне да я чете 3-и пъти дневно... и да я преписва! Е примера е малко краен,но е истински.../бях свидетел преди време на един дето не можеше да ходи и проходи за един ден по този начин / :)

Значи след това нетрадиционно/окултно разбиране за болестите трябва да има и подобно нетрадиционно лечение !От тук -Целта на лечителя?- накратко - да възстанови създаденият дисбаланс...т.е. Да се намери причинно следствената връзка за болестта и да се тръгне от там за предписване на лечение,метод...От тук следва,че И лечителя трябва да има дарба,която е отключена по някакъв начин и му е дадена "с Више",...

Забележка: За тази дарба лечителя не плаща нищо и не е дал нищо...Той е избран и му се дава шанс да "отвори" очите на материялният човек,...и да покаже духовната алтернатива за развитие,на която има право всеки индивид.

Като обобщение: Болестите служат за да се насочва индивида в "Правият път" ! /един от основните методи за въздействие.../ :)

Така сега от постовета на нашите доктори /Кристян и Силвия / вадим основните въпроси/тези и отговаряме съгласно вече окултното ни разбиране за болестите и можем да установим,че различия май няма да имаме.Всичко е въпрос на гледна точка!

1.Тезата за невъзможност за диагнтостика във ВК /виртуалната клиника ? /аргументи като нужда от: перкусия или палпация, или аускултация .... - много са важни макроскопските параметри на кръвта, урината и т.н., правят се разни проби, в които участва с двигателна активност.../

В моя пост номер едно /явно,че не е прочетен/ се визира,че т.нар. първичен преглед е вече направен.Това значи,че "безнадеждният" не само е пробвал всичко традиционно,но спокойно може да работи в бърза помош например.../между другото често съм се запитвал за там изисква ли се образование?/ :)

Много често съм бил свидетел на болни които ти дават "компетентно" мнение и ти описват болеста си с всичките му докторски термини...Какво ли не прави неволята! При такава ситуация е излишно да се правят първични прегледи или нови изследвания,защото нещата няма да са по различни от съществуващите... Е има някакви изключения,които по принцип потвърждават правилото... А да ви кажа и съм се нагледал как доктори плюят срещу колегите си.Винаги последният лекуващ доктор се намесва "точно" на време и "спасява" ситуацията...Много ми е смешно като ги слушам.Мнения на 180 градуса -коренно различни и всичките "обосновани" ! Не мога да разбера защо има такава омраза сред докторското съсловие...май парите са в основа на всичко,но да не разводняваме!

2.Тезата за невъзможност да се изгради онази връзка и доверие на пациента към лекаря във ВК ? - Това е изцяло проблем на пациента! Този,който не повярва в лечителя и във възможностите си... и Христос да дойде няма да може да го излекува..."Да ти се даде спрямо вярата ти!" не са случайни тези библейски думи! /четете поста на Ники по горе,казал го е точно и хубаво!/

По принцип обаче, резултатите сами по себе си ще говорят,защото аз,ако ви разкажа за 2-3 случая документално,където традиционната медицина предрича смърт или осакатяване,а нетрадиционната оправя нещата,как мислите?Дали ще е нужен "контакт" за изграждането на доверие между "безнадеждно" болният и лечителят ? /както твърди Кристян/

Извод: С течение на времето т.нар. "доверие" се изгражда от самосеби си без "контакт"! Делата и успехите са най-важни в случая! :)

3.Тезата за опасност от неуспех при лечението и невъзможност да се предпази лечителя от обвинения,а защо не и съд? - Като се има в предвид /с малки изключения/,че доминанта при лечението е тезата за енергийно въздействие /най-вече молитва/,а помощни средства са съвети за правилен и здравословен живот т.е.все неща,които не се признават от "света" за сериозно нещо,ми е чудно как ли ще обвинят такъв лечител в измама или ще го затворят в затвор...Тук трябва да се добави,че всичко е и безплатно ...

Е ако има такъв затворен лечител,то ...чест ще е за мен да съм на негово място и да посетя местата за изтърпяване на наказание лишаване от свобода ... :)

Това значи,че "света" /опр.от Учителя/ е признал силата на молитвата и несъстоятелността на своето съществуване !!!

Какво по хубаво нещо от това ?!?- Заслужава си да полежи човек в затвора с такъв мотив..

4.Тезата около това,че "пациента" не ще изпълни съветите и напътствията на лечителя ? - Изцяло проблем на пациента...Ако има вяра и изпълнява "съветите" ще му се даде,ако ли не ...времето ще го научи да прави правилният избор! /препоръка:чети поста на Ники по-горе/

5.Тезата за заплащането? - 80% в двата докторски поста, се изтъкване за "ползите" от това! т.е. твърдо "ЗА" според Кристян ...

Може би е прав,НО при неговата гледна точка...т.е. има доктор,който е инвестирал в образование,после е станал и лечител...инвестирал е пак в време и усъвършенствуване и при толкова много инвестиции човек гледа от някъде да си избие парите...ОК!

Така погледнато -може би е прав!

С окултното разбиране за болестите обаче,аз визирам друг вид хора...Хора които са се осъзнали духовно и имат вътрешният импулс да помагат и да раздават от нещата които им се изсипват даром от Небесата. В това трудно човек може да се убеди,след като не го е изпитал...

Има и един проблем тогава при това раздаване...то става по закони /но не материални и с пари/...Просто нуждаещият се трябва да поиска и да помоли за помощ ! /много рядко срещано явление/ :)

Последно: Искам да изразя уважението си към "докторите на сайта"/както ги нарекоха тук/ Кристян и Силвия и да уточня,че настоящият пост е просто една друга гледна точка около така формулираните по горе тези...Нищо лично и никакъв стремеж за конфронтация или противопоставяне!...С най добре чувства и към двамата!

Поздрави и успех на Всички!

Линк към коментар
Share on other sites

Още един въпрос:

Кой и как ще носи отговорността, ако....?

Сайтът? Консултантът? Пациентът сам?

Линк към коментар
Share on other sites

Аз пък също съм лекар, но съм убеден, че такъв форум е възможен и би бил много полезен при условията, които споменаваш. Макар и самосиндикално, аз отдавна давам кратки безплатни консултации - в част от скъпоценното си време, което много други, не така наивни като мен колеги използват само за печеливши дейности. Също така продължавам да уча, включително в различни от (но свързани с) медицината области, най-вече психология и духовност (поне от моите наблюдения, повечето наистина печеливши медицински дейности се концентрират върху нещо комерсиално и изобщо престават да учат, това за тях вече е загуба на време...).

Но Кристиан и Силвия са и отчасти прави, в смисъл, че доколкото не сме наследствени милионери, все нещо трябва и да припечелваме. Засега при мен е възможно да отдавам безвъзмездно към 10% от времето си - този десятък може и да ме прави малко по-беден материално, но пък се усещам много по-пълноценен за хората. Също така е вярно, че не всичко в нета е както на живо - а колкото до това, че хората вече са минали през всякакво диагностициране и им остава само по-точната лекуваща насока, това е само отчасти вярно... Чрез съвременните технологии обаче има начини, чрез които може да се възмезди донякъде и онлайн трудът на лекаря; може би бъдещето е в това, но без напълно да измества "живия" контакт. Например, аз съм опитвал и бих участвал и в по-разширен такъв опит - кратки безплатни консултации, съчетани с достъпно платени за онези, които са заинтересувани. Мисля, че и други лекари биха го опитали - все пак дори да вземат по-малко пари за интернет консулта, те се натоварват по-малко и това е важен компенсиращ фактор. А иначе ще си се каже, че има неща, които е най-добре да се дообсъдят на живо... ама пък като се сетя на колко българи, живеещи в чужбина, съм помогнал по мейл, без изобщо да могат да дойдат... Необходимо е да се ползват плюсовете на съвременните технологии, а не чрез преувеличаване на минусите им да се отнема на някои хора - в случая безпарични или в странство - изобщо възможността да се ползват от нашите знания и опит в полза на тяхното здраве и работоспобност!

"Кой иначе трябва да носи отговорността?" Това и при "живите" консулти - също е деликатен въпрос. Здравната образователна система? Лекарят - че не е поргледнал по-далече от нея? Пациентът - че не е повярвал на точния лекар? Медиите - че дезинформират? Нека да си представим една много реална за бг ситуация - Иван Иванов от провинциалния град Х. има сериозен здравен проблем и в неговия град няма лекар, който да е успял да му помогне. Той няма и възможност да посети специалисти в големи градове - а сигурно би трябвало да пообиколи доста от тях, докато попадне на достатъчно добър... и тогава? Иванчо обаче има интернет, макар и бавничък, и той ще го използва даже при липса на обсъждания от нас форум. Но при липса на такъв - той ще попадне на всякакви "доброжелатели", които от невежество или преследвани "до дупка" търговски интереси най-вероятно ще го разболеят и/или обезпаричат още повече... Аз лично не виждам с какво допълнително ще навреди една вече по-адекватна възможност в нета от вече съществуващите?! Поне за някои хора тя може всъщност единствено да помогне!

Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

Привет Николай Дамянов,

За заплащането съм написал, но съвсем извън измеренияьта на медицината. Алтернативните методи, които са ми познати, съм научил също за сметка на труд, отделено време, и доста инвестиции от всякакъв характер.

За прегледите, и изобщо за всичко, което съм написал по отношение на лечителството, съм нямал предвид нищо свързано с докторството, за мен не е проблем да лекувам от разстояние- проблемът е на боледуващите, които не желаят да се лекуват- нямам предвид това, да не са се обърнали към мен да речем, или не са поискали или помолили да бъдат лекувани. Получили са са всичко- но нямат желание да се лекуват, и получават само според това, което желаят- същинските желания в себ еси човек почти не познава...

Освен това, способности дошли ей така, с едно "щрак", няма- ако има, те са у хората саванти- или аутисти ако щете, но при тях няма способности, т.е. не дейстнват по алгоритъм, не могат да променят и разширяват модела и функцията на това, което им е "дошло".

Ако лекувам с вяра, може да се лекува само този, който познава вярата, същото се отнася и за любовта, и за надеждата...

Всичко което представлява медицината на физическо ниво, с всичките методи на изследване и т.н.- съвсем същото е и на по-фино ниво.- Човек има сложно устройство, анатомия не само на физическщото тяло, а на всички тела, както и физиология. Когато заболява има патология във всички тела, оформят се порочни и т.н. кръгове, които следвра да се познават- това е въпрос на изучаване и опит.

Освен това, принципът е поставен съвсем погрешно...

Под лечение аз разбирам това, да общуваш с някой човек, и да му дадеш знанията, с които да може да се излекува и да поддържа здравето си, и от своя страна и той да може да прави същото, т.е. здравето е дипломна работа- на някой се дава конкретна задача- да речем някой кофти неходжкинов лимфом- високо се е оценил, пожелал е в живота си трудна дипломна работа...и в случая, резултатите на съвременната медицина са следните- почти всички с неходжкинови лимфоми биват късани защото дори и не се опитват да напишат курсова работа, търсят отнякъде готова- написана и спретната, и да е с висока оценка..Да, ама не- никъде не можеш да минеш с купена дипломна работа освен тук, в обществения живот на физическо ниво...

Така че, за заплащането съм писал съвсем в контекста извън лекарската професия и лекуването извън процеса "лекар-пациент".

Всичко което съм написал, е основано на личен опит. За това, че съм лекувал някой без да му искам заплащане, има карма- тя се проявява. Който е получил нещо, чиято цена не познава, и не му е струвало нищо (болестта, болки, мъки и страдания- тоава е друго- това човек е пожелал да получи, живял е така, че болестта от която е заболял е само това, което е поръчал по закона за привличането- подобното привлича подобно, така че с болестта си той не плаща нищо освен това, което вече е похарчил), фактите сочат, че не може да бъде оцзенвено, и по тази причина- не може да бъде запазено...

За доброто на лекувания, за да има възможността да оцени и да пази това, което е полручил, на нивото на развитие, на което се намираме- това зависи от цената....А смей да не оцениш здравето си и да не промениш начина си на живот, ако си дал примерно 100 000 лева за това- хем ще си благодарен, хем и отговорен...

Извън това- останалото е трапеза на спекулации, и най-вече, за престъпления от енергиен характер- няма да изреждам какви могат да бъдат. Който не смита това за сериозно, не може да му го докажа- най-0голямото доказателрство засега е опитът.

А в примера с Иванчо- ако Иванчо боледува от перфорирала язва с перитонит- и лекаря в селото няма да му помогне...за това има пък поп- към него да се обърне. Пък, ако трябва да бъда искрен- свещеникът е официален "представител" на Хлистовите методи- така че, свещеници- колкото и каквито искате, дори не е нужно виртуално пространство за да ги намерим...

Виртуалното пространство е място, от което не можеш да лекуваш всичко. На Иванчо му е спукана работата със спуканата язва, но 10-те години през които си е носил "язвата" и не е предприел мерки, са загубено време за него...ако има интернет, и все още язвата му не е спукана, от там може да се научи как да открие причините, как да може сам на себе си да бъде лечител- т.е. интернет покрива моето разбиране за същината на лечителството- а то е обучение...Докато в човечеството има две понятия "лекар" и "болен", ще има всякакви възможности за спекулации, и това положение не е нормално..В природата нито един животински вид, дори по-развитите от нас същества като делфините, нямат в тяхното общество делфини-лекари...Всичмко е процес на общуване, обмен, и обучение.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest НиколаДамянов

...

Освен това, способности дошли ей така, с едно "щрак", няма- ако има, те са у хората саванти- или аутисти ако щете,...

Здрасти Кристян! :)

"Добро" определение...! Няма да го коментирам,а и не искам да влизам в спорове...

Виждам,че поста ти е изцяло в защита на заплащане при нетрадиционното лечение и това е твое

право да мислиш така,...НО аз не мога да го приема!

Моите аргументи! - Каквото можах казах,...а и надживях времето,когато исках да убеждавам някой в

правилни неща...Глупаво е! "Времето" достатъчно ясно развенчава грешните тези и "убеждава" най-добре

от всичко.Щом си готов да платиш цената - Прави го!

А за примера с паритонита на Иванчо,селският лекар,попа и интернета нещо ми убегнаха работите... :)

Сигурно искаш да кажеш ,че нещата са доста сериозни или какво?Разкажи последствията и шансовете от твоя гледна точка за Иванчо?

Все пак си мисля,че ако е достатъчно вярващ и има добра интуиция може да си помогне сам...или

поне ще вземе правилно решение,не мислиш ли ? :)

Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

(1.) За доброто на лекувания, за да има възможността да оцени и да пази това, което е полручил, на нивото на развитие, на което се намираме - това зависи от цената....А смей да не оцениш здравето си и да не промениш начина си на живот, ако си дал примерно 100 000 лева за това- хем ще си благодарен, хем и отговорен...

(2.) А в примера с Иванчо- ако Иванчо боледува от перфорирала язва с перитонит- и лекаря в селото няма да му помогне...за това има пък поп- към него да се обърне...

(3.)Всичко е процес на общуване, обмен, и обучение.

1. Парите за мен не са всеобщ еквивалент. Повече резултати може да се постигнат, вкл. в медицината, ако пациентът "плаща" не толкова с пари, колкото с търпеливо и интелигентно положени усилия. Освен това, можеш да кажеш, че ще бъдат отговорни - друг е въпрос дали наистина ще бъдат - ако платят споменатата сума, само на под 0,1% от българските граждани, останалите няма да ги дадат тия пари не защото не са отговорни, а просто защото няма как да ги проимат... Ами пък и ония, които да речем и ги имат и ги дадат, но не им се помогне - ще бъдат ли и те благодарни?

2. Аз не разтягам локумно теоретични положения, а споделям опит, опитвайки се да му намеря продължение. Досега съм консултирал (в различен обем) стотици хора по нета - и нито един нямаше с признаци на остро хирургично заболяване. Мислиш ли, че - ако и да имаше - в степента в която съм склонен да го заподозра, нямаше да му препоръчам да извика хирург? Ето дори и в такива случаи виртуалното насочване може да бъде полезно и е добре да има екипи, в които специалисти като теб по-добре от мен или други профили ще могат да консултират такива случаи...

3. Тук вече съм напълно съгласен. Но и трите в днешно време стават отчасти и дистанционно, както го показва и настоящият сайт. Всеки участващ в него едновременно и общува, и обменя опит, и (се) обучава. Или?

Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

Всеотдаен, и най-вече- просветен езотеричен Лечител и виртуално пространство- интернет, са две несъвместими неща. Интернет е огромно пространство, но е съставено от изрезките на реалността- в това пространство просто няма нито един Просветен Лечител- толкова ли е трудно да си обясним защо?!

Историята с Иванчо прекъсна недовършена- прекъсна ми връзката, и се изгуби това което написах. Не мога да го възстановя, а и сигурно не е важно след като се е затрило.

Но, в едно отношение не намерих яснота. Аз се опитах да изложа аргументите си защо е нужно плащането, но би ми било интересно да узнам, с какво един човек заслужава безплатно лечение- без значение къде. Интернет само по себе си е нещо, до което имаш достъп ако си платиш, така че не обсъждам интернет, питам- с какво един болен човек дошъл при мен например, и желаещ да го лекувам безплатно- не като лекар с лекарски методи?

Не ми е известен закон в диалектичното битие, в което да има еднопосочно действащ закон...

Честно ти казвам, всеки, който не желае да му се отплатят с най-универсалното средство- посредник между физическата енергия и по-фините енергии, гарантирано въвлича себе си в дълг- а това е тежка карма...Много хора, които не знаят, започват водени впрочем от неосъзнати страхове, вина и т.н. да дават, и дават и дават, така че цял живот се раздават, без да искат да им се плати, един ден умират, и разбират, че това не им носи никакви точки, но за сметка на това кармата им предлага "бинго", и в следващото си въплъщаване се раждат я с детска церебрална парализа, или с друго тежко заболяване, чрез което се "урежда" сметката- цял живот да бъдеш зависим от грижите на другите.- Когато не познаваш един закон, позволено е да си мечтаеш за един по-добър свят, в който може това и онова, но света е такъв, какъвто е- по-добър той не може да бъде, защото е съвършен- който не вижда съвършенството, да приготви голяма пачка и да търси някой да му лекува зрението...

Другия вариант при тези, които не вземат пари, е че вземат нещо много повече от парите- имам възможност да наблюдавам от много близо няколко души, считащи себе си за лечители, които действат по този начин...Но нямам право да опиша това, което вземат, без да вземат пари естествено...

Ако някой има вяра и прочие неща- ни поп, ни доктор, ни интернет му трябват, но вярата означава едно- познание...Затова вярата може да се "предава". Вярата не е вид самовнушение- вярата,специално във всички места от библията, където е спомената, означава само това- "осъзнато знание". Затова, човек без вяра, не може да се лекува с вяра....и Христос е опитал, и ако не беше важно, нямаше евангелиста да пише, че "...там не изцели мнозина, защото нямаха вяра". Окултното знание- това е вярата.

Така че, това бих искал да разбера- с какви оснонвания бих поискал някой да ме лекува безплатно?

Линк към коментар
Share on other sites

Всеотдаен, и най-вече- просветен езотеричен Лечител и виртуално пространство- интернет, са две несъвместими неща. Интернет е огромно пространство, но е съставено от изрезките на реалността- в това пространство просто няма нито един Просветен Лечител- толкова ли е трудно да си обясним защо?!

Тук определено не съм съгласен.

Честно ти казвам, всеки, който не желае да му се отплатят с най-универсалното средство- посредник между физическата енергия и по-фините енергии, гарантирано въвлича себе си в дълг- а това е тежка карма...Много хора, които не знаят, започват водени впрочем от неосъзнати страхове, вина и т.н. да дават, и дават и дават, така че цял живот се раздават, без да искат да им се плати, един ден умират, и разбират, че това не им носи никакви точки, но за сметка на това кармата им предлага "бинго", и в следващото си въплъщаване се раждат я с детска церебрална парализа, или с друго тежко заболяване, чрез което се "урежда" сметката- цял живот да бъдеш зависим от грижите на другите.- Когато не познаваш един закон, позволено е да си мечтаеш за един по-добър свят, в който може това и онова, но света е такъв, какъвто е- по-добър той не може да бъде, защото е съвършен- който не вижда съвършенството, да приготви голяма пачка и да търси някой да му лекува зрението...

Не вярвам в подобни закони и ако бях лекар/лечител с радост бих ги пренебрегнал. Наистина мечтая за по-добър свят, а щом го мечтая значи е възможно.

Линк към коментар
Share on other sites

Всеотдаен, и най-вече- просветен езотеричен Лечител и виртуално пространство- интернет, са две несъвместими неща. Интернет е огромно пространство, но е съставено от изрезките на реалността- в това пространство просто няма нито един Просветен Лечител- толкова ли е трудно да си обясним защо?!

Тук определено не съм съгласен.

Честно ти казвам, всеки, който не желае да му се отплатят с най-универсалното средство- посредник между физическата енергия и по-фините енергии, гарантирано въвлича себе си в дълг- а това е тежка карма...Много хора, които не знаят, започват водени впрочем от неосъзнати страхове, вина и т.н. да дават, и дават и дават, така че цял живот се раздават, без да искат да им се плати, един ден умират, и разбират, че това не им носи никакви точки, но за сметка на това кармата им предлага "бинго", и в следващото си въплъщаване се раждат я с детска церебрална парализа, или с друго тежко заболяване, чрез което се "урежда" сметката- цял живот да бъдеш зависим от грижите на другите.- Когато не познаваш един закон, позволено е да си мечтаеш за един по-добър свят, в който може това и онова, но света е такъв, какъвто е- по-добър той не може да бъде, защото е съвършен- който не вижда съвършенството, да приготви голяма пачка и да търси някой да му лекува зрението...

Не вярвам в подобни закони и ако бях лекар/лечител с радост бих ги пренебрегнал. Наистина мечтая за по-добър свят, а щом го мечтая значи е възможно.

:3d_053:

:feel happy: мисля че е така :feel happy:

просветени и просветлени и в нета има...

слънцето е слънце/и пече/свети,

дори и посред зима... :whistling:

:feel happy: мисля си ...възможно е ... :feel happy:

с уважение към всички в тази тема - бъдете здрави!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...