Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Мъжът


Аделаида

Recommended Posts

  • Отговори 257
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Мъжът умее да казва и "не". Той знае, че всяко "не" е някакво убийство, но мъжът не е Услужливият. Мъжът следва "железни"принципи с "желязна" дисциплина. Това е свобода.

Мъжът се себераздава, защото такава е природата му.

Мъжът умее и... да докосва само с мигли. Мъжът умее.

Линк към коментар
Share on other sites

Обаче има и виждащи мъже... ооооо и то какви. Мисля че всяка жена каквото и да прави каквото и да говори дълбоко в себе си тай желанието да намери онзи мъж който ще я покори със силата си. Мъжът е СИЛА!

Линк към коментар
Share on other sites

бяса

Мъжът умее да казва и "не". Той знае, че всяко "не" е някакво убийство, но мъжът не е Услужливият.

И жената го умее това. Дори повече от мъжа. Тя не е Ласкаещата мъжкото его.

Мъжът следва "железни"принципи с "желязна" дисциплина. Това е свобода.

Свободата на роба.

Мъжът умее и... да докосва само с мигли.

Вярно, това го умее. Много неща умее Мъжът. Такива, които жената не.

Умее да я повдига и пренася над прахта, която тя умее да понася.

Умее и да обича.

Мъжът обича до смърт. Смъртта на собствените си "железни" принципи и "желязна" дисциплина.

Тогава е Мъж.

Редактирано от Силвия СД
Линк към коментар
Share on other sites

Мъжът не лъже - никога и за нищо.

"Какво е да съм щедър, с нещо крадено от друг"

*

"Каквото имам, твое е" - бих се подписал

*

Проклет да съм

ако не я допусна...

в себе си.

И трижди съм проклет,

ако се случи

да стоя на пътя и.

Линк към коментар
Share on other sites

Мъжът не лъже. Никога!

Дори и себе си.

Умее да прощава женската дребнавост и несъвършенство.

Умее да забравя женските капризи.

Умее да е нежен и да сдържа силата си.

Умее да усмихва. И да милва.

Умее да надскочи себе си.

Мъжът умее да разбира.

И да обича силно.

Поздрав за вас, Мъже!

Линк към коментар
Share on other sites

Не виждам никакъв смисъл от обобщения по темата Мъже, респ. Жени.

Човек привлича определен тип хора към себе си и дори това да хора "от рядка порода", в живота му те са в наситена концентрация. Различни и в същото време странно еднакви.

На една напориста и активна жена ще се падне мъж тип "мухльо". На една вярна домакиня - мъж "коцкар". На една сериозна жена - мъж "тийнейджър". На жена, която очаква принца на белия кон, който ще я грабне и ще реши всичките й проблеми - крайно пасивен мъж.

Мъжете лъжат - лъжат онези жени, които не могат да допуснат дори идеята за лъжа в отношенията. И жените лъжат - онези мъже, които молят да бъдат излъгани. А лъжата, малка или голяма, е непрекъснато с нас.

Всъщност, какъв ще бъде човекът до нас, независимо дали става въпрос за мъж или жена, зависи от самите нас. Преди много години бях до болка ревнива. Влюбих се в мъж, който ми изневеряваше и не с една, а с много жени, непрекъснато. Не можех да остана, а не можех и да си тръгна, защото много го обичах. Приех го - спрях да питам, спрях да знам. И другите жени изчезнаха. Следващите ми връзки бяха с мъже, изключително верни - не бях вярвала, че съществуват такива мъже. Сега зная, че мъжът е огледало на жената - той съчетава качествата, които тя най-много харесва, с онези, които най-много не харесва - за да може да я задържи и в същото време да й помогне да преодолее недостатъците на егото си (и обратното важи със същата сила). Недостатъците ни, така или иначе, ни създават проблеми, а няма по-точен индикатор за тях от поведението на хората, които ни обичат.

Така че, за сетен път се оказва, че всичко е в собствените ни ръце.

Линк към коментар
Share on other sites

Понеже хората са твърде различни и едва ли може да се направи достатъчно точно обобщение за това какви качества са проявили в живота си реално мъжете, аз ще дам някои характеристики, които свързвам с положителния (активен) принцип в природата, а кой и доколко ги притежава е отделен въпрос. Тези за които се сещам в момента са: воля, сила, свобода (свободолюбие), справедливост, лоялност, стремителност (целеустременост), идеализъм, вяра, благородство, борбеност.

Това което трябва да се има предвид, че качествата присъщи на мъжкия принцип имат нужда от заземяване, от основа, от опора, от практическа насоченост. Затова са и твърденията, че мъжът по принцип се справя трудно в живота без жена до него. Мъжът е склонен да идеализира, да мечтае, да си поставя цели, които не винаги е в състояние да реализира (а често присъства стремеж тези мечти да станат реалност по груб и насилствен начин, при мъжете с по-стеснено съзнание).

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

Има мъже и мъже. Има жени и жени. Има мъже женски тип и има мъже мъжки тип. Има жени мъжки тип и има жени женски тип. Има груби жени има груби мъже. Има нежни мъже има нежни жени. Има чувсвителни мъже има чувствителни жени.

И така можем да си пишеме до ееехееееееее и аз не зная до кога.

Типа на човека е важен, а дали е облечен в мъжко или женско тяло, то това за някои ими значение, а за други няма. Така, че всеки си има право на мнение. Това, че за една жена един мъж е грубиянин и не го харесва, то същият за друга той е най-прекрасният човек на света. За един мъж една жена има големи гърди за друг същата жена му се струва, че е с малки гърди. Има жени марсов тип - мъжки тип, има мъже венерин тип - нежни мъже.

Всичко зависи от гледната точка.

И това да се слагат мъжете под един общ знаменател не е честно и правилно.

Или това да се слагат жените под един общ знаменател не е честно и правилно.

Приятен ден желая.

Линк към коментар
Share on other sites

Има мъже и мъже. Има жени и жени. Има мъже женски тип и има мъже мъжки тип. Има жени мъжки тип и има жени женски тип. Има груби жени има груби мъже. Има нежни мъже има нежни жени. Има чувсвителни мъже има чувствителни жени.

И това да се слагат мъжете под един общ знаменател не е честно и правилно.

Или това да се слагат жените под един общ знаменател не е честно и правилно.

Има мъже темерути, има жени темерути.

Има хора всякакви.

В крайна сметка общият знаменател е за това - да обединява болшинството от хора, които образуват някакво качество и характеристика. И затова се правят и обобщения.

Линк към коментар
Share on other sites

"В крайна сметка общият знаменател е за това - да обединява болшинството от хора, които образуват някакво качество и характеристика. И затова се правят и обобщения."

Но защо ТРЯБВА да се слага знаменател? Защо трябва да се разграничават? Защо се поставят ГРАНИЦИ между хората? Защо се поставят ГРАНИЦИ между мъже и жени?

Линк към коментар
Share on other sites

"В крайна сметка общият знаменател е за това - да обединява болшинството от хора, които образуват някакво качество и характеристика. И затова се правят и обобщения."

Но защо ТРЯБВА да се слага знаменател? Защо трябва да се разграничават? Защо се поставят ГРАНИЦИ между хората? Защо се поставят ГРАНИЦИ между мъже и жени?

Защо ли?

Поради един много прост факт - имаме различни психически конституции, затова. И се държим различно и реагираме различно на едни и същи ситуации.

И това не са поставяне на граници, това са безспорни факти.

Линк към коментар
Share on other sites

Не могат да се поставят граници и да се търси общото за тип "мъж" или "жена". Хората са различни, един с един не си приличат, това, което харесва един, на друг не се харесва. Димитър е прав.

Хората не са животни, за да се класифицират в някакви семейства (пр. бозайници) И да се търсят общите им черти. Такива няма.

Има жени, много по-достойни от мъжете във всяко едно отношение. Има и мъже, които не стават за нищо. Но една жена, достойна в очите на един мъж, би била прекалено властна например за друг мъж.

Освен това, ако една жена хареса един мъж, заради някакви качества, то друга жена би го харесала заради други негови качества.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

От наблюдения и опит съм видяла, че единственото, което при мъжете е повече отколкото при жените, това е агресивността и мускулната маса. Цялата патриархална система се крепи единствено на това. Оттам идват войни, йерархии, жажда за власт и надмощие и всички негативни явления в обществото като следствия от това положение. Основния начин, по който мъжете отстояват и се налагат е позицията на силата. Тези черти, както и характерната за мъжа окосменост, са по-характерни за животинското царство, отколкото за съзнателно и духовно развито човешко същество. От тук следва да се запитаме, дали мъжете не са един по-развит животински вид, създаден изначално като инструмент за размножаване и с цел да служи, защитава и да работи за жената - същинския представител на човешката раса, Божието творение и подобие - и децата, на които тя дава живот и отглежда. Горе-долу както е с пчелите и търтеите например. Дали пък Адам не е направен от реброто на Ева? И после с агресия и сила завзема властта и преиначава приказката?

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

Много грубо ми прозвуча твоя постинг. Извинявай, може би ще те разочаровам, но мъжете се отличават с по-силен и аналитичен ум, в сравнение на жените, вследствие на това те са тези, които на направили най-значимите открития на човечеството. Освен това са по-способни към просветление, почти всички реализирани духовни учители са мъже. Жените по-лесно стигат по-ниските нива на духовността-такива като усещане на енергии например, но като истинска дълбока духовност мъжете са по-способни, за тях тя е по-достъпна отколкото за жените, и заради енергията която могат да трансформират и която е различна от тази на жените. Окосмеността не е никакъв показател, повярвай един "окосмен" мъж може да бъде сто пъти по-любящ и по възвишен, отколкото някоя жена. Всички ли жени на Земята са по-възвисени от който и да е мъж, само защото нямат толкова косми??? И мъжете и жените са "по-развит животински вид". Да не би жената да е свободна от същите тези животински желания като храна, сън, секс??? По мои наблюдения мъжете са по-доблестни, по-откровени, по-директни, докато жените лавират, финтират, хитруват, никога не казват в прав текст какво искат, но сполучливо се увиват като змии около някой мъж и често се хранят с неговата сила и енергия.

Линк към коментар
Share on other sites

Съжалявам, ако някой се е почувствувал засегнат, не съм го казала с тази цел. Позицията ми се основава на познания, преки наблюдения и опит, както вече казах. Намирам, че директната връзка на жените с цялото е по-силна и по-бърза от "аналитичния ум", анализирането отнеме време и ресурс все пак. Жената не губи време да анализира - тя усеща, вижда, разбира,знае, рещава за фракция от секундата. Намирам също така жените за по-духовни, по-възвишени и по-добри от мъжете. Това което се очаква от мъжа, е да носи храна, да защитава семейството, да извършва тежката физическа работа и да доставя репродукционен материал.

Жаждата за власт и пари, жестокостта, войната, перверзията и престъпността са свойствени за мъжете. Имам усещането, че в процеса на еволюция човешкото същество е отделило по-лошата страна от себе - мъжката (разделянето на полове) - за да се чувствува по-добре и същевременно да може по-удобно да работи за усъвършенствуването и подобряването й. Надявам се че се изразявам в достатъчно "прав текст", директно и откровено.

Разбира се, човекът подлежи на развитие и различни хора се намират на различни стадии на развитие. При духовно напредналите от двата пола разделението на половете няма същото значение и приложение. А при още по-напредналите такова деление вече не съществува - те са завършени самодостатъчни единици.

П.П. Струва ми се важно да го осъзнаете, за да престанат мъжете да се помпат с разни суперлативи, да вършат глупости и поражения и да разсипват Земята. Покледнете докъде сте я докарали с вашата "духовност" и "аналитичен ум" - до планетарна катастрофа!

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

Аз не съм засегнат, понеже първо не съм толкова окосмен като средностатистическите мъже, второ нямам толкова мускулна маса нито физическа сила, трето съм доста по-интуитивен от много жени. Всяка половинка си има своето място, не ми се вижда правилно да се говори за "по-добра" или "по-лоша" половинка от човечеството. Всяка от тях има определена роля и те се допълват, мъжът няма качества които има жената, и също така жената няма качества, които притежава мъжът и поради това тя се нуждае от него, както той от нея. Един единствен учител (Екхарт Толл) смята, че жените са по-близо до просветлението, докато останалите учители смятат обратното. В дълбочина нямаме пол, защото там сме цялостни. И това е към което ще еволюираме. И двата пола имат равно право на това.

Линк към коментар
Share on other sites

Обаче учителите са мъже, нали? :P

Жаждата за власт и пари, жестокостта, войната, перверзията и престъпността са свойствени за мъжете.
А това как ще го комен. тираш? Не можеш да го отречеш, нали? Не, благодаря за такива "допълнения". Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...