Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Лошите ни мисли !


chuchupei

Recommended Posts

Съгласна съм с chuchupei, че не всички мисли са наши:

Казахме,че Мисълта не може да бъде манипулирана,принуждавана,притискана, вярно така е! Но представете си ,че в същатата тази мисъл се е промъкнал вирус.Може да ви звучи страно но съществуват вируси навсякъде.Има ги и в компютрите,защо да не може да ги има и в човешкия мозък.Нахлувайки с взлом в мозъка на човека,тези вируси атакуват мисълта,възприятието е замърсено,мисълта,вече болна,тече в погрешна посока.

Дали ще наричаме този външен фактор вирус, полеви паразит или с друго име, няма значение. Важното е да не го допускаме да ни превземе. Може би затова Спасителят ни е дал съвета "Бъдете будни!"

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 36
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Какво може да го провокира да достигне до толкова низко падение,до такава деградация?Няма такъв закон във вселената,който да допусне едно детско съзнание да бъде омърсено.!

Замисли се кога човек започва да мисли т.е да осъзнава действителноста

още от най-ранна възраст навършил 4-5 години

неслучайно е казано че първите седем години на човека са най-важни за оформянето му като мироглед и т.н

''Уплашени от обществото, уплашени от света, който сами сме създали, ние се опитваме да направим всяко дете хитро, с остър ум, със знания - да бъде в категорията на силните, а не в тази на потиснатите и безсилните.

А щом веднъж детето започне да расте в погрешна посока, то продължава по този начин - целият му живот се движи в тази посока.''

Причината е в самите хора

спомогнали да се породи хипотетичния ''вирус''.

Линк към коментар
Share on other sites

Размисли от един друг форум които съвпадат до някъде с предния ми пост

няма да посочвам линк за да не правя скрита реклама. :rolleyes:

...Не по-малко важно е никога да не се забравя, че имаме право на свободен избор, т.е. ние сме пълни господари на живота си и на всичко ставащо с нас. За съжаление, огромна част от хората са с илюзията, че зависят от други хора и обстоятелства. Това ги подтиска изключително много, те се чувстват онеправдани жертви и не могат да вземат живота си в своите ръце. Да осъзнаеш собствената си свобода е една малка лична революция, една огромна крачка в собствената си еволюция. Затова не обвинявайте другите хора за своите неблагополучия, а поемете отговорноста да решавате сами.

И накрая, може би най-важното е да разберем, че етапа на който се намира обществената еволюция по цялата Земя, поради абсолютизиране на истините, създава безкрайно количество правила, които действат програмиращо на хората и те престават да мислят - фатални са първите 14 години от живота ни на Земята. За роботизирането ни работи с пълна пара масовото обществено мнение, средствата за масова информация и може би най-много образователната система. Едва когато свикнем с миълта, че можем да съществуваме и без проверената и доказана истина, започваме да разкъсваме веригите на илюзиите и с плахите опити да разсъждаваме самостоятелно.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей,Бе.Дори и така да е,това е без значение,защото търсенето на начин да се помогне на хората е основната ми цел.Трябва да разберете,че в случая това си е жизнена необходимост - колкото повече хора разберат за съществуването на този вирус толкова по ефикасна ще е борбата срещу него.Много хора страдат от този вирус ще кажете проблема си е техен,ще си кажете за тях,мислейки,че това не ви засяга,но не е така.Защото всеки заразен от този вирус по допирателната(на базата на контактите,които има,чрез индиректната форма на зараза),създава ословия за множество случаи на поразяване от този вирус на точно такива,хора които не са запознати с материята,а страдат от този вирус.Затова просто няма нужда да се рекламира,просто трябва да се информира.Знаещият човек може да се предпази,може да предупреди блиските си за пагобните последствия...Много малко са хората около нас,които не са поразени от този вирус.Другите носят бремето му,страдат и се чудят откъде им е дошло!.

Линк към коментар
Share on other sites

Лошите мисли са низшето естество. Ето какво прочетох днес от един Велик Българин - Учителя:

Низшето естество на човека може да се превърне, може да се преобрази, но за това се изисква голяма топлина и голямо налягане. И въгленът може да стане диамант, но за тoва се изисква голямо налягане и голяма топлина. Вие можете да образувате какъвто искате диамант, но за това се изисква голямо налягане и висока температура.

Същото може да се каже и за човека. Най-красивите и възвишени мисли, чувства и желания на човека се създават при най-голямата топлина и при най-голямо налягане. Казвате: „Къде да намерим тази голяма топлина?“ Най-голямата топлина в света, която е в състояние да разтопи и най мъчнотопимите тела, това е любовта, т.е. тя произтича от любовта. Без любовта вие не можете да образувате тази голяма топлина. Ако вие искате да станете господари на своята съдба, непременно трябва да оперирате с огъня на любовта. Вие непременно трябва да оперирате със силата на любовта. Щом имате тази топлина, след това ще ви трябва и голямо налягане. Налягането иде от Духа. За тази цел трябва да дойде знанието у вас. Знанието не може да се добие без светлина. Дето е мъдростта, там е светлината.

Синаповото зърно

Има само едно лекарство за лошите мисли - това е Любовта - безусловната, която ражда добрите мисли. Техният огън топи и трансформира лошите мисли....

Линк към коментар
Share on other sites

И мен много ме тормози този въпрос-хората не желаят да мислят. Н е желаят да си задават въпроси, носят се в един инертен поток....като спящо-гледащи сомнамбули....

Живеят в матрици, схеми, рамки и ако поразрушиш някоя, бързат да си създадат нова....

Всичко непознато и различно е страшно..... Че даже ако извикаш с усмивка ей, вижте облаците са като животинки или птиците ни чуруликат за поздрав.... ужас! обявен си за :1eye::whistling:

Та дори и да имаш просот различно мнение за цвета на стената вече си <_<:rolleyes:

Н е сме се научили като общество да приемаме различните, а какво остава за нещо повече, нещо отвъд, дето не се вижда....

Линк към коментар
Share on other sites

И ако това не е достатачно,за да повярвате,то не е трудно да се огледате и да видите реалната действителност като в рамка толкова рамка и неподправена,така недвусмислена.Да си спомняте например някога в историята на България,в миналато,да е запечатано видяно или преживяно убийството между деца!?Това е потресаващо!Вас не ви ли кара да потреперите,не ви ли разкъсват сърцето подобни събития?Едно съвсем чисто,невино детско съзнание да бъде провокирано да пресъздава толкова пагубно действие като физическо убийство.Какво може да го провокира да достигне до толкова низко падение,до такава деградация?Няма такъв закон във вселената,който да допусне едно детско съзнание да бъде омърсено.Тук властва нещо по-голямо и задълбочено,съвсем логично е провокаторат на подобно неконтролируемо поведение да бъде вирус,засягащ вътрешният Аз на човека.Всеки дръзнал да откликне на нечия агресия,злоба или омраза моментално бива заразен!

Насилието сред децата ... Аз бих била по-учудена, ако го нямаше. Не за друго, ами просто състоянието на обществото ни е не по-малко плачевно. В нашата държава преди имаше тоталитарно управление в продължение на 45години, а след 1990г. има не демокрация, а свободия. Моралните ценности претърпяха пълна девалвация. Културата, изкуството - едва мъждукат, за духовност не знам може ли въобще да се говори - просто не мога да определя колко малка част от процента ...

Е, какви да са децата при това положение?!

Ти го наричаш вирус - добре, това няма съществено значение. По-важно за мен е КАК осъществяваш "основната си цел" - да помогнеш на хората в това отношение? Сподели с нас, струва си човек да се включи в подобно начинание :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Лошите мисли са низшето естество. Ето какво прочетох днес от един Велик Българин - Учителя:

Низшето естество на човека може да се превърне, може да се преобрази, но за това се изисква голяма топлина и голямо налягане. И въгленът може да стане диамант, но за тoва се изисква голямо налягане и голяма топлина. Вие можете да образувате какъвто искате диамант, но за това се изисква голямо налягане и висока температура.

Същото може да се каже и за човека. Най-красивите и възвишени мисли, чувства и желания на човека се създават при най-голямата топлина и при най-голямо налягане. Казвате: „Къде да намерим тази голяма топлина?“ Най-голямата топлина в света, която е в състояние да разтопи и най мъчнотопимите тела, това е любовта, т.е. тя произтича от любовта. Без любовта вие не можете да образувате тази голяма топлина. Ако вие искате да станете господари на своята съдба, непременно трябва да оперирате с огъня на любовта. Вие непременно трябва да оперирате със силата на любовта. Щом имате тази топлина, след това ще ви трябва и голямо налягане. Налягането иде от Духа. За тази цел трябва да дойде знанието у вас. Знанието не може да се добие без светлина. Дето е мъдростта, там е светлината.

Синаповото зърно

Има само едно лекарство за лошите мисли - това е Любовта - безусловната, която ражда добрите мисли. Техният огън топи и трансформира лошите мисли....

Права си Доне,права колко просто им го казваш и пак не искат да разберат.За туй аз им казвам абе хора више образование се неще за да разбираш!Иска се "Пипе",да имаш.Е друго е,ако имаш и пипе и више,те тогава нещата са други ето това е истината проста е,ама?Вирус, убива ги всеки ден и всеки час и пак не искат да разберат,че поне мъничко да станием по добри и нещата ще се променят.Какво друго да кажа освен да ти пожелая приятно посрещане на Коледа и Нова година!Нека всичките ти мечти бъдат реалност.С уважение:Ангел :hypocrite:

Линк към коментар
Share on other sites

Съгласна съм, че ако станем поне мъничко по-добри, нещата ще се променят. Обаче кой знае защо някак не се получава, явно не искаме да станем по-добри.

Аз затова те попитах КАК да се излекуваме от този "вирус"? Защото иначе си оставаме само в сферата на вайкането и добрите пожелания.

Линк към коментар
Share on other sites

И мен много ме тормози този въпрос-хората не желаят да мислят. Н е желаят да си задават въпроси, носят се в един инертен поток....като спящо-гледащи сомнамбули....

Живеят в матрици, схеми, рамки и ако поразрушиш някоя, бързат да си създадат нова....

Всичко непознато и различно е страшно..... Че даже ако извикаш с усмивка ей, вижте облаците са като животинки или птиците ни чуруликат за поздрав.... ужас! обявен си за :1eye::whistling:

Та дори и да имаш просот различно мнение за цвета на стената вече си <_<:rolleyes:

Н е сме се научили като общество да приемаме различните, а какво остава за нещо повече, нещо отвъд, дето не се вижда....

Здравей,Хамелионче! Много ясно виждане и точно разбиране имаш.На истина,си забелязала истината,че хората не желаят да мислят.Как да мислят като има пуснат вирус в човешката мисъл нахлувайки с взлом в мозъка на човека,тези вируси атакуват мисълта,възприятието е замърсено,мисълта вече болна,тече в погрешна посока.Какво може да роди една болна мисъл?Какво ли не!Всичко добро ти желая бъди весела и щаслива по Коледните и Ново годишни празници.Нека всичките твой мечти станат реалност.С уважение:Ангел :hypocrite:

Линк към коментар
Share on other sites

chuchupei

Караш ме да се смея в една толкова сериозна тема

успокой малко топката с този вирус . Наистина сме в раздел Езотерика

но това е доста... ако наистина е доказано научно,че има вирус то темата ти е за раздел здраве.

Ако се изразяваш образно това е друг въпрос . :thumbsup:

Все пак наистина е по-важно

как да се предпазим или да противодействаме на така наречените ''лоши'' мисли.

Единствено е възможно ако голяма част от човеците

сами изявят желание да се променят към добро.

Харесват ми притчите,а тази си е доста на място .

''Започни от себе си''

линк

Редактирано от bee_bg
Линк към коментар
Share on other sites

Съгласна съм, че ако станем поне мъничко по-добри, нещата ще се променят. Обаче кой знае защо някак не се получава, явно не искаме да станем по-добри.

Аз затова те попитах КАК да се излекуваме от този "вирус"? Защото иначе си оставаме само в сферата на вайкането и добрите пожелания.

Здравей,Диде виждам,че нямаш търпение да дам отговор на въпроса ти.Но какво да правя и аз съм човек с две ръце немога по бързо за туй моля да ме извиниш!Отговора е много кратък.Началото на заразата с вируса е началото на елементарния конфликт!Било то наработата,било то на улицата,било то удома веднъж поразил те тръгва по цялата верига,цели семейства,цели родове продължава и не спира!До като не бъде премахнат.А иначе ако остане започват проблемите,започват скандалите,започват разводите,спира бизнесът,спира учението,започва омразъта,започва зависта,настъпва ужасът и започваме да си мислим дали нямаме магия и така до като ни събори физически с някоя болест и тогава започваме да обвиняваме лекарите,че немогат да ни помогнат.А не се замисляме,че в основата на всичко стой някаде някакъв си елементарен конфликт които сме създали или на които сме отвърнали.И тогава идва поговорката каквото сме посяли това ще ядем.Христос е казал -семето е едно вземиш и го хвърлиш на каменливо място какво ще излези и какво ще пожънеш но ако попадне на добра почва то тогава реколтата ще е добра!Или казано по просто изпратиш лоша мисъл срещу някого и си мислиш товае повече не ме интересува.Но не е така мисълта ще иде ще си свърши работата и после се връща при създатела си! Ама винаги се връща и никога не бърка кой е създатела.И тогава пак се чудим от къде доиде и кой какво ни направи и отново пак в основата сме самите ние.Дано съм дал ясен отговор на въпросъ ти.Всичко добро на теб пък и на всички хора по света.Весели празници.

Редактирано от Иви
Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...