Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Кървене от носа


Recommended Posts

Имате ли слаби капиляри?

Тече ли Ви често кръв от носа?

Прочетете и споделете мненията по надолу! ;):angel::thumbsup1:

Първа помощ при кръвотечение от носа:

-Седнете с изправен гръб и се приведете леко напред. Стиснете ноздрите си за 10-15 минути и дишайте само през устата.

-Ако Ви е трудно да стискате носа си с ръка, измислете някакво приспособление, например шпатоли за гърло, завързани с ластик.

-Бавно освободете ноздрите. Ако кървенето не е престанало, стиснете за още 10 минути.

-Когато кръвотечението спре, внимателно почистете засъхналата кръв с хладка вода.

ТОЗИ МЕТОД Е МНОГО ЕФЕКТИВЕН!

Линк към коментар
Share on other sites

имам дете на 4г и му тече кръв от носа и много се тревожа съпруга ми казва че е със слаби капиляри да не се тревожа :(

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

Когато бяхме малки на братовчед ми редовно му течеше кръв от носа, особено в горещо време, лягаше на някоя пейка или на леглото и му минаваше. Няма страшно. Когато съм настинал и имам хрема, понякога ми протича по малко кръв и на мен. От капилярите е.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Аз имам същия проблем, особено като дете. Имало е случаи в които ми е текло по 4 часа, че и нагоре. Недай си Боже да си издухам нослето. Чудо.

Помага тампон с кислородна вода, също и тампон със разтвор от вода и манъчко сол.

Наскоро пак получих през миналия Великденски пост често кръвотечение от носа и отидах да ми обгорят капилярите, защото ми писна, но лекарката ми изписа Ротаскурбин - Витамин С с още нещо и ми препоръча да ям по-силна храна...така и не го пих, но се оправих.

Ето и някои от причините, и нови модели на мислене според Луиз Хей:

Причини: необходимост от признание. Чувство, че не Ви забелязват. Плачете за Любов.

Нов мисловен модел: Обичам и одобрявам себе си. Оценявам своята истинска стойност. Аз съм прекрасен.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Аз имам същия проблем, особено като дете. Имало е случаи в които ми е текло по 4 часа, че и нагоре. Недай си Боже да си издухам нослето. Чудо.

Помага тампон с кислородна вода, също и тампон със разтвор от вода и манъчко сол.

Наскоро пак получих през миналия Великденски пост често кръвотечение от носа и отидах да ми обгорят капилярите, защото ми писна, но лекарката ми изписа Ротаскурбин - Витамин С с още нещо и ми препоръча да ям по-силна храна...така и не го пих, но се оправих.

Ето и някои от причините, и нови модели на мислене според Луиз Хей:

Причини: необходимост от признание. Чувство, че не Ви забелязват. Плачете за Любов.

Нов мисловен модел: Обичам и одобрявам себе си. Оценявам своята истинска стойност. Аз съм прекрасен.

Да, Луиз Хей както винаги е много точна.

Обикновено това е предразположеност, характерна за някои хомеопатични лекарства, с които и успешно се лекува.

А при високо кръвно е добър предпазен клапан.

Линк към коментар
Share on other sites

Преди време имах възможност да се убедя, че точковият масаж, описан от д-р. Иванка Кирова в чудесната и книжка "Самомасаж" , макар и като помагало към присъствен курс, дори и за задочници е много ефективен. Беше спряно перманентно кървене от носа на човек, който стигна до страховити тампонади и беше на косъм от процедура по прогаряне на лигавицата. Разбира се, трябва да се подхожда комплексно, да не се разчита само на едно нещо. И все пак...

Линк към коментар
Share on other sites

Помага тампон в ноздрата предварително натопен във водичка със сол, а също и кислородната вода отново на тампонче.

Линк към коментар
Share on other sites

Главата назад и лявата ръка изпъната нагоре , или лежане по гръб за кратко засега спасяват дъщеричката ми /на 6/ а нослето и често кърви. Прекалено често, бих казала, от как учим бебето да ходи и се занимаваме повече с него.

Причини: необходимост от признание. Чувство, че не Ви забелязват. Плачете за Любов.

Сигурно е така...

Линк към коментар
Share on other sites

Инфинити, разреши й да го учи тя да ходи. Така ще получи своето признание, че е кака и ще усети любовта на всички вас.

Линк към коментар
Share on other sites

Съгласен съм ,че понякога кръвотечението от носа може да се причисли към по-леките здравословни проблеми.Тогава могат да се приложат много методи на алтернативно лечение.

Но има и много случаи ,когато подценявайки такъв здравословен проблем ,можем да влошим доста своето здраве.

Ето и някои от по-серозни причини за кръвотечение от носа: травми на носа; чуждо тяло в носа; тумори на носа;хипертония;хемофилия; болест на Вилебранд; болест на Stewart-Prower (дефицит на фактор Х);дефицит на фактор V;есенциална тромбоцитопения (болест на Werlhof); тромбастения на Гланцман;наследствена хеморагична телеангиектазия (болест на Rendu-Osler);синдром на Ehlers-Danlos; авитаминоза С (скорбут); черепна травма;остра левкемия.

Понякога от значение могат да бъдат и лекарствата ,които приемаме/пием/.Някои от тях пречат на доброто съсирване на кръвта.

Затова ,ако кръовотечението зачести или е по-продължително,по-добре е да се обърнем към лекар.Можем да си направим ренгенови снимки,кръвни изследвания...

Това знам от ''обща култура''.Може би лекарите ще доизяснят здравословния проблем.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 years later...
  • 10 months later...

Трето, трябва да знаете, че най-добрата “спирачка” на носното кървене е напоена с кръв марля. В 90 % от случаите ако изпълните описаните по-горе две правила, решавате  спешния проблем кървене от носа. Колко време да остане запушалката в носа? Може час-два, може и до 48 часа. Обичайно няколко часа са достатъчни. Изваждате марлите по обратния път нежно и без страх. Не използвайте спирт и кислородна вода вътре в носа. Може с килородна вода да почистите областта около носа и устата. Не капете в носа спирт, ракия, сол и други “бабини” лекарства. Лигавицата на носа е нежна, лесно може да я увредите или да увредите нервите за обоняние.

http://www.doctorsbg.com/content/view/48/51/

Линк към коментар
Share on other sites

Трето, трябва да знаете, че най-добрата “спирачка” на носното кървене е напоена с кръв марля. В 90 % от случаите ако изпълните описаните по-горе две правила, решавате  спешния проблем кървене от носа. Колко време да остане запушалката в носа? Може час-два, може и до 48 часа. Обичайно няколко часа са достатъчни. Изваждате марлите по обратния път нежно и без страх. Не използвайте спирт и кислородна вода вътре в носа. Може с килородна вода да почистите областта около носа и устата. Не капете в носа спирт, ракия, сол и други “бабини” лекарства. Лигавицата на носа е нежна, лесно може да я увредите или да увредите нервите за обоняние.

http://www.doctorsbg.com/content/view/48/51/

дъщеря ми е на почти 6 има адски слаби капиляри.Едно нормално бъркане в носа или почукване започва обилно кръвотечение.Използвам класически метод  легнало положение  ляв крак повдигнат и дясна ръка .трудно е но помага ,а като понамалее  и правя тампон от памук но не слагам нищо, и до един час всичко е наред.!има един момент в който ,след изправяне потича пак.Предполагам че е остатък.

 

 

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...