Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Сънищата - как да ги тълкуваме? - част 2


Recommended Posts

Преди време сънувах повече и наистина смислени и живи сънища.Ще споделя един от тях.

Намирам се в Индия,на една голяма с ниско подкосена трева поляна.До ушите ми достигат невероятно хипнотизиращи,омайващи и отнасящи красиви женски индийски напеви.Мисля си:"Ето защо в Индия има толкова духовни хора.Още при стъпването си тук усещаш огромна духовна енергия.''

После се оглеждам и виждам че по поляната са пръснати хора,които медитират.Виждам и един приятел,но си мисля,че щом е дошъл тук сам,без да ми каже,значи иска да остане сам''

След това лягам на тревата поглеждам синьото и ясно небе.Привечр е.....Изведнъж се почувствах,че нямам тяло.Усещането продължи секунди,но много ме уплаши и го прекратих с уплахата си.Хубаво усещане,но и страх от нещо като че ли че без тяло ще се разпръсна навсякъде.

След това сънувам,че разговарямза това с един католически свещеник,но пак сме в Индия.Той ми казва,че не съм била достатъчно подготвена за това усещане и затова съм се уплашила.Остави ме в една стая само с едно легло над което има окачен голям дървен кръст,за да лежа и да възстановя изхабената си енергия.

Не можах съвсем да си разтълкувам съня.Но пък момчето което сънувах замина да учи в духовно училище в Индия. :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Отговори 299
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Остави ме в една стая само с едно легло над което има окачен голям дървен кръст,за да лежа и да възстановя изхабената си енергия.

Как го тълкуваш това, Цвета? За мен този фрагмент от съня ти е най-интересен и носещ послание.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, момичета !

Ето ви още един сън .

Вчера сънувах , че присъствам на някакво голямо състезание , конкурс или нещо такова .

И всички мои колеги , бяха там .

Погледа ми се спря на листчетата, на които бяха написани наградите . На всякъде беше написано моето име . Много странно се почувствах ,от това . Настана някаква голяма суматоха и аз изчезнах от съня .Бях като че ли само наблюдател.

Редактирано от Инатари
Линк към коментар
Share on other sites

Да вече го разтълкувах :), мисля ,че явно съм се чувствала много форсирана в последно време като на състезание , със самия себе си , обаче . Аз се намирам в едно вътрешно състезание и като наблюдател на вътрешния си свят , веднага сънувах този сън . Моето несъзнавано , съвсем вече е на малка дистанция от съзнаваното и това , направо ме плаши , да си кажа честно .

Благодаря , Мона ,подбутна ме право в целта .

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, искам и аз да споделя нещо с вас, много съм притеснена. Вчера 10.06. дъщеря ми, която е на почти осем години е сънувала нещо което ми разказа, ако може някой от вас да разтълкува сънят й ще съм ви много благодарна. Ето и сънят:

„Била е на училище и класната й ръководителка е разказвала за РАЯ, колко хубаво било там, в този момент тя се озовала горе.... познала че е в РАЯ, защото била върху облаци и била заобиколена от тях, с 2-те си ръце отворила облаците си пред нея..... тогава видяла дядо си (баща ми, който почина на 21.03.2006 год., бяха много близки и той беше донякъде като баща за нея) седящ на пейка с непознат за дъщеря ми мъж. Татко като я видял й казал да не се притеснява, тя му казала че много й е мъчно за мен, била с „вълшебната си пръчка” и татко извадил почти като нейната „вълшебна пръчка”, тогава я насочил надолу и се появили стъпала, по които слязла при мен, при мен била и класната й ръководителка. Дъщеря ми казала, че иска да сме заедно, но не знае дали татко или класната й казали че не може, защото не ми било дошло времето да съм горе, но татко щял да се грижи за нея и винаги когато пожелае да ме види, ще слиза по стъпалата при мен.”

Не мога да се отърва от мисълта за съня и много ме е страх за дъщеря ми.... тя каза, че усещането от съня не било страшно, била спокойна, но в същото време много тъгувала за мен.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, когато баща ти е починал, как обяснихте смъртта му на дъщеря ти? Имала ли е и други сънища с него, това е много важно за точното тълкуване.

Предполагам, че детето ти е от така наречените "особени деца", има ли навик да си играе с необичайни играчки или предмети?

Но, като цяло от написаното, не виждам място за притеснение за живота на детето ти. То просто общува с дядо си.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Остави ме в една стая само с едно легло над което има окачен голям дървен кръст,за да лежа и да възстановя изхабената си енергия.

Как го тълкуваш това, Цвета? За мен този фрагмент от съня ти е най-интересен и носещ послание.

Минават ми много идей през главата,но някой от тях противоречащи си.Затова наистина не знам какво точно е посланието. <_<

Линк към коментар
Share on other sites

Раздели ги на "черно" и на "бяло" и да ги обсъдим. Като започнеш от твоите асоциации с кръста, с леглото и защо кръста е над леглото (като в монашеските килии) и т.н. и ще стигнем до същността, характерна за теб; до най-важното.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, когато баща ти е починал, как обяснихте смъртта му на дъщеря ти? Имала ли е и други сънища с него, това е много важно за точното тълкуване.

Предполагам, че детето ти е от така наречените "особени деца", има ли навик да си играе с необичайни играчки или предмети?

Но, като цяло от написаното, не виждам място за притеснение за живота на детето ти. То просто общува с дядо си.

Здравей Мона, не знам дали е наследствено, но и аз съм от "особенните", като малка казвах нещо, като думите изпреварваха мисълта ми и когато чуя изреченото, тогава осъзнавам какво съм казала и скоро става така, сънищата ми също често са предхождали събитие, приятно или не и често ми помагат да избегна грешка, но майка ми винаги ми се е карала, заради тази ми "особенност" и с времето аз се затворих в себе си и спрях да споделям.... дъщеря ми имам чувството, че също има подобна дарба, за това я изслушвам и не й се карам... и за това обърнах такова внимание на съня й.

Преди татко да почине, тя няколко пъти гледа анимацията "Херкулес", там има един момент с "нишката на живота", но за татко й казах близо седмица след погребението, тя остана при снаха ми 2 дена, за да не ме гледа как плача, а обяснението ми беше, че дядо й е много болен и е откаран спешно в болница и искам да съм при него. Когато си я взех, каза че не е спала тези дни, защото когато затворила очи, чувала гласове, когато станела, виждала че племенниците ми и снаха ми спят и никой не говори.... след още няколко дни когато й съобщих за смърта на татко, тя ми каза че на дядо й му е отрязана нишката на живота от онези същества в подземния свят от "Херкулес", но той сигурно се е превърнал във звездичка (много се плашех от начина по който тя ще приеме този факт, но удивително за мен, тя си намери това обяснение), после гледахме "Грижовните мечета" където те си играят с един великан, и великана заспа за 100 години, но щастлив и извода е, че те въпреки че няма повече да го видят, ще останат с хубавите спомени за него.

Линк към коментар
Share on other sites

Разглеждам символите в сънищата един по един и общо съня както и как отделните символи се съчетават. Семволите ги анализирам от гледна точка на Фройд и Юнг, както и в личен план какво представлява за мен даден символ. Разгадаването е хибрид преведен в личен план.

Наблюдавам символиката психологически ала търся и духовната конотация.

Виденията също ги наречат сънища понякога - ала тях не мога да анализирам като сънища в общо приетия смисъл на думата.

Линк към коментар
Share on other sites

И какво можеш да кажеш, например, за светкавичен гръм, след който пламва огън ? Като изолиран символ.

Да кажем, че е гръм от ясно небе - изненада - промяна - може да е позитивно или негативно.

Ако е от вече буреносно небе - не е изненадващо, проблема придобива фокус, набрана е скорост и намира израз.

Светкавица - идея, искра, просветление - може и като божествен символ да се възприеме.

Пламва огън - идеята ще даде плод.

Наказание или благословия - които - огън - прочиства и/или разгаря огъня на душата.

Огъня със гръм и светкавица от буреносно небе - борба вече открета с вътрешен или външен израз.

Огъня символизира и душата понякога.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте отново !

Сънувах бъдещата си дъщеря . Видях първо себе си в няколко бъдещи моменти . Първо един малък отрязък , когато бутам количката и се разхождам с дъщеря ми . После още един по - далечен момент , когато вече я водех за ръка . Едно малко много - усмихнато човече със светло - кестенява ,червеникава коса .

Почувствах се много щастлива и спокойна на сутринта . Все едно започвам един нов и красив живот . Беше изумително .

Линк към коментар
Share on other sites

За интелектуалното тълкуване на сънищата

Здравейте, темата за сънищата ми е много интересна - сънувам редовно повече от 12 год - все "тематично свързани" сънища - и кошмарни, и прекрасни. До такава степен живи, необикновени и интересни, че почнах да ги записвам до момента, в който, усещайки че губя връзка с околния свят, изгорих над 10-ината тетрадки голям формат. От тогава са се събрали най-малко още толкова, но вече ги приемам далеч по-спокойно и съм дълбоко уверен, че живата символика на посланията НЕ МОЖЕ да бъде интелектуално асимилирана, защото този език е духовен и изисква интуитивно възприемане - без умуване и анализи, което на свой ред ще рече, че човек следва да ръзчита първо и основно на собствената си интуиция, вяра и сили... Преди да разкажа един от доста показателните си сънища, ще уточня, че от години страдам от неописуемо тежки и психически затормозяващи, чисто физически болки в главата, които идват и си отиват с променлива сила и буквално непредсказуем ритъм. Доста неприятно и за мен, и за околните.

И така, аз бягам нанякъде, стремейки се да избягам от "нещо", което ме преследва, летейки ниско като хеликоптер в небето. Въпросното "нещо" се оказва Смъртта, приела образа на Баба Яга, яхнала метлата...екологически ориентирана е жената, това сега е много модерно. Осъзнавам, че и аз, подобно на всички останали хора, я възприемам за противна, грозна, нежелана - и изобщо, какво там има да ми се натрапва...Крайно идиотско отношение, защото тя има нещо като пушка с оптически мерник, насочен неизменно в главата ми - както и да се крия, бягам и шикалкавя, не мога да й избягам...В миг, гората сред която бягам и се крия побелява от сняг и скреж - със сигурност това беше нейно дело, ние хората доста подценяваме възможностите на споменатата старица...Спирам стъписан от невероятната красота - всяко клонче и листо искри от бяло изящество. Тогава ме озари безкрайно нелогичното и антиинтелектуално прозрение, което не можах да скрия -както дете, което не умее да лъже, и изрекох: "...Тя е красива..." Е, те сега стана тя каквато стана - че като се изкефи тази Старица, че като си прибра пушката, че като каза - ей, точно това исках да чуя, ей за тези думи толкова дълго те тормозих, нямам повече работа с теб, получих каквото исках - взе си партакешите жената и си тръгна по нейните си важни дела. Тогава черната завеса в съзнанието ми изчезна, болката се стопи и аз прогледнах и видях нещата такива каквито са - бях пред зазоряване и светлината, която настъпваше бе огромна, жива и всеобединяваща. В тази светлина усещах, че всичко е едно - дървета, птици, облаци, реки и т.н., и аз съм жива неделима малка част от цялото това Едно, и вътре в него имам реалната представа за това кой съм и какво съм, накъде вървя, как всичко е взаимосвързано и неделимо...

От този сън измина поне година, а главата ме боли по-силно от всякога, обаче на мен не ми пука и просто не ме е страх. Нямам никакво обяснение за това, че не ме е страх - просто бясно ми се живее.

Успех на всички търсачи-сънувачи!

Линк към коментар
Share on other sites

Сънувала си самата себе си, не бъдещата си дъщеря.

Не те разбирам какво имаш предвид ?

Аз себе си се видях , бутайки количката и след това държейки ръката й .

Линк към коментар
Share on other sites

Много често, в нашите сънища, малките деца - наши или въображами, сме самите ние. (Аналогично е и с възрастните хора - Старецът или Старата жена).Обикновено, те са част от нас, която има нужда да бъде еманципирана (т.е. да порастне), затова и ти я буташ в количка и я държиш за ръка. Някакъв твой комплекс има нужда да бъде изведен на повърхността и подпомогнат от Аз-а (подаването на ръка), затова малкото момиченце си ти, а е твоя дъщеря в съня ти, защото всеки е син или дъщеря на самия себе си в един надонтологичен смисъл.

Има и друго тълкуване, елементарно - че имаш нужда от дете, неосъзнато или не е друг въпрос, видяла си наскоро твои приятелки с колички и деца и т.н.

Има и трето, фантастично тълкуване - че това е твоето бъдещо дете и ти си го видяла пророчески.

Обикновено подобни сънища имат бременните жени и до 90 % това, което "виждат" насън, "се сбъдва" в реалността.

Сама избери кое е твоето тълкуване и коя е твоята истина.

Линк към коментар
Share on other sites

Тъй пълно писмо!!:)Не знам как мога да говоря с човек,който има такъв опит в сънуването,освен по начина по-който го правя в момента.:)Трогна ме твоето "главата ме боли по-силно от всякога, обаче на мен не ми пука и просто не ме е страх. Нямам никакво обяснение за това, че не ме е страх ",както и тъй подробно и умело рисуване с думи на съня.

Знаеш ли,много време ми трябваше да си призная,че не се боя от смъртта/особено след като ми се случи изневиделица ,е почти де:)една близка до "Прага"ситуация:)Имам си я като урок./,а от живота.Не е неразпространена идеята ,че живота е всъщност умиране:)Най-често ме боли главата,когато си го забранявам.Искрено ти желая "Баба Яга" да насочи "пушката"си накъдето трябва,а не в твоята глава.:)И аз гоних една старица в сънищата си.Успях!И сега не ме боли главата.:)А пишеш тъй красиво!Благодаря ти!

С най-топло чувсто ти желая живот без болка!:)

Линк към коментар
Share on other sites

Почувствах се много щастлива и спокойна на сутринта . Все едно започвам един нов и красив живот . Беше изумително.

Мисля, че отговорът е в състоянието, в което си се намирала сутринта. Всяка млада жена малко се тревожи дали ще се справи с майчинството, което и предстои - някои открито, други подсъзнателно. Може би твоето вътрешно аз ти е вдъхвало увереност за предстоящата един ден промяна в живота ти и за красотата на новия живот. Като че ли то е "хванало за ръка" детето в теб, за да е сигурна порасналата ти личност, че вече можеш да "държиш за ръка и да водиш" - да носиш отговорност за нов човек.

Линк към коментар
Share on other sites

Тъй пълно писмо!!:)Не знам как мога да говоря с човек,който има такъв опит в сънуването,освен по начина по-който го правя в момента.:)Трогна ме твоето "главата ме боли по-силно от всякога, обаче на мен не ми пука и просто не ме е страх. Нямам никакво обяснение за това, че не ме е страх ",както и тъй подробно и умело рисуване с думи на съня.

Знаеш ли,много време ми трябваше да си призная,че не се боя от смъртта/особено след като ми се случи изневиделица ,е почти де:)една близка до "Прага"ситуация:)Имам си я като урок./,а от живота.Не е неразпространена идеята ,че живота е всъщност умиране:)Най-често ме боли главата,когато си го забранявам.Искрено ти желая "Баба Яга" да насочи "пушката"си накъдето трябва,а не в твоята глава.:)И аз гоних една старица в сънищата си.Успях!И сега не ме боли главата.:)А пишеш тъй красиво!Благодаря ти!

С най-топло чувсто ти желая живот без болка!:)

Thank you, пич - нека не преувеличаваме и драматизираме собствените си страдания и патила, те, по правило, винаги ни изглеждат, "ама, най-големите на света", по този въпрос аз съм се самозаблуждавал стотици пъти, чак се алкохолизирах - не се шегувам - от толкоз много желание всичко да ми е ясно и "да не се мина и да не настина" - това е гига-глупост!!!: всички хора страдат/страдаме, въпросът е в това КАК И ЗАЩО страдаме, приемаме ли страданията, които Бог ни изпраща за наше добро, и какви поуки вадим от това, сме ли действително съпричастни един към друг, за да променим РЕАЛНО отношението към себе си, света и дарения ни от Бог живот, от който толкова много се оплакваме - няма какво да ги мислим "мъртвите, нормалните и нестрадащи модерни хора, онази Старица добре си знае работата"... В контекста на приведения сън-пример, моят извод и поука на сърцето е, че реалното познание е ПО СЪЩЕСТВО постигане на себепознание, изстрадано и заслужено от нас самите, и основаващо се на личния ни опит, а не на вменени мъдрости, клишета и т.н. Пътят, според мен, е в самите нас, и е достояни на ВСЕКИ човек, той е в душите ни и в гласа на сърцата ни, а не в книгите - даже и в най-възвишените от тях. Личният ни избор към Свободата е онова, което ни определя, т.е. чрез което ние сами се самоопределяме, какво желаем и към какво се стремим - ей, пич, bloody крива нива е това собственият ни избор, все ни се ще другите да ни са криви - то, не че не са, ама свободата няма цена. Личният опит и поуките на Светлината, изтръгнати от собствените ни страдания и мрак нямат и не могат да имат заместител. Искрено ти желая успех и любов. Чао!

Линк към коментар
Share on other sites

Сънищата са за сънуване, а не за тълкуване. Иначе щяха не да са сънища, а тълкънища.

Сънувайте сънищата си, защото всяка интерпретация е голяма грешка. Просто им се оставете и си сънувайте докрая.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...