Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Малките Аркани в Таро


Guest Мона

Recommended Posts

Danichka, здравей от мен!

Това с Паж мечове ми се случва в момента едно към едно - постоянно излиза във връзка с един мъж и не мога да си обясня появата му, абсолютно не ми се връзва, искаш ли да разкажеш нещо повече ако се сещаш, макар че си била изчерпателна? Тъкмо е по темата за малките аркани и ще съм ти много благодарна, ако ми помогнеш и аз да си обясня появата на тази карта. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Danichka, здравей от мен!

Това с Паж мечове ми се случва в момента едно към едно - постоянно излиза във връзка с един мъж и не мога да си обясня появата му, абсолютно не ми се връзва, искаш ли да разкажеш нещо повече ако се сещаш, макар че си била изчерпателна? Тъкмо е по темата за малките аркани и ще съм ти много благодарна, ако ми помогнеш и аз да си обясня появата на тази карта. :)

Извинявайте, че се намесвам във вашия диалог, но моето наблюдение от Паж на мечовете, е следната: причината да се появи в дадено подреждане винаги говори за липса на информация или за погрешна информация, която задължително трябва да бъде проверена.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте и от мен,във връзка с Паж мечове се включвам .В началото на месеца направих подредба Луна

1.Какво ще ми се случи през този месец-Крал на мечовете-ще се вземат справедливи решения за изясняване на нещата,краят идва и проблемите ще бъдат разрешени

2.Върху какво трябва да се съсредоточа-Паж на мечовете-изясняване на проблемите дори това да доведе до пререкания или конфликт

3.Какво не трябва да правя-Висшата жрица-тук как да тълкувам?-това значи ли че не трябва да се доверявам на интуицията си?

4.Равносметка за месеца-8 пентакли-може би ще съм доволна от резултатите,това което съм започнала е многообещаващо и ще доведе до успех

Мона тук според теб Паж мечове неправилно ли е тълкуван?

Линк към коментар
Share on other sites

Danichka, здравей от мен!

Това с Паж мечове ми се случва в момента едно към едно - постоянно излиза във връзка с един мъж и не мога да си обясня появата му, абсолютно не ми се връзва, искаш ли да разкажеш нещо повече ако се сещаш, макар че си била изчерпателна? Тъкмо е по темата за малките аркани и ще съм ти много благодарна, ако ми помогнеш и аз да си обясня появата на тази карта. :)

Извинявайте, че се намесвам във вашия диалог, но моето наблюдение от Паж на мечовете, е следната: причината да се появи в дадено подреждане винаги говори за липса на информация или за погрешна информация, която задължително трябва да бъде проверена.

Мона не бива да се извиняваш за намесата.Предполагам,че повечето от нас чакат твоето мнение и се надяват ти да им отговориш поне при мен е така.

Линк към коментар
Share on other sites

Danichka, здравей от мен!

Това с Паж мечове ми се случва в момента едно към едно - постоянно излиза във връзка с един мъж и не мога да си обясня появата му, абсолютно не ми се връзва, искаш ли да разкажеш нещо повече ако се сещаш, макар че си била изчерпателна? Тъкмо е по темата за малките аркани и ще съм ти много благодарна, ако ми помогнеш и аз да си обясня появата на тази карта. :)

Извинявайте, че се намесвам във вашия диалог, но моето наблюдение от Паж на мечовете, е следната: причината да се появи в дадено подреждане винаги говори за липса на информация или за погрешна информация, която задължително трябва да бъде проверена.

Това показва нещата в съвсем различна светлина, значи не е задължително да са интриги. Предполагам, че естеството на информацията може да се предположи евентуално от съседните карти? Веднъж се появи като сигнификатор за отношенията ни, а друг път на въпрос как ще се развият те, на трета позиция (подредба от три карти) изпадна заедно със Страшният съд. С оглед на това, което каза за Паж мечове, явно става въпрос за неизказани думи, неизяснени отношения (мисли, чувства?) и ако съдя по Страшният съд, до 3 месеца (за такъв период попитах), всичко ще се изясни. Много искам да те попитам информацията само като чиста фактология ли се явява, или може да има емоционално проявление? Да знам дали си обяснявам адекватно ситуацията.

Мона, опитът и съветите ти са безценни за всички нас и аз съм ти благодарна, че даваш такива полезни насоки и отговори!

Линк към коментар
Share on other sites

2.Върху какво трябва да се съсредоточа-Паж на мечовете-изясняване на проблемите дори това да доведе до пререкания или конфликт

Мона тук според теб Паж мечове неправилно ли е тълкуван?

Не, просто изясни приоритетите си и направи анализ на приятелите си, на най-близкото си обкръжение. Изобщо не си доволна напоследък, като в капан си. Свали завесата с един замах.

Линк към коментар
Share on other sites

Убедена съм ,че моите карти значат точно това,което споделих! Някак си ... по странен начин :) не мога да приема друго тълкуване и други значение,но ще мине време и ще споделя ,обещавам!

Благодаря,че се включихте в тълкуването :) Всичко е важно и всичко има значение ако искаме да изучаваме картите!

Линк към коментар
Share on other sites

Деяна,мисля ,че усещането ти е правилно.Ще цитирам по памет Мона, която някъде казва ,че 10-те като цяло са преход след завършен цикъл към асо.Отърсване от нещо ( в случая влиянието на чашите) и подготовка за нещо ново.

Линк към коментар
Share on other sites

Като новак без каквоито да било знания в Таро, може ли малко помощ, при тълкуването или гадаенето на следната подредба ? :) . Значи, кофигурацията на хвърлянето е, линия от ляво надясно със седем карти за определяне на бъдещето с конкретен отговор ДА или НЕ (поне така прочетох в една книга и реших да го изпробвам). Въпроса ми беше дали въпросното човече ще има щастлив брак с друго човече :). И така, разбърквам си картите и изведнъж изпада една карта, уж "случайно" обръщам - 3-ка Мечове. Върнах я в колодата и продължих да я разбървам. Ето как излезе подредбата.

1. 9 Жезли, 2. 10 Чаши, 3. 8 Монети, 4. 9 Монети, 5. 9 Купи, 6. Паж Мечове, 7. Паж Чаши.

В миналото е имало натиск от едната страна към другата, която е довело до нечестност в отношенията (може би лъжи, недоизказани неща,), към сегашния момент има възможност за релизиране, като опит, нещо от което ще се поучи, развитие на талант или професия, ако се използва мъдрост и прозорливост. в следствие - задоволство от съюза, в материялна и духовна сфера. Последните карти показващи бъдещето тълкувам така: възможни подмолни дейности, интриги и прочие.

:3d_141: Толкова са ми силите. А и тая карта дето изпадна докато разбърквах (3-ка Мечове) ме притеснява. Моля ви кажете си мнението, улучил ли съм нещо поне. От една седмица се занимавам с таро и още мноооого има да уча.

Линк към коментар
Share on other sites

Извинявам се, грешката е моя, купите са чаши. Само че на моята колода са като купички :(. А подредбата е в права линия отляво надясно. Дава отговор на конкретен въпрос. Като първите 2 показват далечно и по-близко минало, 3-те по средата сегашното положение и влияния, а последните 2, бъдещата развръзка. Въпроса беше дали един човек ще има щастлив брак, ако се объжи за него или не. Та карите са това по-горе. Според вас как би трябвало да се тълкуват.

Редактирано от Etien
Линк към коментар
Share on other sites

Купи = чаши :)

Здравей, Етиен, добре дошъл!

Аз не бих се съсредоточила върху подредбата със седем карти, Таро ти е дало отговора си - изпадналите карти винаги са сигнал, на който трябва да се обърне внимание. А 3 меча определено не говори за щастлив брак. Прочети темата "Отговорът на Таро - изпадащите карти" (мисля, че така се казваше), за да ти стане по-ясно :) Успех!

Линк към коментар
Share on other sites

Извинявам се, грешката е моя, купите са чаши. Само че на моята колода са като купички :(. А подредбата е в права линия отляво надясно. Дава отговор на конкретен въпрос. Като първите 2 показват далечно и по-близко минало, 3-те по средата сегашното положение и влияния, а последните 2, бъдещата развръзка. Въпроса беше дали един човек ще има щастлив брак, ако се объжи за него или не. Та карите са това по-горе. Според вас как би трябвало да се тълкуват.

Етиен, опитай с 3 карти.

Картите, за които ти говориш са негативни като отговор на въпроса ти, но са хаотични и не дават яснота.

Не зная до каква степен си в познанието за Таро, но ако си начинаещ, опитай с 3 карти.

Линк към коментар
Share on other sites

Много благодаря за напътствията и препоръките. Действително 3-ката Мечове много ме притеснява, като категоричен отговор. Все едно колодата ми каза: "Няма какво да разбъркваш - ето ВИЖ!" и изпаднаха 3 меча :3d_027:. Ще пробам и с 3 карти, да видя дали ще се доблира отговора. А времето ще покаже.

Линк към коментар
Share on other sites

Поводът е вчерашен разговор за определена комбинация от карти, където присъстваше и 9 чаши.

Та, освен всичките й значения, си спомних, че тя може да значи и още нещо и то нещо много съкровено за всеки човек. Пропуснала съм да го напиша преди ...

9 чаши е и карта на молитвата, символ на онези моменти в живота ни, в които отчаяно се молим и търсим спасение и се надяваме да бъдем чути от Небето.

Линк към коментар
Share on other sites

Поводът е вчерашен разговор за определена комбинация от карти, където присъстваше и 9 чаши.

Та, освен всичките й значения, си спомних, че тя може да значи и още нещо и то нещо много съкровено за всеки човек. Пропуснала съм да го напиша преди ...

9 чаши е и карта на молитвата, символ на онези моменти в живота ни, в които отчаяно се молим и търсим спасение и се надяваме да бъдем чути от Небето.

Мона,ако е удобно дай някакви конкретни примери,до кои карти 9-ка Чаши би значела ,,молитва,,.Ще дам за пример в подреждане за влюбени,защото имаме какво мисли,какво чувства и какво ще направи дадения партньор ако на първа позиция от горе на долу е 9-ка Чаши,Слънцето ,и Луната тогава може ли да се тълкува,че човека се моли за збъдване на мечтите му/и,но се страхува.Картите не са ми се падали,но ги давам като пример.В подреждане от три карти,там има минало,настояще и бъдеще,къде трябва да е 9-ката и в съседство на кои карти тя би означавала молитва?

Линк към коментар
Share on other sites

здравейте

Знам ,че в таро всичко е комбинации, но иксам да ви помоля да споделите мнение ,за 3- пентакли

четох някъде ,че била незначителна карта малак аркан и винаги се тълкува с картите в съседство в смисъл ,че сама по себе си не дава отговор, но все пак споделете какви са ви усещанията за нея .Какво е нейното послание какво означава сама по себе си.

Редактирано от juli22
Линк към коментар
Share on other sites

здравейте

Знам ,че в таро всичко е комбинации, но иксам да ви помоля да споделите мнение ,за 3- пентакли

четох някъде ,че била незначителна карта малак аркан и винаги се тълкува с картите в съседство в смисъл ,че сама по себе си не дава отговор, но все пак споделете какви са ви усещанията за нея .Какво е нейното послание какво означава сама по себе си.

На мен ми е излизала при ситуации свързани с изпити и преодоляваня на някакви препятствия, а също и индикация за секс:rolleyes:. При въпроси за вазимоотношения мисля, че означава и намеса на трети човек. Поне по форумите съм чела ,че тройките по принцип индикират за наличието на 3-ти.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ти

за индикацията за секса не съм се замисляла аз честно казано още не се чувствам готова и достатъчно самоуверена да коментирам картите много съм зелена още и не ми се иска да да израявам некомпетентно мение,но затова пък вие помагатеthumbsup.gif благодаря

Линк към коментар
Share on other sites

Висша Жрица,7 меча и 10 чаши,а въпроса е "Какво да направя ,за да престане този човек да ме тормози и притеснява?"

Давам обратна връзка :) Периода мина ,а аз нямах никакви проблеми след като направих онова,което си бях наумила (7 меча) ,за да избегна сблъсъци с него и постигнах 10 чаши ,т.е. желанието ми да бъда оставена на мира от него!

Знаех си :) йеееее хахахаааа

Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...