Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Изразете себе си и настроението си с образи и картини


Recommended Posts

Малкия принц, любимата ми приказка

- Къде са хората? - обади се най-сетне малкият принц. - В пустинята човек се чувства малко самотен... - Човек е самотен и сред хората - отговори змията. Малкият принц я гледа дълго: - Ти си странно животно - каза й накрая той. - Тънка колкото един пръст... - Но съм по-могъща от пръста на крал - рече змията. - Малкият принц се усмихна: - Не си толкова могъща... дори нямаш крака... дори не можеш да пътешестваш... - Мога да те отнеса по-далече от всеки кораб - каза змията. Тя се нави около глезена на малкия принц като златна гривна: - Връщам всеки, когото докосна, на земята, от която е произлязъл - добави тя. - Но ти си чист и идваш от звезда...
Линк към коментар
Share on other sites

Tzarevo-Vasiliko_01.JPG

Старият град Василико бил разположен в южната част на залива, където сега е квартал на Царево.

Когато преди години за първи път отидох там, и то беше по работа, ме връхлетя усещането, че се връщам у дома. Забравих за какво бях отишла и се заразхождах из малките стари и стръмни улички......Никога никъде не съм се чувствала по този начин...

Линк към коментар
Share on other sites

006009591-big.jpg

Автор:Аз

заглавие:Следобедни пеперуди

Редактирано от Ина Трифонова
Линк към коментар
Share on other sites

gallery_4304_29_75527.jpg

«Аленький цветочек»

С. Т. Аксаков

"Помутилися ее очи ясные, подкосилися ноги резвые, пала она на колени, обняла руками белыми голову своего господина доброго, голову безобразную и противную, и завопила истошным голосом:

"Ты встань, пробудись, мой сердечный Друг, я люблю тебя как жениха желанного!.."

И только таковы слова она вымолвила, как заблестели молнии со всех сторон, затряслась земля от грома великого, ударила громова стрела каменная в пригорок муравчатый, и упала без памяти молодая дочь купецкая, красавица писаная. Много ли, мало ли времени она лежала без памяти – не ведаю; только, очнувшись, видит она себя во палате высокой, беломраморной, сидит она на золотом престоле со каменьями драгоценными, и обнимает ее принц молодой, красавец писаный, на голове со короною царскою, в одежде златокованой; перед ним стоит отец с сестрами, а кругом на коленях стоит свита великая, все одеты в парчах золотых, серебряных. И возговорит к ней молодой принц, красавец писаный, на голове со короною царскою: "Полюбила ты меня, красавица ненаглядная, в образе чудища безобразного, за мою добрую душу и любовь к тебе; полюби же меня теперь в образе человеческом, будь моей невестой желанною. Злая волшебница прогневалась на моего родителя покойного, короля славного и могучего, украла меня, еще малолетнего, и сатанинским колдовством своим, силой нечистою, оборотила меня в чудище страшное и наложила таковое заклятие, чтобы жить мне в таковом виде безобразном, противном и страшном для всякого человека, для всякой твари божией, пока найдется красная девица, какого бы роду и званья ни была она, и полюбит меня в образе страшилища и пожелает быть моей женой законною, – и тогда колдовство все покончится, и стану я опять по-прежнему человеком молодым и пригожим. И жил я таковым страшилищем и пугалом ровно тридцать лет, и залучал я в мой дворец заколдованный одиннадцать девиц красных, ты была двенадцатая. Ни одна не полюбила меня за мои ласки и угождения, за мою душу добрую. Ты одна полюбила меня, чудище противное и безобразное, за мои ласки и угождения, за мою душу добрую, за любовь мою к тебе несказанную, и будешь ты за то женою короля славного, королевою в царстве могучем".

Сказка «Аленький цветочек» С. Т. Аксаков удивительна и полна тайн.

Но зорко одно лишь сердце...

«Ето моята тайна. Много е проста: истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите» ( Антоан дьо Сент-Екзюпери - Малкия принц )

Рисунок художника Б.А. Диодорова

http://alocvet.narod.ru/galer.html

Редактирано от AL414
Линк към коментар
Share on other sites

«Аленький цветочек»

С. Т. Аксаков

Тази приказка я купих скоро на дъщеря ми на DVD, анимационен филм, руски, рисуван някъде беше към 50-те години от Сюзмультфилм. Страхотна анимация, филмите на Дисни въобще не могат да се мерят

Редактирано от mvm
Линк към коментар
Share on other sites

Tzarevo-Vasiliko_01.JPG

Старият град Василико бил разположен в южната част на залива, където сега е квартал на Царево.

Когато преди години за първи път отидох там, и то беше по работа, ме връхлетя усещането, че се връщам у дома. Забравих за какво бях отишла и се заразхождах из малките стари и стръмни улички......Никога никъде не съм се чувствала по този начин...

mvm, като видях тази снимка си спомних за почивката с бившото ми семейство и най-добрата ни приятелка в Царево. После прочетох отдолу, че найстина е от Царево :) Точно в тази къща бяхме.

Страхотен спомен - благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

Образите и картините не стигат. Думите и сексът - също.

Трябва тишина, раждаща РЕАЛНО ОБЩЕНИЕ. Трябва и малко музика, за капак!

Та, ето как изглежда дзен-съзерцанието на балканския "професионализъм" в очите на един гений.

Светът е такъв какъвто Е, а ние го виждаме такива каквито Сме!

Накратко, открай време по нашите геоширини официално всичко е наред.

П.П. Смейте се по-честичко. Помага!

Линк към коментар
Share on other sites

Ах, каква картина видях днес в един блог, ама не ми даде да я открадна. Представляваше едно женско лице и срещу него малко по-нагоре мъжко лице, направено от звезди и съзвездия, и мъжът подаваше в шепите си на жената една червена роза. Не мога да го обясня добре с думи, но все пак,,,,,, помислих си, че изобразява Вселената или Бог, който ни казва :"Аз съм до вас и ви обичам, и подкрепям"

Как ли не се мъчих да я взема от блога да ви я покажа, но не можах :(

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...