Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Recommended Posts

За мен това е Удхаус,а от по-съвременните Тери Пратчет.Доста порових,но не открих в нета нещо от Удхаус.Предлагам освен да изреждаме автори и заглавия в тази тема да даваме линкове към произведения,да публикуваме откъси или,ако не са прекалено дълги,разкази на любимите ни хумористи,за да се посмеем всички заедно. :3d_139:

Редактирано от Моника13
Линк към коментар
Share on other sites

Кой ме разсмива ли?

Чаплин, Маркес, Радичков, една жена, която обичам, Особеностите на Руския национален лов и риболов и др. - но литературата, качестевеният секс, даже романтиката и киното са крайно ограничени жанрове от гледище на живота, който ни се случва ЕЖЕДНЕВНО. Племенницата ми умираше от смях, когато беше на една година - стигаше й малко да я "закача". Стига с това изкуство, стига с тая философия, стига с тая поезия и интелектуалщина, стига с тая духовност, стига сервизи "Бакара" - нека си припомним, че изначално сме просто хора. Морето помага, планината - също! Забравата, дете на личния ни егоизъм, е плод на собственото ни не-себе-познание. Затова сме тук, на Земята - за да си припомним кои сме и за какво сме. Какво е не-себе-познание - ами, забравена любов. Всички ние все нея търсим. Малцина са онези, съхраняващи любовта, за която не може да се говори. Племенницата ми не можеже още да говори, докато се радваше на Себе си

Линк към коментар
Share on other sites

Да, Удхаус и Чудомир :thumbsup2:

А също Илф и Петров - великолепни!

В прогимназията се бях влюбила в книгите на Джералд Даръл, който разказва много увлекателно и информативно за света на животните, същевременно с едно невероятно чувство за хумор! Сега моите дъщери го четат и аз пак надникнах в една от книгите му - продължава да ме разсмива!

От писателите-фантасти се смея най-много, четейки разказите на Кл. Саймък.

Линк към коментар
Share on other sites

Ето какво изнамерих от Удхаус в нетното пространство:

Малкото съкровище и Голямото накисване

:P Време е за малко смях!!! :hypocrite:

Линк към коментар
Share on other sites

Поздравления за темата към Моника 13!

:3d_055::3d_025::3d_056:

Мисля ,че е един от най- трудните жанрове е комедията , хуморът ,а и сатирата .

Изобщо да разсмееш някой е нещо ,което е пълна мистерия за мен ,особено ,когато става дума за литература .

В това отношение Тери Пратчет няма никаква конкуренция .

Толкова зареждащи със смях са неговите ,книги , буквално съм се кикотела ,когато чета .

Цялата поредица "Истории от света на диска " е наистина страхотна порция фантастичен смях.

Спомням си ,че съквартирантката ме поглеждаше учудено ,как мога така да се треса от смях ,докато чета .

Накрая започнах да й прочитам разни отрязъци и тя също реши да стане читател на Тери Пратчет .

О'Хенри също е забележителен ,въпреки моите пристрастия .

Много от класиците в литературата ,също са ме разсмивали по различни начини ,едни чисто интелектуално , други елегантно , трети чисто човешки ,изобщо литературата е велика работа .

Линк към коментар
Share on other sites

Ученически бисери

май 2008

Бай Ганьо говори аерогантно.

По това време е имало и жени - воеводки, които са обладавали по стотина - двеста яки мъже. Но това не било верният път за освобождението на България.

Преди милиони години конят бил малко животно, наподобяващо вампир… След дълго развитие конят се превърнал в сложно и добре устроено животно, напомнящо днешното магаре.

Заекът вижда идващата лисица, получава сърцебиене и кръвоносната му система започва да циркулира.

Ботев слязъл от Балкана с шмайзер в ръка…

Един път седнахме да бягаме (по повод бягство от учебен час)

Лодката плавала по живописните брегове на реката. (из ученическо есе)

Гогол страдал от тройственост, която се състояла в това, че с единия крак той стоял в миналото, с другия приветствал бъдещето, а между краката му била страшната действителност. (съчинение)

Алеко чул приближаващия се водопад. (из ученическо съчинение)

Смирненски с юмрук в ръка. (съчинение)

Дон Кихот бил 50 годишен младеж с плешив кон.

Реката извира от дупка и тече до билото на Черно море. (ученик)

Наташа Ростова искала да каже нещо, но отварящата се врата й затворила устата. (ученик)

Славяните ловили риба и други горски животни.

Ахил е с големи и силни ръце, космати гърди и атлетично тяло. Хектор е обратен…(из съчинение)

В бедрата на земята се крият… (Из ученическа тетрадка)

Още през 1762г. Паисий Хилендарски изрази голямата любов на българския народ към Русия и Съветския съюз с написването на история Славянобългарская.

На луната живеят лунатици. (Из съчинение по литература в III клас)

Бай Ганьо върши престъпление, а също обича да пише рецензии и др.

В потурите на Бай Ганьо се крие най-голямото му богатство.

Колко е голяма мъката на другоселеца и каква е любовта му към коня, продължител на живота му.

Васил Левски ходи из страната гол и бос, за да възбужда народа.

Биха се до последния човек, а останалите продължиха боя.

В Йовков всичко хубаво е положително.

Спартак е бил алигатор…

На бойното поле се раздавали виковете и стоновете на мъртъвците.

Пролетарския поет Вапцаров изказва волята на народа, че само с братската помощ на СССР нашия народ ще си възвърне Филипините и едрите звезди над Фамагуста.

Под ръководството на Партията се откриват модерни форми на разплод.

Семейството ми се състои от мама, татко и аз. Аз съм най-младият … Трябва да обичаме родителите си и да им помагаме когато си изпълняват задълженията. Когато мама е болна, татко служи за жена на всички в къщи. Баба ми живее сама на село. Тя има едно куче и една кокошка. Качена върху някое столче, тя кудкудяка по цял ден.

Ернест е левак с дясната ръка.

Скоро бойното поле се изпълнило с трупове, някои били недокоснати, а други още дишали.

На брега на реката рибарите поставяха червеи на въдиците си, а в реката се виждаше обратното.

Жените от племето пееха и танцуваха около огъня, а малките членове отмерваха ритмично такта.

Живея с майка си и баща си, който е починал.

Кокошките стават рано сутрин и започват да снасят. Добрите деца трябва да следват техния пример.

Добрите бактерии се хранят с трупове, а лошите причиняват болести по хората.

/контролно по биология/

Едно време живеели големи животни, наречени динозаври, които поради смяна на сезона измрели.

Фамусов съдел за хората не по вътрешностите, а по външностите.

На пода лежал и едва дишал труп, редом седяла жената на трупа, а братът на трупа лежал в другата стая в безсъзнание.

Графинята пътувала в карета с надигната и сгъната на хармоника задна част.

В отсъствието на Онегин Татяна често ходела в кабинета му, където постепенно се превръщала от девойка в жена.

По брега на реката вървял Челкаш и през скъсаните му панталони се виждал пролетарският му произход.

Вапцаров облича и съблича живота така, че да го видим без грим.

Там хората ловели риба, а жените пеели и плели мрежите.

А в това време пристигнал консулът във файтон с пушеци и прах…

Момчето хванало свинята с едната ръка за ухото, а с другата за кръста…

Дошли кметът, съдията и гражданите от селото…

Звънецът възвести възбуждането на големеца…

Пушкин се движел във висшето общество и движел там и жена си.

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup2: :thumbsup2: :thumbsup2:

:3d_145::3d_139: :3d_139: :3d_139:

Силвия,искрено се посмях на "бисерите"!!!Няма да крия,че и малко се натъжавам,когато си помисля в каква нелепа ситуация изпадат децата,които не си правят труда да почетат и се замислят върху прочетеното,но това е въпрос на друга тема...

Линк към коментар
Share on other sites

Oх, Силве, наистина страхотни бисери :3d_146:

Винаги съм се чудела, как успяват да ги родят такива смехории, защото това са все извадки от разни съчинения, преразкази и т.н. и учениците са писали уж сериозни неща? - може би от бързане, стрес, не добра езикова култура и ... дори професионални сценаристи на разни забавни предавания могат да им завидят за комичните попадения :D

Линк към коментар
Share on other sites

10 годишният син на мои добри приятели беше "изгонен" от "елитно", частно т.е. неприлично скъпо столично училище, защото в част по литература заявил на всеослушание, че "Хадес е пич!".

Казвах им аз да го бият по-честичко това дете и да не го държат на масата с възрастните до след полунощ.

Нито ме послушаха, нито от училището им върнаха парите - пука им. Детето е живо-здраво и доста некомплексирано.

Линк към коментар
Share on other sites

Ето още една доза:

Вазов е опъната струна между Пирин и Рила.

Биха се до последния човек, а останалите продължиха боя.

Русия!Колко ни плени тази малка дума с голямо съдържание!Това е страната, в която са се родили Маркс, Енгелс и Ленин.

Лирическият герой на Вапцаров са селяните, с увиснали мустаци и потури, в които обаче има нещо силно, здраво и желязно...(из кандидат-студентски изпит)

Христо Ботев налял туба бензин в огъня на революцията със своята поезия...

От творбите на Вапцаров ни гледа озъбеното свирепо куче.

Кирил и Методий са двама братя близнаци, единият от които е кръгъл сирак.

Баба Илийца бръкнала в пазвата си, но не намерила нищо освен малко сухи корички.

Героите на Елин Пелиновото село намирали утеха попийвайки си в кръчмата, побийвайки си жените и в други сиромашки радости.(из тема на ученик 11клас)

Бай Марко бил генерален спонсор на Априлското въстание.

Монахът предложил на баба Илийца да пренощува в манастира, но тя си мислела за младия юнак, който я чака в храстите и отказала.

Баба Тонка била майка на повечето хъшове.

Дядо Матейко след смъртта на своята бабичка заживява с кротката си магаричка.

Наташа била свързана с народа с червена нишка.

Онегин излязъл през задния проход и си отишъл.

Българската армия се състояла предимно от коне.

Мазният чорбаджи Нено, който приличал на две дини, седял на по цял ден на чергата.(работа на мой ученик по тема "Ролята на семейството в "Маминото детенце"" )

Павел се връща от аристократичната казарма и заразява баща си със венерина болест.(работа на мой ученик по тема "Трагичната разруха на патриархалните нрави в семейството")

Разликата между царя и президента е тази, че царят е син на баща си, а президентът не е.

През деня Земята се върти около Слънцето, а през нощта - около Луната.

Прабългарите имали конска флота.

Людовиг 14 бил на пет години, когато се родил баща му.Той живял до смъртта си в 1715 година.Людовиг 14 бил заобиколен от благородници, които се наричали куртизани.Жените им се наричали куртизанки.Дворецът му бил винаги добре изметен и блестящ, поради което бил наречен Крал-Слънце.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 years later...

Наскоро малко смешно ми стана като четях това произведение. Не знам авторът дали има и други такива хумористични творби. Смешно ми е, но не напълно. Надявам се това да си остане само фантазия. :lol: Аз съм редакторът. Трябваше първо да го преведа от латиница на кирилица, а след това да оправя многото грешки.Може и да не съм поправил всички грешки, но в сравнение с преди ...граматиката е перфектна. :hypocrite: Така че, приятно четене.

------------------------------------------------------------

beitullah каза:

преди 1 седм. 1 ден

Ставам една сутрин,слънцето вече изгряло,дръпвам пердетата и пред мен прелестна картинка : река Темза огряна от слънчевите лъчи си тече спокойно,а чааветата си мият краката в нея...Все пак сме европейци трябва

да сме чисти. Не след дълго плахо се почуква на вратата: "Да"-казвам аз и след малко влиза Мюмюн,моят слуга.

- Ваше величесто, вашият смирен роб ви моли,ако благоволите, да заповядате на сутрешната молитва.

- О, премъдри Аллах-продумвам аз. Как робе може да кажеш "ако благоволите" , та молитвата е задължителна дори и за прекрасния,неописуемия,неподражаемия,неотразимия...т.н беитуллахул-и хулифул-ислями(халиф на ислямския свят).

- Простете господарю,собственико на моя нищожен животец нека си изкупя вината като ви измия краката...

- НЕЕЕЕЕ мога и сам!Не след дълго се отправям към джамията (ах и то каква джамия,огряна от слънчевите лъчи). Блести с цялата си прелест,минаретата високи от по-високи се извисяват към небето и сякаш провиквайки се, казват на целия свят, колко е могъщт халифа на хората и господар на неверниците.На обед присъствам на церемония по случай 50 годишнината от създаването на световния халифат,ораганизирани са веселби специално по този случай.Седя си аз на прелестния трон,а до мен везирите...Настъпва момента и се изправям,оооо

какво вълшебство,какво чудо всички хора облечени в пъстри дрехи сякаш излезли от най-хубавите детски приказки...Изведнъж всички се навеждат и с

хиляди се провикват:"О султане,о хлифе господарю на мюслюмани и неверници,във ваша чест днес пред вас ний коленичим и изразяваме нашата жертвоготовност".

Колко съм щастлив!!!! Едно цигане притичва до мен и ме

моли да му дам петаче понеже е било гладно.Аз понеже съм безгранично щедър му дадох пръстена си,който бях отмъкнал преди време от кралицата на Великобритания, докато я екзекутираха слугите ми.

- Ооо милото то как му грейна черното лице( чак аз се очудих,тия очи като диамантчета

пробляскаха).Така лудна туй цигане,та чак ръцете ми почна да

разцелува...

-О какво правиш нещастнико!, казах аз и подскочих като

попарен.

- Взимам си ! - отговори нищожеството...

- Виж го ти, взимал си!!!Ахаха,аз съм чувал,че са много ловки ама чак такова безхаберие,безумие и наглост не съм срещал - ти да гепиш пръстените на султана от неговите пръсти и то с език!Представяте ли си каква ловкост и наглост!Веднага заповядах на моите слуги да го заловят,ама то се превива,плаче,скимти,сълзи и сополи текат та чак се напика!

- Бате,бате, моля ти се пусни ме имам 50 - 60 братчета,с ко ше ги раня?(наглост безгранична!)Не след дълго време,чаавето е на дръвника(то няма друг начин да взема пръстените освен да го чакам да се изака,но аз нямам време)и палачът вдигнал ятагана свиреп,блестящ на слънчевите лъчи чака моя знак и ето настъпи часа ... Клъц!Черната кратуна се претъркули покрай мен и веднага бе прибрана от тълпа циганета-канибали(има ги много от тея).Ама то тялото се премята,та се гърчи и превива,пръска навсякъде кръв та чак по лицето ми и изведнъж припаднах и като се свестих гледам всичко бяло и едни хора с бели дрехи

клечат до мен..."О ужас,дали съм умрял",пфффф не, просто съм се свестил,бил съм припаднал докато са ми вземали кръв в лабораторията.

Редактирано от Христо6
Линк към коментар
Share on other sites

Привет, granat1, много са ни близки вкусовете.Бих те повторила за любим автор, че е Чудомир, невероятен хумор ръси и Ерих Мария Ремарк, е в по- различни нюанси в"Черния обелиск", но важно е позитивното в човека и в най- трудни моменти.Бранислав Нушич, Чарли Чаплин с неговите неми филми.Кен Киси с "Полет над кукувиче гнездо", "Бай Ганьо" на Алеко Константинов- нашия национален манталитет. :3d_146::3d_146::3d_146:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

Ето нещо мое,скъпи дами и господа.Преди да го постна, аз то усъвършенствах стилово и граматически. :3d_003::lol:

Написано в период, в който бях по - малко миролюбив от сега. :lol:

-----------------------------------------------------

Христо6 каза:

преди 2 год. 6 мес.

Споделям ви тук едно мое стихотворение в "чест" на един мой "приятел" от една друга група ,който е много "нормален" и "приятен " човечец . Дано да ви е забавно ,извинявам се ако се стори грубовато за вашия вкус

Ода за daniel12

Влязох в група яка, гледам там някъв - мамата си трака,

злобен и немалък , даже малко жалък !

Обичаше да се заяжда, на всяка реплика да се обажда,

с много хора се е*аваше ,в приказките свои не внимаваше.

Кой ли него не намрази, кой ли не поиска - мечка да го гази.

Уви , много дървени философи, изредиха мръсни строфи,

но досега се никой не оказа, толкоз дървена глава,

като трола интернетски - бате Дани Тралала !

От групата го те гониха,

простотията му не сломиха,

нямат нерви,разбери,

тоз глупак ги измори !

Баннаха админа и още двама - трима,

Даниел сал остана, спаси се той от бана,

групата продължи да трови, с репликите си лайнови.

Я кажете вий деца ,какво с групата стана :

"Групата се батка скапа ,Даниел се с обиди неналапа ..."

Даниел, Даниел ,той велик е клоун,

корав простак и селяндур,

с много малък к... коефициент на интелигентност.

Въпреки това, простотията му ме разсмя,

да е жив и здрав сто години,

все тъй злобен и забавен ,

да не спира с неговите простотии,

да ги дрънка на кутии !

С неуважение : Христо6

Редактирано от Христо6
Линк към коментар
Share on other sites

Мъж казва на жена си: жена, дай да си вярваме, щото ако не си вярваме ще се следим, а пък ако се следим ще се хванем...... Тъй че, дай да си вярваме.

Линк към коментар
Share on other sites

:)Провинциален скандал

Нашият град ветровит

просто изтръпна потресен:

месният архимандрит,

месният пастир небесен

хвърли набързо брадата...

Нашата власт ли го стегна?

Раят открил на земята,

с млада вдовичка забегна.

1952

Р.Ралин

Редактирано от Пламъче
Линк към коментар
Share on other sites

По-добре, отколкото:

Днешна новина

Католически свещеници,

дяволски изедници,

деца нападали,

Бога поругавали.

Редактирано от kuki
Линк към коментар
Share on other sites

  • 13 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...