Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Апокалипсис


Венцислав_

Recommended Posts

любопитен съм, какъв ще е отговорът на въпросът : харесва ли ви светът, в който живеете, и ако да, защо ?

...

огледайте се, харесвате ли ви -" венецът на природата"- като взаимотношения , стремежи ,цели, идеали,

харесваме ли Земята, която ни е отледала, такава опоскана и осакатена, и разглеждана за съжаление едва ли не само, като терени за строежи на спа-центрове, заменки на гори и препродажби , източник на бензин за джипове на юнаци с двупръстови чела...

...

Да, на мен ми харесва. Светът. Включително с "венеца" на природата smile.gif

Защо ли?

Все повече го разбирам. И по тази причина и го чувствам близък, и му се възхищавам, и го жаля за някои неща ... с една дума: обичам го!

Венецът на природата ... ? - и преди съм го правила, но с годините все повече се вглеждам в хората, виждам радостите и болките им, любовта и страховете им, решителността и съмненията им ... Всеки е едно уникално творение (дори и тези с 2-сантиметровите чела wink.gif ), на което би искала да подам ръка и да му кажа: "Хей, опомни се, ти си едно много специално същество, с огромен потенциал! Не се страхувай, не се окопавай, отпусни се, огледай се, вгледай се в живота си, виж другите, виж света около теб, забележи как всичко е точно на местото си, как всичко следва един съвършен порядък; влей се и ти в този порядък, помогни за поддържането му! Забрави за тези дребни и преходни неща, които са превзели ежедневието ти и които вгорчават живота ти - разни придобивки, интриги, борби, манипулации ... Бъди Човек!"

Редактирано от Диана Илиева
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 34
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

старая се, да не вземам страна във въпроса ,  а само да констатирам безпристрастно,....казват че трябвало да забелязваме само добрите страни у човека , това добре, ама ме боли когато гледам ,какво се случва с природата , растенията , природата. а по въпросът за "спящите" , и на "влюбените в съня си "-има една стара българска поговорка -"каквото повикало ,това се и обадило".  или в друга версия" каквото  си посял ,това и ще пожънеш."

имаше една притча за господарят оставил богатство на слугите си ,със заръка да го съхраняват добре....

едва ли някой може да вини Стопанинът , Господарят  ако той се върне да нагледа нивите си.И потърси сметка за съхраняването на богатството ,и състоянието на нивите си.

по въпросът за обичта, любовта и състраданието- това са го постигнали малцина и им се възхищавам , един от най -ярките примери за мен, като последователка на определена философия е Майка Тереза. възхищавам се на това ,което тя  е постигнала.

"Всеки път, когато законът отслабва И беззаконието взима връх, Аз влизам в проявление. За спасение на праведните, за наказание на злодеите, за утвърждаване на Закона, се раждам Аз от век във век."

Бхагават Гита 

 или както обичат да казват, някои- "но комент".

Линк към коментар
Share on other sites

любопитен съм, какъв ще е отговорът на въпросът : харесва ли ви светът, в който живеете, и ако да, защо ?

какво толкова му има на Апокалипсиса, и защо според някой трябва да се вайкаме ,че той най -вероятно наближава/ тук вече цитирам календарът на маите/.

дори и според оптимистите, "чашата да е наполовина пълна", тя все някогааааааа се напълва и прелива, а това най- вероятно е търпението на тези ,които са ни търпели толкова време, като така нареченият "венец на природата". 3d_065.gif

огледайте се, харесвате ли ви -" венецът на природата"- като взаимотношения , стремежи ,цели, идеали,

харесваме ли Земята, която ни е отледала, такава опоскана и осакатена, и разглеждана за съжаление едва ли не само, като терени за строежи на спа-центрове, заменки на гори и препродажби , източник на бензин за джипове на юнаци с двупръстови чела...

развитието на технологиите и паричните ресурси, карат някои представители да вярват ,че те именно са" венецът на природата /нищо лично разбира се/ и много често някои забравят какво продават ,лично от себе си, в замяна за да получат така бленуваните от тях нещица....

и като равновесен фактор и добър учител , именно стихиите са тези които ни припомнят факта че човекът / с всичките си псевдотехнологии, които вече работят против него/ е като въшка в кожуха на лисица.

ако това е под формата на лирично отклонение, то все пак едва ли е нещо ново , това не е новина отдавна...

коментарът явно ще го направи, някой далеч по мъдър от нас , и то както се очаква в близко бъдеще.и на когото явно му е писнало .

мисля че други са тези които трябва да се притесняват ,че ще загубят любимата си среда.

а за някои други това място си е просто наказателен батальон , така че за какво има да тъжим, уважаеми съфорумци.

или греша?

Val, точно така е.thumbup2.gif

Тук ми се иска да цитирам Доналд Уолш, "Разговори с Бога"...та той пита бога по какво се различава високо развитата цивилизация от примитивната. Богът му отговаря:

Примитивната цивилизация (или човек) служи на технологиите които създава.

Високо развитата цивилизация осъществява на практика своя най-висш идеал.

Също така там живеят в естествената си среда, пазят я и се грижат за нея. Това е основната разлика. Пример за такъв човек е Йогананда, който е осъществил на практика в живота си своя най-висш идеал.thumbup2.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Апокалипсиса е нещо, което касае неверниците.Поне според мен такова нещо съществува като повдигане на съзнанието на голяма част от хората.За някои може да е мъчително трудно, за други не до там страшно.Общо взето не е Божествения промисъл да ни унищожи Създателя.Аз съм оптимист в тази насока, ще има разделение на съзнанието по осезаемо, по- драстично, къси срокове,  поради нежелание от наша страна да го направим по собствена воля.Въпрос на по- ясно осъзнаване защо сме тук на Земята.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

много ми е интересно, как бихте коментирали фактите и статистиката, свързани със зачестилите напоследък силни земетресения -индонезия , хаити, чили.

обикновено, са от осма степен нагоре.

ФАКТ Е , че това са безспорни човешки трагедии,

но факт е също така ,че "съществуването само заради самото съществуване ,не може да продължава до безкрай".

някой изглежда вече е дръпнал спусъкът.

Линк към коментар
Share on other sites

Да, наистина,

факт е, че е безспорна

човешката трагедия.

Тук всичко е ръкотворно,

само очите са ни плитки.

Вместо да се моля за пострадалите,

предпочитам по-нелицемерно да им се извиня.

Линк към коментар
Share on other sites

Да, наистина,

факт е, че е безспорна

човешката трагедия.

Тук всичко е ръкотворно,

само очите са ни плитки.

Вместо да се моля за пострадалите,

предпочитам по-нелицемерно да им се извиня.

Интересен постинг. Съгласен съм с написаното.

Но пък те очите плътски, винаги са били плитки, такива и ще си останат. Може би за добро.

А там онова в горния постинг за спусъка - в мига на раждането, спусъкът на всеки вече е дръпнат. Можем само да трансформираме смъртта евентуално от един вид в друг докато сме в плът и така да преминем през нея, без да оставаме в нея.

Иначе няма нужда и от извинения, щом стихията помита всичко по пътя си.... било каквото било. След дъжд - качулка.

Кладенецът е донапълнен още малко.

Апокалипсис = Откровение.

Линк към коментар
Share on other sites

...

щом стихията помита всичко по пътя си.... било каквото било. След дъжд - качулка.

Кладенецът е донапълнен още малко.

Апокалипсис = Откровение.

Много често хората са се питали и се питат – почнал ли е вече Апокалипсиса. При всяко зачестяване на земетресения или други нещастия. Предполагам, че и през далечната 1920 г. са си задавали подобни въпроси, за да каже Учителя следните думи:

Но Господарят иде вече, и кракът му е стъпил на земята. Горко на тоя, който не вярва, че е стъпил вече на земята, лесно мога да ви докажа. – Как ще се докаже? – Със страданията, които постоянно се увеличават. Те са признак, че Господарят иде в света. Когато светлината и топлината се увеличават, ония организми, които не са добре развити, които имат много нечистотии и утайки, започват да боледуват. Такива нечистотии се отделят от земята във вид на изпарения и тровят човешката кръв. Който не разбира това, казва, че светът и хората са станали лоши. Казвам: Не е лош светът, но е започнало генерално пречистване. – Големи бури стават. – Това не са бури. Голямо проветряване става.

Всичко, което схващате като дисхармония, се дължи на голямото проветряване и пречистване, което става сега. Господ иде да оправи света...

Из „Излязоха и завтекоха се”, 8 януари, 1920 г. София, т.„Да възлюбиш Господа”, 1946г.

Дали още от тогава са започнали страданията или те винаги са си съществували в тази концентрация, която на всяко поколение се струва най-голямата. За момента. :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

...

Дали още от тогава са започнали страданията или те винаги са си съществували в тази концентрация, която на всяко поколение се струва най-голямата. За момента. :rolleyes:

Това не знам с точност а и в Словото е казано че часът и времето на тези събития само Отец знае (по спомен), но са дадени белези...(темата е дълга). Това което исках да споделя е че напоследък погледът ми се спира все по- често на Молитва за събитията.:hmmmmm:И съм си задавала въпроса в себе си- Господи защо, та нали тази молитва е дадена за онези времена и събития когато Учителя е бил на Земята в плът!? Но явно процесите са започнали отдавна…Знам ли!? Само знам, че ми идва в сърцето порив да казвам точно тази молитва . Поздрави!

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Много често хората са се питали и се питат – почнал ли е вече Апокалипсиса. При всяко зачестяване на земетресения или други нещастия. Предполагам, че и през далечната 1920 г. са си задавали подобни въпроси, за да каже Учителя следните думи:

Апокалипсисът е само и единствено личен.

Но понякога се налага външните условия да ни побутват към него.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...