Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Астрология - въпроси от начинаещи 2.


Recommended Posts

Имам въпрос относно 2 аспекта и евентуално какво може да се очаква от тях , от ваши наблюдения , единия е транзитен Уран съвпад с Меркурий в 8-ми дом , другия дирекционен Уран (4-ти дом) квадрат със Слънце в 8-ми дом

Линк към коментар
Share on other sites

Имам въпрос относно 2 аспекта и евентуално какво може да се очаква от тях , от ваши наблюдения , единия е транзитен Уран съвпад с Меркурий в 8-ми дом , другия дирекционен Уран (4-ти дом) квадрат със Слънце в 8-ми дом

най-общо - промени в Аза ти по отношение на аналогиите на 8-ми дом - чужди пари, наследства, окултизъм, секс и т.н. :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Говорили сме, че не бива да се итерпретира "на парче", защото всички компоненти на картата се свързват в обща картина, подреждат един пъзел. Все пак съвпадът на транзитен Уран и радикален Меркурий би трябвало на първо място да доведе до големи промени и освобождаване от остарели навици и най-вече от стар начин на мислене. Уран е висшата октава на Меркурий и във всички случаи ще донесе, в указаната от другите компоненти ситуация, общителност, движение и нотка на оригиналност. Силен стремеж към промени и към новото, запознанства, срещи с оригинални личности, нови начинания и дори открития и гениалност. Това, пак да кажа, е много общо, към него ще се добавят компоненти в зависимост от индивидуалната звездна карта, аспектите в нея, диспозиторните верижки и т.н..

Линк към коментар
Share on other sites

Това ми попадна от нета: " ...Aстро-прогноза 06.08.2012- 19.08.2012. от Антонела Терзиева:

... на 6-ти и 7-ми Овенът привлича спорове и конфликти. Позволявам си да му препоръчам да положи усилия да се успокои и владее и да не избързва. Между 08.08. и 14.08 представителите на знака могат да оползотворят благоприятни влияния. Шансове да разкрият своя творчески потенциал

и тала

нти, да се радват и на общуването си с децата. Казаното за 06. 08. и 07.08 важи с пълна сила на 14.08 и 15.08., може би най-тежки за Овен. “Седем пъти мери, един път режи”.

Последните дни на периода, особено 19.08. много Овни ще имат прилив на нови оригинални идеи, благодарение на които ще намерят изход от ситуация, която до скоро са считали за неразрешима. 18.08 и 19.08 ще бъдат доста добри дни. Успешни преговори, съглашения, отличия. Чувствително по-добре ще се чувстват типичните Овни малко по-късно, през следващия двуседмичен период, по-точно някъде след 22.08., малко търпение. Както се казва и на тяхната улица ще изгрее слънце, но не точно сега..."

Отдавна се колебая, но сега вече съм решил да уча Астрология, за да не оставам неподготвен за лошите периоди и да внимавам в картинката!

Линк към коментар
Share on other sites

Какво да очаквам при 1/опозиция венера-плутон. Плутон 2 дом козирог, венера - 8 дом.

2/square Венера-Марс. Марс 12 дом скорпион, венера 9 дом лъв.

Данните са от различни карти.

Линк към коментар
Share on other sites

Това ми попадна от нета: " ...Aстро-прогноза 06.08.2012- 19.08.2012. от Антонела Терзиева:

... на 6-ти и 7-ми Овенът привлича спорове и конфликти. Позволявам си да му препоръчам да положи усилия да се успокои и владее и да не избързва. Между 08.08. и 14.08 представителите на знака могат да оползотворят благоприятни влияния. Шансове да разкрият своя творчески потенциал

и тала

нти, да се радват и на общуването си с децата. Казаното за 06. 08. и 07.08 важи с пълна сила на 14.08 и 15.08., може би най-тежки за Овен. “Седем пъти мери, един път режи”.

Последните дни на периода, особено 19.08. много Овни ще имат прилив на нови оригинални идеи, благодарение на които ще намерят изход от ситуация, която до скоро са считали за неразрешима. 18.08 и 19.08 ще бъдат доста добри дни. Успешни преговори, съглашения, отличия. Чувствително по-добре ще се чувстват типичните Овни малко по-късно, през следващия двуседмичен период, по-точно някъде след 22.08., малко търпение. Както се казва и на тяхната улица ще изгрее слънце, но не точно сега..."

Отдавна се колебая, но сега вече съм решил да уча Астрология, за да не оставам неподготвен за лошите периоди и да внимавам в картинката!

Случайно се натъквам тук на откъс от съставената лично от мен прогноза, надявам се да ви бъде полезна. :3d_052:

Ето пълният текст на прогнозата:

http://antoanela.wordpress.com/%D0%B4%D0%B2%D1%83%D1%81%D0%B5%D0%B4%D0%BC%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B0-%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%80%D0%BE-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B3%D0%BD%D0%BE%D0%B7%D0%B0-06-08-2012-19-08-2012-%D0%B8%D0%B7%D0%B3%D0%BE/

Линк към коментар
Share on other sites

Говорили сме, че не бива да се итерпретира "на парче", защото всички компоненти на картата се свързват в обща картина, подреждат един пъзел. Все пак съвпадът на транзитен Уран и радикален Меркурий би трябвало на първо място да доведе до големи промени и освобождаване от остарели навици и най-вече от стар начин на мислене. Уран е висшата октава на Меркурий и във всички случаи ще донесе, в указаната от другите компоненти ситуация, общителност, движение и нотка на оригиналност. Силен стремеж към промени и към новото, запознанства, срещи с оригинални личности, нови начинания и дори открития и гениалност. Това, пак да кажа, е много общо, към него ще се добавят компоненти в зависимост от индивидуалната звездна карта, аспектите в нея, диспозиторните верижки и т.н..

Атлантида, за съжаление едва сега попадам на твоето мнение.

Подчертаното в текста е това, което няма общо с астрологията, още повече че това е повтаряне на думи от Марион Марч и Джоан Макевърс, а не твой опит и наблюдения.

Та, начинаещите или тези които се запознават с астрологията, не трябва да се заблуждават, че всеки път когато Уран прави аспект с техния Меркурий ще пренаписват законите на физиката или животът им ще намери ново русло. Още повече, геният е заложен в конституцията на наталната карта, транзитът не променя това и не го поражда.

Също така няма как да говорим за Уран като октава на Меркурий, какво означава това? Висше проявление, абстрактно действие или мечтано познание. Трите планети, които не са от септенера, могат да се тълкуват само като звезди, макар че нямат такава сила.

Говорим за Уран, а той често се свързва с разводите, който е традиционен атрибут на Марс, и много добре си влиза в ролята. Ако Уран има някакво значение в карта, то то ще е само да затвърди това, което Марс вече е показал.

Линк към коментар
Share on other sites

Изумена съм от такива неоснователни нападки,тъжно е... Това е моят отговор, защото няма как да не отговоря нищо на това и да не се защитя. Моля модовете допълнително да изтрият двете мнения,не са по темата и нарушават хармонията и хубавата атмосфера.

Ето моя отговор:

Евентуално ще обясня подробно за октавите в отделен материал и да дам линк. С тях работя от 20 години, след обучението ми при Люмиер. Дипломирах се към неговата школа през 1993 година, отделно и математика към СУ "Св. Кл. Охридски". Имам напълно MOE разбиране и наблюдения навсякъде пиша МОИ ЛИЧНИ ИНТЕРПРЕТАЦИИ. Може би просто ти не можеш да ги схванеш, в това няма нищо лошо, но е грозно да хулиш и нападаш другите. Не е достоен начин за изтъкване и не ти прави чест. Дължиш ми извинение за лъжата по мой адрес по-горе, защото това са си ТОЧНО МОЙ ОПИТ И НАБЛЮДЕНИЯ, противно на твоите твърдения! Не ми е нужно да търся чужди мнения и интерпретации по въпроса за октавите, не ме интересува и дори нямам идея какво са писали, очевидно ти си чел и не си разбрал. Не съди за другите от собствената си камбанария и изобщо е смешно да коментираш какво съм имала предвид аз и защо, не го прави моля!

Интерпретацията ти по-горе, освен всичко останало, не е добра астрологически, не е добър стил да вадиш няколко думи само от контекста, изопачава се смисълът. Не съм съгласна така да ми манипулираш мненията." Споделяй просто евентуален ТВОЙ опит и евентуални ТВОИ разработки. И когато предаваш чужди, посочвай кого цитираш, за да не нарушаваме хубавата атмосфера, за която години наред полагах усилия.

Линк към коментар
Share on other sites

Хайде, хайде, Атлантида, давай го по-спокойно. Няма какво да се сърдиш на човек с Аsc в Скорпион, пък и Марс управлява Луната. Не очаквай извинение, такова няма да има, не сме тук, за да си мерим дипломите, а за да говорим за астрология. И понеже стана дума за Уран, нека преместим разговора си тук.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Когато две планети са в рецепция, имаме ли диспозитор и как се определя той. Доколкото съм чела, според едни диспозитор няма, според други има.

От друга страна взаимното диспозиторство не е ли само по себе си рецепция, т.е. допълване на качествата, дори и да имаме планети в заточение, които са в опозиция една с друга? Например Слънце във водолей спрямо Венера в скорпион?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Здравейте всички!Интересувам се от астрология,но все още съм начинаеща.Преди години посетих астролог.Притеснявам се от това,което каза тя за здравето ми.Доколкото знам се гледат 6 и 8 дом най-вече.В 6-ти дом имам Марс и Северен възел в Риби.8-ми дом Юпитер в Телец опозиция Плутон в Скорпион.Ще оставя данните си,ако някой иска да погледне по-обстойно:26.05.1988,14:50,София.Благодаря ви предварително!

Линк към коментар
Share on other sites

Не зная какво са казали за здравето, но според мен няма нищо обезпокояващо. Спокойно :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте интересувам се от астрология,ще оставя данните си,ако някой иска да погледне 6.12.1983г. 4.20 часа сам родена в плевен.Благодаря предварително

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Здравейте,
утре е рожденият ми ден и реших да си погледна солара за годината. Разбира се, аз в собствената си кратра почти никога не мога да видя нещо съществено/не, че в другите виждам кой знае какви неща де :)/ - та и сега така . :) Помагайте - с толкова много планети в 11-ти соларен дом какви ли ще ги върша. Също така Луна и Юпитер в 1-ви соларен дом - надявам се да е на хубаво...или Юпитер ще ми разирява емоциите. Принципно брака ми е в тотална криза и аз като една истинска риба не мога да взема крайно решение какво да направя с него. Отделно от това съм се захванала с учене - посещавам разни курсове. Отчасти смених и работата, по-скоро сектора в който работя. Сатурн в 6-ти соларен дом дали ще ме ограничи от към работа или ще ми се отрази нещо здравословно.
Ще се радвам, ако някой се включи и ви благодаря предварително.
В случай, че картата ми не се чете добре - родена съм на 18.03.1977 - 15,45 ч. - София

http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi?lang=e&gif=astro_w2gw_01_kamelia_k_hp.44887.11777.gif&res=63&va=&cid=isjfileR5Ln6A-u1286374800

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Искам да попитам за сключване на брак в период на ретограден Меркурий : казват, че е лошо да се сключи брак тогава. Но може ли да е и за добро? Как може да се разбере, например ако се погледнат картите на младоженците ли? Или е по-добре да се избере друга дата? Ще се радвам да ми отговорите.

 

:yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Mukhtar,

 

Както знаем планетата Меркурий управлява процесите на протичане на информацията, човешките мисли, говорната активност, интелекта, пътуванията, търговията, сделките, писането и комуникацията.

 

По принцип е препоръчително да се избягват новите начинания, когато планетата е в ретроградно движение, освен ако не е ретро в рождения хороскоп. 

 

Ако имате възможност за избор, изберете дата, когато Меркурий е в директно положение и се съобразете с фазата на Луната, както и в знака, в който тя попада. След това съпостави картата с деня, който си избрала съответно с картите на двамата партньори.

 

Моля, имай предвид, че не съм профи астролог!

Успех  :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Моя въпрос е как се тълкува Тау квадрат венера - марс - плутон /венера квадрат марс ,венера квадрат плутон и марс опозиция плутон/

:3d_157:

 

 

Нека започнем с това как ти я тълкуваш!

Линк към коментар
Share on other sites

Има някои правила, които трябва да се спазват, за нормално общуване. 

 

Първо отговора трябва да съдържа основните части на речта, стегнато изречение и ясно оформен пост. Това изключва телеграмните форми със заповеден тон.

 

За граматиката толкова.

Но понеже става въпрос за форум посветен на астрологията, поста трябва да има, поне, следните основни части:

 

1. Карта, върху която работиш, за да могат и другите да анализират.

- това директно изключва постове съдържащи фрагменти от карти.

 

2. Всяка разглеждана област от картата трябва да бъде анализирана.

- кой знак управлява дадената част от картата

- коя планета управлява знака

- какви отношения има планетата управител с другите планети.

 

3. И след като са спазени тези основни точки, за ясно общуване може да се направи един обоснован извод/заключение.

 

Едва тогава може да очакваш някой да вземе адекватно отнощение по въпросите ти.

 

Линк към коментар
Share on other sites

Добре, а в кои домове и знаци са тези планети, образуващи тау-квадрата?

Също колко точен е този тау-квадрат?

Линк към коментар
Share on other sites

6126573b.png

 

 

 

 Ето я картата,която разглеждам в момента и за която питам за Тау квадрата/картата е на мъж/

П.С. Начинаеща съм в астрологията,преди 6 месеца започнах да я изучавам и има много неща,които незнам и за това задавам въпроси. :)

Редактирано от mar4et0o
Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...