Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Любимите ви романи. Кои са те?


Guest Fut

Recommended Posts

:3d_163: Качили са я :3d_163: до скоро не бяха :dancing yes: . Дано да качат и другата, поогледах се и в другите форуми май много хора я търсят. Дано :thumbsup2::angel:

Габриел Гарсия Маркес

Сто години самота Ехаааааа :3d_016:

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Любими любовни романи или любими романи? :rolleyes: Нещата, като че ли, са кривнали в ущърб на любовните романи...

Моят любим роман е онзи, който в конкретния момент ме грабва и ме отнася на друго място.. оставя усмивка на лицето ми след последната страница. И докато преди обичах да подреждам любимите си "работи" едно до друго в скриновете на съзнанието, сега това ми се струва излишно.

Книгите са толкова различни, много от тях безкрайно талантливо написани, вълнуващи, че сърце не ми дава да ги сравнявам...

И все пак, "Война и мир" е монументален труд, който е опитал да прехвърли границите на един многостраничен разказ, да обхване внимателно и нежно живота в пълнотата му. Много мъдра книга, на чийто страници личат безкрайно търпение и обич към човека. Препоръчвам я на всеки, който не е имал куража да се захване с нея (2000 стр. в четири тома).

Линк към коментар
Share on other sites

Тъй като повечето ми любими романи са вече посочени аз ще добавя:

Властелинът на пръстените - Джон Р.Р.Толкин

451 градуса по Фаренхайт - Рей Бредбъри

Братята с лъвски сърца - Астрид Линдгрен

Птиците умират сами - Колийн Маккълоу

На изток от рая - Джон Стайнбек

Вторници с Мори - Мич Албом

:3d_161:

За сега това ми идва на ум! :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

:3d_016:Изброили сте толкова стойностни книги, истински скъпоценности. Докосват сърцето с любов и мъдрост. Понякога с усмивка, понякога с тъга, но неизменно ни дават много доброта и приятелство. За съжаление последните години ми се налага да чета предимно специализирана или научна литература. Чудесно е, когато в моето забързано ежедневие намеря време да се усамотя и да потъна в някоя интересна книга. Спомням си как като малки с брат ми се криехме нощем с фенерчета под завивките и четяхме до късно.

Книгите, които мислех да напиша, вече са написани поне по веднъж. Няма да ги повтарям. Тези, които сега ми изплуваха са :

"Старецът и морето" - Хемингуей

"Великият Гетсби" - Скот Фицджералд

" Соларис" - Станислав Лем

" Една одисея в космоса през 2001-ва година" Артър Кларк

" Пътуване към Икстлан" - К. Кастанеда

" Приключенията на добрия войник Швейк" - Ярослав Хашек

Сещам се и за разказите на Уйлям Фокнър, мисля, че ги има тук

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Здравейте , интересувам се да закупя книгата на Е.Булвер-Литон “Занони” ,ако някой има идея откъде най лесно в София

бих могъл да се сдобия с не я ще бъда много благодарен !

Хубав ден на всички !

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Много ме заинтересува темата, колко рядко някой близък ще ме изненада, че чете нещо.Дали не съм аз извънземна.По темата за любимите ми  романи бих казала, че имам много любими български автори.На първо място класик като Димитър Димов с "Тютюн", Емилиян  Станев с " Иван Кондарев" " Крадецът на праскови" в тия романи не остаряват героите, така са създадени персонажите.Просто си носят неувяхващите черти на нашата народопсихология.От руските автори много харесвам Лев Толстой с класиката "Война и мир", превъзходна творба.От по новите автори съм възхитена от Юрий Бондарев и "Бряг" много силен психологически роман.За безсилието на човека пред съдбата.А от американските автори много харесвам Сидни Шелдън великолепен писател.Всяка негова творба те държи емоционално превъзбуден, и докато се успокоиш от даден развой на събитието те хвърля в ново емоционално предизвикателство и напук на разума завършва с нещо, което не си очаквал и здравият ти разум не допуска.Бих изредила "Кръвна връзка","Диамантената династия" ,Тънки сметки","От утрото до здрача","Операция страшния съд", "Гневът на ангелите", "Звездите над нас","Ако утрото настъпи","Лекарки" тази творба беше филмирана и се казваше "Нищо не е вечно","Греховете на светците","Пясъците на времето","Насън и наяве", "Вятърната мелница на боговете" :3d_016:

Линк към коментар
Share on other sites

Първия роман, за който се сещам е "Вино от глухарчета" на Ред Бредбъри:thumbsup2: Така ме е увлякъл, че завинаги се изгубих в едно безкрайно уханно лято..vogl.jpg

Другото, но по-различно, е на една бг писателка на име Керана Ангелова, а книжката се казва "Елада Пиньо и времето". ПО-хубаво българско нещо не съм чела досега.:sorcerer:

п.с. от малка се опитвам да си спомня, как се казват една пореди книжки за едни джуджета,които живееха в гората и си правиха близалки от дървесна смола. книжките бяха с много красиви илюстрации и така искам да си ги намеря пак :rolleyes: ако някой се сеща да помага...:3d_046:

Линк към коментар
Share on other sites

Цветелинаааа:feel happy: Ами че май са точно те!!!:3d_146: ако си и правят такива близалки, значи наистина съм ги открила след 10 години търсене хехе:dancing yes: Много ти благодаря! Ти да не би да ги имаш тези книжки...:rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Цветелина.

Хихи наистина имаше някакви такива близалки :)

Имам ги книжките и много си ги обичам :) :) Много са хубави приказките, а картинките са невероятни! Само дето едната книжка от поредицата ми липсва и като бях търсила преди време из нета всичко беше изчерпано... но може някой ден да излезе :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

"Портретът на Дориан Грей" - Оскар Уайлд

Бих могла да цитирам цялата книга, защото всяко изречение, което Оскар Уайлд пише е шедьовър за мен, но се ограничавам до две:)

„Когато очите ни се срещнаха, усетих че пребледнявам. Обзе ме необяснимо чувство на страх. Разбрах че съм срещнал човек с такова обаяние, на което, ако се поддам, би могло да ме погълне целия, цялата ми душа, изкуството ми дори. Никога не съм допускал външни обстоятелства да влияят на живота ми. Ти добре знаеш колко съм независим по природа. Винаги съм бил господар на себе си, поне до срещата с Дориан Грей. И изведнъж… всъщност не знам как да ти го обясня. Нещо сякаш ми подсказа, че съм на прага на критичен момент в моя живот. Изпитах странното усещане, че съдбата се готви да ми предложи изтънчени удоволствия, но и не по-малко изтънчени мъки. Изплаших се и се обърнах да си вървя. Към бягството ме подтикна не съвестта, а някакъв необясним страх. Това, разбира се, не ми прави чест.“

„Колко е тъжно! — прошепна Дориан Грей, без да откъсва поглед от портрета си. — Колко е тъжно! Аз ще остарея, ще стана уродлив и отвратителен, а портретът ще си остане вечно млад. Никога няма да надмине възрастта на днешния юнски ден… Ако можеше да стане обратното! Ако можеше аз да остана вечно млад, а да се състари портретът! За това… за това… бих дал всичко! Да, за това не бих пожалил нищо на този свят! Бих дал душата си!“

Редактирано от helen
Линк към коментар
Share on other sites

Езотеричните романи на Беа Нади "ПРИКАЗКИ ЗА БОГОВЕТЕ" са от последните романи,които съм чела.

За първи път в живота ми се случи да се озаптявам да не ги прочитам на един дъх, за да си запазя

удоволствието за по-дълго./ първия път,когато ги четох/:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Езотеричните романи на Беа Нади "ПРИКАЗКИ ЗА БОГОВЕТЕ" са от последните романи,които съм чела.

За първи път в живота ми се случи да се озаптявам да не ги прочитам на един дъх, за да си запазя

удоволствието за по-дълго./ първия път,когато ги четох/:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

И на мен ми харесаха много, като ги четох преди време...

Линк към коментар
Share on other sites

Езотеричните романи на Беа Нади "ПРИКАЗКИ ЗА БОГОВЕТЕ" са от последните романи,които съм чела.

За първи път в живота ми се случи да се озаптявам да не ги прочитам на един дъх, за да си запазя

удоволствието за по-дълго./ първия път,когато ги четох/:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

И на мен ми харесаха много, като ги четох преди време...

Ще си позволя да допълня малко инфо.:wub:

Беа Нади /това е псевдоним/ е позната на моя приятелка от братството и беше и казала,

че ги е писала под диктовка и във връзка с висши същности.:wub:

На мен ми дадоха невероятни понятия за сътворяването на световете,сродните души,кармата..........:wub:

Линк към коментар
Share on other sites

"Тихият Дон", на Михаил Шолохов, "Идилии" - Петко Тодоров, "Железният светилник" - Димитър Талев и доста други, но тези са ми първенци. От детските ми години са ми останали "Хрониките на Нарния".

Линк към коментар
Share on other sites

Езотеричните романи на Беа Нади "ПРИКАЗКИ ЗА БОГОВЕТЕ" са от последните романи,които съм чела.

За първи път в живота ми се случи да се озаптявам да не ги прочитам на един дъх, за да си запазя

удоволствието за по-дълго./ първия път,когато ги четох/:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

:thumbsup2:

Мария-София ,и аз много харесвам книгите на Беа Нади.Има ги в спиралата -първите две книги със заглавие "Приказки за боговете".Последната издадена книга със заглавие "Предупреждението",препоръчвам горещо на всички.Мисля,че все още я има в книгоразпространението.

Не мисля,че тези книги са писани под диктовка.Със сигурност обаче,в книгите можем да намерим допирни точки с космогонията на Учителя Беинса Дуно.

Редактирано от Розалина
Линк към коментар
Share on other sites

Английски автор като Арчибалд Кронин не се забравя, неговите творби са класика и непреходност-"Цитаделата", "Замъкът на шапкаря","Пътят на доктор Шенън".Други любими романи са на Ерих Мария Ремарк-"Триумфалната арка","На западния фронт нищо ново","Трима другари".:dancing yes:

Линк към коментар
Share on other sites

"Аз, Клавдий", "Quo vadis?", "Граф Монте Кристо" /старозаветна книга;)/

"Солунският чудотворец", "Дъщерята на Калояна", "Йоан Асен2"-Ф. П. Мутафова...

"Винету"...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Пътят на една велика душа във всекидневния живот на земята, на истински героизъм и величието на романа на Джордж Макдоналд: "Господине Gibby." (Sir Gibbie").

Джордж Макдоналд (George Mc Donald) - шотландски класически. Той - моят любим писател.

К. С. Луис (Clive Staples Lewis) по него, тъй като техния учител.

Препоръчайте четене на романа: "Господине Gibby", както и неговите мистични приказка.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Любим роман ми е "Време разделно" от Антон Дончев, отразяващ драматизма на някои събития в Родопите по време на робството.Не по -малко вълнуваща е и филмовата версия.Удивителна е силата на българския дух, в този исторически момент.Друг автор, който просто не мога да забравя, защото познавах преживе е Николай Хайтов.С неговото произведение"Капитан Петко войвода", автора пресъздава живота на един титан на българската история.Не е случайно, че Капитан Петко войвода , става читалищен служител във Варна след освобождението.Там той се слреща с Учителя, където е изнасял своите лекции в същото читалище.Петко Киряков се обръща към Петър Дънов и казва:"Момче при този пълен салон трябва да взимаш по някой лев".Учителят въпреки това съвсем безкористно продължил делото си.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Любимите ми романи са тези,на които съм плакала най-много,май...

На 14год. прочетох /точно за 3 дни,и малко нощи/ "Души в окови" на Съмърсет Моъм.Велика книга,а да,и се скъсах от рев.

Доста плаках и на "На изток от рая"на Стайнбек.

Но първенството държи "Пророкът" на Х.Джубран.Препрочитам я от време на време,когато усетя нужда да поплача,и резултатът е гарантиран!

:3d_118:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...