Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Обърнатите карти в Таро


Guest Мона

Recommended Posts

Здравейте споделете мнение за колелото на сътбата обърната позиция

аз намерих ето това значение в един руски сайт

В главата надолу карта означава продължаване на очакванията за промяна към по-добро. А промяната ще дойде - но след като дълго време. Вие знаете, на жизнените им задача, или най-малко признаха за съществуването на такива. Знаейки това няма да бъде бавно да дойде, така че можете да започнете работа по задачата. В някои случаи, на картата е съпротива срещу промяната, която все още е неизбежна, и непоследователни действия срещу неочаквани и новото в живота си.

p.sза превода от руски ползвах transland

Ето това намерих в форума .Може би ще ти отговори по-изчерпателно от мен.

Публикувано: 21 декември 2007 - 09:47

Справедливостта и Колелото - много е важно дали се падат в началото, по средата или в края на гледането, особено ако то е с три карти или на ключови позиции в по-общирните гледания (Келтски кръст, Звездата на Давид, Тайната на Висшата жрица, Циганска магия, психоаналитичната карта по Мъри Хоуп и др.).

Справедливостта: Балансът и равнопоставеността се явяват висше условие за съществуването на вселената изобщо. За да оцелее този баланс или закон (даване-плащане, причина-следствие) винаги има намеса на външни фактори, независещи от индивида. Онова, което човекът е нарекъл Справедливост в много случаи е Възмездие (като дали то е добро или лошо зависи от субективната оценка на човека - дали е изгодно за него или не е...). За мене, тази карта в колодата значи само едно - Кармата като пряко проявление, каквото си посял - това ще пожънеш; като неотменимост на събитие; при тази карта няма мърдане и няма условност от типа "дали, ако..." Не! Появявата й в гледането винаги отбелязва някакво събитие на битиен план.

Колелото на съдбата:

Разпространено е мнението, че десетият голям аркан от таро говори за прелом, за промяна, за различно вчера и различно днес. И още - че картата означава движение, преход, видоизменение. За мен обаче, тази карта не означава това. Според моя опит, Колелото на съдбата винаги значи застой и спиране на времето, освен в един единствен случай - когато тя е на средна позиция (говоря за гледане от три карти) и след нея има карти на развитието (независимо дали от малките или от големите аркани). На последна позиция тя винаги значи застой и каквото и да правиш, земята да обърнеш, небето да прокълнеш - няма и няма да има развитие! Това е най-нечовешката карта от колодата; заедно със Светът образуват двойката на време-пространството и то като проекция, но това е а друга тема. Колелото на съдбата е онова време, с което ние не разполагаме, което сме изгубили, което пилеем и което предстои да се случва на битиен план, но ние отново няма да го помним, защото минутите за нас са много видими и съвсем невидими за универсума.

Пример: въпрос (Какъв ще е изходът от тази ситуация?)

Отговор: 1 вариант: Справедливостта, Колелото на съдбата, Силата

Тълкуване: В този случаи, Справедливостта е на първа позиция. Упоменава за предходно събитие (с давност поне 3 години назад във времето), което събитие води до сегашната ситуация - Колелото и развитието - Силата. В случая обаче няма развитие. Колелото, като средна карта говори за това, че проблемът трябва да се реши днес и сега, т.е. - дошло му е времето, но присъствието на Силата като трета карта говори за стагнация и усложняване на ситуацията поради субективни фактори (напук на твърдението, че Силата потушава емоционалноста). Т. е. проблемът се отлага.

2 вариант: Силата, Колелото на Съдбата, Справедливостта

Тълкуване: В този случай човекът е готов да понесе присъдата, подготвен е психически и то от доста време (Силата на първа позиция винаги говори за душевна борба от типа дълг-чувство), той знае, че моментът е настъпил и няма мърдане. Справедливостта като последна карта с категоричност заявява, е проблемът ще намери своето разрешение и то един път завинаги. Само едно не казва - дали това ще е добре за питащия или не. Доброто и Злото са човешки категории и те по никакъв начин не са характеристиката на Кармата, която е и винаги СПРАВЕДЛИВА. В случая може да се предполага само и да се правят догадки (от първата карта - Силата, че крайният изход поне няма да е трагичен за личността и че вече ситуацията е толкова отлагана и натоварваща, че всяко едно решение е добре дошло).

3 вариант: Колелото на съдбата, Справедливостта, Силата

Този вариант прилича на първия като възможен изход от ситуацията, но с една подробност и отлика: средното положение на картата Справедливостта не означава невъзможност за окончателното изясняване на ситуацията, а необходимостта от взимане на спешни мерки от самия човек - картата крещи: "Намеси се сега и веднага, имаш Силата да вземеш сам нещата в свои ръце!". Като разработка на тълкуването, може да значи и да бъде потърсена помощта от точните хора в точния момент (съчетанието от Справедливостта със Силата говори за това). Само в този случай, човекът може да влезе и в ролята и на коня, и на ездача... Силата като продължение на Справедливостта тотално оставя човека на собствения му избор - да действа или да изчаква още и още, докато не се появи след време (в друго гледане) картата Страшният съд (тогава обикновено става късно).

Мнението беше редактирано от Мона: 21 декември 2007 - 09:53

уцелена в сърцето, пъстроока сърна, ме погледна ...

Линк към коментар
Share on other sites

Има ли обърнати карти в Таро,които значат същото ,което и когато са прави или дори имат още по-положително тълкуване,послание ?

Четох,че 4 жезли обърната е много добър знак за потенциал на отношения и въобще за любовна връзка !

Линк към коментар
Share on other sites

Това,което мога да кажа за Колелото на съдбата в обърната позиция е че според мен се тълкува като период на .... да кажем лош късмет ! Въпреки ,че е малко пресилен израза

В права позиция Колелото на съдбата може да се завърти в която и да е посока и може да ти донесе и много успех и не чак толкова или въобще ,а когато е обърната според мен тази карта значи ,че посоката е само една и не е тази за която ти се надяваш,очакваш и искаш!

Колелото на съдбата е една от любимите ми карти.Много й се радвам и обичам ,но тя е особена и зависи много от картите около нея.Карта ,която трудно бих тълкувала като самостоятелна и не мога да говоря за нея по принцип !

Сигласна съм и с горните мнения ,че може да се тълкува като промяна ,която не може да се осъществи!

Линк към коментар
Share on other sites

Има ли обърнати карти в Таро,които значат същото ,което и когато са прави или дори имат още по-положително тълкуване,послание ?

Четох,че 4 жезли обърната е много добър знак за потенциал на отношения и въобще за любовна връзка !

За съжаление, малко са картите в Таро, които, обърнати, имат само положителни значения. По-скоро има комбинации и съчетания от карти, които заедно вещаят положителна тенденция.

Обърната 6 меча е положителна, особено ако се отнася до любовни отношения, както и обърнат Ас пентакли, но пак с известна условност. Обърнат Рицар жезли например често значи зачеване ... Повечето карти, които се появяват обърнати, нямат положително влияние.

А за 4 жезли обърната, аз лично не споделям такова мнение, че е положителна за интимни връзки, тя и права няма много общо с любовта ...

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ,че споделихте мнение

картите бяха светът, колелото на сътбата обърната след нея обаче има колесницата и последна императрицата

затрудни ме колелото като обърната карта всички останали карти са изправени

Редактирано от juli22
Линк към коментар
Share on other sites

Искам да споделя нещо за Слънцето в обърната позиция.Забелязвам,че се появява когато някакво наше желание вече е факт ,но ние не можем да му се радваме ,да му се наслаждаваме поради някакви си причини ,например страх,съмнения или неувереност .Смятам,че Слънцето в обърната позиция не предвещава нищо лошо,а по-скоро ни подтиква да се радваме на миговете и нещата ,които ни се случват и да престанем да пречим на щастието си!

Линк към коментар
Share on other sites

Какво мислите за обърната 4 меча ?

Като я погледна тази карта в обърнато положение имам чувството,че трите меча директно се забиват в човека изборазен на картата.Моето усещане е за болка .Не мисля,че 4 меча обърната има положително значение

Линк към коментар
Share on other sites

Деяна аз още се страхувам да изразявам мнение защото не съм на такова ниво но за четери меча мисля

Ненавременни деиствия или тогава когато човек трябва да се спре за малко да се замисли да не бърза.Да се измисли правилното деиствие с точните хора на точното място .Четири меча симолизира според мен потъпкването точно на този принцип или ако човек действа точно в този момент можеби ще се разочарова моеби времето за действие още не е дошло или ако нещео ще се случва няма да даде резултат сега .Нещо такова ми се върти в главата не взимай все пак мнението ми по дод внимание ,но при мен излизането на 4 меча е винаги когато искам да действам да направя нещо ,но нямам резултат от деиствията в някой случей ми излиза тогава , когато има пропилян шанс

Линк към коментар
Share on other sites

Нещо ми се върти в главата за обърната 7 чаши и Луната - струват ми се идентични като смисъл g.gif Снощи погледнах обърнатата 7 чаши и я възприех точно като Луната - все едно си се изгубил през нощта и разчиташ само на нощните сенки да те отведат до вкъщи, объркан си, заблуден. Много ще се радвам на други мнения :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, имам нужда от малко помощ... Питах как ще се развият оттук нататък отношенията ни с един човек и се паднаха Императрицата, Кралица чаши и Справедливостта обърната, подкрепени от Глупака. Всичко хубаво, без тази Справедливост накрая, мъчих се, чудих се и не можах да ги навържа, имате ли някакви идеи кога се появява тази карта и ако трябва да имам нещо предвид? Вече един път съжалих, че не разтълкувах обърната карта навреме, така че ще съм благодарна на ентусиасти да помогнат biggrin.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Ух, как я мразя. Обърната я свързвам с непреодолима носталгия по миналото или каквото и да е във връзка с него, прекалена чувствителност, или обвързаност с някакъв компонент пак от любимото минало - като връзка, която ни държи зависими по някакъв начин, емоционална или друга. Това са мои наблюдения, все пак и другите да кажат.

Линк към коментар
Share on other sites

Ух, как я мразя. Обърната я свързвам с непреодолима носталгия по миналото или каквото и да е във връзка с него, прекалена чувствителност, или обвързаност с някакъв компонент пак от любимото минало - като връзка, която ни държи зависими по някакъв начин, емоционална или друга. Това са мои наблюдения, все пак и другите да кажат.

Хайде, не мразете картите :)

Обърната 6 чаши, както и да я въртим означава вкопчване в каквото и да било. Дори в това, че не искаме да простим на някого, а харесва на нашата невроза да го обвиняваме и да го манипулираме с недоволството си. Много зачения, но все негативни и пречещи на добротата да се прояви.

И нещо малко по-различно като тълкуване: често обърната карта 6 чаши е карта на сирака, на захвърленото дете. Но това е друга тема.

Линк към коментар
Share on other sites

Хайде, не мразете картите smile.gif

И нещо малко по-различно като тълкуване: често обърната карта 6 чаши е карта на сирака, на захвърленото дете.

Мразя усещането, което ми носи. Явно има причина.

Линк към коментар
Share on other sites

Azbuki ме вдъхнови да питам и аз какво представлява като човек еди-кой-си, и в крайна сметка ми се паднаха обърната 5 меча, обърната 3 чаши, обърнат Обесен. Ужас. Обърната 5 меча - безсилие пред живописните обърнати 3 чаши и обърнат Обесен, които ми приличат на зависимост. В момента такова нещо няма, възможно ли е да сочат бъдещ проблем? И изобщо за какво говорят тези карти?

Линк към коментар
Share on other sites

Azbuki ме вдъхнови да питам и аз какво представлява като човек еди-кой-си, и в крайна сметка ми се паднаха обърната 5 меча, обърната 3 чаши, обърнат Обесен. Ужас. Обърната 5 меча - безсилие пред живописните обърнати 3 чаши и обърнат Обесен, които ми приличат на зависимост. В момента такова нещо няма, възможно ли е да сочат бъдещ проблем? И изобщо за какво говорят тези карти?

Тъй като става дума за това какъв е този човек, вероятно е бил преди доста арогантен и си е посчупил главата от това. Резултатът от това поведение са вероятно обърнатите три чаши. Разпадане на много хубави отношения (не задължително с един човек, това може да е обща тенденция - с отношението си човек отблъсква радостта, и най-вече споделената радост, от себе си). Обърнатият Обесен ме затруднява... Хрумва ми следното: Отказ да промени нещо в мирогледа си, въпреки че ситуацията силно го подтиква към това. Отказ да се научи важен урок по търпение и смирение.

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

И снощи страшно ми се спеше, и сега на светло не ми изглеждат по-разбираеми smartass.gif

Обаче за Обесения май си права. Всичко, което си казала. А знаеш ли, че... Охо, като помисля за всичко ще се окажеш права! Даже картите отразяват основната причина да се караме в момента! 5 меча обърната - арогантен, не директно като отношение, но в поведението си, не се съобразява много-много като иска да направи нещо, не се замисля за последствията си в отношенията - в случая това са нашите отношения, но биха могли да са с всеки друг! Обърната 3 чаши, на мен ми напомня прекаляване. В смисъл слага си капаците и си гледа кефа и не го интересува, безотговорност. Но и твоето тълкуване е вярно, отношенията ни по тази причина се разпадат малко по малко. И обърнатият Обесен, урока, който не може да усвои - ами мисли си, че всичко, което хвърчи се яде. Не може да се научи на смирение - смирение в смисъл на толерантност, в смисъл, че не е единствен, че около него има и други хора, които го ценят, а той постъпва доста егоистично.

Бих си помислила, че картите са отражение на моето виждане, че съм им повлияла, но с него сме говорили много пъти за това и той сам си е казвал, че нещата стоят точно така. И това ме навежда на мисълта, че е склонен попринцип да постъпва така, докато Обесеният не се обърне и не мине в друга позиция, докато не се научи на търпимост.

Azbuki, благодаря! thumbup2.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Обърната 3 чаши, на мен ми напомня прекаляване. В смисъл слага си капаците и си гледа кефа и не го интересува, безотговорност.

Да, и това. Страхотна идея.

Линк към коментар
Share on other sites

5 меча, обърната 3 чаши, обърнат Обесен
А ти с този човек изобщо говориш ли си, поддържаш ли някакви контакти или просто си питаш за него?

А ти четеш ли мненията? За втори път ме питаш нещо, което съм написала.

Линк към коментар
Share on other sites

Я моля по-спокойно! Какъв ти е проблема не мога да разбера? Какво ми се правите на интересни всичките? Я ми цитирай точно изречение в което пише, че вие в момента се виждате и чувате и имате контакти?

Обърната 3-ка чаши говори точно за това и по този повод те питам, а да не говорим за обърнат Обесен!

Линк към коментар
Share on other sites

Ти май имаш проблем. Не ме нападай и не ми се заяждай без причина! Не съм си позволила да те обидя, така че се успокой ти! Ако ще държиш такъв тон по-добре не отговаряй! И какво значи "всичките"? Не съм длъжна да опирам пешкира ако някой друг те е нервирал! Това тук започва да прилича повече на бит пазар, не на форум за карти Таро! Не ми се поддържат такива грозни дискусии на такъв пренебрежителен тон!

Линк към коментар
Share on other sites

И снощи страшно ми се спеше, и сега на светло не ми изглеждат по-разбираеми smartass.gif

Обаче за Обесения май си права. Всичко, което си казала. А знаеш ли, че... Охо, като помисля за всичко ще се окажеш права! Даже картите отразяват основната причина да се караме в момента! 5 меча обърната - арогантен, не директно като отношение, но в поведението си, не се съобразява много-много като иска да направи нещо, не се замисля за последствията си в отношенията - в случая това са нашите отношения, но биха могли да са с всеки друг! Обърната 3 чаши, на мен ми напомня прекаляване. В смисъл слага си капаците и си гледа кефа и не го интересува, безотговорност. Но и твоето тълкуване е вярно, отношенията ни по тази причина се разпадат малко по малко. И обърнатият Обесен, урока, който не може да усвои - ами мисли си, че всичко, което хвърчи се яде. Не може да се научи на смирение - смирение в смисъл на толерантност, в смисъл, че не е единствен, че около него има и други хора, които го ценят, а той постъпва доста егоистично.

Бих си помислила, че картите са отражение на моето виждане, че съм им повлияла, но с него сме говорили много пъти за това и той сам си е казвал, че нещата стоят точно така. И това ме навежда на мисълта, че е склонен попринцип да постъпва така, докато Обесеният не се обърне и не мине в друга позиция, докато не се научи на търпимост.

Azbuki, благодаря! thumbup2.gif

Сега?

Линк към коментар
Share on other sites

Не, нямах предвид това! Имам предвид да си говорите по телефона, да се виждате, да имате нормална комуникация! Вие нямате такава, а и ти знаеш това и знаеш много добре какъв е този човек. 3-ка чаши показва всички тези неща. Това, че се карате не значи, че не се чувате. Това, че отношенията ви са в криза не значи, че не се виждате!

Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...