Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Науката и Учените в Епохата на Водолея


Recommended Posts

Здравейте Зара,

Чела съм по- голяма част от изказванията Ви и се възхищавам от знанията Ви, но се съгласете, че Бог е дал шанс на всеки от нас да се учи. Съгласете се също,че не по едно и също време можем да научим едни и същи уроци и затова трябва да си помагаме взаимно: по- напредналите да помагат с Любов на по- изостаналите, особено ако имат желание да повишат нивото си /еволюционното/.

Поздрави.Анелина

Линк към коментар
Share on other sites

по- напредналите да помагат с Любов на по- изостаналите

А как да определим критерии за по-напреднали и по-изостанали?

Според мен живота не е линия, нито е писта, по която някой е по-напред от друг. Всеки носи нещо, което другите нямат или имат в по-малко количество. при общуването обменяме - но това никак не значи че едните дърпат другите - дори и когато това изглежда така.

Сега си мисля, че може би това е 'спирачката' на съвременната наука - който се занимава с нея, т.е. "учен" смята, че мисията му е да "учи" другите, защото е по-напреднал. Мисля си обаче, че той се казва "учен" защото той се учи - това му е задачата, която му е възложило обществото - да научи повече неща и да ги сподели, да ги даде на другите - да си вземат каквото им трябва. :smarty:

Започнем ли да се усещаме по-напреднали, май спираме да напредваме.... :hmmmmm: и започваме да си подхранваме гордостта и суетата. Започнем ли да се усещаме по-изостанали, струва ми се започваме да подхранваме ревността и да подтискаме Любовта към себе си. :hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

Когато "последните" преодолеят страхът си от идеята, че може би са последни, автоматично стават първи.

Аз съм последен. И какво от това? :blink:

:feel happy:

А не така:

Не може, да съм последен!? Не може, за нищо да не ставам!? Не може, да не съм нещо!? Все пак аз съм повече от това, нали? Не може, да съм нищожество!? Аз трябва да съм нещо!

Аз съм нищожество. И какво от това?

Този, който бяга от критериите и сравнението между хората, е победен от индивидуалността на ума - его. Страхът го владее.

Отговорете си на два въпроса:

Ако не си нищожество, а нещожество, в представата си за себе си - кой печели от това?

Има ли значение?

Просто бъди такъв и се старай да ставаш все по-добър.

Егото е Нищожество, разберете това, приятели!

:yinyang:

Редактирано от Синева
Линк към коментар
Share on other sites

:) Здравейте! ББ да ви е! Бодро+Благо!

Докато чета , асоциация възникна една... пръв - последен, отпред - отзад...и КРАВАТА / НАУКАТА ...който е отпред - храни кравата, а който е отзад...я дои :dancing yes: та тези дето са "бутат" да са първи...затуй най накрая стават най последнички... :)

:feel happy: БББ= Будно + Бодро+Благо

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Някои го наричат - комплекс за малоценност.

Той е подсъзнателен и отчайващо разпространен.

Комплексите са най-силното оръжие на егоцентризма.

Убийци, крадци, измамници, богаташи... депутати и политици, учени :1eye: .......

Стана една :blink: !!!!

Линк към коментар
Share on other sites

Всичко идва от любовта - този древен спомен в душата. Това непрекъснато търсене от нея в света. Но, уви, нищо не може да обича така, както Люби Бог.

Този стремеж на душата е водещ. И когато е в тялото на човек душата продължава търсенето. Умът много добре анализира чувствата на тялото и добре разпознава този недостиг на любов. И започва търсенето!

Човек преминава през какво ли не в търсенето си на любовта. През различните земни животи, човека я търси на различни места, но все остава неудовлетворен напълно от това, което е намирал. Все нещо липсва, да стане пълнота. И търсенето продължава.

Душата търси Божията любов, но умът бърка и я търси там, където нея я няма в пълнота. В редица животи, душата все не успява да убеди ума в посоката за търсене. Но живот след живот, душата се учи как да бъде все по убедителна.

Докато умът търси в илюзията - любовта, то търсенето не може да приключи.

Но защо е нужен ума и егото? Защото точно те търсят и създават критериите за пълнота и удовлетвореност. Когато търсенето приключи липсата в душата се запълва и умът се намира в блаженствено спокойствие и удовлетвореност.

Тогава разбира той, колко нищожно е всичко предишно, но разбира също, че единствено нищожното го е довело в Нещото наречено Вечното Блаженство.

Стремежът и критерият /преценката/ за пълнота или за непълнотата. Стремежът идва от душата, а критерият и преценката идват от ума и когато ума анализира запълнената вече същност на душата, търсенето приключва. Настъпило е време за наслада, до следващата цел, с която душата трябва да се обогати!

Извинявам се за това, че писах тук, но така стана! :feel happy:

Поздрави!

Редактирано от Синева
Линк към коментар
Share on other sites

:) така си е

Умът ще бърка....докато не научи ( доброволно - принудително ) новата наука - ум + сърце + воля в служба на Душата ни духовна.

Огненото сгъстяване, Интуицията и Съвестта ще изместят все някога ума и егото....а Тя и Любовта...и запалката , и гласът на монадата., и отвореното Сърце..всичко си е вътре в нас...

Той и първоначалния стремеж на Луцифер е бил импулсът му към Свобода в Действията... съТворчество и Разнообразие. Появила се Свободната Воля - свободния избор. От тук насетне желанието, стремежа...гордостта , своеумието и прочие.Когато липсва стремежът към състезателност, към по по най...и когато има Искрен + Устойчив Стремеж към Божествената Хармония ...егото няма откъде да се подхранва - умира си естествено.То това е и по лесния / тесния път, що ли човеците все широкия избират.

:):thumbsup1::thumbsup2: много пълно единомислие

Стремеж единствен благороден ( който ражда и роден от Благото ) е този, за сливане с Христа. Този стремеж би могъл да води към сила и знание, но те са цел, не. Те са стремежи само на Егото, на Оня, дето носи фалшивата светлина. А истинската Светлина може да се види само със Сърцето и то при положение, че вече сме разбудили Божествения човек, спяш там от Еони време. Стремеж към живо участие в Христовото тяло, не поради очакващата ни слава, а поради мистично и окултно осъзнаване на липста на собственост върху каквото и да е с етикет " Мое ". Отца ни е подарил всичко и единственото което можем да направим е да му служим безрезервно. Това, обаче няма да стане само с ментална формулировка, а за целта трябва да извървим дълъг път на трансформация, понеже сегашната фина и груба структура е напълно непригодна за Неговата Любов, която се излива непрестанно, но ние не сме готови да я приемем... И Новораждането и Възкресението не са достойни стремежи, но принасяйки себе си в жертва, което е просто завръщането на блудния син, оставяйки Христовия импулс да действа в нас те се явяват обективни основи на един Нов Живот, Живот вечен...Благодат и Мир!

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Редактирано от Благост
Линк към коментар
Share on other sites

Бе какво става с вас тия дни

Направо съм удивен

"Всеки носи нещо" уникално и Божествено май

Уау!

Линк към коментар
Share on other sites

:):):)

Уау! Ще ти отговоря с много симпатичен ми анекдот, дето попитали един представител на щраусовото семейство…Що така вий щраусите си заравяте главите в пясъка, а той отговорил „за другите не знам, аз търся нефт”.

Че и аз…за другите съпорталци не знам, аз си уча уроците постоянно служейки непрестанно…след като си проУмял Опасностите от неразУмното/безУмното хранене и доене на кравата = съвременната НАУКА. Това е положението.

Мирът Божий превъзхожда всяко Знание/Наука!

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост + Хармония ( седемте големи хармонии) :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте , на всички отново !

По темата за учените и епохата на Водолея .

Аз вярвам , че критериите за науката и учените се променят и ще бъдат коренно

различни през 22 век , да речем .

Вярвам , че всички науки ще намерят своите изгубени взаимовръзки и просто ще има една наука - за любовта , във всичките и форми - Природа , Човек , Вселена .

Знанието за Любовта - ще съдържа , всички видове наука , религии , изкуства .

Нещо като да излекуваш някого с трептения , творческа енергия , цвят , музика , молитва използвайки всичкото знание за тялото , душата и космоса .

Изкуството , лекува и сега между другото . Лекува и трансформира много фини слоеве на човешкото същество . За мен , бъдещият човек от ерата на Водолея , ще е съвкупност от тези три неща - наука , религия , изкуство .

Дали ще има титли и институти , според мен винаги ще има , просто защото , всички имаме различни възможности , решаваме да си използваме творческата енергия и ум за различни неща , и затова развиваме определени качества. А когато развиваме определени качества , отиваме на такова място , където има много такива хора с подобни качества , /поради основен закон на вселената за привличане на еднаквите субстанции / И съответно , когато постигнеш успехи в дадена насока ти се дава титла . Йерархията съществува много преди човешката цивилизация да се появи , така че не вярвам някога да изчезне . biggrin.gif

--------------------:)Мнението ми си е все същото :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

:) Благо + Даря !

Нова цивилизация Един БГ сайт. Абстрахирайте се от името

Здравейте. Попаднах на един български сайт. Бих искал да го споделя с Вас - http://communism.hit.bg/new_tzivilization.html . Моля, абстрахирайте се от името :) Очаквам мнения за сайта

:1eye: абстрахирах се :sleeping: има интересни неща, затова го поствам в тази тема

Спасението на човечеството - призвание на българската наука

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Редактирано от Благост
Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup::thumbsup1: Благодаря за хубавия сайт.

Много верни и полезни неща. Добрият, стар комунизъм, неопорочен и очовечен си е чиста схема за прогрес, но уви :feel happy:

Сега сме свободни и демократични и дано намерим пътя за израстване, с Любов към себе си и ближния :thumbsup2::yinyang::angel:

Линк към коментар
Share on other sites

:)  :)  :)

Уау! Ще ти отговоря с много симпатичен ми анекдот, дето попитали един представител на щраусовото семейство…Що така вий щраусите си заравяте главите в пясъка, а той отговорил „за другите не знам, аз търся нефт”.

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост + Хармония ( седемте големи хармонии) :feel happy:

Какво търсят учените? Истинските учени, тях много си ги уважавам, те така или иначе търсят истината - по-общо или поне в своята сфера. Но твърде много са ония, които казват, че също я търсят или даже са я намерили, а в действителност играят по чужда свирка. "Пътят към ада е постлан с корпоративни парични средства, отпускани за научно-изследователска работа."

(С. Кроснън)

Линк към коментар
Share on other sites

:)

:smarty: Отчасти знаем, отчасти тълкуваме , няма как да не ни е леко мрачкаво .

Коя логика - човешката логика или  Божествената логика  :sleeping:  кое е общото и какви ли са разликите ?!

:)

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост  :feel happy:

Искреният учен си признава, че отчасти знае и отчасти тълкува. Проблемът на езотерика е далеч по-трагичен, той хем знае същото, хем се опитва да изкара, че не е същото - надежда+съмнение+предчувствие+претенция+са

мозаблуда!

Дори и относително малкото духовно израстване е сгодено с експоненциално нарастваща отговорност и май че не ни се ще нито да се оженим, нито да се разделим с нея? Но прости, Господи, на душиците детски, открили стъкълца в пясъка и взели ги за елмази, нали не ни обвиняваш да това?

Прошка+Смирение+Благоговение+Себеотдаване :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

:) Добромир, благодаря за написаното + единомислие регистрирам, но ти си го казал дълбоко + точно :1eye:бедата е и в тщеславието + гордостта + егоцентричността :sleeping: та дай Боже щото безчетните фалшиво / по човешки титуловани учени наши :smarty: все някога проумеят + преживеят дълбочината на безкористието + пълнотата на себеотдадеността в служба на цялото + отговорността...това може да помогне на света :v: защото Виделината винаги си е била Виделина. Амин

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

:D Обаче в малко по - цветни краски , има и невероятни хора учени , които до мозъка на костите си са такива . И просто е удоволствие и абсолютна наслада на ума да попаднеш в тяхната компания . Много пъти съм мечтала да попадна в някоя далечна експедиция или археологически разкопки , да прекарам изестно време в кухнята на учения , да попия тъкмо тази изследователската атмосфера . Вманиачена съм на тема археология , история на изкуството и Космос . Интересен ми е и океана . Претенциозните хора ,въздух под налягане винаги ги е имало ,не само в сферата на науката , а и в изкуството и навсякъде . Аз съм устроена така , че да търся именно тези цветните неща . А пък черните краски , винаги могат да зачернят картинката . Стига ние самите да не го позволим . <_<

Предпочитам да отдавам ума си на градивните , познавателни неща . А недоволството от ситуацията е най- лесния избор на позиция . И непечеливш . Според мен .

Имам една приятелка , която се занимава с археология и тъйкато аз съм учила история на изкуството в продължение на 8 години , и в гимназията и в академията и ми е невероятно приятно да попадам в нейния свят на история , артефакти и цивилизации, имаме много общи допирни точки. Разширявам ума си и в тази посока. И така . Търся си всякакви материали за изчезнали цивилизации , съвременни методи за изследване и последни открития и теории. :)Потребност на ума . Това като , че ли ми се струва по интересно от недоволството .

Незнам за вас , но винаги след като изгледам някакъв научен материал или определена теория на учен , винаги се усеща във въздуха полъха на езотериката. Езотеричния смисъл прозира навсякъде в науката . За мен е много осезаемо това чувствo , за последната крачка , която е на път да направи човечеството , една гигантска крачка , съвкупност от безброй много крачки. Които водят до съвпадането на всички елементи , на всички теории.

Последната история на изкуството , която си купих , която е американско издание , което за първи път се издава на български , е много по - различно като труд , книга и форма на поднасяне на информацията от всички други издадени книги до сега , които са основно от Български или руски автори ,многократно преиздавани и повтаряни. Изведнъж ми попада едно ново издание , което е на съвременен език , академизмът не е така натрапчив , не затруднява езика с безброй прилагателни и изречения едно в друго , пълни с термини .

А напротив страхотна книга с невероятен снимков материал ,много ясна като структура от хронология , визуализиране и акценти за всяка една цивилизация . Същевременно не простее , не е безлично изброяване на факти , или пък някаква наивна интерпретация на световната история на изкуството .

Напротив много сериозен научен труд , блестящо изказан като история на човечеството , подходящ както за преподаватели в академията , така и за специализираните гимназии. Интересна дори и за обикновените хора , неспециалисти . И мисля в това се състои майсторството на учения , на преподавателя , на академика , да каже забележителните неща разбираемо на всички хора . :sorcerer::smarty::sorcerer::king::feel happy:

Редактирано от Инатари
Линк към коментар
Share on other sites

Езотеричния смисъл прозира навсякъде в науката . За мен е много осезаемо това чувствo , за последната крачка , която е на път да направи човечеството , една гигантска крачка , съвкупност от безброй много крачки. Които водят до съвпадането на всички елементи , на всички теории.
:thumbsup:

Все повече се наблюдава това.

Аз си мечтаех да стана археолог, исках да уча в "Древни езици и .... :hmmmmm: ", но майка ми ме разубеди :feel happy:

Но сякаш езотеричните тайни прозират на всякъде. Такава е епохата... ще се покажат много тайни :sorcerer::thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

:D

  Незнам за вас , но винаги след като изгледам някакъв научен материал или определена теория на учен , винаги се усеща във въздуха полъха на езотериката.

:) И при мен е така, но само когато от материала си личи онази всеотдайна настройка на автора, заради която Айнщайн е казал, че "истински учен може да бъде само дълбоко религиозният човек"). Иначе през наукообразните фрази прозира евтиното скалъпване или даже инжектираното с корпоративни средства преиначаване...

Редактирано от admin
Линк към коментар
Share on other sites

Ами евтината булевардност, за съжаление , много пъти намира пътя до повърхността , успява да се материализира и мултиплицира ,но за сметка на това също толкова бързо и се забравя , не оставя трайни следи в ума и съзнанието на човек , не разширява ума и габаритите в които човек се простира като съзнателно същество. Поради тази причина и комерсиалните , повърхностни неща имат много кратък живот , те са обречени на забвение . Остават именно тези съприкосновения с блестящите , забележителни и впечатляващи хора от историята на света. Има място за всеки под слънцето. Бих казала аз. И за подобията на наука и за самата наука и за гениалните хора . Слава Богу, вселената е така многообразна във вариациите си , че човек може да се развива както и накъдето реши !

Редактирано от Инатари
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

:) Благодатна 2007 година + възможности за растеж + развитие +реализация :smarty:

Програма за НАУЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Препоръчвам на форумците да гледат филма Free Energy - The Race To Zero Point . В него има машини работещи въз основата на етера. Както и да се запознаят с теорията на торсионните полета и теория на струната, също и с изобретенията въз основа на тази теории.

Да отричаш част от науката, означава или, че не я разбираш, или че толкова добре я познаваш, че си намерил грешки и несъответствия. Ако е последното обаче, означава, че съществува и някаква истина.

Лично аз съм фен на науката, защото тя не спира да се развива. И тя ще запали световната обща духовност, която с нетърпение очаквате. Помислете, няка как по друг начин иначе да стане.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...