Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Развитие на ясновидски способности


Guest Системен

Recommended Posts

Guest Системен

Здравейте,

Съжалявам за тъпата тема, но ме интересува дали с йога мога по някакъв начин да развия ясновидски способности. Нека да не забравяме все пак че йога е път към развитие, а не някакви упражнения.

Казаха ми че имам шанск да развия.

Линк към коментар
Share on other sites

Да, тук вече виждам наченка на зазоряване, ама няма да ти казвам в кое, защото пак ще ми се обидиш и ще ми плачеш в Л.С.

Но пак ще ти дам една формула. Повтаряй я с глямо осъзнаване и яснота.

Халеевата комета се разби в челото ми.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Съжалявам за тъпата тема, но ме интересува дали с йога мога по някакъв начин да развия ясновидски способности. Нека да не забравяме все пак че йога е път към развитие, а не някакви упражнения.

Казаха ми че имам шанск да развия.

С йога може да се развият много неща(там наблягат предимно на чакрите) дори и само чувствителност към по-финни енергии(на някой хора им действа само здравословно в зависимост от човека)но......

даже и самото развиване на чувствителност довежда до лоши последици понеже почваш да усещаш и лошото и ставаш подвластен ако не си се научил да изолираш такива неща(наистина е голям тормоз на съзнанието) и ако не си тепърва трябва да се учиш и не е лесно...Ако не си запознат с последиците не ти препоръчвам да се занимаваш с неща,които повече ще ти навредят от колкото да ти помогнат да се развиеш...Много хора повтарят колко е лошо хората да постъпват лекомислено към такива неща и да се учат бавно и знам,че много хора искат да постигнат бърз напредък и душичке много се извинявам,че ще съм поредната ама тези хора наистина са прави понеже добрите резултати не се постигат лесно и наистина когато се развива нещо такова се минава през перипетии...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

Здравейте,

Съжалявам за тъпата тема, но ме интересува дали с йога мога по някакъв начин да развия ясновидски способности. Нека да не забравяме все пак че йога е път към развитие, а не някакви упражнения.

Казаха ми че имам шанск да развия.

Разбирасе че можеш а темата ти не е тъпа,и всеки може да стане ,тези хора с такава дарба са също хора като теб и мен .Според мен има някаква част от мозакът която отговаря за тази способност ,и хората които работят върху себе си я променят и започват да придобиват тази дарба ,или следствие на инцидент "случайно" се активира този участък от мозакът който отговаря за това .Необходима е много работа ,която е непрекъсната ,нужна е голяма воля ,постоянство и практика .А нивата на усъвършенстване мисля ,че нямат край .Бях чел в една от книгите за Ванга ,че е говорила мисля с Вера Кочовска за Преподобна Стойна ,която е била с 3 нива над нейното ,можела е да леветира във въздухат с часове .

Линк към коментар
Share on other sites

granat1, уважавам мнението ти, но наистина представата ти за нещата е ненаучна и в известен смисъл романтична. Доказателства в подкрлепа на думите ми има достатъчно, но вероятно те не ти се нравят и поради тази причина ги подминаваш и не ги познаваш.

Има и достатъчно източници по въпроса - най-вече чужди, и ако желаеш - би могла да попрочетеш ;)

Вярно е, че в България се правиха и се правят доста неуспешни опити да се фабрикуват "феномени" .. асоциации и учители - наспорил Бог. Ако по това се ориентираш - права си да мислиш така, т.к. тук нивото на обучение е допотопно и непрофесионално.

От години съм в тези среди и лично съм изследвала бумът на екстрасенси и школи в България.

Обаче, другаде се осъществяват качествени експерименти още от началото на 60-те години с появата на "поредната партида" от индигови деца.

Например, продукт на руската школа (под егидата на тогавашният институт под патронажа на правителството в лицето на проф. Кандыба и акад. Закладний) - са създадени всички руски феномени. Китай също има своите постижения, а за НАСА - да не говорим. Почти всяко световно известно име от средата до края на миналия век, за което се сетиш - е продукт именно на научен експеримент с "имплантиране на способности".

И всички те са запазили тези свои способности и са ги развили до пределно допустимото си лично ниво.

Затова - по този въпрос не виждам смисъл да спорим. Ясновидството подлежи на "научаване". Потърси и ще намериш доказателства по въпроса и ще промениш мнението си.

Относно примера с Вера Кочовска: Сама доказваш с този пример тезата ми, че способности, придобити следствие злополука и потология - подлежат на "изветряване", съпътствано с куп странични психически и физически проблеми. Всички знаем каква беше Вера и в какво се превърна впоследствие, за съжаление... (Така стана и с краха на всички подобни - да не цитирам имена, т.к. са известни в публичното пространство и се знае кои са).

Публична тайна е и как Вера злоупотребяваше със създаденият от нея фонд (уж за деца, нуждаещи се от присаждане на стволови клетки) и как използва тези пари, за да направи двете си скъпи операции в Русия... Всеки плаща за злоупотребите си :feel happy:

Лично като разследващ журналист, разполагам с аудио и видео материали (филми и интервюта), направени с родни "феномени", в които лъсват режисираните ТВ-реклами и изяви на "надарените" (не без съдействието на медиите, от чието име и аз имам достъп до тази информация), изфабрикуваната им слава и прозира истинската им бездарност.

Затова, заставам зад думите си и това, което твърдя.

Чебурашка,била съм в СССР доста години.Имам свой поглед върху ясновидството .Аз съм от хората,които вярват само на собствените си сетива,когато се касае за такива неща.Отмина времето,когато бях дете и слушах в захлас истории за ясновидци.За индиговите деца е вярно,но това е друга тема.Сега е по-добре да не я разисквам.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

В началното училище имах съученичка,с която се прибирахме заедно от училище.Тя често ми показваше някой и казваше,че е червен,жълт,оражжев...питаше ме дали го виждам.Дали не е имала способността да вижда аурите на хората?

Кой може да вижда аурата?

Може ли всеки който желае да развие ясновидски способности?

Необходимо ли е да притежаваш нещо "специално",което не всички притежават за да станеш ясновидец?

Редактирано от Пламъче
Линк към коментар
Share on other sites

Сещам се за един цитат , някакво момче мисля пита Учителят "как мога да развия ясновидски способности ,а Учителят му отговаря - първо трябва да развиеш любовта ,тогава и ясновидството ще дойде " ,но цитата който съм ивадил може да е и от някоя аудио лекция .

Линк към коментар
Share on other sites

...

Може ли всеки който желае да развие ясновидски способности?

Необходимо ли е да притежаваш нещо "специално",което не всички притежават за да станеш ясновидец?

Всеки може. Има методи, които водят до развиването на всякакви, най-разнообразни възможности. Но хората не могат да владеят и това, което имат. Какъв е смисъла тогава от още товар? Защо да се дават нови възможности, като и старите не са овладени? Очевидно е, че вредата ще е много повече от ползата. Малко ли играчки си имат хората; малко ли са нещата към които са се привързали до степен на зависимост, че да им се предоставят още? Все пак еволюцията е в освобождението на съзнанието от оковите на материалните неща и в овладяването им, а не в подсилването на последните. Затова ясновидските способности се развиват от учениците единствено след пълното овладяване на трите нисши тела на проявление: физическо, емоционално и умствено.Развиването им преди това е едно отклоняване от съществените задачи стоящи пред човека в полза на такива без реална духовна стойност.

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...