Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Лечебни кризи по време на житния режим


Иво

Recommended Posts

Щитовидната жлеза е добре, за периферното кръвообращение не знам... как мога да проверя? Май и по принцип лесно изтръпвам, но когато гладувам се усилва още повече и не отшумява.

Линк към коментар
Share on other sites

Има и специални изследвания за кръвообращението.Може да е и от специфична нервна система или проблеми, свързани с нея.Понякога има и органични проблеми ,а изтръпването е само следствие.Но,колкото и пародоксално да звучи за някои ...може да е дори и от начина ти на хранене/алкално-киселинен баланс/.

От разстояние,без подробен разговор или преглед със специална апаратура, няма как да установя причината.Това е прекалено ''общ''симптом.

Моят съвет е да си направиш преглед при добър лекар и да не се разболяваш от''синдрома на студента по медицина'' ,който ,когато четял за някои болести ,си мислел ,че е болен от тях.

Редактирано от solej
Линк към коментар
Share on other sites

Някой с ниско кръвно налягане прави ли житния режим? Аз смятам на 21.02. да го почна за първи път,но незнам как ще ми се отрази.Не че съм много притеснена,но все пак, а пък и имаше един период в който границите ми се събираха и ставаше страшно.Имам също и лека анемия от години.Ако някой има наблюдения,моля нека сподели.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ти Пламъче за мнението,аз всъщност и затова се допитвам до практикуващите,защото съм наясно с подобно влияние на гладолечението.Но пък си мислех,дали ако компенсирам с по-големи количества от житото ,меда и орехите няма да се получи?Знам ли! И съкратя режима,като за първи път на една седмица.

Линк към коментар
Share on other sites

Зависи от анемията и колко ниско е кръвното. При ниско кръвно един от изходите е да се увеличи количеството на пчелния мед до 100 гр на ден /Може да се пие и сладка вода/ и орехите. Има успешни режими и при кръвно 90/60. Но трябва и да се наблюдавате и ако забележите проблеми/треперене,виене на свят/ ,да прекратите режима.

Според мен не трябва да правите Житния режим ,ако сте болни от диабет/ но и тук има успешни опити/,заболявания на щитовидната жлеза/ заради орехите/,язва,колит,гастрит и някои по -тежки психически заболявания.Сигурно може и нещо да се добави.

Но да се спираме ,когато имаме ниско кръвно/без събиране на границите,не много ниско/, означава доста хора да не правят режима.Дори и някои с високо кръвно не се страхуват да го правят, като продължават да пият лекарствата си/ Засилва се действието им и трябва да се пият след хранене с житото./.

Има различни примери.Но...бъдете внимателни.И преценете доколко трябва да рискувате.

Редактирано от solej
Линк към коментар
Share on other sites

Аз лично смятам, че доста се преувеличават притесненията и страховете на хората, които не са правили Режим досега. В крайна сметка, режимът не е пълен глад, а напротив. На тези, на които им предстои да го правят - сами ще се убедят всъщност колко достатъчно е количеството на житото, меда, орехите и евентуално ябълките. Често дори ми се е случвало да не си доизям предвиденото за деня жито, защото усещането за ситост ми е било налице.

Правила съм и няколко вида гладувания - по схемата на Лидия Ковачева и също само на дестилирана вода. Е това последното - си е истински глад 3d_146.gif, в сравнение с който Житният режим си е чисто кулинарно удоволствие.

Да, ако няма предварителна подготовка от около десетина дни и директно се мине на Режима - може да има определен стрес за организма, изразяващ се в главоболие, световъртежи и други разни.. Няма как, ако до вчера сме яли тортички и кифлички и изведнъж минем на някакъв здравословен Режим.

Затова е добре да има известна подготовка, изразяваща се в няколко етапа в рамките на десетина дни преди Режима. Първият етап е пренастройването на съзнанието, че ще правим Режим. Вторият етап е хранителната подготовка, изразяваща се в съзнателно изключване на определени храни от ежедневното ни меню (особено за тези, които консумират месна, млечна или готвена храна). А при някои хора е препоръчително да вземат и някакво очистително средство. Всичко това подготвя организма и го пренастройва за нов режим на работа.

Имам една съседка (сестра от Братството на 67 години), която беше на подържащи лекарства за хипертония и инсулин. От 4 години прави Житният режим и това й повлиява до степен, в която сега само от време на време пие "Сиофор" (защото тялото си е изработило механизъм така да редуцира стреса и този навик по-бавно ще отпадне). Едновременно с това, тя всяка сутрин извървява почти 6 километра в две посоки от дома си до морето, за да посрещне изгрева (независимо от сезона).

Движението също е от изключително значение по време на диета, пост или режим. Тялото не бива да залинява, а трябва да бъде стимулирано да активизира всички жизнени енергии в себе си, за да може да циркулират пълноценно процесите в него.

Но, каквото и да говорим - най-добре е всеки сам да опита и да се убеди за себе си thumbup2.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Solej,благодаря ти за съветите,ти доколкото разбирам си ветеран в правенето на житния режим и имаш опит.И аз мисля да почна на 21-ви,пък ще си следя състоянието,и ако нещо съвсем се влоши ще спра.Все пак настроена съм да опитам.Лек и успешен ден на всички!

Линк към коментар
Share on other sites

И тук бих посъветвала да се прави режимът ден за ден , човекът да следи състоянието си и да продължава само, докато се чувства добре. Ниското кръвно се регулира достатъчно добре с повече течности и умерено движение на чист въздух.

Съгласна съм с Чебурашка, че в крайна сметка режимът се прави с хранителни продукти и не бива човек да се плаши толкова.

Събирането на границите на кръвното се получава обикновено при по-продължителни нервни напрежения, при усещане за непреодолимост на трудна ситуация. Затова бих препоръчала хората с такъв проблем да си вземат отпуск и да се отделят от обичайната среда по време на режима - някъде на чисто сред природата, с по-малко хора ( и Без дразнителите) и с приятни четива и занимания, за да няма време за празно превъртане на проблемите през мозъка.

Линк към коментар
Share on other sites

Някой с ниско кръвно налягане прави ли житния режим? Аз смятам на 21.02. да го почна за първи път,но незнам как ще ми се отрази.Не че съм много притеснена,но все пак, а пък и имаше един период в който границите ми се събираха и ставаше страшно.Имам също и лека анемия от години.Ако някой има наблюдения,моля нека сподели.

Аз имам ниско кръвно и при прилагането на режима нямам никакви проблеми. Вече го приложих веднъж през януари и мисля да го повторя през февруари. Към края на първия ми ден много ме заболя главата, но доколкото знам това се получава често при всякакви диети, поради рязкото намаление на кръвната захар.

За анемията мога да ти препоръчам смлян суров сусам. За да се консумира по-лесно и да не се смила всеки ден може едно пакетче след като се смели да се смеси с мед (с цел консервиране ) и други ядки. Може да добавиш и смляно ленено семе (то обаче не е препоръчително за бременни и деца). Ежедневната консумация на 1-2 чаени лъжички смлян сусам дава доста добри резултати. Препоръчвам обаче да не се консумира вечер, защото е доста калорично.

Редактирано от Криси
Линк към коментар
Share on other sites

Във връзка с предишния ми пост искам да уточня, че аз житния режим го правя с леко покълнала пшеница (на приблизително 48 ч.), която дава доста енергия.

Линк към коментар
Share on other sites

Криси ,наистина най-добре е Житния режим да се прави с много малко покълнала пшеница ,която е покълнала за време от 36 до 48 часа /зависи от пшеницата ,съда,температурата на водата и на стаята ,където е съда/ Вече има и снимани зърна в нета.Така се усмисля жертвата на малкото зрънце ,но то не е бито /грухано/.';Хваща ''се и мига на раждането.А и всеки знае каква любов и енергия има всяка майка в такъв момент..Ако кълнът вече е голям ,тогава храненето вече е друго и енергията се е ''поразсеяла''.

Ирина ,наистина има период на подготовка поне 10 дни/физическа,психическа,духовна/.Тази година дори само физическата подготовка даде чудесни резултати и някои ,които направиха режима ,не могат да повярват ,че почти са нямали някакви физиологични кризи.

Най-близкият до мен човек прави режима с доста ниско кръвно ,но няма проблеми.

Но как ще протече режимът зависи от здравословното състояние,възраст,работа,близки...

Илен ,действително познавам режима от около 20 г .

Но имам много голям опит от'' водене'' на Житен режим и споделяне във всичките му фази /за храна,избор на дати,здравословно състояние/

Ако си приел такава роля/доброволно/, е много тежко и отговорността е огромна.Особено при здравословни проблеми.Доставя ми удолствие ,защото има много практически опит и може да се изгради концепция за по-правилно провеждане на Житния режим/ До този момент има някъде в нета споделяне и няколко статии с духовна насоченост/

Хоби ми е медицината-и традиционната ,и още повече- нетрадиционната.Знам ,че един разпознат симптом може да спаси човешки живот.

Обичам разумния риск с възможности за отстъпление ,когато е нужно.Това не е проява на слабост ,а на разумност.

Споделям опита си без значение от сайта и потребителя,Отворен съм и за чужд опит .

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря на всички за дадените съвети и препоръки,ще се вслушам в тях защото аз нямам опит в тази насока,а е добре да чуеш хора с практика.Както и горе писах,мисля от 21-ви да почна,ще карам разумно.Желая здраве на всички ви.

Линк към коментар
Share on other sites

Някой с ниско кръвно налягане прави ли житния режим? Аз смятам на 21.02. да го почна за първи път,но незнам как ще ми се отрази.Не че съм много притеснена,но все пак, а пък и имаше един период в който границите ми се събираха и ставаше страшно.Имам също и лека анемия от години.Ако някой има наблюдения,моля нека сподели.

Здравей, аз съм с ниско кръвно, но в рамките на нормалното. И хемоглобинът ми е леко занижен, но не в тревожни граници.

И въпреки това нямам никакви проблеми с режима, освен главоболие, понякога доста тежко главоболие при което ми се е налагало да лежа, но само това.

И на десетия ден се чувствам :hypocrite:.

Но, това си е мое лично мнение. Честно казано първия път, когато го правех изобщо не съм се замисляла, че ми е ниско кръвното или пък, че съм имала нисък хемоглобин (а ги знаех тези работи).

Без страх и без тъмнина!:3d_053:

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря helen,аз съм преживявала сериозни здравословни сътресения,така че ми се налага да мисля за евентуални последици.Не,че ме страх, просто въпрос на отговорност към останалите членове на семейството,пък и към мене.

Линк към коментар
Share on other sites

Да, всеки сам преценява в какво състояние е. И наистина трябва да се постъпва много отговорно към организма и непрекъснато да се самонаблюдаваш. Затова най-добре е да се прави по време на отпуска ако ще е за първи път.

Три пъти го правих по време на отпуска и веднъж го правих докато имах много работа. За мен лично нямах никаква полза, когато работех по 10 часа на ден и правех режима. Споделям само лични усещания.:feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Стигам до извода ,когато чета някои от мненията ,че някои мислят,че Житният режим е панацея и ще реши голяма част от проблеми им,че е мощно средство за духовното им развитие или пък е някакво духовен дълг и е много ''греховно '',ако не го изпълниш.А не е така.Всеки си има своите условия-възраст; пол; здраве; хранене; околна среда ;работа; възможност за друга духовна работа ,която да е катализатор за добър Житен режим; помощ от съмишленици, качество и вид на пшеницата.

Ето малко сметки с калории.Обикновено дневната нужда за жени е средно около 2000-2100 /зависи от възрастта,теглото и работата/ и около 2600 ckal за мъже /Има тежки професии ,където са необходими дори и 4000/.По време на Житния режим вие приемате от 1200 до 1500 ckаl / Зависи колко пчелен мед и орехи ядете/.Сега е зима и е студено.Затова изразходвате повече калории ,отколкото през лятото.Според някои учени, вие изгаряте допълнително 25% калории при нула градуса температура ,за да се стоплите.Ако сте ''под пара' на работата, само по време на един сериозен делови разговор може да изразходвате 100 ckal.При силен стрес -още повече.Има две критични граници ,свързани с режими и диети-1200 и 600 ckal.Не е препоръчително при диети да се пада под първата.Особено ,когато работите..А при падане под другата/600 ckal/ ,се смята че сериозно застрашавате своето здраве.

Е ,има и лечебен глад.Но той се провежда при много по-добри условия ,по специална схема и за предпочитане-под лекарско наблюдение.

Фактите ,че правите такъв вид режим през зимата , липсата на физическа подготовка /подбор на храните/ и някои стари болежки-са основните причините за;болки в мускулите,лош дъх, главоболие, треперене, проблеми с кожата/суха или пъпки/, затруднено храносмилане,раздразнителност.

Затова добре преценете силите си и най-вече условията около вас.И ,ако сте решили да правите Житния режим, започнете подготовката си за него от 11 февруари.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Всеки един режим целящ пречистване на организма предизвиква лечебни кризи.Колкото организма е по-наситен с токсини,толкова по-тежка е кризата.

Ако човек за първи път се подлага на такъв режим,разумно е той да е по-кратък.При всяко следващо прилагане на режима времетраенето му се удължава,а с всеки следващ път лечебните кризи стават все по-леки,докато почти напълно изчезнат.Това е сигнал за постигнато добро здраве.

Вегетарианците понасят глада и частичния глад много по-леко от месоядците.

Подкрепям изцяло!

Дано да бъда полезна с 2 указания:

- забелязах, че хора, които правят режима, после са се върнали към ежедневното пиене на кафе. Ако след режима започнете да го редувате с чай , какао или др, напитка ( пресен плодов сок или айрян) през ден, ще се отървете от зависимостта от кафето. Следващият житен режим ще е без криза.

- вместо хляб ( купеният не ми е вкусен) вече ям покълнало жито, покълнала ръж, овесени ядки или др. ядки. Така преминаването на житен режим е неусетно. (Още повече, че и мед и плодове ям в големи количества. ) Опитайте. Кълновете прибавям към салатите. Сега отивам да правя мексиканска салата, за своята порция ще прибавя слънчогледови семки. На салата Снежанка много подхожда покълнала ръж.

Когато правя за семейството юфка със сирене, за себе си слагам половин порция юфка, половин - елда/ гречка. Напоследък и за тях почти така.

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Въпреки, че редовно оставам на разни видове пост, житният режим явно е най-пречистващ.

Вчера преживах една криза за която не искам и да си спомням: ужасен главобол около 10 часа<_<

През, които доста си попях песни на Учителя и определено помагат.

Но, днес съм добре. Но, не изпитвам никакъв глад и даже не ми се яде нищо. Мисля да пиййна повечко преварена вода днес.

Линк към коментар
Share on other sites

Не съм напълно съгласен с мнението на Пламъче.Отново залитаме и абсолютизираме начина си на хранеме /вегетарианството/.Има месоядци ,които правят много по-добре и с много по-малко кризи Житния режим.Но те правят ''желязна ''подготовка цели 10 дни.Изключват месо ,млечни продукти...Освен това те и много добре са балансирали храненето си/алкално и киселинно/ .А това е една от основните причини за проблеми/кризи/.Те не са винаги лечебнои ,а понякога могат дори да ни ''заведат'' при лекар.Трябва да се опитаме да различаваме видовете кризи/ откъде са и защо са/.

Не съм съгласен и че винаги трябва да има постепенност.Всичко зависи от индивидуални качества и подготовка.Има '''новобранци'',които правят по-добре режима от ''ветерани''/десет дни/

Линк към коментар
Share on other sites

Все очаквах, че при мен по време на лечебната криза ще има главоболие (имам този проблем понякога), но за моя изненада на четвъртия ден съм с херпес (рядко ми се случва, само от преживян стрес)-отдавам го на това, че вчера имах търчане покрай ангажимента си да помогна на един човек, но може би и на това, че чувството на глад ме преследва целодневно през режима. Храната ми е страшно вкусна, но ми е много малко като количество и както и да я разпределям през деня, не ми стига. Имам много бърз метаболизъм и поради тази причина хапвам доста мед-към 80-100 грама.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 years later...

През тази година (2013) лечебните кризи протичат малко по-различно в сравнение с предишните години. Мога да споделя наблюденията си върху мен и още няколко души, с които заедно правим режима през последните няколко години. Обикновено първите 3 дни са неприятни - най-често с главоболие - доста силно в предишни години. Но с течение на годините кризите стават все по-леки - миналата година (2012) имахме оплаквания само през втория ден от режима. А тази година само при 2-ма души се наблюдава слабо главоболие още първия ден, а при всички - лека отпадналост и замайване. Тази година сме на български лимец, вместо на жито, и усещането (като енергетика) е малко по-различно - някак по-приятно е.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 11 months later...

Днес ми е 5-ти ден от режима и имам силно главоболие дължащо се на ниското ми кръвно.  Отдавам го на това, че сутринта тичах, но на 3-тия км. усетих замайване и ми причерня. По принцип спортувам редовно (всеки ден) и организмът ми е свикнал с тези натоварвания. Но явно съм надценила възможностите си и до края ще трябва да намаля темпото.

Отделно от това не ми тежи спазването на режима, не усещам глад. Аз съм вегетарианец, като спазвам разделния принцип на приемане на храна. Може би това ми помага при спазването на този режим и не чувствам някакъв дискомфорт.

И пак ще повторя - по леки физически натоварвания по време на житния режим, щадете тялото си и то ще ви се отблагодари.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...