Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Келтският кръст


Деяна

Recommended Posts

1. Силата

2. Висшата жрица

3. 5 меча

4. 8 пентакли / 8 меча

5. 10 меча

6. Справедливостта

7. Асо пентакли / 5 пентакли

8. 8 жезли / 10 жезли

9. Влюбените / 4 чаши

10. 9 меча / 9 чаши

 

 

Здравей, според мен първите две пресечни са знак за липса на чувства - тях отдавна ги няма. Това е сянка-продължение на "имало едно време"... Една празна картина. Като гледам има повтарящи се карти от предишни КК - например Справедливостта, Ас пентакли, 8 мечове, 8 пентакли, 9 мечове, 5 мечове. Включвам и тези в скобите, които бяха допълнителни.

8 пентакли я свързвам с дома, който само привидно е дом, в допълнението на 8 мечове. Относно картата на осма позициа, а именно 8 жезли, изказвам предположението, че нещо е било казано съвсем скоро, т.е. възможно е да се е състоял разговор, където позициите и на двамата да са били (пре)разгледани. Мое виждане. Ала все пак става въпрос за отношения, в които така или иначе не могат да настъпят големи изненади, заради сковаността на Силата в този ракурс. Освен това Силата дава и компромисното решение, нещата да се проточват във времето, с Висшата Жрица след нея. 

Човекът май е готов с решението за себе си, приел го е, но търпи изчакване. Все ми се набива в очи някаква сантименталност...дано да греша. Страх и сантименталност. Имам предвид чаши на последна позиция, и то не кои да е. Трябват действени карти, действие е необходимо, според мен. 

Редактирано от Димитрина_
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 214
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

 

1. Силата

2. Висшата жрица

3. 5 меча

4. 8 пентакли / 8 меча

5. 10 меча

6. Справедливостта

7. Асо пентакли / 5 пентакли

8. 8 жезли / 10 жезли

9. Влюбените / 4 чаши

10. 9 меча / 9 чаши

Сякаш провала е бил определен още преди началото.

Под провал-поставям ситуацията  която е в момента,кълбо с много краища,нужни са безкрайно връзване на възли,а кой знае,може да се случи така че да се върти човек в кръг.

Връщане на зад,да може,но няма  да доведе до решение,и изход,само може да задълбава в проблема си човека,отново тъпчене на място.

Този човек е сам,няма подкрепа,няма упора,може така да е поискал самия той.(не вслушване в съвет,мнение  преди,някога)

1овек,който го е страх да слезе от лодката,а тя е на брега...

Линк към коментар
Share on other sites

Това е кръст на човек, който тотално е предал силата си.

 

Предисторията е неприятна, но човекът се страхува от това, че му се налага да направи избор. Лута се, объркан е, не му се иска да се заеме сериозно (10меча, Влюбените/4чаши). Таи обида в душата си (5 меча), вътрешно размахва юмруци, но няма действие. Не поема своята отговорност и иска да се измъкне, но е имал възможността да влияе върху ситуацията в нейното развитие и интуитивно е знаел накъде вървят нещата и къде ще стигнат(Силата и Висшата жрица). Има някакво нежелание да се види ситуацията обективно, но желание да се запази статуквото (5 пентакли) В същото време човекът копнее за промяна, за ново начало, но и там нещата са оплетени в съмнения и страхове (8 пентакли/ 8 меча). Атмосферата е наситена с напрежение, но и с припряност и хаотичност, действията са трескави и неефективни, ако изобщо ги има. (8 жезли, 8 меча) Справедливостта , според мен, е знак, че нещата ще следват логичния си ход – след бездействието, нерешителността и страха не следва друго освен разруха. Една сграда се нуждае от поддръжка, иначе се срутва. Мисля, че това ще последва по 9 меча / 9 чаши и ще го принуди да се пробуди и осъзнае. (като че ли това е мястото на Кулата)

Редактирано от _Маги_
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Предлагам за обсъждане Келтски кръст, богат на смисли и послания, с разнообразни карти. Келтският кръст е за мъж и анализира сегашната му ситуация, както и бъдещите тенденции. Уточнявам, че аз слагам 12 карти в Келтския кръст, обикновено се ползват 10.

 

Прилагам и снимка за онагледяване, не е най-добрата, но достатъчно се вижда :) Който не може да види добре картите, ги описвам, както следва:

1/2. 6 меча, Кралица жезли

3. 5 жезли, доп. Колелото на съдбата

4. 7 жезли, доп. 2 чаши

5. 7 чаши, доп. Паж чаши

6. 7 меча, доп. 5 меча

7. 4 пентакли, доп. 7 пентакли

8. 6 жезли, доп 4 чаши

9. Смъртта, доп. Крал пентакли

10. Светът

11. 3 меча

12. Справедливостта

 

1459185_10201105018728513_873885149_n.jp

Линк към коментар
Share on other sites

 

1/2. 6 меча, Кралица жезли

3. 5 жезли, доп. Колелото на съдбата

4. 7 жезли, доп. 2 чаши

5. 7 чаши, доп. Паж чаши

6. 7 меча, доп. 5 меча

7. 4 пентакли, доп. 7 пентакли

8. 6 жезли, доп 4 чаши

9. Смъртта, доп. Крал пентакли

10. Светът

11. 3 меча

12. Справедливостта

 

Според мен основната линия в приложения КК е търсенето на баланса, за което говорят седмиците от четирите бои, както и присъствието на Смъртта и Светът - да имаш или да нямаш... Което обаче явно трябва да дойде на някаква цена, в случая позовавам 3 меча и Справедливостта. Аз мисля, че въпросният се поддава на външните влияния лесно, дава ухо на някакви догадки, които е най-вероятно да са само в главата му, по 7 меча плюс 5 меча, както и 7 чаши. Той е изградил едно ограничение, белязано от 4 пентакли, а допълнителната 7 пентакли май сочи в опозиция на 7 чаши и Паж чаши какво поведение разгръща тази личност, или поне къде клонят везните до момента. 

Относно 6 жезли и последващата 4 чаши - наскоро е възможно да е получил "проблясък" и преоценка на ситуацията, но все още не толкова близко до съзнанието, а на емоционално ниво... 6 жезли като метафорично отместване, придвижване. Което не е изключено да доведе и до напълно физическо действие. Може би става въпрос за млад мъж, между 20 и 30 год. 

Освен това тук е показано и едно безотговорно отношение към външния свят, досега една ли е имало осъзната борба за нещо. Но това е на път да се постави на дневен ред. 

Линк към коментар
Share on other sites

Видно е, че този КК затруднява.

Затова, ви улеснявам, давам основните вериги-графики за анализ на този кръст.

 

  • 5-та, спрямо 7-ма, спрямо 9-та, спрямо 10-та, 11-та и 12-та позиции
  • 5-та спрямо пресечните две карти (6 меча и Кралица жезли), спрямо 7-ма, спрямо 9-та, спрямо 10-та, 11-та о 12-та позиции
  • контрадикцията между 5-та и 7-ма
  • акцент върху последните карти (9-та и 10-та, 11-та и 12-та позиции) спрямо 7-та
  • специален анализ на 6 меча и Кралица жезли спрямо Светът, 3 меча и Справедливостта
  • зависимостта между първите две пресечни карти и 8-та позиция от 6 жезли и 4 чаши

Има и други вериги, но те са изясняващи към основните и ако ги напиша, ще пресолят манджата.

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

Предлагам за обсъждане Келтски кръст, богат на смисли и послания, с разнообразни карти. Келтският кръст е за мъж и анализира сегашната му ситуация, както и бъдещите тенденции. Уточнявам, че аз слагам 12 карти в Келтския кръст, обикновено се ползват 10.

 

Прилагам и снимка за онагледяване, не е най-добрата, но достатъчно се вижда :) Който не може да види добре картите, ги описвам, както следва:

1/2. 6 меча, Кралица жезли

3. 5 жезли, доп. Колелото на съдбата

4. 7 жезли, доп. 2 чаши

5. 7 чаши, доп. Паж чаши

6. 7 меча, доп. 5 меча

7. 4 пентакли, доп. 7 пентакли

8. 6 жезли, доп 4 чаши

9. Смъртта, доп. Крал пентакли

10. Светът

11. 3 меча

12. Справедливостта

 

1459185_10201105018728513_873885149_n.jp

Здравей! 

Забелязах присъствието на всички 7-ци в този КК, което ме навежда на мисълта, че става въпрос за осъзнаване и избор.

Освен това ми впечатление, че всички бои са равно представени, което би трябвало да говори за един уравновесен човек, но има много противоречия и това вероятно не е така. Този човек е минал през илюзиите и мечтите нещо да „се роди”, но е бил прекалено емоционален, лековерен, макар и да е успявал да го скрие зад умението си да говори и общува. Това е в основата на ситуацията, а тя е обръщане гръб на старите илюзии и отправяне към нови хоризонти. Подкрепа оказва и кралица жезли, реална  и дейна жена.

Тук има и разочарование от общуване с хора, на някои от които е имал голямо доверие  и е разчитал на тях по 6 жезли, 4 чаши, 7 меч, 5 меч.

7 чаши, паж чаши / 4пентакли, 7 пентакли – това ми се струва като вкопчаване с голямо упорство и търпение в илюзиите, както се е вкопчил сега в новата посока по 6 меча, кралица жезли.

Освен това емоциите по чашите се противопоставят на материализацията по пентаклите.  Сякаш човекът носи и двата потенциала, еднакво силни, в себе си.

Смъртта с крал пентакли ми се струва като внезапно осъзнаване, проглеждане. Осъзнаване на истинската, мечтана цел и компромисите, които трябва да направи, за да я постигне по Светът, 3 меча, Справедливостта. Съпоставянето с 4 пентакли, 7 пентакли - сякаш е отново връщане към старото и лутане между крайностите.

Като че ли този човек иска да се откъсне от старото си мислене и да се отправи към нов живот, но старото е прекалено силно все още.

Редактирано от _Маги_
Линк към коментар
Share on other sites

 

Предлагам за обсъждане Келтски кръст, богат на смисли и послания, с разнообразни карти. Келтският кръст е за мъж и анализира сегашната му ситуация, както и бъдещите тенденции. Уточнявам, че аз слагам 12 карти в Келтския кръст, обикновено се ползват 10.

 

Прилагам и снимка за онагледяване, не е най-добрата, но достатъчно се вижда :) Който не може да види добре картите, ги описвам, както следва:

1/2. 6 меча, Кралица жезли

3. 5 жезли, доп. Колелото на съдбата

4. 7 жезли, доп. 2 чаши

5. 7 чаши, доп. Паж чаши

6. 7 меча, доп. 5 меча

7. 4 пентакли, доп. 7 пентакли

8. 6 жезли, доп 4 чаши

9. Смъртта, доп. Крал пентакли

10. Светът

11. 3 меча

12. Справедливостта

 

1459185_10201105018728513_873885149_n.jp

Здравей! 

Забелязах присъствието на всички 7-ци в този КК, което ме навежда на мисълта, че става въпрос за осъзнаване и избор.

Освен това ми впечатление, че всички бои са равно представени, което би трябвало да говори за един уравновесен човек, но има много противоречия и това вероятно не е така. Този човек е минал през илюзиите и мечтите нещо да „се роди”, но е бил прекалено емоционален, лековерен, макар и да е успявал да го скрие зад умението си да говори и общува. Това е в основата на ситуацията, а тя е обръщане гръб на старите илюзии и отправяне към нови хоризонти. Подкрепа оказва и кралица жезли, реална  и дейна жена.

Тук има и разочарование от общуване с хора, на някои от които е имал голямо доверие  и е разчитал на тях по 6 жезли, 4 чаши, 7 меч, 5 меч.

7 чаши, паж чаши / 4пентакли, 7 пентакли – това ми се струва като вкопчаване с голямо упорство и търпение в илюзиите, както се е вкопчил сега в новата посока по 6 меча, кралица жезли.

Освен това емоциите по чашите се противопоставят на материализацията по пентаклите.  Сякаш човекът носи и двата потенциала, еднакво силни, в себе си.

Смъртта с крал пентакли ми се струва като внезапно осъзнаване, проглеждане. Осъзнаване на истинската, мечтана цел и компромисите, които трябва да направи, за да я постигне по Светът, 3 меча, Справедливостта. Съпоставянето с 4 пентакли, 7 пентакли - сякаш е отново връщане към старото и лутане между крайностите.

Като че ли този човек иска да се откъсне от старото си мислене и да се отправи към нов живот, но старото е прекалено силно все още.

 

 

Наличието на такова разнообразие от бои, от всички бои, говори за самодостатъчна личност, за човек, на когото не му пука особено за околния свят, за неговите тегоби и неволи. Освен това, говори и за висок интелект, голяма възприемчивост и способност за интерпретиране на фактите. Т.е. това е човек, който и в пустинята, ще оцелее.

 

Започваме с контрадикциите: 5-та позиция със 7 чаши и Паж чаши спрямо 7-та: 4 пентакли и 7 пентакли. Контрадикцията, или противоречието, е външна на субекта, той я вижда, осъзнава, няма нужда да интегрира черното и бялото у себе си, защото то е ясно разграничено: миналото и настоящето. Ако миналото е било, според повечето, безсъзнателно и подчинено на "бързата" емоция, то настоящето е "заковано" у една стабилна "къща" (4 пентакли), която изисква критичен ум и последователност чрез натрупване, по 7 пентакли.

Енантиодромията е естествен процес и тя обяснява този казус: билите чаши, сегашните пентакли. Хубавото на този КК е, че обхваща цялостността на едно битие, затова и е прекрасен образец за анализ, На фона на този процес на преобръщане на миналото в неговата противоположност, се наблюдава една друга, независима тенденция, демонстрирана от графиката на 6 меча с Кралица жезли спрямо Светът, 3 меча и Справедливостта. Онова са онези сигнали от бъдещето, които идват като отлаган бумеранг, определят бъдещето, очертават границите на сегашните притеснения (още само като инвенции по 5 жезли и 7 жезли).

Каква е целта на всичко?

 

Установеността на 4 пентакли, която еманира в допълнителната карта след Смъртта, а в именно кралят Пентакли, жестоко иска да задържи необходимостта от логическото обяснение на света; дори това, че го смята за еднакво нужен и ненужен, се отчита за базисно. Но, времето казва друго - иде 6 меча с Кралицата жезли ... Всеки има нужда да види тази бяла лодка на небосклона, а кормчията да е огнената надежда за бягство, ала не в себе си, а бягство в Света - Светът, дисекцията на приоритетите (3 меча), закъснялата насилствено отложена Справедливост, се връщат. Отложеното време (в матрицата на усмихната безтегловност), идва да вземе своя син, да го отведе в Западните морета ...

 

Освен всичко, този човек ще пътува буквално и това ще пресече млякото на неговият скепсис, ще разпръсне още малки галактики, все още неидентифицирани. Мощността на конструкцията от 6 меча с Кралица жезли спрямо тройката Светът, 3 меча и Справедливостта, ще върне този мъж в света на отграничения, нерефлективен свят, където Доброто и Злото, имат различни домове за обитаване.

 

В този КК няма никой и няма как да има, освен човекът, за когото се пита, а той общува единствено със себе си. Рядко се вижда такава независимост на мисленето, на желанието и нежеланието да си общуващ субект с околния свят. Но, лингвистиката на времето изисква промяна на синтаксиса. Да стане синтаксис на мълниите :) На глаголите.

В крайна сметка, всяко Сърце, има нужда от изтръгване и захвърляне в Света. Оголено.

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Здравейте, гледах си на келтски кръст, но почти не ми се изясни ситуацията. Мога ли да помоля някой от вас да съдейства?

Въпросът ми е какво трябва да направя, за да постигна една конкретна цел?

http://s30.postimg.org/4d7epm5un/Photo1667.jpg

Редактирано от inquisition
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, гледах си на келтски кръст, но почти не ми се изясни ситуацията. Мога ли да помоля някой от вас да съдейства?

Въпросът ми е какво трябва да направя, за да постигна една конкретна цел?

http://s30.postimg.org/4d7epm5un/Photo1667.jpg

 

Здравей. Позволих си да преместя въпроса ти тук, където му е мястото. Ще те помоля да обръщаш внимание занапред на съществуващите вече теми, преди да публикуваш питане. 

По въпроса ти - желателно е тук, преди да се допиташ до другите, да дадеш свое собствено тълкуване на картите. Предполагам не е проблем, щом редиш Келтски кръст. 

Линк към коментар
Share on other sites

Извинявам се, ще го имам впредвид.

Иначе все още не познавам добре картите и гледах значенията им от книгата, от която се ръководих, но не ми се изясни като цялостна картина. Точно за това имам нужда от помощ. Някой, който да ми даде интерпретация отстрани.

Редактирано от inquisition
Линк към коментар
Share on other sites

Извинявам се, ще го имам впредвид.

Иначе все още не познавам добре картите и гледах значенията им от книгата, от която се ръководих, но не ми се изясни като цялостна картина. Точно за това имам нужда от помощ. Някой, който да ми даде интерпретация отстрани.

Във форума за начинаещи има много теми, въвеждащи в материята, които ще ти бъдат полезни и е добре да започнеш от тях. А като начало на подредбите прави прости такива, от по три карти, например. Така ще ти е по-лесно да се ориентираш. Успех!

Редактирано от _Маги_
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте :), предлагам един КК с една заплетена ситуация или не чак дотам.

 

Въпросът е как ще се развие определена ситуация между двама души - мъж и жена, касае и любов и външни влияния, направих гледане с КК, така прецених, че ще е по-добре да се видят влиянията=

 

1. Глупакът;

2. 7 меча;

3. Кулата;

4. 9 меча;

5. Императрицата;

6. Паж меча +10 пентакли;

7. Ас жезли +Рицар жезли+3 чаши;

8. 8 меча +4 жезли;

9. 2 меча + Силата;

10. Паж чаши +Умереността +Кралица жезли

 

Понеже касае отношения съдя, че са на ръба да бъдат прекратени и аха да рухнат /Кулата/. Възможно е и да е глупава цялата ситуация /Глупакът + 7 меча/ сплетни и задкулисни игри .

Като цяло не се знае какво да се прави, има много опасения за това..

А може би трябва да се изчака енергиите да се успокоят и водата да се прелее /Умереността/. Но ситуацията ще има някакво развитие, каквото и да е то по Кралица жезли :).

Засега пиша само това, ако ви се тълкува вие сте :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте :), предлагам един КК с една заплетена ситуация или не чак дотам.

 

Въпросът е как ще се развие определена ситуация между двама души - мъж и жена, касае и любов и външни влияния, направих гледане с КК, така прецених, че ще е по-добре да се видят влиянията=

 

1. Глупакът;

2. 7 меча;

3. Кулата;

4. 9 меча;

5. Императрицата;

6. Паж меча +10 пентакли;

7. Ас жезли +Рицар жезли+3 чаши;

8. 8 меча +4 жезли;

9. 2 меча + Силата;

10. Паж чаши +Умереността +Кралица жезли

 

Понеже касае отношения съдя, че са на ръба да бъдат прекратени и аха да рухнат /Кулата/. Възможно е и да е глупава цялата ситуация /Глупакът + 7 меча/ сплетни и задкулисни игри .

Като цяло не се знае какво да се прави, има много опасения за това..

А може би трябва да се изчака енергиите да се успокоят и водата да се прелее /Умереността/. Но ситуацията ще има някакво развитие, каквото и да е то по Кралица жезли :).

Засега пиша само това, ако ви се тълкува вие сте :)

 

Здравей Лора 

Хайде да съм аз с първото тълкуване на този кръст :)

Това, което прави впечатление в него е отсъствието на дворцови карти, индикиращи мъжа и жената. Има опасения, скриване на главата в пясъка, но не и любов. Мисли, мечти, но не и реализъм.

Питащия е влязъл във връзката с голяма доза наивност, по-скоро необмисленост, по Шут + 7 меча, макар че знаци за предстоящото развитие е имало. Началото на връзката е белязано от неговия страх за развитието на отношенията. С такава база съвсем естествено следват затрудненията в общуването, Силата.

Самият той има нестабилно отношение към ситуацията по Ас жезли.

8 меча + 4 жезли – човекът е останал сам или е на път да остане, като мога да заподозра намеса на хора от семейството, но не е задължително. Значимият факт е, че след Паж чаши с Умереността, не може да се разчита на Кралица Жезли. В тази връзка има нездраво общуване.

А Кула на трета позиция показва, че питащият е много наясно какво става и какво да очаква.

Няма бъдеще за тази връзка и чакането няма да помогне, т.е. развитието е в посока раздяла.

Редактирано от _Маги_
Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, ще се включа и аз. :)

 

 

1. Глупакът;

2. 7 меча;

3. Кулата;

4. 9 меча;

5. Императрицата;

6. Паж меча +10 пентакли;

7. Ас жезли +Рицар жезли+3 чаши;

8. 8 меча +4 жезли;

9. 2 меча + Силата;

10. Паж чаши +Умереността +Кралица жезли

 

Ситуацията се върти около основния лайтмотив на провлачването и в момента е точно на stand by. Не се търси правилно решение за излизане от това неопределимо състояние, ако изобщо някога са правени опити. Като цяло тенденцията на картите е пасивна - 7 меча пролет не прави. Отделно от това може да се каже, че стереотипите са съдействащ пътепоказател и "попътен вятър" - нещо, за което съдя по 10 пентакли и 4 жезли. Като резултат имаме Силата, т.е. невъзможност сам да надскочиш себе си, страх от риск, което е едно от най-важните човешки качества, и по принцип е доста интересно присъствието тук на Глупака в началото на подредбата, Паж чаши в края, и Силата (все пак като допълнителна карта, но продължение по смисъла на 2 меча). Някого хем го боли, хем го сърби, както казва прочутият израз. 

Ас жезли е адекватен на никакви действия, само на пасивно отражение и възприемане пост фактум на събития от различен вид. 

Не мисля, че тук основата е стабилна, 9 меча заковава страха като централна точка във фокуса на случващото се.

Никой няма силата да поеме отговорност, и в случая мисля че става въпрос за отношение или съобразяване към роднините от страна на жената. 

Редактирано от Димитрина_
Линк към коментар
Share on other sites

Въпросът е как ще се развие определена ситуация между двама души - мъж и жена, касае и любов и външни влияния, направих гледане с КК, така прецених, че ще е по-добре да се видят влиянията=

 

1. Глупакът;

2. 7 меча;

3. Кулата;

4. 9 меча;

5. Императрицата;

6. Паж меча +10 пентакли;

7. Ас жезли +Рицар жезли+3 чаши;

8. 8 меча +4 жезли;

9. 2 меча + Силата;

10. Паж чаши +Умереността +Кралица жезли

 

 

 Здавейте. Някой е започнал тези отношения с много ентусиазъм и планове-Глупакът и 7 меча; има и пориви за действие -Асо жезли на седма позиция не носи развитие, а отразява  вложената емоция.1, 2 и 7 карта, свързани с картите на 9 позиция - Двойка меча + Силата, дават ясна представа за застоя във връзката. Нещо се изчаква, нещо се отлага поради обстоятелствата. Външните влияния според мен са отразени от Паж меча, 8 меча, 2 меча + Силата. Сигурно греша, но ми се струва, че единият от двамата е обвързан. 

 Преобладават мечове и жезли и има само един пентакъл, и то като допълнителна карта. Налице са само думи и идеи-няма нищо като резултат. Раздяла също няма да има, или поне не на този етап и според мен Кулата индикира просто неблагоприятен етап от връзката.  

Линк към коментар
Share on other sites

 

1. Глупакът;

2. 7 меча;

3. Кулата;

4. 9 меча;

5. Императрицата;

6. Паж меча +10 пентакли;

7. Ас жезли +Рицар жезли+3 чаши;

8. 8 меча +4 жезли;

9. 2 меча + Силата;

10. Паж чаши +Умереността +Кралица жезли

 

 

Освен всичко казано дотук, за което благодаря, момичета :)

 

Има една ярка съпътстваща тенденция по линията

Глупакът - 7 меча - Ас жезли - 2 меча (Силата), която има само едно име - страх.

Повтаряне на стари реакции от предходни връзки. Което говори за изначална позиция на изчакване. На непромяна.

Отреагиране по стари схеми. Но реално драма няма.

 

П.С. Когато анализирате КК, отделяйте вътрешния от външния кръст и търсете зависимостите между тях.

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

Давам един КК за това каква е дадена ситуация в момента и как ще се развие. Струва ми се интересен.

 

1.    Смъртта

2.    Рицар чаши

3.    Кулата, 4 пентакли

4.    Асо пентакли, 6 жезли

5.    10 жезли, Любовниците

6.    Рицар пентакли, 5 жезли

7.    Рицар жезли, Справедливост, 6 пентакли

8.    Звезда, Глупакът, 8 меча

9.    Отшелник, 2 жезли, 10 чаши

10.  Висша жрица, 4 жезли, 9 пентакли

 

Има промяна, кардинална, основното е скъсване с нещо старо по Смъртта и по Кулата, касаещо нагласи, емоции, модели по р-р чаши. Скъсването е тотално и нищо от предишното статукво, по 4 пентакли, няма да е същото, което питащия добре осъзнава. Всичко това е предшествано от огромно напрежение и натоварване и направен почти непосилен избор в неотдавнашен момент от живота по 10 жезли  с Любовниците.

Асо пентакли с 6 жезли е много добра база, даваща пълнота на реализацията. Но все пак промяната тече, а човекът още не го осъзнава. Липсват мечове, но затова пък присъстват почти всички рицари. По Рицар жезли има мисъл, идея, желание, които би следвало да намерят реализацията си (по Справедливостта и 6 пентакли). В същото време е налице пасивност по Звездата, като отзвук от още не отишлото си минало. Като че ли човекът още не усеща движението около себе си. Въпреки, че Жрицата ми се струва своенравна, по 4 жезли и 9 пентакли промяната е за добро, но неслучайно точно Рицар пентакли е тук, защото само той може да задвижи Отшелника. 

 

Какво бихте казали вие по този кръст, ще се радвам да чуя.

Редактирано от _Маги_
Линк към коментар
Share on other sites

Здравей!

Няма да тълкувам всички допълнителни карти, защото ще се оплета съвсем.

За мен този КК разкрива промени на вътрешно, психологическо ниво, има промяна на емоционалната нагласа у питащия по Смъртта с Рицар чаши. Не знам, каква е ситуацията, но смятам, че се е проточила твърде дълго и решението, което е взето е било неизбежно, единствен изход ( 10 жезли с Влюбените ). Процесите на осъзнаване са следствие от това решение, сякаш човекът прави една тъжна равносметка на миналото и на себе  си ( тълкувам Кулата заедно с Асо пентакли ). Тук ме притесняват външните карти - Звездата, Отшелникът, Висшата жрица, които са ситуационни и изключително бавни като времетраене. Не знам, дали решението по Влюбените не е твърде закъсняло. Сякаш външните обстоятелства са блокиращи, а питащият има желание за промяна.

Линк към коментар
Share on other sites

Келтският кръст, представен от Маги е интересен, защото е богат на карти от ниския и от високия регистър.

Ще е добре да се анализира от повече участващи.

Линк към коментар
Share on other sites

Давам един КК за това каква е дадена ситуация в момента и как ще се развие. Струва ми се интересен.

 

1.    Смъртта

2.    Рицар чаши

3.    Кулата, 4 пентакли

4.    Асо пентакли, 6 жезли

5.    10 жезли, Любовниците

6.    Рицар пентакли, 5 жезли

7.    Рицар жезли, Справедливост, 6 пентакли

8.    Звезда, Глупакът, 8 меча

9.    Отшелник, 2 жезли, 10 чаши

10.  Висша жрица, 4 жезли, 9 пентакли

 

 

 

  Такаа, мой ред. 

Мисля че на дневен ред е поставена устойчивостта и волята за живот, за борба, на съответния индивид. На пръв поглед има два много противоречащи си пласта  - от позиция 1 до 7, съотнесен към картите от позиция 8 до 10. Стените на собствения свят са на път да рухнат, което показва Кулата с 4 пентакли. Човекът в момента се намира в "черната дупка", където липсва осезаемост за съпътстващата посока. Дори и да е жертвал нещо в името на промяната, то той има неясна представа за мястото, където иска да стигне. Но има огромната решителност да го направи, да продължи напред. Получил е стимул за борба. Има нещо от миналото обаче, което го следва, ако поставим връзка между конструкцията от Кулата, Справедливостта, Звездата, в частност Отшелника и разбира се, 9 пентакли. Въпросната персона има нужда да скъса мостовете, които я спират. 

Няколко думи за извод: затвърдените порядки на статуквото трябва да се изличат. Затова има липса на мечове. 

Ас пентакли и 6 жезли дава насоки, че моментът е сега, не бива да се губи повече време.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей. Благодаря, че се включваш. Имам някои въпроси.

 

 

Давам един КК за това каква е дадена ситуация в момента и как ще се развие. Струва ми се интересен.

 

1.    Смъртта

2.    Рицар чаши

3.    Кулата, 4 пентакли

4.    Асо пентакли, 6 жезли

5.    10 жезли, Любовниците

6.    Рицар пентакли, 5 жезли

7.    Рицар жезли, Справедливост, 6 пентакли

8.    Звезда, Глупакът, 8 меча

9.    Отшелник, 2 жезли, 10 чаши

10.  Висша жрица, 4 жезли, 9 пентакли

 

 

......Човекът в момента се намира в "черната дупка", където липсва осезаемост за съпътстващата посока. Дори и да е жертвал нещо в името на промяната, то той има неясна представа за мястото, където иска да стигне. Но има огромната решителност да го направи, да продължи напред. Получил е стимул за борба.

 Кои са картите, по които разсъждаваш по този начин?

 

 

Няколко думи за извод: затвърдените порядки на статуквото трябва да се изличат. Затова има липса на мечове. 

 

Би ли обяснила малко повече липсата на мечове. Как тяхната липса, според теб, се свързва с необходимостта от заличаване на старите порядки?

Редактирано от _Маги_
Линк към коментар
Share on other sites

По първия въпрос: 5 жезли, Рицар жезли основно. Нещата се пришпорват в определена степен. Изисква се трезва оценка на ситуацията, това го казвам, заради последните 3 аркани.

Две: липсата на мечове звучи в общия контекст на цялата подредба...

Ето например още нещо, което ми хрумва - личните интереси са на път да се сблъскат с тези на "племето", имайки предвид типа карти като Звездата, Отшелника (но с 2 жезли между него и 10 чаши), Жрицата.

Дали тези процеси не се правят в името на нещо? Ти знаеш повече по въпроса, ще се радвам на обратна връзка :)

Линк към коментар
Share on other sites

По първия въпрос: 5 жезли, Рицар жезли основно. Нещата се пришпорват в определена степен. Изисква се трезва оценка на ситуацията, това го казвам, заради последните 3 аркани.

Две: липсата на мечове звучи в общия контекст на цялата подредба...

Ето например още нещо, което ми хрумва - личните интереси са на път да се сблъскат с тези на "племето", имайки предвид типа карти като Звездата, Отшелника (но с 2 жезли между него и 10 чаши), Жрицата.

Дали тези процеси не се правят в името на нещо? Ти знаеш повече по въпроса, ще се радвам на обратна връзка :)

 

В този КК не става въпрос изобщо за някакво противопоставяне или съпротива, или за насилване на събитията. Няма пришпорване. Това, което присъства е, бих казала, приемане. По 5 жезли с Рицар жезли по-скоро е зараждащият се стремеж и готовност за действие.

Процесът е вътрешен. Няма други. Точно големите аркани Звезда, Отшелник и Жрица ми оставят това усещане. И Смъртта, разбира се, с Рицар чаши.

Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...