Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Лечение с прана


Recommended Posts

Полезно ще бъде.

Благодарности от мен за усърдието. Лично, прочетох до 15 стр.

Тук за първи път прочетох, че етерното тяло има очи, уши и ръце и е двойник на човека. Потвърждавам го това. Наскоро видях етерното тяло на една моя приятелка.

Редактирано от mecholari
Линк към коментар
Share on other sites

ето едно упражнение простичко...аз се старая сутрин като стана и отивам на балкона .....гледам изгрева и му се радвам...

и правя това упражнение, правила съм го няколко пъти само за това не знам дали го правя правилно, но ето.....

Насищане с прана

За да се насити тялото с жизнена енергия, прана, то трябва да бъде съзнателно. Предлагаме ви дихателно упражнение, което се състои от двайсет вдишвания и издишвания.

Това просто упражнение можете да изпълнявате по всяко време на деня, щом почувствате желание да го изпълните. През първата седмица обаче се препоръчва да се изпълнява само веднъж на ден.

  • Направете четири къси вдишвания и издишвания.
  • След това извършете едно дълго дишане.
  • Вдишването и издишването се извършва само с носа.
  • Направете четири къси вдишвания-издишвания, веднага след което, без пауза, едно дълго вдишване-издишване. И така, общо четири серии или сумарно 20 дишания.

Съединявайте вдишването и издишването последователно без никаква пауза. Едно вдишване и издишване прави едно дишане. Всичките 20 дишания се изпълняват по такъв начин, че да се получи една серия от 20 съединени дишания без паузи между тях.

Осъзнато всмуквайте въздуха при вдишване. Тялото трябва да бъде отпуснато. При издишването въздухът напълно се отстранява от белите дробове. Вдишването и издишването са еднакви по времетраене. Използвайте къси вдишвания и издишвания, за да можете да усилите връзката и да съедините вдишването и издишването в един цикъл.

По време на удължените вдишвания и издишвания белите дробове се изпълват дотолкова, че да не губите усета си за комфорт, а при издишване въздухът се изпразва от тях изцяло.

Дишането става с нормална за вас скорост. Важното е дишането да бъде свободно, естествено и ритмично, а не форсирано. Именно това дава възможност да се вдишва прана заедно с въздуха. Така ще подобрите здравето си и всекидневните занятия ще ви позволят да разберете за дишането значително повече, отколкото за целия си живот.

http://www.dar-center.com/article/?article=756

надявам се не повтарям никой....или нещо в темата

Линк към коментар
Share on other sites

ето едно упражнение простичко...аз се старая сутрин като стана и отивам на балкона .....гледам изгрева и му се радвам...

и правя това упражнение, правила съм го няколко пъти само за това не знам дали го правя правилно, но ето.....

Упражнението не е лошо. Факт е обаче, че нашето тяло приема най-много прана по време на фазата на задържане на дъха след издишване. Виж https://sites.google...alingbg/content

Пак там е казано, че слънчевата прана, когато се поема съзнателно може да доведе до развитие на злокачествено заболяване. И се препоръчва това да не се прави повече от веднъж на седмица.

Аз нямам преки наблюдения, но трябва да обръщаме внимание на известните предупреждения.

Линк към коментар
Share on other sites

Упражнението не е лошо. Факт е обаче, че нашето тяло приема най-много прана по време на фазата на задържане на дъха след издишване. Виж https://sites.google...alingbg/content

Пак там е казано, че слънчевата прана, когато се поема съзнателно може да доведе до развитие на злокачествено заболяване. И се препоръчва това да не се прави повече от веднъж на седмица.

Аз нямам преки наблюдения, но трябва да обръщаме внимание на известните предупреждения.

линка не се отваря.....

все пак благодаря за инфото....наистина е важно да се обръща внимание на детайлите, защото ако човек не е готов за нещо то може да му навреди...вместо да му помогне и особено ако няма достатъчно инфо....

ще съм внимателна.....:)

Линк към коментар
Share on other sites

Пак там е казано, че слънчевата прана, когато се поема съзнателно може да доведе до развитие на злокачествено заболяване.

Аз гледам слънцето директно всеки ден, повече от година и 3-4 месеца. Разбира се, когато не е облачно. Но тъй като препоръките са да бъде наблюдавано до един час след изгрев , и от един преди залез, искам да кажа, че си позволявам вече да го поглеждам за секунди и по всяко време на деня, когато е ярко на небосклона. Имам само положителни резултати... Хората, които се занимават със сугестия и визуализация им е извесно, че за да се излекуваш трабва да си представяш и почустваш крайния резултат със цялото си същество. И всяка негативна мисъл те отдалечава от това състояние. Можеш да прочетеш "Излекувай живота си", от Луиз Хей, която самостоятелно се е преборила със рак.

Линк към коментар
Share on other sites

Пак там е казано, че слънчевата прана, когато се поема съзнателно може да доведе до развитие на злокачествено заболяване.

Аз гледам слънцето директно всеки ден, повече от година и 3-4 месеца.... Имам само положителни резултати... Хората, които се занимават със сугестия и визуализация им е извесно, че за да се излекуваш трабва да си представяш и почустваш крайния резултат със цялото си същество. И всяка негативна мисъл те отдалечава от това състояние. Можеш да прочетеш "Излекувай живота си", от Луиз Хей, която самостоятелно се е преборила със рак.

Привет, mecholari ! Цитатът за праната има предвид, да не се правят целодневни или продължителни слънчеви бани на цялото тяло ( особено по обедно време) повече от 12 дни в годината. Тъй нареченият "плаж"... осбено пък в мързеливия и масово практикуван бг вариант.

Това е обобщаващо твърдение, защото зависи и къде точно на земното кълбо се намира човек.

Много важно е, когато споделяме опит, да помним, че всеки е на различен етап от развитието си. И за всеки трябва индивидуално да се определят здравословните и лекуващи методи.

Така е с вегетарианството и месоядството, почивката на планина или море ... с много реалности в живота.

Особено важно е за гледането на пряка слънчева светлина, защото очите на огромната част от хората е възможно да не са пригодени. Всеки сам трябва да си избере метода и да го прилага предпазливо, докато ви ди накъде върви - дали в правилна посока.

И още нещо:

Прана е "есенцията" на слънчевата светлина, онази витална сила, която може да се почерпи и преработи от материята.

Прана не е равно на слънчева светлина!

Kъм Луиз Хей може да прибавим Лиз Бурбо, Торвалд Детлефсен... Цялата тема за психо-емоционалните причини за болестта в този подфорум.

Линк към коментар
Share on other sites

Прана не е равно на слънчева светлина!

Kъм Луиз Хей може да прибавим Лиз Бурбо, Торвалд Детлефсен... Цялата тема за психо-емоционалните причини за болестта в този подфорум.

Прочетох, че под прана видимо се разбират тези черно-бели точици на фона на небето(от частта от книгата, която сте публикували)..Аз ги виждам от съвсем малък. Преди ги свързвах със "силиците", от книгите за Ванга. Както и да е. Може би има хора, които проявяват "лакомия" по отношение на прана. Смятам , че един житен режим на физическо ниво калява волята и характера. Аз правих такъв в началото на месец Август. Иначе също не ям месо от около 2 години. Въпрос на избор.

Линк към коментар
Share on other sites

Прочетох, че под прана видимо се разбират тези черно-бели ...

Преди ги свързвах със "силиците", от книгите за Ванга. Както и да е.

Може би има хора, които проявяват "лакомия" по отношение на прана. Смятам , че един житен режим на физическо ниво калява волята и характера. Аз правих такъв в началото на месец Август. Иначе също не ям месо от около 2 години. Въпрос на избор.

Може ли да цитираш , какво точно е казано за "силиците", защото сега нямам при себе си тези книги.

Относно лакомия за прана ...

мога да кажа, че животните, лекувани с прана, после си искат още. Това е като да си получавал майчина милувка, а после изведнъж да няма вече. Е, постепенно свикват.

А когато праната е в тялото, тя винаги върши нещо - или полезно , или вредно. Само много добри майстори владеят техники за натрупване, но там не е въпрос на лакомия, а на по-късно използване. Все пак аз не знам достатъчно по този въпрос. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Може ли да цитираш , какво точно е казано за "силиците", защото сега нямам при себе си тези книги.

.............

А когато праната е в тялото, тя винаги върши нещо - или полезно , или вредно.

Според Ванга "силиците" са разумни. Те "не стъпват за земята", защото тя е "омърсена". На мен книгите също не са ми под ръка, а Ванга не обича да обяснява много , много. Както и да е, това, което виждах смятах, че са тези "силици".

От моя гледна точка ,много е важно да създадем положителна визия за себе си, както и да се освободим от всички отрицателни мисли и чувства в ума си. Тогава няма как да навреждаме на себе си или другите. Затова "рейки" е една прекрасна практика. 85 стр. от книгата "Духът на рейки": "Рейки е ки, управлявана от една по-висша сила, която накои наричат Бог, Върховно същество, Вселената, Космически разум, Всичко съществуващо, Йехова, Кришна, Буда, Велики дух и пр

...

Тъй като рейки се управлява от една по- висша сила, тя не може да нанесе вреда и винаги действа в полза на пациента".

Т.е. "да бъде Твоята воля" в действие.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Много ми хареса статията на Късметче за Прана - жизнената енергия.

Късметче, в статията пишеш , че с прана може да се лекува зависимости, като алкохол и цигари.

Може ли да споделиш как се провежда лечението ако не е сложно?

Благодаря предварително!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Miq!

Лечението се провежда от лечител , изучил поне 4 нива - начално, с цветове, с кристали и пранична психотерапия. Желателно е също да е натрупал повечко опит с различни други болести. Обикновено който е минал тези нива, поддържа и развива себе си с Архатик йога - система, комбинираща различните видове йога с оптимален ефект.

Желателно е лечителят да е стабилен, зрял човек, за да се намали вероятността тази пристрастеност да му повлияе на него. Всичко останало е в Божиите ръце. Лечителят знае също така как да действа в съгласие с Божията воля.

И при другите заболявания обратната връзка лечите - пациент е много важна. Тук - многократно повече. Лечителят се грижи да осигури защита на пациента си, когато той е отново в предишната среда и е подложен на изкушение. Това се прави известно време, докато пациентът укрепне емоционално и духовно.

Защо лечението има успех - защото зависимостта няма материално тяло, тя е финоенергийна същност, която се загнездва в енергийната с-ма на човека.

Затова и другият успешен начин е самолечението с воля - силните хора успяват да създадат собствени мисъл-форми с достатъчно енергия, за да изтласкат зависимостта и може би да коригират енерг. система.

Линк към коментар
Share on other sites

Предполагах, че само с изкарано първо ниво няма да може да се лекуват такива зависимости.

Знам също, зависимият трябва да го иска това лечение. Не мисля, че съм още готова да прилагам лечение, притесняваме момента със зареждането, изпитвам страх да не презаредя и затова не смея да се отпусна. Тези дни моята дъщеря е настинала и много исках да и помогна с прана лечение, но не смея макар, че карахме с нея заедно курса.

Линк към коментар
Share on other sites

Предполагах, че само с изкарано първо ниво няма да може да се лекуват такива зависимости.

Знам също, зависимият трябва да го иска това лечение.

Съвсем да се излекуват - не. Но вероятно нещо може да се направи, а също и да поиска помощ от други.

Ти имаш ли предвид реален зависим? Ако да, пиши ми на лични. Ще се потърси съвет от хора с повече опит.

Най-добре е да не се губи време.

Не мисля, че съм още готова да прилагам лечение, притесняваме момента със зареждането, изпитвам страх да не презаредя и затова не смея да се отпусна. Тези дни моята дъщеря е настинала и много исках да и помогна с прана лечение, но не смея макар, че карахме с нея заедно курса.

Настинката се лекува, дори и ако болният остане малко "недозареден" - ще се възстановява по-дълго.( Включваш и силни храни - мед, женшен, кълнове, ядки, много течности). Можеш да заредиш, колкото ти се струва удачно и да я наблюдаваш. Може по всяко време да сканираш с въпрос. В началото вероятно ще ти е трудно да си повярваш, но с практиката се трупа опит и сензитивност.

При настинка може да ползваш и другите лекарства , а паралелно да правиш и лечението с прана - така ще си спокойна пред съвестта си, че правиш всичко възможно. ... Пък и може да почистиш черния дроб от евентуалните замърсяания от лекарства и храни.

Щом и дъщеря ти може да лекува с прана, и е явно достатъчно голяма, за да даде правилно описание на състоянието си, спокойно действайте. За нея ще е интересно дори, а и полезен опит, да преживява и описва усещанията си. Благодарение на обратната връзка ще си спокойна, дори да презаредиш, после може малко да отнемеш. Действайте, ще сте доволни.

Тя дори сама би могла да се лекува, особено ако усети заболяването в начален стадий.

Това е по-добрия вариант. :)

Защо да се чака?

От тема " Мисъл за деня-28 септември " :

Бъдещото учение седи в това, че всички живи същества трябва да имат желание да дават.

Идете в Галилея

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

линка не се отваря.....

все пак благодаря за инфото....наистина е важно да се обръща внимание на детайлите, защото ако човек не е готов за нещо то може да му навреди...вместо да му помогне и особено ако няма достатъчно инфо....

ще съм внимателна.....:)

Тук скоро ще се появи голяма част от книгата на Мастър Чоа Кок Сюи - "Miracles through pranic healing" на български.

https://sites.google...alingbg/content

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Как да усетим енергията на биополето си , с която реално можем да лекуваме себе си, да изчистваме храната и водата си от енергийни замърсявания ( а всички замърсявания имат своя енергийна "част"). Пускам кличето с допълнението, че ръцете трябва да се движат по-бавно, човек да е спокоен и да диша дълбоко. Моите наблюдения в България показват, че ръцете трябва да са по-раздалечени в началото, защото на повечето хора биополето е по-голямо. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Как да усетим енергията на биополето си , с която реално можем да лекуваме себе си, да изчистваме храната и водата си от енергийни замърсявания ( а всички замърсявания имат своя енергийна "част"). Пускам кличето с допълнението, че ръцете трябва да се движат по-бавно, човек да е спокоен и да диша дълбоко. Моите наблюдения в България показват, че ръцете трябва да са по-раздалечени в началото, защото на повечето хора биополето е по-голямо.

мерси за клипчето...сега го пробвах...наистина е като магнит...между другото днес по-рано "случайно" четох същия метод, но нещо не ми се получи тогава, но сега стана ....само, че не виждам нищо...усещането е водещо и силно.....

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

мерси за клипчето...сега го пробвах...наистина е като магнит...между другото днес по-рано "случайно" четох същия метод, но нещо не ми се получи тогава, но сега стана ....само, че не виждам нищо...усещането е водещо и силно.....

Виждането идва по-късно. То е просто акт на по-висока чувствителност. Може да се тренира като всичко друго - просто пробвай!

Редактирано от prana_plovdiv
Линк към коментар
Share on other sites

мерси за клипчето...сега го пробвах...наистина е като магнит...

:)

pass_to, ако ръцете се привличат силно, сякаш искат да се слепят, възможно е да има преумора, отпадналост, с една дума - недостиг на енергия. Добре е да си обърнеш внимание. Може да е инцидентно недоспиване или нещо подобно, но ... зареди с гориво :) , докато е време.

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

мерси за клипчето...сега го пробвах...наистина е като магнит...

:)

pass_to, ако ръцете се привличат силно, сякаш искат да се слепят, възможно е да има преумора, отпадналост, с една дума - недостиг на енергия. Добре е да си обърнеш внимание. Може да е инцидентно недоспиване или нещо подобно, но ... зареди с гориво :) , докато е време.

ами по-скоро отблъскването е по-силно....привличането е по-слабо....

това означава ли нещо...?

:)

интересен метод за self test... :)

Линк към коментар
Share on other sites

Руският прана-сайт с интересна инфо и техники:

http://subscribe.ru/archive/rest.esoteric.pranichealing1/201010/04115115.html?clearview

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Eдин от най-гледаните немски канали - RTL - в 12 ч. на обяд:

http://www.youtube.com/watch?v=OE7lUe8sTfI&feature=player_embedded

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 weeks later...

До скоро много рядко си разрешавах да работя с ръце. Чрез методите на психотерапията разчитах директно на предаването на силата да протича през мен чрез разговора, визуализациите, присъствието ми и всички многообразни терапевтични методи. Наскоро завърших обучение по индийско лечение с прана и сега понякога ползвам и директно работа с ръце. Днес ми се случи например, за разблокирване на опрделен проблем - работи!

Линк към коментар
Share on other sites

Орли, би ли споделил повече за този вид лечение?

Общо взето всички видове популярни към момента системи за енергийно лечение са разработени в Азия.

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...