Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Защо е всичко?


Невенна

Recommended Posts

Какъв е смисъла на всичко? На целия процес, на това да се раждаме и умираме, да сме на вечното колело на преражданията? На големия взрив, на появяването на човека?Какъв е смисъла на това , всеки ден да правиш избор, да избереш родотелите си и страната си преди да се родиш в този живот?

Може би отговорът е да сътвориш себе си и своя свят , за да изпита душата радостта от опита, от изживяването на всяко нещо.

Тогава идва въпроса, а какво е значението на всеки избор? Какво значение има какъв си, какво правиш и как живееш?

Има. От това зависи какво изживяване ще имаш , дали ще почувстваш безпределна свобода, радост и любов към всичко в живота. В крайна сметка значението го придаваш ти.

Тогава още един въпрос се появява : Каква е причината за всичко това?

За мен това е Бог , преживяващ милиардите аспекти на Себе си чрез всичко живо ., и чрез нас. Затова когато реша Неговата воля да е и моя воля, чувствам че ми порастват крила и цялата Истина се разкрива пред очите ми. :yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 46
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Последното е вярно, но предното - почти. Преди физическото си превъплъщаване имаме по-ясна представа за реалните си недостатъци и оттук изхождаме за избора на оределени условия, които ни предоставят нужните възможности...

Линк към коментар
Share on other sites

Направо ме разби с този въпрос!

Преди да си в състояние да отговориш на това ЗАЩО и да разбереш причината за всичко е необходимо да отговориш на всички останали защота и да проумееш всички останали причини. Имайки впредвид и това, че всеки момент информацията се променя и това, в което си се клел до вчера, днес се оказва нещо коренно различно, а също така, че всеки си има собствено тълкование за нещата, ще ми е страшно интересно кой до какъв отговор е стигнал.

Лично аз поне за момента нямам и най-малки подозрения ЗАЩО съществуваме, не само на тази Земя. Тази война между Светлината и Тъмнината си има някаква причина, то не е просто така и тук не става дума и за емоции, от сорта на радост, удовлетворение и т.н., защото в Космоса те не съществуват. както и Божествената ЛЮБОВ е коренно различна от това, което са в състояние думите да обяснят и човешкия мозък да разбере и асимилира.

Та така, скъпи братя и сестри: ЗАЩО???!!! :hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

Смисълът е в пътуването към себе си/ към Бог,

"преживяващ милиардите аспекти на Себе си чрез всичко живо , и чрез нас",

защото е вълнуващо, обогатяващо, прекрасно :-)

поздрав към всички търсещи - Веси

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

В "Пътеводител на Галактическият стопаджия" на един много мощен компютър му беше зададен въпросът :"Какъв е смисълът на всичко?" След около 7 000 000 год. когато отидоха да го питат за отговора, той гледаше детски анимационни филмчета и каза че е построил друг, по-мощен компютър, нашата планета земя, обитателите на която ще дадат отговор на този интересен въпрос! Така че - хайде кажете - но без религиозни безсмислици, като зрели хора!

Линк към коментар
Share on other sites

Всъщност не бе точно така в книгата, а и във филма. Хората бяха паразити на новия комп, а той трябваше да намери истинския въпрос, тъй като стария комп бе дал отговора - 42. То и въпроса се изясни после, ама...

Линк към коментар
Share on other sites

:)

"Защо е всичко"

За да проверим докъде сме стигнали.

Дали сме станали по- добри, по- толерантни.

Дали сме се научили да приемаме себе си и хората със всичките им недостатъци.

Дали сме се научили да прощаваме, да бъдем милосърдни, състрадателни, разбиращи, обичащи.

Да осъзнаем, че сме елементарна, но необходима клетка от Един Огромен Организъм /Бог/ и че необходимото условие да се чувстваме добре е да спазваме трите основни принципа на Христовото учение-

Да обичаме Бога, да обичаме ближния си и да обичаме себе си-в този ред.

Страданията са за това...Така казват Учителите/а също и опита/.

Линк към коментар
Share on other sites

Ами на мен лично това ми звучи като вечният въпрос кое е първото-яйцето или кокошката.Смятате ли всичко трябва да има логично обяснение и да се конкретизира с безкрайни теории за "за" и "против".В това е чара на съществуването и на живота изобщо.Неизвестното,тайното,безкрайното,въ

лшебното неизвестно наречено живот тук и сега :sorcerer:

Линк към коментар
Share on other sites

Да обичаме Бога, да обичаме ближния си и да обичаме себе си-в този ред.
Всъщност редът е такъв само при изказването му, но всъщност тези три направления в изпълнението си са едно. Иначе йерархичността идва от това, че любовтта към нас самите се съдържа в любовта към ближните, а тя от своя страна - в любовта към Бог. Но постигането на една от тях, означава и постигане на останалите - това е и един вид критерий на правилност на отношението.
Линк към коментар
Share on other sites

Еми,браво....... :huh:

Искаш да ми кажеш,че и в любовта и обичането има йерархия и правила????

А,не -категорично не съм съгласна......Това вече ми прилича на грандоманщина и превземане на някаква чужда власт :huh:

Линк към коментар
Share on other sites

:1eye: Каквото съм искал - казал съм го! Но за теб ще допълня, че йерархичността идва не дори поради ограниченото ни възприемане, а само от опита за предаване на това възприемане. Вече го казах, но нов опит! А
тези три направления в изпълнението си са едно
Линк към коментар
Share on other sites

Всъщност редът е такъв само при изказването му, но всъщност тези три направления в изпълнението си са едно. Иначе йерархичността идва от това, че любовтта към нас самите се съдържа в любовта към ближните, а тя от своя страна - в любовта към Бог. Но постигането на една от тях, означава и постигане на останалите - това е и един вид критерий на правилност на отношението.

Много хубаво си го казал, целта ни е все напред така или иначе, по пътя на любовта, разбира се :D

Линк към коментар
Share on other sites

Да,наитина само с любовта напред.Другото освен любовта,просто няма значение :yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

:)

Здравейте приятели,

Ако човек изпитва любов към Бога, той непременно ще изпитва и любов към ближния си, и към себе си, но ако реда е в обратна посока, може и да не се стигне до Божията Любов.

Когато Азът обслужва по- нисшата ни природа, тогава може и да не се стигне до любов към ближния и към Бога.

Така, че държа на реда- от Божественото към личното.

Линк към коментар
Share on other sites

:v: Всичко е защото човеците са загубили безсмъртието си и способността си да мислят ( както Бог мисли )...и трябва да си ги възвърнат.

:v: Любов+Светлина+Мир+Радост :v:

Линк към коментар
Share on other sites

Благост,смяташ ли,че ако можехме да мислим като Господ щяхме да си чаткаме в тоя сайт :king:

Линк към коментар
Share on other sites

:v: Здравейте, приятели!

:v: Здравей, Мозата!

Благост,смяташ ли,че ако можехме да мислим като Господ щяхме да си чаткаме в тоя сайт

Смятам :thumbsup: че с разните действия - събиране, изваждане,умножение, деление..МОЖЕМ- когато не мислиш ти, а Бог в тебе!

Има такова пУложение:smarty:

Поздравявам те специално с клипчето на Ди Джей БоБо - Уважавай себе си! - Respect Yourself - DJ Bobo!

:v: Любов + Светлина+Мир+Радост :v:

Линк към коментар
Share on other sites

Благост,ако имаш лично отношение към някого,било то + или -,еми вземи му напиши ЛС,че тук го обърнахме на "Кой е по-по-най" :king:

Линк към коментар
Share on other sites

:v: Питаш ли в горния постинг и то с обръщение? ...питаш - отговарям ти.Който обръща нещата - да пише ЛС.

:v: Любов + Светлина + Мир + Радост :v:

Линк към коментар
Share on other sites

Мозата е симпатяга, дечко. Харесва ми да й чета свежарските изказвания. Това е положението. Тук не сме да се учим на правопис и да си натякваме грешките.

:angel::feel happy: Любов+Светлина+Мир+Радост :feel happy::angel:

Линк към коментар
Share on other sites

Добре щеше да е да владеем правописа и да има кой да ни показва грешките...

Мога да отговоря на въпроса: за кого е всичко? - За нас е!!!

Защо е? - Сигурно за да разберем, че е за нас и да се възползваме по правилния начин! Другото... е другото!

Линк към коментар
Share on other sites

Отговарът на въпроса "Какъв смисъла на всичко?" е толкова прост, че изисква вечност за да бъде разбран. Когато това, малко или много стане, "всичкото", малко или много, ще изчезне. Казвам това от личен опит, не с четене в книги и подбор от цитати.

Понякога ако си късметлия може да намериш добър отговор в обозримо време и ще разбереш това първо по простата на отговора, и второ по изчезването на част от "всичкото" около теб и в теб. Някои щури хора обаче, после се оплакват от загубеното и изчезналото пак се връща при тях, а отговора пък си отива. После те пак се забавляват с "всичкото" докато не дойде време да се зачудят отново за смисъла от него.

Аз лично гледам да не правя щуротии, за вас не знам, но признавам че понякога отговорите могат да дойдат и на шега. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...