Прехвърляне към съдържание

Снимка
- - - - -

Захранване след лечебен глад

• Please log in to reply
42 мнения в тази тема

#21 Силвия СД

Силвия СД

Приятел на Портала

• Участници
  • ПипПипПипПипПип
  • 2916 Мнения:

Публикувано: 13 май 2006 - 17:33

Защо да са общи приказки,don Pozo,ти гладувал ли си?Болките в ставите могат да бъдат следствие възпалителни,дегенеративни и реактивни причини,гладът помага при всички случаи,опитай,поне можеш да бъдеш сигурен,че няма да ти навреди.
  • 0

#22 Moon_face

Moon_face
  • Участници
  • 5 Мнения:

Публикувано: 15 май 2006 - 17:28

Здравейте, всички,
Искам да споделя с вас горчивия си опит от едно мое неплавилно захранване. То беше при първото ми гладуване, което направих под наблюдението на самата Л.Ковачева преди 7-8 години.
Гладуването беше за 20 дни в края на април и началото на май /тогава все още бях студентка/. Случи се така, обаче, че непосредствено след това идваше Гергьовден и аз трябваше да се прибера вкъщи за празника. И нали знаете как е по празници, "тате носи, мама меси", аз изгладняло дете-студентче и много бързо забравих предупрежденията за сериозността на захранването и как с него компромиси не трябва да се правят.
Още на втория ден, обаче, целият ми организъм възропта. Започнаха ужасни болки в корема, кървене, когато ходех по нужда, гадене, отпадналост. Бях по-зле и от болна. Наистина много се изплаших. Обадих се на Лидия по телефона - тя женицата не ми се кара, понеже благият и характер явно не и позволяваше, но категорично ми забрани поне 4-5 дни да не слагам в устата си нищо, освен вода.
Послушах я и се оправих, но никога вече не съм си позволявала да правя подобни експерименти със себе си. След това няколко пъти съм се подлагала на лечебен глад и сама, и в санаториума на Д-р Емилова, но винаги съм била много стриктна и изпълнителна, и проблеми не е имало.
Затова, хора бъдете търпеливи, имайте воля и стискайте зъби /и в буквалния и в преносния смисъл/, :thumbsup:
  • 0

#23 Гост_Guest_*

Гост_Guest_*
  • Гости

Публикувано: 10 юни 2006 - 09:35

Един доказано ефикасен режим с прочистващ ефект е комбинация от източните теории за денонощния цикъл на обмяна и разделното хранене, описани в книгата "Сила за живот" /американските автори не помня, а книгата ми изчезна някъде безследно/. До обяд фаза на очистване с плодове и чай, от обяд фаза на енергетизиране с въглехидратна храна, малко качествена растителна мазнина,ядки, семена и зеленчуци, от вечеря фаза на изграждане с белтъчна храна, при нужда малко мазнина и зеленчуци. /Може да съм сбъркала в термините, но смисълът е ясен./ Този режим е лесно поносим, има лек очистващ тялото ефект и спазвайки го аз лично се справих с много излишни килограми. Подходящ е за спазване неограничено дълго време, понеже включва всички нужни вещества, освен това човек е с добра работоспособност.
Пол Брег препоръчва човек да не се нахвърля веднага на дълги срокове гладуваненамалява.

<{POST_SNAPBACK}>

да, книгата е мн хубава. хранила съм се така стриктно към 3-4 месеца (много отслабнах) и после имах и промених нещата, заради едни състезания...както и да е, не се усеща глад и ако решите, че е трудно гладолечението и аз ви препоръчвам този режим :thumbsup1: .

никой няма да ви обвини, ако не можете да гладувате!!!! наистина понякога остават неприятни спомени... аз лично съм гладувала по седмица и малко и после няколко дни храна, после пак глад.... ако нямате вътрешната сила и настройка..... се хранете разумно

и все пак захранването трябва да е продължително! убедила съм се в това :ph34r:
успех на всички ви ! важното е да поварвате, че можете да се справите :v:
  • 0

#24 Валентин Петров

Валентин Петров

Приятел на Портала

• Участници
  • ПипПипПипПипПип
  • 3088 Мнения:

Публикувано: 25 юни 2006 - 10:25

Опитът ми в момента сочи захранването да е еднакво по продължителност с периода на глада
В различните периоди от живота е различно
Зависи от това, колко сатва има в организма
  • 0
Истината ще ви направи Свободни.
Господ Исус Христос

Люби.. ще ти бъде отворен пътят навсякъде.
Учителят

#25 Кирова 57

Кирова 57
  • Участници
  • 6 Мнения:

Публикувано: 15 август 2006 - 09:22

Буба76,съжалявам ,че имате този сериозен здравословен проблем!Моето заболяване е същото ,само ,че вече артропатичен псориазис ,което ,наистина евече един доста сериозен здравословен проблем.Това не са думи пропити с отчаяние,просто констатацияVОт 30 г. съм с това заболяване,но изглеждм много добре и този който не ме познава по-отблизо би се изненадал, че вообще съм болна.Псориазиса е от малкото заболявания за които аз шеговито казвам:-прие го ,обикнах го и старателно го обгрижвам!Какво означава това?Ами това означава, че псориазиса е нелечимо,хронично и свременни ремисии/понякога/заболяване.Как се грижа? Г Л А Д О Л Е Ч Е Н И Е!Започнах преди много години само с един ден,след това се осмелих на два,после на три и като видях,че като спазваш правилата ,четеш много и живееш здравословно няма нищо страшно.Най дългият срок при мен е 10-12 дневното гладуване ,като само веднъж в годината го правя,просто защото ми е необходима по специална среда и режим.Иначе гладувам по три или шест дни по-често,като се съобразявам с много неща-това е цяла наука ,а за да има ефект трябва да ти стане начин и стил на живот.Всичко е в нас самите и в нашето мислене това заболяване не обича отчаянието ,а постоянството и самодисциплината и както казва Пол Брег-"Тялото е глупаво."Използването на мазила и противозпалителни медикаменти за по-тежката форма е неизбежно ,когато си в криза ,но след това задължително очистване с глад ,иначе освен псориазиса ще се "обзаведете" и с някоя по-опасна болест.ко имаш по-конкретни въпроси питай. :thumbsup1: :dancing yes: :smarty:
  • 0

#26 neseriozna_ta

neseriozna_ta
  • Участници
  • 9 Мнения:

Публикувано: 18 август 2007 - 10:52

ей, здравейте!
на мен сега ми препоръчаха едно гладолечение защото имам доста болести и искат операция на жлъчката, с повечко килограми съм и затова. трудно ми е но започнах,ето вече съм 3-ти ден.обаче се страхувам много и мисля да се помъча само 10 дни,макар да ми казват да са 20-сет.Уплаших се и от захранването като четох тук.никога досега не съм била на такова гладолечение.сега ще ви напиша точно как се храня,предписаното ми:
4-Мурсалски чая, 1 кг плодове на ден(круши,банани,грейпфрут,портокали,ябълк
  • 0

#27 Иванка Калбурджиева

Иванка Калбурджиева

Новодошъл

• Участници
  • Пип
  • 194 Мнения:

Публикувано: 18 август 2007 - 12:07

[quote name='neseriozna_ta' post='42589' date='Aug 18 2007, 11:52']предписаното ми:
4-Мурсалски чая, 1 кг плодове на ден(круши,банани,грейпфрут,портокали,ябълк
  • 0

Прилагайте доброто към всички хора, без да мислите заслужават ли го или не. Учителя

#28 Ася_И

Ася_И

Приятел на Портала

• Участници
  • ПипПипПипПипПип
  • 2046 Мнения:

Публикувано: 18 август 2007 - 12:23

Бих ти предложила да прочетеш
'Книга за здравето' - Беинса Дуно
Там ще намериш полезни неща не само за жлъчката, но и черния дроб.

А за лечебното гладуване по д-р Емилова - присъединявам се към мнението на Ваня.
Не съм привърженик на продължителното гладуване, ако предварително не си започнала за ден - два и постепенно увеличаване на продължителността. В много от случаите това е стрес за организма и ако нямаш човек с опит до себе си, може и да си навредиш. Прегледай раздела 'Здраве' - ще намериш споделен практически опит за гладуването.
Само гладът няма да ти реши проблемите, ако ставаше така, за по 10-20 дена всички щяхме да сме здрави. Необходима е комплексна програма и много воля от твоя страна.
Желая ти успех!
  • 0

За да се освободите от дявола – усмихнете му се – няма да знае какво да прави.

#29 Силвия СД

Силвия СД

Приятел на Портала

• Участници
  • ПипПипПипПипПип
  • 2916 Мнения:

Публикувано: 18 август 2007 - 15:08

Ей, сладур сладурски и несериозен :D :feel happy: това не е гладолечение, а лечение с плодове. Гладът е глад, хахахааа. Не се тревожи излишно, давай смело колкото издържиш и не си определяй предварително срокове. В началото започни с по-кратки курсове, 20 дни е много като за пръв път.
Успех! :thumbsup:
  • 0

#30 neseriozna_ta

neseriozna_ta
  • Участници
  • 9 Мнения:

Публикувано: 18 август 2007 - 18:49

хе хе пак се засичаме ами страх ме е от многото дни и контактувам с човека който ми го назначи.надявам се да не е за лошо ;) мерси на всички
  • 0

#31 Добромир

Добромир

Приятел на Портала

• Участници
  • ПипПипПипПипПип
  • 1723 Мнения:

Публикувано: 18 август 2007 - 19:18

Ако един човек с голям принос към природолечението, каквато беше Лидия, има своите неточности, хората обикновено не могат да ги възприемат. В случая съм категоричен, че не е необходимо да се взема мед, щом се ядат толкова много плодове. Ако имаш добра поносимост към захари и/или се натоварваш много физически, това може и да е добър режим за теб, но повечето хора не попадат в тези графи. Затова бих препоръчал вместо мед да се включат зеленчукови сокове или бульони или поне по-добре подбрани индивидуално чаеве. Мурсалският чай е добър, но не е панацея. Но каквото и да решиш за разтоварването, внимавай много при захранването. Успех! :feel happy:

Мнението беше редактирано от Добромир: 18 август 2007 - 19:19

• 0

#32 neseriozna_ta

neseriozna_ta
  • Участници
  • 9 Мнения:

Публикувано: 19 август 2007 - 08:47

здр, ами аз нер го пия чая с мед по принцип ,тай че няма страшно,нали!
не съм си го измислила аз това меню, и ще пробвам така,дано няма усложнения или проблеми,трябва да издържа и с захранването с което много ме уплашихте :(
мерси
  • 0

#33 Иванка Калбурджиева

Иванка Калбурджиева

Новодошъл

• Участници
  • Пип
  • 194 Мнения:

Публикувано: 19 август 2007 - 09:35

Със захранването няма да има никакви проблеми, ако си дисциплинирана и спазваш схемата. Казвам го от 12-годишен опит. :feel happy:
  • 0

Прилагайте доброто към всички хора, без да мислите заслужават ли го или не. Учителя

#34 Добромир

Добромир

Приятел на Портала

• Участници
  • ПипПипПипПипПип
  • 1723 Мнения:

Публикувано: 19 август 2007 - 16:15

:3d_111: Предния път прегледах текстовете набързо и не обърнах внимание на един важен детайл - тя пие тежки медикаменти! Това с хапчетата определено променя нещата! Обикновено при разтоварване действието им се усилва, а също и страничните им ефекти. Може да се намалят дозите, но дали тя ще прецени правилно? Май че в конкретния случай това не много тежко по принцип разтоварване следва да се прави под непосредственото ръководство на опитен специалист; не е нужно непременно в заведение, където нещата много стръмно се оскъпяват, но да се консултира редовно по телефон или мейл, би било добре... Така поне мисля въз основа на своя опит и на доста много пациенти. Защото после по-трудно се оправят последствията от някои грешки. Човек може и да си мисли, че е готов сам да се справи, но далеч не винаги е така... :3d_150:

Мнението беше редактирано от Добромир: 19 август 2007 - 16:18

• 0

#35 neseriozna_ta

neseriozna_ta
  • Участници
  • 9 Мнения:

Публикувано: 19 август 2007 - 21:06

Здравей Добромир
Спрях хапчетата си защото навсякъде така ми казаха,страшничко ми е,но и ако ги пиех-още по-страшно щеше да е! Дано не съм направила глупост,пия само Спиронолактона за спадане на алдостерона,че ми е доста над нормата,чувам се с жената която ми изписа гладолечението.
мерси пак
  • 0

#36 B2P5

B2P5
  • Участници
  • 5 Мнения:

Публикувано: 27 август 2007 - 16:18

Направо сте железни - не хора, а мечта... Много тежко ми звучи това след 21 дни глад да се захранва 21 дни...! Какво му е толкова на организма ако се приспособи за 7 дни? Сувсем разумно ми се струва - и нормално проемливо. Кой ги определя тези срокове ? Защо толкова продължително да се захранва? Нима адаптивните ни способности са толова бавни? :) :) :)

Захранването става бавно, защото при пълно гладолечение лигавицата на стомаха се изнежва и захранването и опознаването на храните наново става бавно.

• 0

#37 bulgaro

bulgaro

Новодошъл

• Участници
  • Пип
  • 196 Мнения:

Публикувано: 28 октомври 2007 - 02:19

Доста стара и неразвивана тема... Захранването...

Проблеми със захранването няма... Има проблеми с психиката...

А всичко е много просто... Ако някой има нужда или проблеми в това отношение - да се обади...

Поздрави
  • 0

#38 SeekerOfAnswers

SeekerOfAnswers
  • Участници
  • 38 Мнения:

Публикувано: 10 януари 2010 - 17:45

Здравейте, интересни хора!

Мога ли да ви попитам нещо, свързано със захранването?

Начинаеща съм в гладолечението и, не ми се карайте само много :P , нямам все още нито една книга. (но сигурно ще си купя!)

Не смятам да поставям рекорди, но съм решила от време на време да си правя гладове по 1н ден. Това лошо ли е?
И после как да захраня?

Като слушам дядо ми (той много често прави лечебно гладуване, но го прави за дълго време), всичко трябва да е много постепенно и внимателно, но аз как да постъпя, ако ще правя гладуване за 1н ден? Ясно ми е, че няма да се тъпча като прасе, но много малко ли трябва да ям и какво точно? Мога ли направо с плод да почна да захранвам, или задължително нещо варено? И по-специфично ли ще е храненето ми през 1вия ден (след глада)?

Бих си позволила и още един въпрос - фрешовете от плодове не пречат, когато си на гладолечение, нали? Искам да се уверя, че не е нужно да се пие само вода.

Мнението беше редактирано от SeekerOfAnswers: 10 януари 2010 - 17:47

• 0
Три пътя водят към знанието: пътят на размишлението — това е най-благородният път, пътят на подражанието — това е най-лекият път, и пътят на опита — това е най-горчивият път.

Който не напредва всеки ден, всеки ден изостава.

Ако с добро накажеш враговете, с какво ще наградиш приятелите си?!
Конфуций

#39 Розалина

Розалина

Приятел на Портала

• Модератори
  • ПипПипПипПипПип
  • 2571 Мнения:

Публикувано: 10 януари 2010 - 18:14

Здравейте, интересни хора!

Мога ли да ви попитам нещо, свързано със захранването?

Начинаеща съм в гладолечението и, не ми се карайте само много :P , нямам все още нито една книга. (но сигурно ще си купя!)

Не смятам да поставям рекорди, но съм решила от време на време да си правя гладове по 1н ден. Това лошо ли е?
И после как да захраня?

Като слушам дядо ми (той много често прави лечебно гладуване, но го прави за дълго време), всичко трябва да е много постепенно и внимателно, но аз как да постъпя, ако ще правя гладуване за 1н ден? Ясно ми е, че няма да се тъпча като прасе, но много малко ли трябва да ям и какво точно? Мога ли направо с плод да почна да захранвам, или задължително нещо варено? И по-специфично ли ще е храненето ми през 1вия ден (след глада)?

Бих си позволила и още един въпрос - фрешовете от плодове не пречат, когато си на гладолечение, нали? Искам да се уверя, че не е нужно да се пие само вода.

Здравей SeekerOfAnswers'.Когато се гладува един ден седмично, не е нужно да се прави специално захранване според мене.Практикувала съм го по следния начин.Всеки понеделник -плодолечебен ден ,т.е приемам само билков чай с малко мед и плодове според сезона.Редуване през 2 часа ,започвайки в 8 часа с чай и приключвам в 18 часа пак с чай.Не съм приемала фрешове,но мисля,че не пречи да се приемат вместо чай.На следващия ден обикнивено до обяд също вземам само чай с плод( не едновременно,а първо едното,след два часа другото) и се храня чак на обяд.До три последователни дни може да се прави без да е нужно специално захранване.Ако обаче се гладува да речем 4 и повече дни е наложително да има захранваща схема.
Поздрави.
  • 0
"Под „Бог“ разбирам възвишеното, великото, благородното в света. Не е името, което определя нещата. Ако служиш на Бога, ще живееш в хармония с всички живи същества. Това всеки може да опита. Религията, духовният живот е опитна наука. Всеки може да подложи духовния живот на строго научен опит, но за това е нужно голямо хладнокръвие. "Беинса Дуно ("Двете жени"-НБ 1921 г)

#40 SeekerOfAnswers

SeekerOfAnswers
  • Участници
  • 38 Мнения:

Публикувано: 10 януари 2010 - 19:29

И тази захранваща схема не е ли на практика пак нещо като гладуване?

Например, след гладуване 4 дена, 4 дена ще ти е захранването и трябва да хапваш малко. На 1вия ден след гладуването 1 плод и толкова (+ течности), на 2рия малко повече храна, и така до 4тия, когато пак се връщаш на 3 хранения дневно (че и каквито си решиш). Или бъркам?

Мнението беше редактирано от SeekerOfAnswers: 10 януари 2010 - 19:31

• 0
Три пътя водят към знанието: пътят на размишлението — това е най-благородният път, пътят на подражанието — това е най-лекият път, и пътят на опита — това е най-горчивият път.

Който не напредва всеки ден, всеки ден изостава.

Ако с добро накажеш враговете, с какво ще наградиш приятелите си?!
Конфуций

1 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители