Прехвърляне към съдържание

Снимка
- - - - -

Как се прави сирене и кашкавал? Сирищен ензим!

• Please log in to reply
102 мнения в тази тема

#41 Eлф

Eлф

Приятел на Портала

• Участници
  • ПипПипПипПипПип
  • 3261 Мнения:

Публикувано: 14 декември 2011 - 13:07

Честит Празник на ветеринарните лекари! :3d_043:
Оказа се че днес е техният професионален празник. Да са живи, здрави и все така добри и всеотдайни хора! Изпитвам огромно уважение към тях и тяхната професия и в много случаи поне на мен ми е доказвано в живота че са по- хуманни от много хуманни лекари, но и тук всичко опира до човека. Нямам думи да предам разговора си с моята приятелка - толкова дълбок, съдържателен и обобщаващ цялата тема беше. Чувствам се заредена, хармонизирана и в мир със себе си. Явно тя е човек успял да примири противоречията в себе си и да си отговори на дълбоките въпроси и успя да го предаде и на мен, но дори и с думи няма как да ви изразя чувството. Хубав ден!

Мнението беше редактирано от Eлф: 14 декември 2011 - 13:09

• 3
  • „ Елфите рядко дават необмислен съвет — съветът е опасен дар, дори между мъдреци, а и с него, и без него нещата могат да тръгнат зле.“- изт.

#42 shining_star

shining_star

Приятел на Портала

• Участници
  • ПипПипПипПипПип
  • 572 Мнения:

Публикувано: 14 декември 2011 - 13:28

Доколкото съм запознат, в Библията има откъси свързани и с ядене на месо.

П.п.: Не че защитавам даден начин на хранене и в частност месоядството. Просто отбелязвам, че на някои места в Писанието, месоядството, като че ли то е подкрепено.

Да, ето например: силния по дух яде всичко, а слабия по дух яде зеле.
Така също и тия които ядат /месо/ да не осъждат тия, които не ядат, а които не ядат, да не осъждат които ядат.
  • 0

#43 didi_ts - Диляна Колева

didi_ts - Диляна Колева

психолог-консултант

• Модератори
  • ПипПипПипПипПип
  • 2202 Мнения:

Публикувано: 14 декември 2011 - 13:31

Истината е важна и е ценно да бъде споделена като информация, а това, че много хора изопачават нещата чрез болезнени емоции, драматизъм и се нахвърлят срещу този, който я споделя, не е ново. Нито в историята на този форум, нито в историята и на самото човечество. А всеки има право на избор, но изборът идва с наличието на знание, а не укриване и замазване.
Разбира се, че най-важното е да се храним с обич, благодарност и вероятно няма участник тук, който да не знае това и да не е запознат с думите на Христос, че най-важно е не това, което влиза в стомаха, а което излиза от сърцето.
Но това не е повод да отхвърляме истината и да обвиняваме този, който я споделя, само защото всички имаме различен начин на изразяване.

Така е, истината обаче е, че въпросният сирищен ензим се отнася в лабораториите и се обработва многократно с него се правят безброй опити и трансформации и така на финала в маята за сирене има всичко друго, но не и сирищен ензим \ за тази която се продава в магазините/. Сирената, които се продават по магазините, особено по- достъпните са със силно преработена мая за сирене т.е. химия. Е да в тях няма сирищен ензим, но какво друго има? Има ли смисъл да знаем и това?
Това придава техния ронлив вид, мекота и т.н. Аз лично не купувам такива сирена, защото знам какво има и в млякото с което се постига този вид на сирената и т.н.
В т.нар. млечни продукти т.е. сирене в което няма мляко също няма истинска мая за сирене нито сирищни ензими. Но има например палмово масло, също не бих си ги купила.
Мандраджиите, които правят сирена имат специални места от която се доставя маята за сирене, но според зависи от качеството което се търси на сиренето, те се правят по различен начин.
Меките сирена също са без сирищен ензим от типа на моцарелата и т.н.
В топеното сирене също няма сирищен ензим, какво има обаче? накрая ще се окаже, че е най- добре да си купим просто бяло саламурено сирене от поне 9.9лв за килограм.. и стигаме отново в начална позиция.
Освен това въпросният сирищен ензим няма никакво влияние в хранителния състав на сирената, неговите съотношения при разреждане са толкова големи, че ако търсим нещо животинско в сиренето поради наличието на сирищен ензим е направо смешно.

Мнението беше редактирано от didi_ts: 14 декември 2011 - 13:43

• 1

Ако можеш да се влюбиш в полета и небето, ти знаеш къде трябва да дойдеш. Там ще откриеш хора, които са живи, приключения, които са истински, и ще се научиш да виждаш смисъла зад всичко това. Екзюпери

#44 jul

jul

Участник

• Участници
  • ПипПипПип
  • 449 Мнения:

Публикувано: 14 декември 2011 - 13:52

Сирената, които се продават по магазините, особено по- достъпните са със силно преработена мая за сирене т.е. химия. Е да в тях няма сирищен ензим, но какво друго има? Има ли смисъл да знаем и това?
Това придава техния ронлив вид, мекота и т.н. Аз лично не купувам такива сирена, защото знам какво има и в млякото с което се постига този вид на сирената и т.н.
В т.нар. млечни продукти т.е. сирене в което няма мляко също няма истинска мая за сирене нито сирищни ензими. Но има например палмово масло, също не бих си ги купила.

Диди, ти сама пишеш, че не ги купуваш, защото знаеш какво има в тях. Защото си информирана. Но в същото време смяташ, че другите хора не бива да знаят. Защо? Защото не на всеки би му понесло?
Смятам, че всички имаме правото да знаем. Всички имаме право на избор.
  • 1

#45 didi_ts - Диляна Колева

didi_ts - Диляна Колева

психолог-консултант

• Модератори
  • ПипПипПипПипПип
  • 2202 Мнения:

Публикувано: 14 декември 2011 - 14:32

Да, и много хора не купуват много неща защото........ някаква информация е достигнала до тях.
Моето недоволство в тази тема е насочено главно към начина, по който се представя информацията.
По този начин, тя губи не само своята достоверност, но и вкарва неверни представи у хората.
В подобни форуми е много важно знания свързани с негативи, да се споделят по подходящия начин.
Информацията относно млечните и пчелните продукти е достигнала до мен в продължение на много дълъг период от време съчетана е с добиването на опит през този период и така стекли се обстоятелствата водят до изграждане на опитност. Човек придобива не просто знание, а се запознава със същността на нещата. малко хора добили знанията си по този начин ще изсипят просто някак негативната информация която имат, защото знаят през какъв етап на узряване на психиката се преминава.
Иначе съм съгласна , че всеки има право на информация, но живеем във век, в който имаме достъп до всякаква информация, представена по всякакъв начин и в огромната си част тя е представена манипулативно, провокативно, едностранчиво или недостоверно, като се злоупотребява с човешкото не знание, защото никой не е специалист по всичко или има опитност във всяка сфера.
  • 2

Ако можеш да се влюбиш в полета и небето, ти знаеш къде трябва да дойдеш. Там ще откриеш хора, които са живи, приключения, които са истински, и ще се научиш да виждаш смисъла зад всичко това. Екзюпери

#46 Емил от Льонеберя

Емил от Льонеберя

Приятел на Портала

• Изключени
  • ПипПипПипПипПип
  • 977 Мнения:

Публикувано: 14 декември 2011 - 15:10

Елф,
Кажи две думи... какво беше обобщението, което направихте с колегата на нашата тема?
Има или няма почва у нас?
  • 0

#47 Латина

Латина

Приятел на Портала

• Участници
  • ПипПипПипПипПип
  • 2138 Мнения:

Публикувано: 14 декември 2011 - 16:50

Не е нужно от един човек да искаме да изчерпи цялата тема, нали сме много тук. Елф, и аз съм любопитна.
  • 0

#48 Eлф

Eлф

Приятел на Портала

• Участници
  • ПипПипПипПипПип
  • 3261 Мнения:

Публикувано: 14 декември 2011 - 17:03

Не отрича твърденията ти нито осъжда нещо или някой и в същото време мислите и текат в посока Диди по нейния си начин изказано разбира се. Това което чух от нея го има по малко във всички мнения от тук за това казах, че по някакъв начин е примирила противоречията и е в хармония със себе си но ако се опитам да предам думите и ще сгреша и ще оплескам работата. Няма как да го кажа по нейния начин, за това не се ангажирах да предам нещо конкретно от разговора ни. Поздрави!

Мнението беше редактирано от Eлф: 14 декември 2011 - 17:06

• 0
  • „ Елфите рядко дават необмислен съвет — съветът е опасен дар, дори между мъдреци, а и с него, и без него нещата могат да тръгнат зле.“- изт.

#49 jul

jul

Участник

• Участници
  • ПипПипПип
  • 449 Мнения:

Публикувано: 14 декември 2011 - 17:25

"Казването на Истината е една операция без упойка." Беинса Дуно

Страхове, съмнения, увъртане, негативни емоции, съдене, огорчение -> през колко пластове е нужно да премине една проста истина, за да бъде възприета? Колко воали да бъдат свалени, за да я видим с чисти очи?
Това бе само един факт, а какво остава за други по- дълбоки "духовни" истини? Когато нещо не ни е удобно, намираме много начини да го осъдим. Било това човекът, който го казва, как го казва защо го казва - а нас ни е заболяло от самия факт.
Е, аз научих 10 години по-късно, ако знаех по-раничко, щях да се радвам...предполагам, виждайки шарените реакции тук, доста хора, подобно на мен, не са знаели, но реагираха недоволно.
Аз благодаря за споделеното.

Мнението беше редактирано от jul: 14 декември 2011 - 17:31

• 2

#50 vorfax

vorfax

Приятел на Портала

• Участници
  • ПипПипПипПипПип
  • 1728 Мнения:

Публикувано: 14 декември 2011 - 17:33

Мисля си, че трябва държавата да облага едни, а да дава преференции на други, според това дали продукта е само етикет или съдържанието отговаря на очакванията. Помня скандала с киселите млека и как възникна ясното разделение "млечен продукт", за да покаже, че дотогава се продаваше "кисело мляко" без един кисел бацил бактерикус бациликус. Това БДС умря, а беше критерий за качество преди време.
  • 0

По-добре да правим онова, което можем и да заплашим съществуването си, отколкото да стоим в пещерите и да рисуваме мечтите си...
Публикувано изображение

#51 vorfax

vorfax

Приятел на Портала

• Участници
  • ПипПипПипПипПип
  • 1728 Мнения:

Публикувано: 14 декември 2011 - 17:36

Малко встрани от темата... търсех видеото което гледах по BTV и в общи линии обясняваше, че в салама почти няма месо, а соли и водорасли. Статия.
  • 0

По-добре да правим онова, което можем и да заплашим съществуването си, отколкото да стоим в пещерите и да рисуваме мечтите си...
Публикувано изображение

#52 Eлф

Eлф

Приятел на Портала

• Участници
  • ПипПипПипПипПип
  • 3261 Мнения:

Публикувано: 14 декември 2011 - 18:14

Да, има си момент за всичко. Има моменти в които истината трябва да се каже такава каквато е без заобикалки, но има моменти в които последствията от това биха били катастрофални. Важно е човек да се опита да прецени последствията и да погледне на нещата от различен ъгъл преди да ги заяви, но аз съм сигурна, че намеренията на Емил не са били да психясва някого, доста често и на мен ми се е случвало да имам едно нещо в предвид, а то да излезе и да се разтълкува по съвсем различен начин и да добие смисъл който аз въобще не съм вложила в него, за това е добре, че се обсъждат и постепенно се изясняват тези неща.

Между другото част от разговора беше, нещо споменаваше, че дори и коралите се хранят...за лешоядите, мушиците и куп още примери.. И каза - ти представяш ли си ако ги нямаше всички тези същества, ако го нямаше това равновесие в природата, че цялото Земно кълбо щеше да е покрито с гниещи трупове. И аз и казах, ами да, един ден и ние, нашите тела ще станат за храна. Казва, за това по време на Християнските пости човек се смирява, благодари и се пречиства дори и от тези неща ( тук въобще не става въпрос за месото, а за всичко от такъв произход)Казахме си че дори и растенията се жертват и че всичко е част от цялото. Спомняте ли си дон Хуан как караше К. Кастанеда да говори на тревичките и да осъзнаие всичко това?
Човек постепенно осъзнава и надраства, нищо не бива да става на сила и с осъждение, защото както споменах ефектът е обратен. Но има моменти в които истината трябва да бъде изказана направо, въпрос на различаване е. Както казва Еклисиаст - има време за всичко.

Мнението беше редактирано от Eлф: 14 декември 2011 - 19:46

• 0

#53 Mel

Mel

Новодошъл

• Участници
  • Пип
  • 136 Мнения:

Публикувано: 14 декември 2011 - 22:15

Доколкото съм запознат, в Библията има откъси свързани и с ядене на месо.

П.п.: Не че защитавам даден начин на хранене и в частност месоядството. Просто отбелязвам, че на някои места в Писанието, месоядството, като че ли то е подкрепено.

В Библията много неща са променяни в последствие от чревоугодниците-свещеници.
В Евангелието на есеите ,Исус е описан по много по-красив начин.Там той е и против убийството на животните и яденето на месото им,и против употребата на упойващи спиртни напитки.Но в Библията много неща не са споменати ,или са променени от Църквата и от нейните служители,които са обичали чревоугодничеството и пиенето..

Мнението беше редактирано от Mel: 14 декември 2011 - 22:15

• 0

"Висшият Учител е самият Живот, самата Вселена, ако човек умее да слуша нейния глас, да чете нейната книга."
-ОШО

#54 Емил от Льонеберя

Емил от Льонеберя

Приятел на Портала

• Изключени
  • ПипПипПипПипПип
  • 977 Мнения:

Публикувано: 14 декември 2011 - 22:25

Нека да прецизираме нещата. Малко по-горе Ицо е писал, че "все нещо трябва да се яде" и "Каквото и да ядем, то е свързано с вреда за другите организми". За мен тези две мисли не са съвсем ясни.
Каква е вредата за едно достопочтено и самоуважаващо се орехово дърво, което е осигурило няколко кофи с орехи на хората и катеричките? Де факто и де юре тези орехи са предназначени за катеричките и за нас. Обикновено хората не консумират самите листа, нито пък клоните на дървото, така че вреда няма.
Също така и един доматен индивид - връзва няколко домата и като узреят, ни ги предоставя на вниманието, да ги консумираме, да разнесем неговите семена.
Дори пшеницата е изсъхнала и вече нежизнена към момента на узряване на житото, когато я жънем.
Каква вреда има тук за растителните организми?
Единствено марулята и зелката са онеправдани, понеже загиват в крехка младост вместо да изчакаме плодовете на техния труд.
...
Все нещо трябва да се яде - но човек има право на избор да избере какво желае да консумира. По сянката можем да разберем какво е дървото. Но и по дървото можем да познаем каква сянка ще хвърля то.
Истината е един невероятен двигател - и с тази тема, четейки случайно форума, виждайки, че липсва информация по този въпрос, аз поставям истината за млечните продукти по възможно най-емоционалния начин. Просто съм емоционален. Вие четете и имате възможност да се информирате и от тук нататък да направите своя избор. Човек има право на избор, има право на мнение.
Да не знае как стоят нещата, за да му е спокойно на главата, не е решение. Нито мелиоративна, нито палиативна мярка.
Истината прави човек свободен.
Друга истина са българските пенсионери и тяхното желание да бъдат болни и онеправдани. За отмъщение към младото поколение гласуват за отживели политици, които допълнително да прогонват младото поколение от страната. Кръгът се затваря. Интересно ми е защо с такъв голям мерак гласуват, при положение, че я избутат мандата, я - не. Но нека не се отклонявам.
Тези пенсионери имат право на избор също. Имат право да консумират свежи плодове и зеленчуци, но не са много тези от тях, които се възползват от това си право. Предпочитанията им са в друга тоналност.
...
Консумацията на месни продукти е въпрос на личен избор, както и каквато и да е друга консумация на други продукти. Всичко е личен избор. Дали някой тихо в час по математика ще каже, че 2+2 е равно на 4, или ще излезе гол на улицата и ще го изкрещи с пълна сила, истината си е истина. Не е задължително всичко в този живот да ни се поднася по възможно най-захаросания начин. От друга страна, ние сме в правото си да мислим аналитично.
...
Ако днешната тема е горчива, понеже съдържа един неподозиран факт за повечето четящи, аз бих ги попитал - Вие кое предпочитате - огорчението на днешния ден от разбирането на истината по отношение на млечните продукти, или предпочитате огорчението в края на живота си, когато разберете за съществуващата лъжа относно млечните продукти?
Аз предпочитам горчивата истина.
...

Истината е важна и е ценно да бъде споделена като информация, а това, че много хора изопачават нещата чрез болезнени емоции, драматизъм и се нахвърлят срещу този, който я споделя, не е ново. Нито в историята на този форум, нито в историята и на самото човечество. А всеки има право на избор, но изборът идва с наличието на знание, а не укриване и замазване.
Разбира се, че най-важното е да се храним с обич, благодарност и вероятно няма участник тук, който да не знае това и да не е запознат с думите на Христос, че най-важно е не това, което влиза в стомаха, а което излиза от сърцето.
Но това не е повод да отхвърляме истината и да обвиняваме този, който я споделя, само защото всички имаме различен начин на изразяване.

Така е, истината обаче е, че въпросният сирищен ензим се отнася в лабораториите и се обработва многократно с него се правят безброй опити и трансформации и така на финала в маята за сирене има всичко друго, но не и сирищен ензим \ за тази която се продава в магазините/. Сирената, които се продават по магазините, особено по- достъпните са със силно преработена мая за сирене т.е. химия. Е да в тях няма сирищен ензим, но какво друго има? Има ли смисъл да знаем и това?
Мандраджиите, които правят сирена имат специални места от която се доставя маята за сирене, но според зависи от качеството което се търси на сиренето, те се правят по различен начин.
Меките сирена също са без сирищен ензим от типа на моцарелата и т.н.
В топеното сирене също няма сирищен ензим, какво има обаче? накрая ще се окаже, че е най- добре да си купим просто бяло саламурено сирене от поне 9.9лв за килограм.. и стигаме отново в начална позиция.
Освен това въпросният сирищен ензим няма никакво влияние в хранителния състав на сирената, неговите съотношения при разреждане са толкова големи, че ако търсим нещо животинско в сиренето поради наличието на сирищен ензим е направо смешно.

Колко многократно би могъл да бъде преработен един ензим, при положение, че той трябва да запази своята активност?
Ензимът си е ензим, не става на въглехидрат.
Доколкото разбирам от хомеопатия и от японските снежинки на проф. Емото, има силна вероятност сиренето да прилича на шкембе чорба повече, отколкото бихме предположили.
Взимаме стомахче, режем, добавяме вода. Добавяме мляко, чесън и оцет - и става шкембе чорба.
Взимаме стомахче, режем, добавяме вода, добавяме много мляко и става на сирене...
Моцарелата съдържа сирищен ензим, то си го пише на опаковката. Топеното сирене се прави от кашкавал, остава загадка дали той е истински, или гумен.

Мнението беше редактирано от Емил от Льонеберя: 14 декември 2011 - 22:30

• 2

#55 Креми Стоилова (късметче)

Креми Стоилова (късметче)

Приятел на Портала

• Модератори
  • ПипПипПипПипПип
  • 2646 Мнения:

Публикувано: 14 декември 2011 - 23:15

Чета ви...
Вместо разсъждения, ето един резултат от темата -
днес за пръв път бях доволна, че ям извара вместо сирене.
  • 3

Вложи Истината в душата си и Свободата, която търсиш, ще придобиеш!
Вложи Мъдростта в ума си! Светлината ще дойде и Знанието ще ти даде своята помощ.
Вложи Чистотата в сърцето си! Любовта ще дойде и истинският живот ще започне.

"Да служиш на себе си - това е най-мъчното учение, което старите гърци са проповядвали, като са казвали: „Познай себе си!" ... при служенето на себе си се създава характер."

"Владей духовната сила безкористно и конструктивно." А.Бейли

#56 Латина

Латина

Приятел на Портала

• Участници
  • ПипПипПипПипПип
  • 2138 Мнения:

Публикувано: 15 декември 2011 - 06:47

А аз чакам млекаря в събота и ще ям сирене, направено по мой си начин.
Благодарна съм за истината, която беше изложена тук, наистина не подозирах такова нещо!
Баща ми има един мъдър съвет: "Може всичко да се каже, важно е как ще се каже".
Има значение какви думи ще се използват, защото, независимо от целта, те носят определен информационен заряд, който се усилва от енергиите на тези, които ги възприемат. Изпитали сме го много пъти. С каквато и цел да споменеш например думата "убийство", тя носи разрушителна сила в себе си. С обяснението "Целта оправдава средствата!" са направени много поразии. Човек, доколкото може, е добре да си дава сметка как думите му ще се отразят върху останалите. Това важи особено за писаното слово, защото остава много дълго и много хора имат достъп до него. Ние всички се учим на това и идеята не е да се обвиняваме, а да се учим един от друг. И да сме благодарни на приятелите си, че заедно помъдряваме.
Един безчувствен човек не може да бъде защитник на истината. Затова изпитвам дълбока симпатия към хората, които я отстояват със сърце и това е най-важното. Благодаря Ви, че Ви има!
Накрая искам да кажа само една дума:
Благост.
:3d_053:
  • 3

#57 Донка

Донка

Приятел на Портала

• Глобални Модератори
  • ПипПипПипПипПип
  • 6068 Мнения:

Публикувано: 15 декември 2011 - 07:25

Обаче започвам да се замислям защо авторът на темата упорито избягва коментар на истината за киселинния метод за обработка на млякото? Ако виждаме само едната половина от истината и отказваме право на другата половина, това пак истина ли ще е?

Мнението беше редактирано от Донка: 15 декември 2011 - 07:25

• 2

Ученикът трябва да има сърце, чисто като кристал, ум, светъл като Слънцето, душа, обширна като Вселената, дух, мощен като Бога и едно с Бога! 

#58 Eлф

Eлф

Приятел на Портала

• Участници
  • ПипПипПипПипПип
  • 3261 Мнения:

Публикувано: 15 декември 2011 - 07:59

Оооо Емил :) В домът ми има пет орехови дървета и едното от тях ми е особено добър приятел. Тази сутрин когато се събудих незнайно защо беше с мисълта за него и за нещо прочетено във връзка с друидите. Що се отнася до истината и аз я предпочитам горчива като теб, но тя е и огън който може да изпепелява, така че само готовите т.е. посветените могат да се хвърлят в него, останалите по- добре да седят на почтено разстояние и да се топлят. Що се отнася до храните, винаги съм предпочитала по- простите от тях, така ми е навикнал организма и така се чувствам по- добре. Имало е моменти в които не сме имали достатъчно възможности за да си позволяваме луксове и храната ни в по- голямата си част е била от произведеното в градината. Като се замисля в колко много случаи съм предпочитала изварата пред сиренето и само в част от тях то е било е включено, така, че това някак се е регулирало естествено в процеса на живота ни. Имало е и моменти в които спокойно е могло да си позволим да си купим всичко което пожелаем и сме го правили само за да опитаме и изводът ни е че да, има всичко, но не се чувстваме добре и си се връщаме към обикновената храна с която сме свикнали. Дори и сега като ти пиша гледам какво има на масата - в една голяма купа ябълки и дюли, а на печката ошав :)). Ами, естествено е за нас, това е нашата ежедневна храна и със и без това познание, но хубаво е че си сверих часовника. Важен е обаче момента за останалите хора и какъв ефект ще произведе това върху тях. Някои ще се замислят и ще се постараят това да се промени, други ще приемат идеята с ентусиазъм и след два три дни ще я забравят и ще се върнат към стария си начин на живот, трети ще противодействат от цялата си душа и сърце на всичко това, някои ще изтерясат... И между всичко това грее Истината която, за едни е благодатна, а за други огън всепояждащ, за това е нужна Мъдрост и Любов- Смирение, за да има Божествено водителство, за да може тя да бъде представена по най- подходящия начин за всички видове съзнания. Благодаря!
Поздрав

Мнението беше редактирано от Eлф: 15 декември 2011 - 08:16

• 2

#59 Латина

Латина

Приятел на Портала

• Участници
  • ПипПипПипПипПип
  • 2138 Мнения:

Публикувано: 15 декември 2011 - 08:58

Съществуват аргументи за и против използването на различни видове мая и въобще на ферментацията за обработка на храни. Има хора, чието състояние драстично се подобрява, ако престанат да консумират такъв вид храни. Микроорганизмите, благодарение на които се извършват ферментационните процеси, не винаги са добри помощници, макар в процеса на жизнената си дейност да отделят някои полезни вещества. Те биха могли да нарушат баланса на стомашно-чревната флора, РН и да се намесят във вътрешния ни метаболизъм по много и непредвидими начини. Най-опасно е това, че те имат белтъчни съставки, които при множество хора се явяват алергени. Изявените или скрити алергии носят със себе си агресивни фактори, които засягат всички системи в организма и имат склонност да отключват още повече проблеми, т.е. да мултиплицират вредното си въздействие. Няма да се спирам на тях тук. Термичната обработка донякъде неутрализира алергените, но най-добре е те да се познават и избягват. Съществуват кръвни тестове за това, но по косвен начин много неща могат да се разберат с прилагането на диета, при която временно, поне за две седмици се изключват определени групи храни и съставки. Ако човек след такъв режим се почувства много по-добре и при консумирането на алергизираща го храна отново се почувства зле, сам ще се откаже от нея. Тук и примерът с православната християнка, която преминала към вегетариански режим на хранене. Дори заклет месоядец след 40 - 50 дни на постене да хапне или дори да помирише месо и ще си спомни що е отвращение. Ако някой не консумира известно време млечни продукти и след това се почувства зле от консумацията им, значи този човек е по-добре да ги избягва. Друг е въпросът, че непоносимостта може да не се дължи на млякото, а на други незнайни съставки в съответния продукт.
От множество грешки стигнах до следния извод: Ако подквасвам млякото при по-ниска температура, то става с по-нежна консистенция и не се отделя суроватка. Ако го подквасвам при по-висока температура, структурата му е по-груба, отделя се много повече суроватка. Такова мляко лесно се прецежда и е подходящо за направа на сирене, млечни кремове и салати. Ако го загрея допълнително, става на извара. При този метод се избягва дори използването на лимонтозу. Поначало се отнасям скептично към използването на бели прахчета от магазина в храната, защото не зная дали са с естествен произход. Все си мисля, че са се появили в някоя заводска лаборатория и са практически токсични за нашите клетки.
  • 3

#60 didi_ts - Диляна Колева

didi_ts - Диляна Колева

психолог-консултант

• Модератори
  • ПипПипПипПипПип
  • 2202 Мнения:

Публикувано: 15 декември 2011 - 09:02

Взимаме стомахче, режем, добавяме вода, добавяме много мляко и става на сирене...
Моцарелата съдържа сирищен ензим, то си го пише на опаковката. Топеното сирене се прави от кашкавал, остава загадка дали той е истински, или гумен.

Топеното сирене се прави от разваленото прясно мляко, което се е вкиснало или го оставят да се довкисне, хайде това да ти го кажа аз от първа мандраджийска ръка. :3d_146:В грешка си и за други неща, но изобщо не ми се обяснява.
Ето за такъв тип изказвания иде реч, в моите постове през цялото време.
Как пък не се бях сетила, че като махнем млякото от сиренето остава шкембе. За палмовото масло ясно, но шкембе това си е екстра. Но то като се разровим в Нейно Величество Информацията, отдавна си хапваме картофки с гени на колорадски бръмбари и домати с гени на риба и това не е тайна, а доказан и коментиран факт. И каква стана тя, аз си мисля, че ям шопска салата, а то било нещо средно между риба, шкембе и колорадски бръмбър :3d_077:
Да не говорим, че обичам черните хлябове с кълнове с това - онова, все здравословни екстри, а то при една съвсем случайна разговорка в мелницата се оказа, че имало вътре тоалетна хартия , ама то лошо няма, тя целулоза, стимулира перисталтиката и е в проверени и одобрени норми и това също е всеизвестен факт.
Пийваме си антибиотично прясно мляко, защото само него слагат в пликовете за прясно мляко, а то в киселото няма мляко, но то и това не е тайна всъщност.
В добавка си гарнираме някое и друго ястие с радиоактивни гъби, защото се оказа, че радиоактивните не ги изнасят, но пък тук те си имат пазар и то добър.
Всички пакетирани стоки са с консерванти и Е-та и то остана едно жито, ама скоро с този шистов газ и него ще опропастят.
И каква стана тя, понеже сме супер информирани си влизаме в маркетите с празна кошница и понеже много знаем, май ще трябва и да си излезем с празна, защото всичко в пакети е с добавки и оцветители, а всичко без пакети е с неясен произход.
И то на финала остана май едната риба, защото само тя още май е си е чист дар от морето.
Печена риба с орехи и студена вода, ако може филтрирана. :3d_146:
Нищо против информацията, но нещата придобиват комичен вид в един момент. Затова и един от първите ми постове тук започна с предложението, да не се ровим в производството на каквото и да е, защото има опасност хората с по лабилна психика да останат гладни дълго време. А от това никой няма полза и НЕ Е по- здравословно.
Леки пости!

Мнението беше редактирано от didi_ts: 15 декември 2011 - 09:20

• 4

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители