Прехвърляне към съдържание

Снимка
* * - - - 1 Гласове

Телепортацията и левитацията

• Please log in to reply
25 мнения в тази тема

#1 Иван

Иван

Новодошъл

• Участници
  • Пип
  • 279 Мнения:

Публикувано: 21 март 2004 - 13:14

Към темата ме върна един спомен от филма " Седморката на Блейк " . Мисля , че темата ще бъде доста любопитна за изследователите на Окултната наука , за тези които не се страхуват да разсъждават и търсят свобода за съзнанието си . Възможно ли е , човек да " дематериализира минералното си тяло ? И така да се каже ...да изчезне в нищото . А-ааа... левитацията , не е ли по- малката сестра на дематериализацията ? Възмжно ли е , човек със силата на съзнанието си да преодолее земното притегляне ?
Ама че фантазия ...? :harhar: :hmmmmm: ... :feel happy:
Имате ли факти в подкрепа на зададената тема ? Мисля , че някъде ,по някакъв повод съм чел за интересни случки с Петър Дънов , но не съм много сигурен в тяхната достоверност . Така , че знаещите нещичко по този въпрос ще им бъда благодарен за предоставянето им .
С най- голямо удоволствие ще се включа в дискусията за физичните и метафизични разсъждения и по законите управляващи Дематериализацията и левитацията . Разбира се , колкото ми позволяват силите и знанията .
Нека опитаме !

Съгласни ли сте ?
  • 0

#2 Елия

Елия

Класически хомеопат

• Участници
  • 47 Мнения:

Публикувано: 22 март 2004 - 10:11

Здравей те ....не съм специалист в областта:)но чета една много интересна книга на Ернс Мулдашев-От къде сме произлезли......Много интересна книга..няма да ви я преразказвам:)....та там се описват цивилизациите които са били на земята...общо до сега е имало 5..нашата е 5-тата......цивилизациите преди нас са имали способноста да трансформират психическата си енергия...имали са така нареченото 3-то око което се е намирало отзад на тила....и са били в контакт с Всемирното информационно пространство...което за нашата цивилизация е забранено за достъп ....само някои просветени като Блаватская и пророците са допускани....Тезата е че с помоща на психическата си енергия те настройват торзионните полета примерно на камъните на египетските пирамиди и той става лек"като перце"..и го преместват....Казва се също че първата и втората цивилизации са били не материални...постепенно материята започва да се оплатнява...за това и в късния етап на 3-та цивилизация се появат 2-те очи необходими за материална визия ..а 3-то настроено са ефирния свят постепенно започва да намалява по важност като орган за ориентация... сега това "трето око"при нас е всъщност епифизата....
  • 0

#3 Ради

Ради

Администратор

• Администратор
  • ПипПипПипПипПип
  • 1166 Мнения:

Публикувано: 22 март 2004 - 14:10

Здравейте,

и аз съм чувал и чел за подобни случаи с Учителя.
Левитация съм виждал, а също и дематериализация има според мен.
  • 0

“Ние сме християни, ние се мъчим да заслужим Божията Милост с дело, думи и мисъл. Ние нищо скверно не вършим. Нищо от учението на Христа не отричаме, ни изменяме; ние живеем онова, което са живеели първите апостоли. Проповядваме словото на спасението и пазим христовите овци, разделени на оглашени, верни, избрани и съвършени. Ние сме Божиите кучета, които разкъсват всеки вълк. Ако царете и патриарсите идат да грабят стадото, те са вълци и ние ще разкъсаме и тях.”

Архиепископ Богомил

#4 Иван

Иван

Новодошъл

• Участници
  • Пип
  • 279 Мнения:

Публикувано: 22 март 2004 - 17:10

Здравейте,
И аз не съм специалист в областа , но това не ми пречи да си задавам въпроси и да търся отговори . Напротив - точно защото не знам и за това питам .
А това за преместването на предмети като , че ли се казваше телекинеза ? Нищо , че е по - различно можем да го обсъдим . Това е също много интересно нещо .
А..ааа , тук се промъква един свидетел на левитация :blink: !!! И се държи като ... ощипана мома и не иска да разкаже . !!! :thumb down:
В пости сме и не мого да го почерпя нещо друго , освен минерална вода от хладилника . Да се чувства почерпен вече !!! :thumbsup2:
  • 0

#5 Велина

Велина
  • Участници
  • 88 Мнения:

Публикувано: 22 март 2004 - 18:33

:))) хайде , приятели :))) стига толкова загадки :))
разкажете нещо на несведущите :))
темата е интересна ;)))
а според мен фантастиката е просто една различна реалност , до която не всеки има достъп :)))
  • 0
"...Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите... "Антоан дьо Сент-Екзюпери

#6 Ради

Ради

Администратор

• Администратор
  • ПипПипПипПипПип
  • 1166 Мнения:

Публикувано: 22 март 2004 - 23:20

Преди много години (13-14) ходех на трансцедентална медитация, и тези които бяха на по-горно ниво (Сидха) получаваха левитация понякога.
Не бих казал, че са летели като МИГ-16, по скоро е подскачане малко.
Онези в Индия може и да летят, гледах един филм май пак там (от медиатцията) - те по-добре подскачаха.
  • 0

“Ние сме християни, ние се мъчим да заслужим Божията Милост с дело, думи и мисъл. Ние нищо скверно не вършим. Нищо от учението на Христа не отричаме, ни изменяме; ние живеем онова, което са живеели първите апостоли. Проповядваме словото на спасението и пазим христовите овци, разделени на оглашени, верни, избрани и съвършени. Ние сме Божиите кучета, които разкъсват всеки вълк. Ако царете и патриарсите идат да грабят стадото, те са вълци и ние ще разкъсаме и тях.”

Архиепископ Богомил

#7 Велина

Велина
  • Участници
  • 88 Мнения:

Публикувано: 22 март 2004 - 23:27

:))))благодаря ти :))
винаги съм вярвала , че това , което роди човешкия мозък , даже и да звучи като фантастика, някъде вече е станало и го има , но не съм виждала.
а може би летенето на сън е спомен от точно такива действия
  • 0
"...Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите... "Антоан дьо Сент-Екзюпери

#8 Ради

Ради

Администратор

• Администратор
  • ПипПипПипПипПип
  • 1166 Мнения:

Публикувано: 23 март 2004 - 09:24

Не, летенето на сън е нещо много реално, а не спомен :) .
  • 0

Архиепископ Богомил

#9 Иван

Иван

Новодошъл

• Участници
  • Пип
  • 279 Мнения:

Публикувано: 23 март 2004 - 09:59

Здравейте !
... :rolleyes: Е , " Миг -16 " няма - има " F-16 " . Ама " Миг- 21 " си е жива ракета в сравнение с " F-16 " , но това е военна тема .
По - важното е , че разбрахме за истинноста на левитацията .
Тези йоги не бяха ли от онова течение на " подскачащите йоги " ?
И аз съм чувал за тях . Със силата на мускулите в позиция лотос .... . Струва ми се , че тук желанието е повече от притежаването на умението . Все съм си мислил , че левитацията се извършва плавно и контролируемо със силата на мисълта под контрола на Духа без участието на натренирани мускулни групи в определена част на минералното тяло . Така както го е демонстрирал Христос ходейки по водата пред учениците си .
Левитацията на сън , като осъэнато сънуване също е интересно нещо . И предполагам , че е средство за обучение за един по- късен етап в развитието на човек .
Мислил съм си по въпроса и стигнах до един извод : Можеш да левитираш с минерално тяло в границите на минералната област на физическия свят , с астралното тяло - в астралния свят и т.н. . Ако се засили силата на въздействие в определения свят ... просто преминаваш ( дематериализираш се ) от " по- долния " - низшестоящия свят в "по- горния " - по- висш свят . И така ставаш "невидим " за съществата от по - долния свят . Така , че за тях ставаш " недосигаем " като не могат да те видят .
Но всичко това ми е само в сферата на догатките и аналитичното мислене ( ако изобщо го имам )
Мене ме вълнува един друг по- съществен въпрос ... Как точно става тази фантастика ? :1eye: Мислих го , мислих го и пак достигнах до ... алхимиците и протоелемента - "семенцето " пронизващо световете във Вселената . Пак опрях до ..."географската карта на Вселената ". Или по друг начин казано - до схемата на мирозданието направена от Бог ( висшестоящите йерархии или старшите братя ) .
Защо знаещите за отделни случки с П. Дънов не ни ги разкажат ? Ще е интересно .
Ма колко съм сбъркан само , а ? Хората нямат какво да ядат , мене ме интерисуват такива " изчанчени " неща ! :blink:
Тук има ли и други " изчанчени " ? :harhar: Да поразсъждаваме малко от физика към метафизика .
  • 0

#10 Венцислав_

Венцислав_

Приятел на Портала

• Участници
  • ПипПипПипПипПип
  • 2327 Мнения:

Публикувано: 30 май 2004 - 15:18

Левитация - знаем че съществува и се практикува, най общо - сила на мисълта, с доста други подробности. Но искам да кажа за телепортацията - тъ не е свързана с дематериализация, а по скоро с пречупване на пространството. И трябва да ви кажа, че хората вече са открили тази възможност. Не мога да бъда подробен, но преди няколко години група американски учени телепортира електрон, с обещание, 4е след време ( сега, скоро? ) ще могат да направят същото и с ябълка. Оттогова не съм чувал нищо за проекта, но според мен си е въпрос на време.
  • 0
"Истината е земя без пътища."

#11 Благост

Благост

Приятел на Портала

• Участници
  • ПипПипПипПипПип
  • 2117 Мнения:

Публикувано: 23 март 2005 - 22:16

Здравейте, кандидати за левитация и телепортация! И аз съм с вас!
Който ходи бос по скалите/пътеките на Рила....той левитира...!
Пробвайте го и до среща по пътеките и скалите!
Любов + Светлина + Мир + Радост !
  • 0
Сърце чисто като кристал. Ум светъл като Слънцето. Душа обширна като Вселената. Дух мощен като Бога и Едно с Бога!

#12 bee_bg

bee_bg

Приятел на Портала

• Участници
  • ПипПипПипПипПип
  • 984 Мнения:

Публикувано: 12 ноември 2007 - 13:24

Клипче заснета полулевитация .

Левитация
  • 0

Душата ми - това е моята индивидуалност, в нея нямат място нито човек, нито дявол, нито бог дори.

#13 Гост_N_Damianov_*

Гост_N_Damianov_*
  • Гости

Публикувано: 12 ноември 2007 - 14:18

Темата си е супер,имайки предвид,че кой не иска да левитера или да може да се телепортира...
или поне да се научи малко,а? :)
Така не ти трябва да се мориш и да ходиш,а даже и кола,автобус,влак...нищо не ти трябва.
Огладняваш...телепортираш се до плод и зеленчук купуваш кило круши и хоп отново си на масата и преживяш
сладко...сладко...Забравил си сирене-хоп до супермаркета и след секунди пак си в къщи!
Еххх ...мечти!!! :)

Ако говорим по-сериозно в окултен план всяко нещо трябва да има смисъл...и то "як" смисъл.
Та от тази гледна точка,защо Господ или невидимият свят да ви научат да летите ?
Да не би да станете по-добри?-напротив по-мързеливи със сигурност! :)
Да не би да станете по-духовни?-не мисля!Даже егото ви така ще се развие от всички въртиопошки
около вас,че и тази духовност,която я имате и нея ще загубите...
Е ... все лоши работи и трупане на отрицателна карма ще имате с придобиване на левитацията.
Защо ви е тогава? Защо ви трябва да яхате таралеж и да обикаляте с него наоколо...?Повярвайте ми няма да мине много време и ще съжалявате много от неразумните си желания! :)

Поздрави и успешна седмица на всички!
  • 0

#14 bee_bg

bee_bg

Приятел на Портала

• Участници
  • ПипПипПипПипПип
  • 984 Мнения:

Публикувано: 12 ноември 2007 - 21:13

Поучителния тон не ми присърце макар и верен .
Всъщност темата си е напълно нормална и не виждам нищо нередно да се нищят неща които са малко обясними а се случват донякъде защо трябва да се ограничава познанието ?
  • 0

Душата ми - това е моята индивидуалност, в нея нямат място нито човек, нито дявол, нито бог дори.

#15 Гост_N_Damianov_*

Гост_N_Damianov_*
  • Гости

Публикувано: 12 ноември 2007 - 22:09

Поучителния тон не ми присърце макар и верен .
Всъщност темата си е напълно нормална и не виждам нищо нередно да се нищят неща които са малко обясними а се случват донякъде защо трябва да се ограничава познанието ?

Прав си bee_bg !

Много си прав... :(
Повечето случаи пиша емоционално /умишлено/ и затова трябва да си четЪ предварително кашите,които
забърквам преди да поствам,за да няма обидени и засегнати.Трудна работа...но трябва да свикна!

Не знам как да го поправя предният пост?Щях да му направя лека козметика,но уви ...

Благодаря ти за забележката все пак.

Поздрави!
  • 0

#16 bee_bg

bee_bg

Приятел на Портала

• Участници
  • ПипПипПипПипПип
  • 984 Мнения:

Публикувано: 12 ноември 2007 - 22:26

Шегаджия :)

Всъщност на форум всеки има да се учи,
а левитацията е интересен феномен.
Прав си донякъде че не трябва да се взема толкова насериозно
Аз също смятам че крайностите не водят към добро...
  • 0

#17 veselinvalchev1981

veselinvalchev1981

Приятел на Портала

• Участници
  • ПипПипПипПипПип
  • 853 Мнения:

Публикувано: 13 ноември 2007 - 09:22

Доколкото знам от племеницата на Ванга,Ванга и е споделяла че преподобна Стойна е умеела да седи във въздуха дори с часове.

Мнението беше редактирано от veselinvalchev1981: 13 ноември 2007 - 09:36

• 1

#18 borislavil

borislavil

Приятел на Портала

• Участници
  • ПипПипПипПипПип
  • 548 Мнения:

Публикувано: 13 ноември 2007 - 17:54

Понеже става дума за т.нар. "метафизически" или "свръхестествени" явления - доколко са възможни и доколко не - ще ви разкажа една лична опитност от 80-те години. (На някои от вас може да им е позната от "Мистерията Лим"). С един приятел бяхме тръгнали за 7-те езера. Към 7:40 сутринта в шумотевицата и навалицата на Централната софийска гара чух ясно и отчетливо в себе си глас, който ми каза: "Борьо, в 8 часа ще се усетим ли?" Казах на моя приятел и му викам: "Да видим в 8 часа какво ще стане?" А в осем ни тръгваше влака за Благоевград. Седнахме в едно купе. Сложихме си брезентовите раници над главите. Влакът тръгна точно в осем и... от моята суха раница потече вода върху главата ми! Смъкнахме я. Извадихме всичко от нея. Нямаше никакъв водоизточник. Само едното и джобче беше леко навлажнено. После прибрахме всичко обратно в раницата. Качихме я отново горе. След малко нова струя вода се изля от раницата на главата ми. И така на три пъти получих такъв необичаен душ или... може би духовно кръщение! Интересно беше и това, че след около седмица, като се върнах от Рила, разбрах, че на този същия ден, в който от сухата ми раница потече вода, в осем часа българско време имало колективна световна медитация, за която аз не знаех. Точно тогава беше и т.нар. "парад на планетите".
  • 0
Обезумяла любовта ми тича по всички пътеки, към всички сърца...

#19 bran21

bran21
  • Участници
  • 13 Мнения:

Публикувано: 18 май 2008 - 14:37

И мам едно приятелче ,от Царево.Кзва се Динко или както го наричат тамошните,баи Динко дъновиста.Тои ми е разказвал за първата му среща с учителя,това става някъде ,края на трисете. И така,както си е работил на полето, вижда някъде високо над морето някъкъв образ,човек с бяла брада и коси.Така и не обръща никакво внимание,помислил си че е от умора или просто ,така случаино се е получило .След години ,вече като студент в Варна пак така случаино се среща с Томалевски и стават приятели.И така бай Динко влиза в братсвото.Етого вече на 83г копае си земята и чете непрекъснато.Къщата му е пълна с книги на Учителя.Ако някои минава през Царево ще е добре да се запознаете с него,предполагам че ще се радва да види свои , по млади братя.Пък и има много неща да ви рзказва, и за Томалевски за ужасите през педесете.Адреса му е Царево кв.Василико N65 тя е една зелена къща с пентаграм.Пък и дава ефтино стаи под наем.
  • 0

#20 Латина

Латина

Приятел на Портала

• Участници
  • ПипПипПипПипПип
  • 2138 Мнения:

Публикувано: 18 май 2008 - 20:43

Темата си е супер,имайки предвид,че кой не иска да левитера или да може да се телепортира...
или поне да се научи малко,а? :)

Присети ме нещо. Преди ехе-е, много години, когато за първи път в съзнателния си живот отидох в църква /тя беше от протестантски тип, от американските мисионерски мисии/, имах страшно силно желание да се издигна във въздуха. Сигурно такова е било вътрешното ми състояние - на издигане. Вместо това нещо странно ставаше с езика ми, сякаш искаше да проговори нещо, но аз го удържах.
След време разбрах, че имало такова нещо като кръщаване със Святия Дух и говорене на чужди езици.
Мина ми мерака да левитирам. Не виждам смисъл, наистина. Все пак, дали да не пробвам тайно, вкъщи...
Като малка си мечтаех за друга способност - да подреждам стаята си само с мисъл и поглед. Причината?! Ами, мързел!
  • 0

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители