Прехвърляне към съдържание

Снимка
* * * * * 1 Гласове

Терапия с апаратура за обратна връзка

• Please log in to reply
2 мнения в тази тема

#1 nina7705

nina7705

Новодошъл

• Участници
  • Пип
  • 276 Мнения:

Публикувано: 12 март 2009 - 18:32

Здравейте!

Бях началник на отделение за психофизиологични изследвания и съм се интересувал от биологичната обратна връзка.
Според американско изследване нейният ефект е еднакъв с този на Риталина в лечението на хиперактивните деца.

В Токуда също имат такъв уред , както и в Русе и Варна .

Здравей, hip !
Би ли споделил нещо от преките си наблюдения с този метод.Наистина се интересувам.
Преди време пуснах питане във форум Лечебни методи--компютърна диагностика.Но нямаше отклик.

Ето и поста ми:

Здравейте!
Мислех да пусна нова тема и открих тази.Исках да попитам тези от вас ,които са ползвали компютърна диагностика могат ли да споделят опит.Също така дали и има специалисти във форума работещи с такава апаратура и какво е мнението им.
Всъщност не съм много наясно.
Ето малко инфо за така наречечения НЕВРОТРЕНИНГ.
http://www.ruseinfo....files_3530.html

http://www.elmiko.bg
  • 0
По-добре запали свещ,отколкото да проклинаш тъмнината

#2 д-р Тодор Първанов

д-р Тодор Първанов

Психотерапевт

• Психотерапевти
  • ПипПипПипПипПип
  • 1260 Мнения:

Публикувано: 13 март 2009 - 16:31

Здравей!

С няколко думи ще ти кажа за какво става дума ти ще си го сглобиш.
Въпроса е за прословутият Алфа ритъм ,който се дискутира и тук в сайта –Метода Силва .Той наистина има не само лечебни свойства, но и разширява възприятията и развива интуицията.Например аз използвайки го 89 година спечелих 20 000 лева от пет от тридесет и пет.
Много хора обаче имат трудности в постигането му , не могат да се съсредоточават или бързо се разконцентрират. Уреда който е моделиран като видове електронни игри подпомага влизането в Алфа ритъм и оставането в него 40 -60 минути.Всичко се следи на втори монитор от психолога и той съставя протокола с игрите за всеки конкретен човек.
Освен алфа ритъма може да се следи и тета ритъма който има отношение към творчеството.Всичко зависи от заявката.
С тренировките се създават нови модели на мислене които се пренасят в ежедневието. Сядането пред уреда е много убедително за скептиците- пред него те виждат как със собственото си мислене, без клавиатура или мишка управляват играта.
По долу описах в бг мама впечатленията си от демонстрацията

.Аз съм психиатър. За метода на биологичната обратна връзка знам от петнайсетина години .Разбрах за представянето на 23 февруари случайно и въпреки, че съм от Плевен отидох лично да видя дали това, което се представя отговаря на знанията ми.
Доцентката от Полша не ме изненада , тя потвърди това което знаех за приложението на биологичната обратна връзка. Подчертавам, че мен ме интересуваше не толкова неврологичните заболявания на които акцентира д-р Чавдаров , а психиатричните и психосоматичните- например бронхиална астма, мигрена , алергии, главоболие , спастичен колит и т.н..
За това и ние със съпругата ми останахме почти последни и пробвахме уреда върху нея .
И двата монитора бяха обърнати към нас така, че следяхме и играта и ЕЕГ-то.
Това което най- ме впечатли и което искам да споделя е за силата на усмивката - неволно жена ми се усмихна и ние видяхме как веднага ЕЕГ -то се успокои .
Запознахме се и с пълната гама от възможности.Те не са само в областта на неврологичните и соматични проблеми .Има опции за развиване на интелекта и творческото мислене детето .
Това в което съм малко скептичен е срока на промените, мисля си, че сроковете са доста по – дълги.
Там не се каза и за съпътстващи метода терапии . Прочетох написаното от me4ta22 и мисля, че нейният комплексен подход с прибавянето и на психотерапия е по – правилният.

Извода, който си направих за мен е, че за психосоматични и психични заболявания включително с хиперактивност и дефицит на вниманието метода е много добър.
Но, преди всичко трябва да започнем от нещо по – лесно:
Да се научим да се усмихваме.
  • 0

#3 Орлин Баев

Орлин Баев

Приятел на Портала

• Психотерапевти
  • ПипПипПипПипПип
  • 3922 Мнения:

Публикувано: 23 август 2010 - 21:46

Може да има и други, но аз лично познавам колежка, много добра специалистка, която ползва еег биофийдбак: Севда Шенкова. Има го от повече от година в кабинета си. Преди време аз също получих оферта за апарата и софтуера, но ми беше скъпо. Определено има резон в това обаче!
  • 0

Любовта подмладява човека и го прави безсмъртен! Любовта внася в човека всички възможности за постижения! Беинса Дуно

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители