Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Как да тълкуваме сънищата си? Част 5


Recommended Posts

Наскоро сънувах,че ме изпитва един преподавател и че ми пише тройка. Писа я някак с чувство "от мен да мине". Махна с ръце (сякаш леко подразнен), все едно леко подарява нещо. После го видях как се обръща с гръб и се отдалечава, а аз му виквам : "Ще ви черпя водка." :D

Днес имаше трима изпитващи (през част от времето двама). От едната нямах никакви впечатления, другата - беше ме скъсала ( в лошия смисъл на думата :lol: ), третия (мъж) - бях издържал поправка при него ( поправка на може би и по - труден предмет, по който имахме по - малко време за подготовка : поне половината бяха скъсани на редовния изпит, а някои не издържаха и поправката, и ходиха и на ликвидационна сесия, което е означавало за тях, че през по - малко от двумесечната лятна ваканция е трябвало отново да се занимават с този изпит : и всичкият този летен изпитен ужас беше придружен с жега и часове чакане за много от нас). За въпросния преподавател си мислех, че е още по - строг от жената, която ни водеше лекциите тогава - той ми изглеждаше много суров човек и свръхвзискателен, а тя - по - добричката. Обаче като ме изпита човекът на поправката, и като ми преподаваше през сегашната учебна година, видях че не е чак толкова лош и взискателен, колкото си мислех (иначе си е много начетен, има си съответните изисквания, определено не подарява оценки). И си реших да седна при него - понеже нали вече съм имал късмет с него ( а и по - подготвен съм бил де, когато ме е изпитвал той, вместо тя) - имаше двама преподаватели, когато аз и други колеги влязохме в залата, два пъти ме изпреварваха и не можех да се вредя да седна при него, но при третия шанс не пропуснах - вместих се. :lol: Понеже сметнах, че жената може да е по - строга, че може нарочно да ме обърка, за да ми пише по - ниска оценка ( бях и оставил лошо впечатление на предишен изпит), абе сметнах, че или може да ме прецака нарочно, или ако съм за три тя нарочно да ми пише две - рекох да не рискувам. Но слава богу свърши се. Човекът ми предложи и вариант да се явя след дни...за по - висока оценка, но макар и да е по - хубаво да си с по - висока оценка, предпочетох да не рискувам, да не се подлагам отново на напрежение (макар и по - малко от на редовната сесия - понеже за поправката щях да знам повече и да чакам много по - малк времео), но заложих на сигурното, предпочетох да знам, че ми е минало.Осем часа съм чакал, за да ме изпитат и съм се страхувал, че всичкото това чакане и напрежение може да е отишло нахалост и пак да се явявам. Въпреки мързелът през достатъчното време за подготовка, успях да се справя и ще се опитам да не изпадам отново в подобна неприятна ситуация. Благодаря на Бог.:) А сега ще си взема някоя интересна духовна книжка и ще си чета в междусеместриалната ваканция. :3d_097:

Алелуя ! Свърши се, Отче ! :3d_146: Сънят ми - ясновидски ли бе, резултат от мое желание, сбъдването на което никак не е било предопределено, или пък е бил резултат от мое желание, чиято сила е довела до сбъдването на съответния сън ? :3d_146: Е, не става само с искане,иска си и усилия.;)

Линк към коментар
Share on other sites

Тази седмица вече два пъти сънувам, че виждам в небето две слънца. :huh:

Линк към коментар
Share on other sites

Теодора, това не е символ, просто сферата, в която си била е такава.

Ще рече била съм в друга реалност? За мене тези сънища са част от серията мои сънища, свързани с квантовия преход, както странната цветна фигура, както и сънищата за странни явления в небето, и такива, когато наблюдавам Земята от космоса - ярко-яркосиня.

Линк към коментар
Share on other sites

Теодора, фините тела на човек(астрал, ментал и тнт) са необятни и много по разнообразни от физическия свят. Термина друга реалност не е особено подходящ може би други измерения е по точно да се каже. Относно квантовия преход, не мисля, че е свързано според мен просто си почнала работа в някаква сфера, която посещаваш често и трупаш опитности в нея, които нямат отношение към физическия свят.

Линк към коментар
Share on other sites

Теодора, фините тела на човек(астрал, ментал и тнт) са необятни и много по разнообразни от физическия свят. Термина друга реалност не е особено подходящ може би други измерения е по точно да се каже. Относно квантовия преход, не мисля, че е свързано според мен просто си почнала работа в някаква сфера, която посещаваш често и трупаш опитности в нея, които нямат отношение към физическия свят.

Благодаря за обяснението. :v: Във всеки случай в тия сфери, които сънувам се чувствувам много по-добре, отколкото във физическия свят. Като че ли те са по-истинските. А снощи пък сънувах нещо за което не знам какво да мисля. Сънувах че намирам на канапето в къщи (не моя дом от физическия свят) един мръсен, дрипав и брадясал клошар със стари обувки със засъхнала кал по тях. Много се разгневих и започнах да го гоня, а той взе да се оправдава че посланикът(?) го изпратил при мене. :hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

Разбира се, че са по истински, колкото е по висока една сфера и по близко до духа тя е по реална.

Последния ти сън клошара представлява лошо желание в тебе, с което се бориш. Ума ти знае, че не е добро и иска да го изгони, но сърцето го желае. Този, който го е изпратил си ти самата това си е вътрешна борба между ума ти и сърцето.

Линк към коментар
Share on other sites

Sorsi, благодаря много за тълкуването. :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Аз лекинко се изморих от сини сънища напоследък. В последния ми сън преди 2 дни някой ми каза, да се препаша със синьо и ще спра да ги сънувам. Наистина, спряха. Не че бяха лоши, но започнаха да ми доскучават. Само ми липсва една зебра, която ме навестяваше, пак синя и с крила на главата. :rolleyes:

А съня ми от тази вечер беше обикновен, но много хубав. Сънувах майка ми и баща ми да седят край печката, палеха я, за да ми е топло като се събудя, а аз само се правех, че спя, както като бях малка. Говореха си и се смееха точно като преди. Такъв спокоен и уютен сън, щастлив... Не ми се събуждаше.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря, Sorsi. :)

Още ме държи настроението от този сън. Не е кой знае какво, но много силно ми е въздействал. Напоследък много се бях зареяла в сините простори :hypocrite: и точно такъв земен сън ми липсваше.

Линк към коментар
Share on other sites

Преди време мъжът ми сънува следния сън

Майка му седяла на едно столче в двора и чоплела нещо в пръстта Той мислел че иска да сади цветя Само че уж е в тях а вижда двора на стринка си – чичова жена – Изведнъж се появила леля му – сестра на майка му която е починала – държала петел в едната ръка и нож в другата Казала –ето така трябва – и с един замах отрязала главата на петела След това го сложила на земята в пръстта в поза все едно че ще мъти и пак казала – така трябва

Събуди се потресен и изплашен

Линк към коментар
Share on other sites

Когато човек попадне в сфери на низсшия астрал често се сблъсква с враждебни сили и срещите не са приятни. За вярващите молитвата преди лягане е високо препоръчителна.

Линк към коментар
Share on other sites

същата нощ аз сънувах подобен сън

Сънувах че пътуваме с кола мъжа ми караше През прозореца виждам една къща изгоряла и много хора които разчистваха Изведнъж осъзнавам че това е къщата на баба ми – тя е починала – и дядо ми Стана ми страшно мъчно Разплаках се и изпитах непреодолимо желание да сляза и да отида там Но не слязох Събудих се

Този сън има ли нещо общо със на мъжа ми Сънували сме в една и съща нощ

sorsi много ти благодаря за помоща която ми оказваш за да разбера посланията на сънищата

Какво означава низш астрал и враждебни сили

Редактирано от сиджей
Линк към коментар
Share on other sites

Не мисля, че има общо, твоя сън е много хуваб. Къщата на баба ти и дядо ти представлява твои стари разбирания идеи, който си изградила през живота си, но не са добри и когато изгарят тебе ти е тежко мъчно, че нещо което си градила толкова време и част от теб си заминава, но това е супер :)

Сферите, който човек може да посети докато спи (а и в дълбока медитация) са като светове обитавани от най-различни същества, колкото по висока е сферата тя е по близко до духа и по възвишени същества я обитават, колкото по ниска (далечна от духа) толкова по низши същества живеят в нея, който не желаят доброто на човека. Тези неща са описани в библията като ад рай ангели демони и тнт. Разбира се за да посещава човек възвишените сфери се иска много чист живот и сериозна духовна работа иначе съзнанието ни е оковано за физическия свят (поради тая причина много хора изобщо не сънуват или сънуват сънища от ежедневието си тоест не успяват да напуснат физическия свят дори на сън) и нямаме достъп до по горните фини сфери, за които трябва освободено съзнание възвишени чувства и мисли. Например притеснението ти да не останеш без работа е една окова за съзнанието ти, която го държи ниско.

Най-обобщено казано колкото по чисто живееш с по възвишени мисли и чувства толкова по високи сфери посещаваш. За да си помогне, на човек са дадени много методи, с които да подържа връзка с висшите светове като молитвата, четеното на светите писания като евангелията и беседите на учителя.

Редактирано от Sorsi
Линк към коментар
Share on other sites

Много ми харесва начина по който интерпретираш сънищата Много се доближава до метода на Едгар Кейси – любимият ми автор В една негова книга посветена на сънищата той препоръчва същото – молитви медитация подходяща литература и записване на сънищата Взела съм си тетрадка но малко съм несериозна и още не съм записала нито един сън Малко съм озадачена В книгите си той пише че точно това е ролята на сънищата Да ни помагат да разрешаваме проблемите си – здравословни житейски парични психологични и тн – за да можем да израстнем духовно Значи е нормално да сънуваме проблемите които имаме във физическия свят

Линк към коментар
Share on other sites

Както молитвата помага така и четенето принципът е сходен.

"В книгите си той пише че точно това е ролята на сънищата Да ни помагат да разрешаваме проблемите си – здравословни житейски парични психологични и тн – за да можем да израстнем духовно Значи е нормално да сънуваме проблемите които имаме във физическия свят"

С това хич не съм съгласен, като умреш и попаднеш в сфера подобна на тези, които отиваш на сън какво ще разрешаваш? :)

Линк към коментар
Share on other sites

Най-хубаво е когато трупаме опитности във високите сфери и ги обработваме това ни приближава към деня, в който няма да имаме нужда от физическото си тяло повече и ще можем да живеем в по хубав свят. Според мен тези преживявания дори не са сънища. Също е хубаво, когато сънищата ни дават насока за работа с чувствата, мислите и волята защото те са инструменти, които са ни необходими за работата във високите сфери. Когато сънищата ни се отнасят към обикновения ни живот, за мен поне не са особено важни, защото както гласи една малко смешна иначе поговорка и добре да живееш накрая умираш :) Ако се използва в друг смисъл е доста глупава разбира се :)

Редактирано от Sorsi
Линк към коментар
Share on other sites

Снощи сънувах следния сън

някакъв човек трябваше да занесе нещо на мъжа ми – като че ли писмо – Аз му казах че е на работа Той ме попита къде се намира работата му за да му го занесе там Аз му обясних че се намира срещу училището на слепите но може да се мине и от другата страна тъй като се намира на ъгъл и се стига до там и от двете страни После видях един познат който ме гледаше някак много тъжно Почувствах някаква загуба и се събудих

Линк към коментар
Share on other sites

Според мен се опитваш да се свържеш с разума си, но си объркана на кръстопът си, особено след съня с изгорялата къща, който е доста ключов в живота ти сега не знаеш какъв път да поемеш. Загубата е следствие на някаква грешка в мисленето ти, съдейки по предния сън с хляба, прекалено използваш логика и интелект, което ти къса връзката с разума.

Този сън е малко неясен за мен и ми е трудно да ти кажа по точно без да те познавам и малко интуитивно ти казвам някой неща дано са ти от полза. Доста по лесно е когато познаваш човека.

Редактирано от Sorsi
Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...