Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Къде е границата между мнението и оценката?


Донка

Recommended Posts

  • Отговори 124
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Тук възниква един вътрешен въпрос в мене. Пример... аз като будист мога ли да давам оценка като служебно лице на християнин ? Изобщо може ли поддръжник на едно вероизповедание да ДАВА ОЦЕНКА на поддръжник от друго вероизповедание? Защото моралните ценности са различни, понеже идеологията на идеите е различна. пътищата за реализиране на целите и самите цели са различни също

Даването на оценка трябва да е свързано с някакви критерии за оценка и познаването на тези критерии. Тъй като тук става въпрос за християнската религия, то за да можеш да дадеш оценка на неин последовател, според мен трябва да познаваш моралните ценности, идеологиите и пътищата за реализиране на нейните цели. Когато познаваш тези неща, тогава можеш да дадеш оценка на един християнин. В противен случай според мен е по- добре да се въздържаш от оценки, за да не си трупаш карма. :D

Линк към коментар
Share on other sites

:):):) Ради и всички

Оринави, помисли малко приятелю

анализирай своя пост и какво изпитваше докато го писа

:feel happy::feel happy:

може ли поддръжник на едно вероизповедание да ДАВА ОЦЕНКА на поддръжник от друго вероизповедание?

Да.

Линк към коментар
Share on other sites

Написването е следствие...

За всяко следствие си има причина.

Явно причината предхожда следствието ...в по-ранните часове на деня предполагам.

Никой "крадец" не може безнаказано да "прескача оградата " на чужда "кошара". А пък после и милосърдие да проси. Щото видите ли ние християните сме длъжни да сме милосърдни и милостиви, обаче "крадците" и .."разбойниците" - не. Защото това не било влизало в тяхната ценноста система. И на защита ли нямаме право ? Сега разбрах защо бил ропота срещу "овчарското куче". Явно пречи на "крадците".

Явно Малечко Палечко ... имам още мнооо...ого какво да уча. ...Явно.

Имам си психоаналитик за чувствата които изпитвам.

Само мнение, нямам власт да давам оценка и не ми трябва.

Линк към коментар
Share on other sites

Когато изказвам мнение, аз съучаствам в дадена беседа, а оценяването, че кой има право да оценява едно лично мнение?! След като така го чувставаш, то си е такова за тебе, а пък ако ще и никой друг да не е съгласен, затова си е мнение(лично), то е становище, не оценка, оценката е критика.

Линк към коментар
Share on other sites

може ли поддръжник на едно вероизповедание да ДАВА ОЦЕНКА на поддръжник от друго вероизповедание?
За мен е важна оценката която ми дават.

И най-ценна е оценката която ми дават напредналите братя и сестри :feel happy::feel happy: от други духовни пътеки, дрега култура или начин на мислене.

"Демокрация е когато можеш да заявиш, че 2+2=4. Останалото следва." Оруел

няма война между Божиите

Буда, Зороастър, Кришна, Кабир, Бабаджи, Шри Юктешвар, Учителят -

правят ме да разбера Христос, Йоан Кръстител и Павел

мъдростта е с всичките си синове

и на земята, мир между човеците

в които е Неговото Благоволение

Исус Христос идва
Учителят

:angel::angel::feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

За мен е важна оценката която ми дават.

Разбирам те, защото и за мен много дълго време беше така.... Сега не си давам оценки на себе си, не давам оценки на другите и не ме интересуват оценките им за мен. Понятието "оценка" някак изчезна от съзнанието ми и от живота ми. Интересува ме мнението им, защото това е още един свят, до който се докосвам. Приемам този свят като още едно лице на Създателя ни...

Интересно ми е защо за теб е важна оценката на друг, макар и той напреднал. Сравняваш ли я с твоята собствена оценка за себе си? Оценката на другите променя ли с нещо твоята? Тя предизвиква ли определени емоции у теб, които влияят на начина ти на приемане на действителността и насочват мисленето и действията ти в определена посока?

Какво усещаш и мислиш, когато не получаваш никаква оценка? В състояние ли си да приемеш или превърнеш мнението на другите в оценка? Това променя ли отношението ти към тях?...

Линк към коментар
Share on other sites

Валентин,

Явно говорим на различни езици за едно и също нещо, но си правим погрешни и различни изводи...неточни изводи.

Защото забравихме езика на Любовта като водещ език.

Имам впредвид следното...

няма война между Божиите

Буда, Зороастър, Кришна, Кабир, Бабаджи, Шри Юктешвар, Учителят -

правят ме да разбера Христос, Йоан Кръстител и Павел

Всички имена които спомена са образно ...ръководители на различни училища, школи в окултната наука Различни школи водят по различна система до различни резултати. При завършване на школите успешно, придобиват едни или други дарби от Бога.

Нека оставим...

шивачите да се учат да шият,

обущарите да правят обувки,

математиците да смятат,

готвачите да готвят,

инжинерите да инжинерстват,

моряците да плуват .

НЕ МОЖЕ ОБУЩАР ДА СТАНЕ КАПИТАН НА КОРАБ БЕЗ НЕОБХОДИМИТЕ ПОЗНАНИЯ.

ВСИЧКО Е ЗА ДОБРОТО НА ЧОВЕКА, НО НЕ ВСИЧКО Е ПОЛЕЗНО ЗА ЧОВЕК В ДАДЕН МОМЕНТ ОТ РАЗВИТИЕТО МУ.

и да не ги смесваме нещата. Съгласен ли си. ???

Точно както в Обществото различните професии се размесват , но не се смесват , а се допълват. Не може готвача да учи шивача и да го оценява по време на работата, а по КРАЙНИЯ ПРОДУКТ, когато облече дрехата - тогава да си каже мнението. Не може така и шивача да учи готвача за технологията на приготвянето на .."патица по пекински", а чак когато седне на масата тогава да си даде оценката.

Така и в нашия случай ... не може будиста да ме учи мене християнина и да ме оценя докато възлизам при моя Бог. Да ми търси слабите мекста докато съм в затруднение и да ми съсипва живота. Но като възляза при моя Бог - Учител и Той ми даде образно дипломата, тогава да ме оценя. Като дойде при мене да му покажа в действие заработените с кървава пот дарби - тогава да си даде оценката . Защото се намесва в технологичен процес на светлинни години от неговата школа. Иначе си е чист САБОТАЖ ако ме оцена не дай Боже съзнателно в процеса на технологичното възлизане при моя Бог.

Хайде помисли , ама много добре помисли. Ако Бог те е дарил с правото да мислиш разбира се. ....

И като помислиш дай ГОТОВ АНАЛИЗ, да ти видя мисленето като ГОТОВ ПРОДУКТ , без саботажни включвание от тук и от там. Ако търсиш МИР разбира се???

ПО ТОВА ЩЕ ТЕ ПОЗНАЯ !!!

" Блаженни миротворците, тяхно е царството Божие"

Пропуснах нещо много съществено..:

Според мене,

Ценностната система на дадена школа е видимата част от айсберга на технологическият процес при обучение на ученика. И този който пипа непозволено там пипа, самият технологически процес. Това го считам като грубо вмешателство чрез чувствата и мислите в технологичния цикъл- при сънателно е САБОТАЖ. Там в ценностната система имат право да пипат само Учителите.. според мене. Ние редовите ...смирение е нужно и ...покаяние за някои ...

"Блаженни миротворците, тяхно е царството Божие" - Христос - Учителят

Линк към коментар
Share on other sites

Разбирам те, защото и за мен много дълго време беше така.... Сега не си давам оценки на себе си, не давам оценки на другите и не ме интересуват оценките им за мен. Понятието "оценка" някак изчезна от съзнанието ми и от живота ми. Интересува ме мнението им, защото това е още един свят, до който се докосвам. Приемам този свят като още едно лице на Създателя ни...

това лице е Ближния

Интересно ми е защо за теб е важна оценката на друг, макар и той напреднал.
Как ще приема иначе оценката на Бог за мен?

А тя е много важна за да се коригирам.

Сравняваш ли я с твоята собствена оценка за себе си? Оценката на другите променя ли с нещо твоята? Тя предизвиква ли определени емоции у теб, които влияят на начина ти на приемане на действителността и насочват мисленето и действията ти в определена посока?

Да. "Само когато гледаме чуждите недостатъци през обратната страна на далекоглед, а своите, под микроскоп, можем да се надяваме да имаме някакво обективно знание за своето положение" Ганди

Разбира се егото се сърди, мъчи и пр.

Какво усещаш и мислиш, когато не получаваш никаква оценка? В състояние ли си да приемеш или превърнеш мнението на другите в оценка? Това променя ли отношението ти към тях?...

винаги има оценка. Понякога тя е много тънка, само с един лек поглед встрани. Може да се прояви 1 път в 30 минутен разговор.

Всяко взаимодействие е като че ли наблюдаваш 3 осцилоскопа.

Висшият човек е като гениалния професор който не се интересува особенно от "знанията" и други външни моменти, а от мотивите да се учи

Линк към коментар
Share on other sites

Нека оставим...

шивачите да се учат да шият,

обущарите да правят обувки,

математиците да смятат,

готвачите да готвят,

инжинерите да инжинерстват,

моряците да плуват .

НЕ МОЖЕ ОБУЩАР ДА СТАНЕ КАПИТАН НА КОРАБ БЕЗ НЕОБХОДИМИТЕ ПОЗНАНИЯ.

ВСИЧКО Е ЗА ДОБРОТО НА ЧОВЕКА, НО НЕ ВСИЧКО Е ПОЛЕЗНО ЗА ЧОВЕК В ДАДЕН МОМЕНТ ОТ РАЗВИТИЕТО МУ.

и да не ги смесваме нещата. Съгласен ли си. ???

Защо според теб живеем в ерата на комуникациите?

Едва сега от 3-6 години има истинска свобода на словото.

Не всичко е полезно. Да. Но в този момент от развитието на човечеството, се нуждаем от взаимно разбиране повече от всякога.

Всеки обущар яде, тоест е химик, някои са бащи и как ще възпитат децата си?

по КРАЙНИЯ ПРОДУКТ, когато облече дрехата - тогава да си каже мнението

Губи се повече време, защото ако не хареса, работата ще е повече накрая

Но като възляза при моя Бог - Учител и Той ми даде образно дипломата, тогава да ме оценя.
в университета трябва да се сдават изпити всеки семестър, а на запад, всяка седмица. Високите цели изискват работа и самовзискателност.

Защото се намесва в технологичен процес на светлинни години от неговата школа. Иначе си е чист САБОТАЖ ако ме оцена не дай Боже съзнателно в процеса на технологичното възлизане при моя Бог.

Май мислиш за Усама Бин Ладен, смях.

Рухнаха рогата и саботираха обущарско-готваческия технологичен процес.

Машинната цивилизация е най-грубата и жестока към човека цивилизация
И като помислиш дай ГОТОВ АНАЛИЗ, да ти видя мисленето като ГОТОВ ПРОДУКТ , без саботажни включвание от тук и от там. Ако търсиш МИР разбира се???

ПО ТОВА ЩЕ ТЕ ПОЗНАЯ !!!

Мир. Много е нужен на земята в момента.

Защо според тебе го няма? Дали защото никой не се намесва в оръжейния технологичен процес на ближните?

Докато не се стигне до "готовият резултат"??!

Линк към коментар
Share on other sites

Как ще приема иначе оценката на Бог за мен?

Не знам как е с твоя Бог, но моят е Битието, част от която съм аз самата. Битието не оценя никого и нищо. Динозаврите не са изчезнали, защото Бог им е дал негативна оценка, а защото постепенно са се трансформирали, приспособявайки се към променящата се среда на планетата.

Любовта не оценя, защото тя няма система от критерии - прави го човешкият ограничен ум, мислещ с модели и причинно-следствени зависимости.

Добре, но все пак, ние сме човешки същества - спойка от Любов и Ум. Мисля, че оптималният начин да ги "сдобрим" и накараме Ума да служи на Любовта в нас, е да трансформираме оценките в МНЕНИЕ.

Ако ближният ми дава оценка, независимо каква, тя ми разкрива неговите пристрастия, позиция, желание да бъде оценян, и критериите му за оценка. Но дотук. Т.е., когато все пак получа оценка, аз я трансформирам в мнение и извличам урока за себе си от новата информация. В този смисъл оценките не съществуват вече за мен...

Продължавам да смятам, че може да се живее и можем да се развиваме без да имаме нужда от оценките - нито да ги даваме, нито да ги получаваме. (Дори когато на пръв поглед професията го изисква от нас. Имам куража да съм сигурна в това от позицията на учител с 25 години кариера.)

Линк към коментар
Share on other sites

Ако ближният ми дава оценка, независимо каква, тя ми разкрива неговите пристрастия, позиция, желание да бъде оценян, и критериите му за оценка. Но дотук. Т.е., когато все пак получа оценка, аз я трансформирам в мнение и извличам урока за себе си от новата информация. В този смисъл оценките не съществуват вече за мен...
Съвършенно точно казано.

Май мислиш за Усама Бин Ладен, смях.

Рухнаха рогата и саботираха обущарско-готваческия технологичен процес.

Да, така е Донка, всеки се хваща за това което разбира. ...

В този смисъл оценките не съществуват вече за мен...
за мене оценката му и дори мнението му вече не струва нищо и не съществуват за мене също.
Линк към коментар
Share on other sites

Според мене,  ценностната система на дадена школа е видимата част от айсберга на технологическият процес при обучение на ученика. И този който пипа непозволено там пипа, самият технологически процес. ... Там в ценностната система имат право да пипат само Учителите.. според мене. Ние редовите ...смирение е нужно и ...покаяние за някои ...

Оринави, абсолютно съм съгласен в това. Технологията на даден процес не бива да се променя освен от конструктора, който го е проектирал... Това и за автомобилите и за всичко останало си важи.

Има много различни школи, вярно е. И пътищатата и подходите за развитие са диаметрално противоположни много често. Оценка и мнение от позицията на една школа за друга е невъзможно да се направи - за да разбереш дадена школа, трябва да извървъш пътя и... Недопустимо е без да си преминал пътя на школата, да даваш съвет относно неговото преминаване, разбира се.

Но за да намерим мост на разбиране помежду си не е нужно да даваме оценка от позиция на собствената си школа. Има една универсална школа и универсална мярка, с помощта на които можем да намерим общ език и разбирателство с всеки. Това е школата и мярката на Живота. Всякакви учения и философии имат смисъл само дотолкова доколкото служат на проявата на живота, на великият, разумен, всеобхватен живот. Всички съществуваме в универсалната школа на Живота и в лабораториите на тази школа проверяваме знанията, които сме придобили.

Давайте си едни на други свобода, да не се преплитат корените и клоните ви. Кой как живее, това е негова работа – не съкращавайте разстоянието помежду си. Ама картината на еди-кого си не е хубава. Той сам ще я изправи. ... Докато не искат вашето мнение, не бързайте да се произнасяте.

Проява, връзка, причина  ООК София 16.07.1930

Тъй че: единство в множеството, свобода и разнообразие в единството - мисля че това е решението на въпроса... Ти от позицията на будист можеш да разбереш един християнин, и християнина също има възможност да те разбере. Нужно е само умението да се виждат универсалните процеси, стоящи зад формите на нещата. Докато изградим това умение, ще си даваме свобода, един на друг, а след това вече ще бъдем надрастнали етапа на недоразуменията и сигурно ще се разбираме без думи... :angel:

:yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

За мен е важна оценката която ми дават.

И най-ценна е оценката която ми дават напредналите братя и сестри  :feel happy:  :feel happy: от други духовни пътеки, дрега култура или начин на мислене.

"Демокрация е когато можеш да заявиш, че 2+2=4. Останалото следва." Оруел

няма война между Божиите

Буда, Зороастър, Кришна, Кабир, Бабаджи, Шри Юктешвар, Учителят -

правят ме да разбера Христос, Йоан Кръстител и Павел

Учителят

:angel:  :angel:  :feel happy:

Лично на мен Буда ми показа същността но собствената ми религия - Логосът, Христа.

Християнството е фокусът в пустотата на Будизма.

Благодаря Ви източни братя и сестри ...

Линк към коментар
Share on other sites

:dancing yes:

Нужно е само умението да се виждат универсалните процеси, стоящи зад формите на нещата
Ей това много ми хареса.

От тук мога да ти "завъртя" цялата Библия, така , че свят да ти се завие. Но първо да те попитам нещо Васил?

- Ти Васил, почтен играч ли си ? Ако си почтен играч ще трябва да си признаеш неща които стават само в главата ти. Съмнявам се да го направиш пред форума.

Що се отнася до универсалните процеси, е .... точно това е уменито на наистина можещият. Да ги схане универсалните процеси сам и сам да ги приложи Но то умението се зачита когато си сам в проявлението на формите. Иначе е като ...болшевишката работа. -Много вършат работата един яде плодовете и се хвали. Няма да е зле да помислиш върху въпроса Васил, защото имам недоизсказани неща за тебе за колективна работа. Това е хубаво тук на земята, но пред Бога е важна личната опитност. Колегите ти няма да ги има в другото прераждане до тебе. А аз съм сам и разчитам само на себе си. - това не лошо да го запомниш.

Казваш Б.Дуно казал..."Давайте си един друг свобода, дяа не се преплитат корените ви. " Това е добре, но се съмнявам да си го разбрал как звучи това в универсалния принцип. Ако си го разбрал- Браво тогава.

Само мнение по въпроса. Вече намлизаме в друга тема....някак обща тема , не за форум, за да дам примери които знаеш, но премълчаваш сега.

И добре правиш. Но точно те са ключът към универсалните принципи.

А за това ...БЛАГОДАРЯ !!!!

Оринави, абсолютно съм съгласен в това. Технологията на даден процес не бива да се променя освен от конструктора, който го е проектирал... Това и за автомобилите и за всичко останало си важи.
Сега и го изпълнете , след като го признахте. И ще имаме мост за разбиране помежду си. ЗНАМ, че е трудно, но го направете и мене ми е тръдно, но го правя.....
Линк към коментар
Share on other sites

Къде минава границата между мнението и оценката?

След доста мислене, се съгласявам с Донка за трансформацията.

смятам че:

Оценката има преки практически последствия, водещи до решение да се купи или не дадена стока, да се прецени доколко определена информация е вярна и пр., тоест тя е по-засягаща интересите. Егото е интересите. Следователно за целите на недоминирането, незасягането и ненавреждането на другите, е по-добре да се приемат винаги със съмнение всички наши и чужди негативни оценки. Така се прекъсва също убедеността в собствената правота, водеща после до враждебни мисли, думи и практически дела поради самонастройката.

Мнението е почти винаги за конкретни прояви и подчертава своето отстранено отношение към проблемите. Самото определяне на мнението като субективно, го прави по-обективно и поради това, ценно, смях.

- Как да "се усетим" че вместо обективна преценка и анализ на ситуация и постъпка (двигателят на нашето собствено израстване), ... се свличаме до осъждане

осъждането е грешка според мен. Мислех си за оценката повече като за мнение в своите предишни изказвания. Допуснах грешка. :thumb down::thumb down:

- Как да споделяме без да предизвикваме (волно или неволно) оценки и характеристики на личните ни качества?

Тук е за отбелязване че клюкарството е много неизкореним у някои порок, защото другите са им крайно интересни, гледната точка на егото за да се то самовъзвеличи чрез унижаване и подценяване на другите.

Прав си, Инари за повечето неща. Репликата ми за кулите е негативна реакция на "пособността ми да мисля". Надявам се да ми простиш.

Твоята идея, Донка, за "преобразуване на оценката в мнение" е интересна и практически приложима. :thumbsup:  :thumbsup:

- Как да "се усетим" че вместо обективна преценка и анализ на ситуация и постъпка (двигателят на нашето собствено израстване), се свличаме до оценки

Благодаря много за всички изразени мнения.

:):)

Линк към коментар
Share on other sites

:D Професията ми ме е научила да давам примери, а не съвети.. Ето един пример за това, как от една оценка може да се извлече информация за личното мнение на човека, дал оценката.

Оценка:

Ти Васил, почтен играч  ли си ? Ако си почтен играч ще трябва да си признаеш неща които стават само в главата ти . Съмнявам се да го направиш пред форума.

Авторът и всъщност казва:

"Аз винаги се старая да играя почтено - за мен това е закон в човешките взаимоотношения, по който са оценяли личността и постъпките ми хората, които уважавам. За да съм сигурен, че играя почтено, съм си "написал" правила за почтена игра, които спазвам и следя дали другите спазват. Ако те не ги спазват, значи не са почтени играчи, а аз съм. За да играя с тях, ще трябва да ги убедя, че не са почтени и да ги науча на почтеност. Мисля, че малко хора са почтени (като мен) и могат и искат да бъдат такива (да ми спазват правилата)... "

Извод за мен самата:

"Да проверя дали нямам вътре в себе си прикрити правила и критерии, по които оценям себе си и хората като почтени и не дотам почтени. Да внимавам дали не се опитвам (неумишлено макар) да "променям хората към добро" като ги убеждавам да ми спазват правилата и да ми отговарят на критериите, за да бъдат оценени от мен като почтени..."

А как, според вас, може да се разбира следното:

се съмнявам да си го разбрал как звучи това в универсалния принцип. Ако си го разбрал- Браво тогава.
?
Линк към коментар
Share on other sites

Искреност = почтеност // и за мен

Най важното в отношенията между които и да са същества

са искреността и доверието.

Линк към коментар
Share on other sites

Обичта е живот, щедрост, цвят, топлина

не паничка за дребни грошове

нито дар милосърден с най нищожна цена

тя е пламък свещен и съдбовен

Страхливците не могат да обичат

Лили Иванова

Линк към коментар
Share on other sites

:hypocrite:

Как беше темата ???

"Къде е границата между мнение и оценка " ?

Браво на Васил ...показа го ясно и точно в темата " Екология на духа" !!!

Ние си давахме непрекъснато мнението навсякъде, пък Живия Бог - Разумната природа си ДАДЕ ОЦЕНКАТА много категорично и точно за нашето мнение като жители на тази страна.

Сега остава историците да се върнат мъничко назад във времето и да изследват окултистите , кой какво е правил тогава и ще се разбере защо така Живия Бог и наказал някои "мислители" за ...."размислите им" и опитите им за подмяна на ценностната система на хората. Предупреждението на Бога беше изключително точно според мене - идва ред на покаянието ....... В противен случаю Бог може да измисли по-ефикасен начин да спре ръчички "дето пипат" ...сигурен съм , Той е Жив Бог - може го . В нашите правомощия е ПОКАЯНИЕТО Васил.

:hypocrite:

Линк към коментар
Share on other sites

:hypocrite:

ще се разбере защо така Живия Бог и наказал някои "мислители" за ...."размислите им" и опитите им за подмяна на ценностната система на хората. Предупреждението на Бога беше изключително точно според мене - идва ред на покаянието ....... В противен случаю Бог може да измисли по-ефикасен начин да спре ръчички "дето пипат" ...сигурен съм , Той е Жив Бог - може го .

:hypocrite:

Представата за Бог като следящ, оценящ, награждаващ и наказващ, стимулиращ и възпиращ е характерна за един ранен етап от развитието на човешкото осъзнаване. Това разбиране е породено от идентифицирането на Бог с характеристиките на нашето собствено Его.... :)

В крайна сметка нашата представа за Бог е такава, каквито сме самите ние и нашата нагласа за приемане на себе си света ни. За мен Бог е еволюцията - в нея ограничените ни представи за добро и зло се сливат в едно безгранично Добро, което изразява себе си в Любовта... :angel: Няма оценки, защото няма критерии. Няма наказания, защото няма престъпления. Просто всяко действие, мисъл, емоция раждат концентричните кръгове на последствията и понеже светът е едно цяло, тези последствия неминуемо се връщат към източника си....

Но това е една дълга тема за разговор... не по тази тема :hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

В крайна сметка нашата представа за Бог е такава, каквито сме самите ние и нашата нагласа за приемане на себе си света ни. За мен Бог е еволюцията - в нея ограничените ни представи за добро и зло се сливат в едно безгранично

"Повярвай както вярваш и си представяш , че е Бог, той и иначе да е, ще се преобрази само за теб, за да не разочарова духа ти и както си представяш Рая и Бог, то ти така и ще ги намериш, така и ще си ги познаеш"

"Пътят на душите"

Долорес Кенън

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...