Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро за начинаещи 3


baby777

Recommended Posts

''висша жрица'' за мъж SP$

1-дявол

2-5 чаши

3-5 меча

4-2 жезъла

5-9 чаши

6-Асо меч

7-рицар жезли

8-слънце

9-императрица

1/2-като основа за този мъж наистина е попаднал в капана на своите мисли за излизане от материална криза,търси варинти за разрешаване на пробема си .

3-битка която води за да излезе от положението в което е попаднал,има тревожност,агресия,ако до скоро е могло да си позволи да бъде показно спокоен,то в момента няма почти място на което да стъпи,остава възможността да погледне за нещо ново,и да сравнява между възможности,вариации,и пак с този дявол си мисля -колко честно или истинско би било решението за него.възможно ли е на фона на проблема , онова което го е довело до тук и което би попречило да разреши проблема да е жена?

забелязах че липсва пентакъл, а дали е било добре да се появи тук,макар проблема сега при него да е от материално естество,парично-то корена е някъде във него и взаимоотношение със жена, навярно?

Редактирано от MEGGI
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 583
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Този човек много е искал да направи нещо, да се изяви. Обаче се е оплел като пате в кълчища. Според мен положението е много зле, вероятно се е забъркал с някой или нещо, което си е мислил, че е супер изгодно, обаче всичко му се изплъзва през пръстите. Не съм сигурна, какво значи тук Слънцето - струва ми се, че трябва да се оттегли и започва да разбира, че е важно кардинално да се освободи от някакви обвързаности, за да стигне спокойната кошара на Слънцето ;)

Може би е трябвало да действа сам, но Дяволът го е примамил и сега някой друг се възползва от неговите планове...

Ох, харесва ми да интерпретирам картите, но виждам различни слоеве значения и не съм сигурна накъде да се насоча...

Поздрави :)

Линк към коментар
Share on other sites

Две комбинации от карти, за които не знам какво да мисля:

На въпрос защо Х. не се обажда: Колесницата - Висшата жрица - Жрецът

Вторият въпрос е за отношението на Х. към Y.: 6 пентакли - Дяволът - Крал на мечовете

Става дума за различни хора, т.е. комбинациите не са свързани.

Моля за коментари!

Линк към коментар
Share on other sites

защо Х. не се обажда: Колесницата - Висшата жрица - Жрецът

Все едно е разбрал нещо и така смята, че е правилно. (Или е тръгнал на обучение, което е по-важно за него засега)

за отношението на Х. към Y.: 6 пентакли - Дяволът - Крал на мечовете

Струва ми се абсолютно използваческо...

Линк към коментар
Share on other sites

sha Angreal - така е права си, всичко е многопластово , навързани са и желания,и надежди,и натиск от близък, близък до вманиачени нареждания,и така той сякаш търси изход и решение но и бягство...

Може би е трябвало да действа сам, но Дяволът го е примамил и сега някой друг се възползва от неговите планове...
- да,лапнал е една чужда идея, и сега вече се е изродила като натрапчиви мисли ,представени му като светлина в тунела.

скорпионче - колело-висша жрица-жрец-променило се е нещо,изкочило нещо ново ,което налага тази позиция.

Линк към коментар
Share on other sites

На въпрос "Какви са намеренията на тази персона към мен", изтеглените карти бяха 7 мечове - 3 жезли - Рицар чаши.

Тъй като не е имало никакви по-специални отношения, думите му ме хвърлиха в смут, но като съвсем начинаеща любопитството взе връх и хвърлих карти. По тези 7 мечове си мисля, че човекът ще опита да изкопчи своето, да удовлетвори егото си с цената на послъгване дори, като при това тук изобщо отсъства всякаква сериозност. От друга страна освен за несериозност би могла да говори и за опипване на почвата с превръзка на очите, тоест отсъствие на ясна цел и посока. Другото, което ми хрумва, е че този човек действа настрана от хорските или нечии очи, опитва се да носи две дини под една мишница, образно казано.

Изтеглих още една комбинация на един доста странен дори и за самата мен въпрос, който обаче зададох: "Опитва ли се да си играе с мен" и картите съответно са 9 жезли - Жрецът - Крал мечове. Тук с този крал не ми хрумва нищо, освен по позицията на 9 жезли да съдя, че е препотвърждаване на първата комбинация. Ще се радвам да чуя нечие мнение, дано все пак моето не се отдалечава прекалено много от истината, особено що се отнася до втората подредба.

При положение, че ползвам Артуровото таро, би ли могло да има вариации в смисъла на картите?

Линк към коментар
Share on other sites

Да, Артуровото се различаваше по значение на Жезли и Мечове...доколкото помня действието, огъня при тях са мечове, а мисълта и словото, въздуха са жезлите.

Всъщност кое артурово? Познати са ми поне две колоди, свързани с него.

Иначе бих казала, че има бая сериозни намерения - и 7М и 3Ж са планове и реализирането им. Само дето РЧ говори за емоционално състояние, което може да значи, че плановете му траят от ден до пладне ;)

А при Жрецът и Крал Меч, никакви игрички не виждам, напротив - съвсем сериозна е работата. Само дето според твоята колода не знам дали Крал Меч е толкова решителен и уверен, както при Райдър Уейт.

Линк към коментар
Share on other sites

Символите в Таро са различни - т.е. как графично са изобразени, но картите означават едни и същи неща. Това многократно е описвано. Иначе всеки художник си влага своите проекции, това обаче не значи, че тази или онази карта ще се тълкуват различно.

Линк към коментар
Share on other sites

Символите в Таро са различни - т.е. как графично са изобразени, но картите означават едни и същи неща. Това многократно е описвано. Иначе всеки художник си влага своите проекции, това обаче не значи, че тази или онази карта ще се тълкуват различно.

Да, странно и аз това си помислих точно преди да го напише Ивета. Иначе, ако не означават едни и същи неща, то тогава има сериозен проблем, смятам сещате се какъв.

Линк към коментар
Share on other sites

Иначе, ако не означават едни и същи неща, то тогава има сериозен проблем, смятам сещате се какъв.

Тогава възниква въпросът - защо картите имат нужда да "свикнат" с нас и да заговорят с нашето подсъзнание и неговите символи /ако значението е константно/. Освен това - ако е така, значи всеки може да "гледа" на карти Таро и няма особено значение имаш ли "качества" или нямаш. Т.е. всеки става за Таро.

Нещо не ми се връзва тази теория.

Линк към коментар
Share on other sites

Иначе, ако не означават едни и същи неща, то тогава има сериозен проблем, смятам сещате се какъв.

Тогава възниква въпросът - защо картите имат нужда да "свикнат" с нас и да заговорят с нашето подсъзнание и неговите символи /ако значението е константно/. Освен това - ако е така, значи всеки може да "гледа" на карти Таро и няма особено значение имаш ли "качества" или нямаш. Т.е. всеки става за Таро.

Нещо не ми се връзва тази теория.

Задай си друг въпрос - доколко егоцентризмът пречи на комуникацията с Таро, аз мисля, че отговориш ли си на това, всичко ще ти стане ясно. Не, че Таро се "нагажда", ти се нагаждаш. В последствие от двустранния процес на комуникация човекът, който гледа, не е нищо повече от медиатор и нищо вече не е личностно и индивидуално, затова са всичките тия дискусии, затова се задават въпроси от сорта на кой има талант, кой няма, кой става и кой не става.

Талантът всъщност се крие в умението да се надмогне личността и да загърби егоизма си и егоцентризма си също така, да разбере, че не е толкова уникална и специална, както и другите не са. Само че ето този талант почти никой не го притежава. Докато очакваш, че Таро ще се "нагоди" към някаква твоя "уникална" идентичност и ще говори посредством някакъв твой "специален подсъзнателен" език, все ще си стоиш на същото ниво.

Когато сънуваш, ти имаш някакви лични идеи, виждания, спомени и така нататък, които виждаш в съня си. Те обаче не правят нищо повече от това да "обличат" архетипите, които са устойчиви, константни и универсални. Така е и с Таро - картинките в различните колоди са проекции на различни художници, и когато си избираш Таро, най-вероятно ще се спреш на това, което е най-близко до твоето усещане и твоята проекция. Но това не значи, че ти ще промениш нещо в системата. Така е и с всеки друг език - личният ти начин на употреба не означава, че нещо в граматиката се променя.

Това си е моето мнение и не ми се спори, аз само споделям. Честно казано, личното мнение на другите не ми е приоритет - индивидуалните мнения не променят абсолютната истина :)

Редактирано от Lifetime
Линк към коментар
Share on other sites

Wenst, радвам се, че си ме разбрал - не съм писала напразно.

Scorpion4e, колко ти е адекватен отговорът изобщо няма да коментирам, плюс това ми се включваше в очакванията. Живи и здрави, всеки си има път.

Линк към коментар
Share on other sites

Wenst, радвам се, че си ме разбрал - не съм писала напразно.

Scorpion4e, колко ти е адекватен отговорът изобщо няма да коментирам, плюс това ми се включваше в очакванията. Живи и здрави, всеки си има път.

Ще добавя нещо, което аз смятам за важно, що касае темата - посланието достига до този, който има сърце и душа да го разбере и приеме.

Както вече споменах, мен не ми е приоритет да нападам, да променям чуждите мнения - още по-малко. Каквото съм написала е от моя личен опит и част от мен, а не реплика към когото и да било. Аз заучени цитати не ползвам, намирам ги за излишен спам.

Линк към коментар
Share on other sites

искам да попитам като комбинация 8 меча-умереност - как се тълкува? а самото питане, е от жена която иска да разбере поведението,отреагиране на мъжът и' в роднински сблъсъци....

за мен картите не са никак пасивни,макар че са ограничаващи,и въпреки всичко умереността се налага над всичко и задължава мъжът да остава в тези 8 меча.

Линк към коментар
Share on other sites

Имаш две карти, 8 меча и Умереност и само един въпрос. По тия карти единствено бих казала, че той се чувства разкъсан. Така го виждам поне аз. Не знае как да реши проблема. Не намира изход.

Искам да те питам жената има ли доверие на мъжа си? Смята ли че с брака й е свършено или ще приключи скоро?

Линк към коментар
Share on other sites

8 меча-умереност

Аз бих казала, че той е по-скоро притиснат от обстоятелства и хора и няма реален избор на реакция, затова и е неадекватен. Напомня ми на някакво кошмарно преживяване, в което всичко е нелепо замаскирано, защото става дума за семейство. Нечестност, неудовлетворение, проблеми, но запазен статут. Тук няма осъзнаване на проблема, действие, решение, има влачене на буксир. Вътрешни интриги, може би и нещо, свързано с пари.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

От няколко дни имам карти Таро.Досега само ги разглеждах и изучавах!Моето Таро е на Уейт и там са дадени няколко метода за подреждане.Бихте ли ми казали най-подходящия метод за подреба на картите при напълно начинаещи? Може вече да е писано по въпроса,но тук инфото е много и ще ми отнеме доста време да търся по въпроса. :) Благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

От няколко дни имам карти Таро.Досега само ги разглеждах и изучавах!Моето Таро е на Уейт и там са дадени няколко метода за подреждане.Бихте ли ми казали най-подходящия метод за подреба на картите при напълно начинаещи? Може вече да е писано по въпроса,но тук инфото е много и ще ми отнеме доста време да търся по въпроса. :) Благодаря!

Здрасти :)

Най-лесният начин е да почнеш с три карти: колкото по-просто, толкова по-добре. Таро на Уейт е добър избор, поради унифицираната символика на картите. Хубаво научи значенията на картите, така както са описани, поне на първо време, че после ще видиш колко реалните ситуации се различават от описанията. Но, не се плаши - всяко начало е хем трудно, хем забавно. По-добрият вариант е да намериш Самоучител по Таро на Хайо Банцаф.

На добър час с картите!

П.С.

Ако искаш, се присъедини в Таро чата, който неотдавна създадох. Има цяла тема за това във форума.

Моят скайп е lilac_cloud

Линк към коментар
Share on other sites

Деяна, Lifetime - атмосферата е точно както сте е разчели и написали, объркана,мнима,най-вече защото става дума за семейство и роднини(възхитена съм от вас) - жената не смята че брака е приключил,но някак няма онази увереност че той е на нейна страна,защото проблемите касаят и нея,но има страх да не се стовари всичко върху нея...боксуват,много боксуват това семейство,и то заради странични неща,които не знаят те двамата как да ги наскочат,как да действат...(да има и намеса на пари)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Подредбата се казва ''циганска магия''- от книгата на К.Димитрова,реди се

----------1

-------2---3

----4-------5

--6-----------7

1. Сегашна ситуация - смърт

2. Какво показваш на другите - влюбени

3. Какво криеш - маг

4. Какво наистина искаш, желаеш - крал жезли

5. Как вървят реално нещата - 9 жезли

6. Какво ще се случи - паж жезли

7. Какво означава това за теб - кралица чаши

На прага на новото,манипулация,онова което е скрито е видимо само за мага,сам насочва събитията,според лично желание,и всичко е насочено на вън,с голя енергия и жар се работи. За всеки друг се представят нещата като промяна,но такава ,че е на кантар,или тук или там всичко е някак фалшиво. (?) по-скоро са двулицеви,и понеже питането касае друг човек,то май в момента случващото се е и като ''опипване''на почвата,дебнене,подготвеност,за ответ.Кралят ще се задейства,и то със силата и духа на пажа(енергичен,напорист,ново действие,). Дамата чаши-аз бих казала че е физическо лице,което има връзка с питането .

пажовете - верни слуги ли са на кралете?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

по циганската подредба като обратен отговор- на лице - двуличнен , манипулативен човек, за да не се пари човекът от подредбата ползва ''ръжен'' , дама чаши- показа жената която е центъра на случващото .

смятам че е заела тази позиция на - мъченик.

влюбени,смърт,9жезли -тези карти могат ли да се разглеждат като желанието на човек на когото се гледа , да бъде виждан като един - жертващ се от обич провесен?.. с тези жезли и дама чаши-май ври и кипи всичко...

Линк към коментар
Share on other sites

Попитах как е добре да постъпя с отношенията с някого. Картите са:

Асо Пентакли - 9 Пентакли - 9 Меча

Не знам дали показват моите страхове, че ще бъда ужасно наранена, ако тръгна в посока задълбочаване на отношенията или показват, че това ще се случи. Как мислите вие?

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...