Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро за начинаещи 3


baby777

Recommended Posts

Благодаря ти , Sha Angreal, за включването, За сбъднати желания не смея и да помисля.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 583
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Oще една комбинация, На въпроса ще се изпълни ли моето желание, докато съм жива?

Се пада: Кралица Жезли, Магът, 4 пентакли.Каква е ролята на Кралица Жезли? Как тълкувате тази карта по принцип? Защото мисля,че в случая това съм аз, пълна с огън,хах,Магът и 4 пентакли, запечатване на ситуацията, такава каквато е.Как тълкувате Кралица Жезли в тази комбинация с Магът, интелект и плам, но дали това съм аз, дали това е някакво друго общо значение.Или нещата ще бъдат винаги каквито са и в момента?

Линк към коментар
Share on other sites

Дали Кралицата и Магът могат да разкъсат статуквото, за което са се вкопчили 4 Пентакли...

Защото те работят по въпроса...а в комбинация Маг и 4 Пентакли съм го чела като Подаръци от Съдбата...

Успех! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Thanks a lot, Sha Angreal.Още нечие мнение ще се радвам, да чуя.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!!!

От скоро чета за Тарото,в нас имам карти и то само голями Аркани,та въпроса ми е следния,какво значи комбинация от Смъртта,Дяволът,Влюбените и на последно място Императорът???

Линк към коментар
Share on other sites

а в комбинация Маг и 4 Пентакли съм го чела като Подаръци от Съдбата...

Стига дее, това в бг мама ли го прочете???

Мрежата очевидно е залята с глупости по отношение на Таро. Във въпросния сайт съм виждала да пишат, че и 5 пентакли означава брак. Да си го чакат в такъв случай.

Не се оставяйте да ви заблуждават, 4 пентакли си е 4 пентакли, никакъв подарък няма да изскочи от нея, още по-малко свързан със съдбата.

Инатари, отговорът на твоята комбинация е "не", но причината за това е в теб. Аз съм убедена, че имаш способностите да го постигнеш, и бих те посъветвала след време да питаш пак. Помисли какво не е както трябва. Аз ще се радвам да кажеш нещо повече по този въпрос.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!!!

От скоро чета за Тарото,в нас имам карти и то само голями Аркани,та въпроса ми е следния,какво значи комбинация от Смъртта,Дяволът,Влюбените и на последно място Императорът???

Много карти, много тежки. Какво е твоето Таро, че е само от големи аркани?

Линк към коментар
Share on other sites

Стига дее, това в бг мама ли го прочете???

Вера Склярова - Арканы-таро-Полная-энциклопедия-сочетаний

http://www.arev-vera.ru/

Линк към коментар
Share on other sites

Ами и на мен това странно ми прозвуча за подаръците на съдбата, хахах. Знам какво си е 4 пентакли, но в случая не мисля, че причините са в мен, а точно обратното.Съдбовните причини са свързани и с мястото ми на раждане,с семейството и т.н.

Иначе аз правя всичко възможно, ежедневно и ежечасно това да се случи. Не съм спряла да работя за мечтите си, не съм от тези хора , които не се познават и не знаят какво да правят със себе си, хахах.Точно обратното е ситуацията.Причините са извън мен и моите способности човешки и артистични.И не знам дали това някога ще се промени. Макар че всичко е възможно, а и толкова неща, които са ми изглеждали невъзможни са ми се случвали и съм постигала че, не са едно и две.Освен това всяко нещо с времето си.Може би, когато постигна това, за което питам ще съм поне на 40.Както се казва, So far, so good,това е , което мога да кажа за картите си.

Може да се каже,че това ми е съдбата, да постигам онова, което смятам за невъзможно. Да надхвърлям ограничението на 4 пентакли всеки път.

4пентакли ми се беше паднала и в една комбинация и то с 6 меча, когато кандидатствах за докторантура, и аз по логиката на всички логики , си казах , че няма да ме приемат, но Ивета я разтълкува по съвсем различен начин, приеха ме , просто малко със закъснение научих за това.

Линк към коментар
Share on other sites

сега като прочетох твоя пост Inatari - ...всъщност тълкуването е `Подарки небес, судьбы`

Редактирано от Sha Angreal
Линк към коментар
Share on other sites

Ох, още една кратка история с четворка пентакли.Докато бърках картите, питах за отношението на даден човек към мен изпадна 4 пентакли, но обърната /идея си нямам какво означава това?, отпадане на ограниченията, що ли ?/, а комбинацията е:Рицар на жезлите, Отшелникът,Паж мечове.

По тези карти виждам, че въпросният човек, търпи някаква промяна от Рицар Жезли в Паж Мечове.В момента го виждам,че е наистина в периода на Отшелника, отдал се е на една идея и е със затворени очи за целия свят.Картите не виждам да разкриват отношение към мен, а просто някакви негови периоди.Аз тази карта Паж на мечовете наистина не знам как да я тълкувам освен, раздразнение и острота, заядливост. Някой с някакви идеи?

Линк към коментар
Share on other sites

Като лично преживяване на Паж Мечове - ясно и точно заявяване на Аз съм това, приеми или си отивай! Не позволявам да ме мачкаш или да ми вменяваш вина!

Линк към коментар
Share on other sites

Като лично преживяване на Паж Мечове - ясно и точно заявяване на Аз съм това, приеми или си отивай! Не позволявам да ме мачкаш или да ми вменяваш вина!

Искам да те попитам, от коя комбинация съдиш, че този паж значи точно това? Щом имаш лично преживяване с него, има и други карти. Ако можеш посочи ги.

А и темата е за Таро и среднонапреднали, което предполага и задълбочено тълкуване на картите, а в последните постове, това го няма.

Линк към коментар
Share on other sites

Не беше комбинация - събитията бяха твърде интензивни и теглих карта, какво се случва с мен в момента.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз се извинявам, ако звуча повърхностно, но истината е,че в момента сетивата ми са замъглени от други изживявания.

По повод комбинацията се консултирах с Ивета и тя ми каза нещо много интересно"Това е обърнатото време в таро.

В случая рицар жезли изпълнява ролята на заявеното сексуално желание и би трябвало да се падне като трета, но падайки се първа говори за искано събитие от страна на човека за когото питам, това е картата , която разкрива неговото отношение.Отшелникът визира неговото Поведение, крайно дистанцирано и с много задръжки, а ролята на Паж мечове е самото изостряне и разрешаване на ситуацията.Изпадналата четворка пентакли, обърната говори за необичайно, неочакване решение на проблема.Благодаря на всички, които взеха отношение по този въпрос, за мен той е вече разрешен казус, още повече и след събитията вчера, хахах.Картите са повече от точни, дори описателни.

Редактирано от Inatari
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

бих искала да попитам нещо по напредналите от мен, моля без да ме нападате. Достоверни ли са наистина според вас картите таро? Въпросът ми може да звучи нелогичен,но аз лично си купих картите таро преди около година,смея да кажа,че прочетох доста, изпозвам ги и доста често и си водя записки. Но доста често установявам, че когато те според мен казват да,всъщност нищо подобно не се случва. Знам че, много ще кажат,че картите са много повече от "да" и "не", но ще ви дам и няколко примера:

Ще бъда ли на определен ден с определн човек:

крал пентакли, 3 пентакли, 4 пентакли Спооред мен отговорът е да, има я срещата, има го контактът в лицето на 3 пентакли, чийто резултат е 4 пентакли. Е да, ама не. Не бях с него.

Ще получа ли едно определено обаждане до 2 дни:

6 пентакли, 9 пентакли, папата Според мен комбинацията просто казва да, но нямаше обаждане.

Ще се случи ли определено събитие:

10 меча обърната, асо чаши, рицар пентакли Не,не се случи.

Ще бъдат ли официално установени определени отношения до Великден:

кралица пентакли, 2 чаши, 3 жезли Срокът още не е изтекъл, но няма никакви изгледи това да се случи.

Имам и още примери,но мисля, че тези са достатъчни. Затова искам да попитам по напредналите от мен, за тяхното мнение. Или аз не разбирам таро или те не са напълно достоверни. Благодаря и ще се радвам на вашите коментари:)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

бих искала да попитам нещо по напредналите от мен, моля без да ме нападате. Достоверни ли са наистина според вас картите таро? Въпросът ми може да звучи нелогичен,но аз лично си купих картите таро преди около година,смея да кажа,че прочетох доста, изпозвам ги и доста често и си водя записки. Но доста често установявам, че когато те според мен казват да,всъщност нищо подобно не се случва. Знам че, много ще кажат,че картите са много повече от "да" и "не", но ще ви дам и няколко примера:

Здравей. Не казваш от кога се занимаваш с Таро, ако е от скоро естествено, че няма да можеш да тълкуваш правилно.

Сега дали са достоверни картите, ами според мен е да, комбинациите се случват. И когато ти се струва, че Таро не познава, не е в тях грешката, грешката е в този, който тълкува. В Таро трябва и усет, интуиция и т.н., нещата са комплексни.

А относно картите ти, няма как отговорите да са да. На теб ти се иска да е така, но Таро мисли по друг начин. И ако се затрудняваш с три карти, недей да се хвърляш в големите подредби, там хептем ще се оплетеш.

Форумът е с достатъчно теми вече, така че може да видиш достатъчно за всяка една карта.

И няма такъв филм, Таро не познава, не познава този който гледа.

Линк към коментар
Share on other sites

Ще бъда ли на определен ден с определн човек:

крал пентакли, 3 пентакли, 4 пентакли Спооред мен отговорът е да, има я срещата, има го контактът в лицето на 3 пентакли, чийто резултат е 4 пентакли. Е да, ама не. Не бях с него.

Няма как с 4 пентакли да се срещнете, нищо че имаш преди нея 3 пентакли. Тук има вкопчване в тази идея или желание и си мисля, че крал пентакли тук си ти. Вероятно искаш да се срещнеш с него и то някъде навън, да ама не. Искаш да установиш контакт или да общуваш с него. Имаш и зацикляне в ситуацията. Не знам за какво си питала, но предполагам, че е за любов.

Сега опитай ти да тълкуваш някоя от другите комбинации. Но вникни в картите.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Лора и ти благодаря за отговора:)

Явно картите не са за всеки, защото вече от една година се опитвам да ги разбера,надали има тема във форума,която не съм изчела и водила записки,имам и книга с ръководство на таро, от един английски сайт им анализирах значението в различните позиции,както и сайта на Тайо Банцхаф, но явно няма да се получи. Най-вероятно просто трябва усет и интуиция,които на мен ми липсват.

Най-много ме обърква,че една карта има едно значение, но в комбинация то се променя!...както и да е, възхищавам ти се как анализираш картите и ти желая всичко добро :)

Линк към коментар
Share on other sites

Ти да не вземеш сега да се откажеш от Таро. То и аз така съм била в началото, чак на първата година и половина почнах да ги разбирам.

Вземи да гледаш за други неща, за сериозни ситуации и т.н. ние сме писала за най-различни теми от живота. Опитай и ти, направи си експеримент и ще видиш как картите стават други. Ще видиш как си менят значенията. И няма начин да не ти станат и по-ясни.

Аз ако си бях останала само с въпросите за любов щях да съм още като теб, така че започвай с други въпроси, все има неща други, които те интересуват.

Бъди упорита и отпусни съзнанието си, тогава нещата стават :) . Ще се радвам да се учим заедно.

Линк към коментар
Share on other sites

Идеята ти да се пробвам с други области от живота ми хареса,никога до сега не съм го правила. Просто за мен останалите неща с много работа се получават,любовта ми е голямата драма :) :) Но ще се пробвам, може пък така наистина да ми просветне нещо в съзнанието :) :)

Хубав ден и ще пиша как върви :)

Линк към коментар
Share on other sites

Ще бъда ли на определен ден с определн човек:

крал пентакли, 3 пентакли, 4 пентакли Спооред мен отговорът е да, има я срещата, има го контактът в лицето на 3 пентакли, чийто резултат е 4 пентакли. Е да, ама не. Не бях с него.

Ще получа ли едно определено обаждане до 2 дни:

6 пентакли, 9 пентакли, папата Според мен комбинацията просто казва да, но нямаше обаждане.

Ще се случи ли определено събитие:

10 меча обърната, асо чаши, рицар пентакли Не,не се случи.

Ще бъдат ли официално установени определени отношения до Великден:

кралица пентакли, 2 чаши, 3 жезли Срокът още не е изтекъл, но няма никакви изгледи това да се случи.

Имам и още примери,но мисля, че тези са достатъчни. Затова искам да попитам по напредналите от мен, за тяхното мнение. Или аз не разбирам таро или те не са напълно достоверни. Благодаря и ще се радвам на вашите коментари :)

Здравей! Да кажа и аз няколко думи.

По първата комбинация е ясно, че не си била и няма как да бъдеш. 4 пентакли не означава "да" в никоя Таро колода и в никоя паралелна вселена, не знам какво те е заблудило да смяташ така.

По втората - картите са прекалено прекрасни. Ако питаш без спирка за любовни отношения, особено когато такива няма, естествено да ти се появяват подобни карти. Не Таро лъже, ти се лъжеш сама.

В третата комбинация имаш Асо чаши на втора, не знам защо се хващам първо за тази карта, струва ми се основателно - какво правиш ти, за да се случи това определено нещо? Имам чувството, че в цялата ситуация ти седиш и чакаш на готово всичко да дойде само при теб. Първо имаш много кофти карта на първа - 10 меча обърната, която е най-малкото една ужасна предиспозиция на нещата, тя преминава в Асо чаши - пълен абсурд, и накрая имаш Рицар пентакли - една изключително хубава и в същото време бавна карта.

И накрая, защо очакваш, че от 3 жезли в аванс ще се случи нещо грандиозно? Много хубава карта, но като начало, освен поздрав за Великден, не знам какво да очакваш. В някаква степен иронизирам, но ти си дала срок - имаш отговор. Изобщо по твоите карти си вадя два извода.

Първо, пришпорваш и драматизираш излишно. Ако вместо да тормозиш картите с тия безбройни въпроси направиш нещо сама, мисля, че ще ти се получи.

Второ, единственият случай, когато Таро "не познава", е когато ти се подиграва. Направи съпоставка между очаквания и вложени усилия, и ще видиш защо го казвам. Имай повече търпение :)

Линк към коментар
Share on other sites

Ще бъдат ли официално установени определени отношения до Великден:

кралица пентакли, 2 чаши, 3 жезли Срокът още не е изтекъл, но няма никакви изгледи това да се случи.

maleio, в тази комбинация Кралицата Пентакли я виждам как иска да доведе в реалността 2-те чаши, но си остава с очакването...

Пробвай наистина, както казва Лора и други въпроси, особено такива, които скоро ще разбереш как ще се развият.

А можеш да пробваш и не само с въпроси какво ще се случи, но и с предложение от картите как да действаш в дадена ситуация или например ако направиш `а`, как ще протекат нещата и как ако направиш `б`.

Поздрави!

Желая ти успех :)

Редактирано от Sha Angreal
Линк към коментар
Share on other sites

На въпроса дали нещо ще стане се падат :Император,Рицар Жезли,Магът.

Предната комбинация по този върпос беше :2 жезли, Император, 9 пентакли.

Сега виждам,че ерата на императора отминава, все пак е на първа позиция.Тази категоричност е заменена от огъня на рицар жезли.И в добавка магът.

Как ще тълкувате комбинацията от рицар на Жезлите с Магът?

Благодаря на всички, които изкажат мнение.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...