Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро и отношения 2


issa

Recommended Posts

Хей Мона :), с истинки карти разбира се :) Дори не знаех, че има опция за виртуални. На Rider-Waite са моите, класическите, тъй като преди година си взех Ренесансови но нещо все не успявах да достигна до пълна комуникация така да се каже с тях :) Тези наистина са моите карти, а и се усеща когато гледам - в унисон сме hypocrite.gif. С Таро се запознах преди 3 години но вярвам, че това е връзка която човек гради цял живот.

Извини ме за пре-дългите обяснения но се опитвах да дам повече детайли в ситуацията, а и аз вярвам, че Таро е неразривно свързано и с психологията, което винаги предоставя възможности за по-дълбинни анализи.

По принцип разчитам на 3 карти но понякога те сами ме водят и ако своевременно в "диалога" с тях, възникне въпрос, изтеглям нова карта. Понякога просто имам нужда от уточнение на ситуацията и затова тегля още една. Знам, че картите са достатъчно ясни в повечето случаи и дават реални отговори макар и да са в минимален брой. Много зависи от ситуацията за мен лично. Понякога сме се разбирали и с 3, понякога с повече. Като художник понякога усещам, че картината която картите ми рисуват има нужда от по-финни щрихи и нюанси за да добие по-голяма яснота и цялост. Това е само мое мнение и подход и дотук не ми е изневерявал...

Това, което публикувах тук са картите от 1вото гледане за този въпрос, тъй като съм се убедила, че се намесват и множество други фактори при последващи питания, а и гледащия се затормозва емоционално. Винаги разчитам на 1вите карти...

Ако трябва да скъся анализа си за форума, ок, то тогава се ограничавам с 3те карти за минало, настояще и бъдеще които са обърнатият Дявол, Паж на Мечовете и 6 Жезли.

Просто имах нужда от мнението на някой, който не е пряко и емоционално засегнат от въпроса ми, иначе за мен лично картите ми дават доста ясни и пълноценни отговори.

Би било хубаво да чуя какво вижда в тях и някой незасегнат от ситуацията :)

Извини ме но не разбрах какво имаш предвид като казваш, че няма как да се съчетаят с действителността? Защо смяташ така? Когато съм гледала понякога реално е имало ситуации с много динамика, много измерения на тълкуванието и различни фактори на влияние - тогава се е налагал именно такъв, по-задълбочен подход към ситуациите и е водил до реални резултати. Пак казвам, това при мен е работило - не знам за други. Според мен всеки изгражда много индивидуална връзка със своите карти и нюансите в подходите са различни.

Редактирано от StarryNight
Линк към коментар
Share on other sites

Извини ме но не разбрах какво имаш предвид като казваш, че няма как да се съчетаят с действителността? Защо смяташ така? Когато съм гледала понякога реално е имало ситуации с много динамика, много измерения на тълкуванието и различни фактори на влияние - тогава се е налагал именно такъв, по-задълбочен подход към ситуациите и е водил до реални резултати. Пак казвам, това при мен е работило - не знам за други. Според мен всеки изгражда много индивидуална връзка със своите карти и нюансите в подходите са различни.

Ставаше дума за виртуалните карти, че нямат връзка с действителността. Ясно е, че Таро е психология, в този форум е пълно с такива теми.

Винаги изхождам от мисълта, че нищо не е уникално и никой уникален.

Днес имаме 3 карти перфектни - уж, а утре - тъга, затова е всичко, особено пък въпроси, свързани с любовта. По Паж на меча не може да има никога ясен отговор, той си остава все така неясен, но все пак има надежда да стане ясен. Дебнене и обхождане. Обърнат Дявол тотално обърква ситуацията, която допълва Пажът.

Това са бързи карти, преходни, с изключение на обърнатият Дявол, който е обърнал и объркал колелото, с неясните си стремежи и копнежи. Разминаване. Но обърнат или прав, Дяволът все си има рога, нали :)

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

StarryNight,

на мен много ми харесва как ги описваш ( като приказки) и попадам в истинска история и по дължина, и по емоция, но за съжаление на мисля, че картите са много информативни

тая хубавата 6 жезли съм я виждала и като мн, големи очаквания, 2 меча е почти винаги объркан избор за следване, а жрецът много често - намеса на друга персона

надявам аз на свой ред да не съм те объркала с твърде притъмнелите си разсъжденияhypocrite.gif

Модераторски анонс: Мила Вятър, бих те помолила да използваш главна буква, като почваш изречението, все още е така в нашия език. Благодаря ти предварително за разбирането.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Така е Мона, определено ;) Дяволът си има рога както и да го погледнем и ни оковава без пощада! Слава Богу поне е в позиция на миналото, че иначе щеше да е съвсем зле...

Да, доста са неясни точно тези карти, затова и чувствах нужда от доизясняване на ситуацията с теглене на допълнителни/ изясняващи...

Вятър, благодаря ти за отговора и да, доста е мъглява прогнозата :), затова и съм така объркана какво точно да мисля за цялата история... Има лъчове надежда но картите определено не сочат към ясни цели и отговори.

Доста интересно нещо ми се случва откакто зададох този 1ви въпрос. Всеки път когато се опитвам пак и пак да дълбая в темата и да тормозя горките карти отново и отново (а това естествено хич не е здравословно rolleyes.gif), изключително упорито ми се явява Пажът на Чашите. Еми хубаво, де, но къде е това хубаво събитие или среща :)? Май празни надежди засега... В моменти на отчаяние, а не липсват и такива, когато се консултирах с картите, все ми се падаше Силата или понякога Умереност... сякаш да ми подскажат да подходя с повече търпение към проблемите и да не губя себе си в тях... Опитвам се :)

Редактирано от StarryNight
Линк към коментар
Share on other sites

Пускам една интересна комбинация на въпрос - какво не знам за отношението на някого към мен?

Крал меча, 5 чаши, Крал жезли

Два краля, три различни бои :) Доста интересна конфигурация на крайностите, съчетани с 5 чаши помежду тях.

Какво мислите за тези карти?

Линк към коментар
Share on other sites

Доста интересно нещо ми се случва откакто зададох този 1ви въпрос. Всеки път когато се опитвам пак и пак да дълбая в темата и да тормозя горките карти отново и отново (а това естествено хич не е здравословно rolleyes.gif), изключително упорито ми се явява Пажът на Чашите. Еми хубаво, де, но къде е това хубаво събитие или среща :)? Май празни надежди засега... В моменти на отчаяние, а не липсват и такива, когато се консултирах с картите, все ми се падаше Силата или понякога Умереност... сякаш да ми подскажат да подходя с повече търпение към проблемите и да не губя себе си в тях... Опитвам се :)

Защо си мислиш, че Паж чаши е среща или пък хубаво събитие.

Това е едно тотално потъване в света на илюзията, дори на инфантилното его, от което трудно се измъкваме и пътят е или Обесеният, или, ако имаме повече сили - Страшният съд. Паж чаши е една хлъзгава територия, дъжд от блянове и неясни копнежи, и нищо повече. За да има сериозност една любовна ситуация трябват мечове, пентакли и Големи Аркани в съответните съчетания, разбира се. И много малък брой от боя чаши. Но тук не влиза Паж чаши.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Пускам една интересна комбинация на въпрос - какво не знам за отношението на някого към мен?

Крал меча, 5 чаши, Крал жезли

Два краля, три различни бои :) Доста интересна конфигурация на крайностите, съчетани с 5 чаши помежду тях.

Какво мислите за тези карти?

Какво да мисля, то всичко е очевидно.

Имаме една нещастна петичка по средата. Отразява твоето отношение и тъжното познание, което имаш и не ти е нужно и чуждото познание. Имаш два свята - интелектуалният, светът на решенията, но тъй като те са твърде сложни, няма как един Крал жезли да бъде адекватен на тези, на такива изисквания.

Какво не знаеш за отношението на този човек към теб ли?

Ти знаеш всичко.

Не знае той. Познанието принадлежи изцяло на теб. Ножът и хлябът са у тебе, но той е бегливият хоризонт, о когото няма как да се опреш, нито да нарочиш за виновник - по 5 чаши. Кралят жезли си остава Крал жезли - минаващ и изгасващ огън, той никога няма да стане Крал меча, ако не премине през Долината на Скръбта в лицето на един Страшен съд или 10 меча и Слънце ... Кралят жезли ще си се усмихва до края на света, докато някой мисли как се чувства той. И защо ...

Нямало е смисъл. Везните на 5 чаши са по-страшни в случая и от везните на Справедливостта, защото са осъзнати и не външно наложени, те са предизвикани.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Пажовете за мен олицетворяват вестоносци и ги свързвам с позитивна енергия. Те са нещо ново, по-чиста форма на нещата. Именно затова смятам, че той вещае някакво развитие в ситуацията. Аз лично гледам на Пажа на чашите от по-друг ъгъл. За мен той не символизира толкова потъване в илюзии, а напротив - изправяне лице в лице с пораждащи се емоции в дадена ситуация и поглед под повърхността. Той гледа рибата, надигаща се от чашата с усмивка и без страх да се изправи срещу новопоявили те се емоции у него. За мен това е готовност за отварянето на очите и душата към по-дълбоки смисли, несъзнаваното.

Естествено това не е достатъчно силна карта за да даде окончателни отговори за една ситуация но на мен лично, Пажът ми говори за зараждането на някакви чувства, а те не са повърхностни (символиката на водата и бурните вълни зад него). Да, у него има нещо наивно и сякаш детско но според мен това също олицетворява и чистотата на едно влюбване.

За сериозност в ситуацията реално трябват по-"тежки" карти но смятам, че Пажът играе ролята на този, който възпламенява огъня или в случая тъй като говорим за чаши, предизвиква вълнение. Дали той ще продължи да гори и ще прерасне в нещо по-дълбоко и стабилно, това вече е друга тема :) В моята ситуация в момента ми трябва точно такъв проблясък колкото за да завърти колесницата но той несъмнено няма да бъде достатъчен за да се постигне баланс в нещата.

Доста интересно нещо ми се случва откакто зададох този 1ви въпрос. Всеки път когато се опитвам пак и пак да дълбая в темата и да тормозя горките карти отново и отново (а това естествено хич не е здравословно rolleyes.gif), изключително упорито ми се явява Пажът на Чашите. Еми хубаво, де, но къде е това хубаво събитие или среща :)? Май празни надежди засега... В моменти на отчаяние, а не липсват и такива, когато се консултирах с картите, все ми се падаше Силата или понякога Умереност... сякаш да ми подскажат да подходя с повече търпение към проблемите и да не губя себе си в тях... Опитвам се :)

Защо си мислиш, че Паж чаши е среща или пък хубаво събитие.

Това е едно тотално потъване в света на илюзията, дори на инфантилното его, от което трудно се измъкваме и пътят е или Обесеният, или, ако имаме повече сили - Страшният съд. Паж чаши е една хлъзгава територия, дъжд от блянове и неясни копнежи, и нищо повече. За да има сериозност една любовна ситуация трябват мечове, пентакли и Големи Аркани в съответните съчетания, разбира се. И много малък брой от боя чаши. Но тук не влиза Паж чаши.

Редактирано от StarryNight
Линк към коментар
Share on other sites

Хубаво е да си мислиш така, но е важна реалността. Никога един Паж чаши, не пали огъня, той по-скоро разпалва его-то, самочувствието, но пак не е сериозно това.

Всъщност, той разпалва твоето въображение, но това не се отразява на събитията впоследствие. Просто така е в Таро. Пажът чаши е малкият брат на Краля, на Кралят на Рибарите, но какво от това - от един ловец на сърца, той се превръща в обикновен лигльо.

За жалост.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Да, в много случаи той реално не отговаря на вълнението и очакванията, а оставя само разбити надежди след себе си. Именно затова, картите около него държат ключа към реалната ситуация и показват истинското му лице. Може би той по-скоро е просто вестоносеца на чувствата разпалени и рефлектирани от друга карта.

Виждала съм Пажа да се появява при хора, които са започвали нова връзка или в много начални етапи на отношенията но винаги съм се консултирала и със заобикалящите карти точно за да не се потъва в илюзии.

В случая, тя просто изкачаше пред мен и затова бях доста озадачена какво се опитва да ми каже. Чувствата ми към този човек са далеч по-сериозни от просто увлечение, тъй че повече бих ги олицетворила с Императрицата или Царица на Пентаклите - доста задълбочени. Затова не виждам себе си или емоциите си рефлектирани у Пажа.

Редактирано от StarryNight
Линк към коментар
Share on other sites

Да, в много случаи той реално не отговаря на вълнението и очакванията, а оставя само разбити надежди след себе си. Именно затова, картите около него държат ключа към реалната ситуация и показват истинското му лице. Може би той по-скоро е просто вестоносеца на чувствата разпалени и рефлектирани от друга карта.

Виждала съм Пажа да се появява при хора, които са започвали нова връзка или в много начални етапи на отношенията но винаги съм се консултирала и със заобикалящите карти точно за да не се потъва в илюзии.

В случая, тя просто изкачаше пред мен и затова бях доста озадачена какво се опитва да ми каже. Чувствата ми към този човек са далеч по-сериозни от просто увлечение, тъй че повече бих ги олицетворила с Императрицата или Царица на Пентаклите - доста задълбочени. Затова не виждам себе си или емоциите си рефлектирани у Пажа.

От моя дългогодишен опит с Таро знам едно: когато някой е убеден в нещо, в някаква идеология, не го разубеждавай, животът ще го направи.

Аз никога не съм виждала Паж чаши да е начало на сериозна връзка, освен ако не е при необичайни обстоятелства и то подкрепен с Дявол, Обесен, 10 меча и подобни карти.

Така, че успех :)

Линк към коментар
Share on other sites

Напълно съм съгласна с теб :) - животът е най-добрият учител. Именно, точно в комбинация с доста тежки карти съм го виждала в контекста на начало на по-сериозни взаимоотношения. Затова недоумявам какво иска да ми каже в момента :) Явно да не се впускам в илюзии...

От моя дългогодишен опит с Таро знам едно: когато някой е убеден в нещо, в някаква идеология, не го разубеждавай, животът ще го направи.

Аз никога не съм виждала Паж чаши да е начало на сериозна връзка, освен ако не е при необичайни обстоятелства и то подкрепен с Дявол, Обесен, 10 меча и подобни карти.

Така, че успех :)

Редактирано от StarryNight
Линк към коментар
Share on other sites

Ще се включа и аз в дискусията за Паж чаши, който при въпроси за любов е просто боза. Пажът може да е много сериозна карта, но не и когато става дума за любов, просто защото такава при него няма. Това е инфантилно преживяване на илюзорен свят на мечти, който няма силата и способността да ес осъществи наяве.

Императрицата много пъти е подобна, или още по-зле. Не ги харесвам никак и като ги видя на такъв въпрос ми става ясно, че нищо хубаво няма да излезне.

StarryNight, може да си споменала някъде, но какъв е опитът ти с Таро?

Линк към коментар
Share on other sites

Пак ще кажа, че за мен Пажът е показателен САМО или почти винаги ако се съчетае и разгледа през призмата на заобикалящите го карти - иначе наистина просто няма адекватна база. Ако е самостоятелен в някой случаи наистина носи позитивна вест, емоция или просто приятна изненада но не бих гледала на него като на основополжник на една връзка естествено. Нелепо би било :)

С Таро се занимавам от 3 години и половина.

Ще се включа и аз в дискусията за Паж чаши, който при въпроси за любов е просто боза. Пажът може да е много сериозна карта, но не и когато става дума за любов, просто защото такава при него няма. Това е инфантилно преживяване на илюзорен свят на мечти, който няма силата и способността да ес осъществи наяве.

Императрицата много пъти е подобна, или още по-зле. Не ги харесвам никак и като ги видя на такъв въпрос ми става ясно, че нищо хубаво няма да излезне.

StarryNight, може да си споменала някъде, но какъв е опитът ти с Таро?

Редактирано от StarryNight
Линк към коментар
Share on other sites

Пак ще кажа, че за мен Пажът е показателен САМО или почти винаги ако се съчетае и разгледа през призмата на заобикалящите го карти - иначе наистина просто няма адекватна база. Ако е самостоятелен в някой случаи наистина носи позитивна вест, емоция или просто приятна изненада но не бих гледала на него като на основополжник на една връзка естествено. Нелепо би било :)

С Таро се занимавам от 3 години и половина.

Ще се включа и аз в дискусията за Паж чаши, който при въпроси за любов е просто боза. Пажът може да е много сериозна карта, но не и когато става дума за любов, просто защото такава при него няма. Това е инфантилно преживяване на илюзорен свят на мечти, който няма силата и способността да ес осъществи наяве.

Императрицата много пъти е подобна, или още по-зле. Не ги харесвам никак и като ги видя на такъв въпрос ми става ясно, че нищо хубаво няма да излезне.

StarryNight, може да си споменала някъде, но какъв е опитът ти с Таро?

Добре, искам да те питам тогава в какви комбинации и при какви обстоятелства Паж чаши ти се е появявал като стабилна база, при въпроси за отношения?

Аз твърдя, че такъв случай няма, ти твърдиш обратното. Без карти, които да засвидетелстват това, може да си говорим до безкрай.

Наистина ми е интересно да видя в какъв контекст тази карта дава основа за нещо, говори за разпалване на чувства, или обещава развой на събитията.

Линк към коментар
Share on other sites

За стабилна база естествено не говорим :) Пажът сам/а по себе си просто няма капацитета да гради основи :)

Пажът има емоции, които не са добили по-зряла форма, бурни като вълните зад него и неспособни да са базата за нещо солидно.

Казах, че съм го виждала в контекста на хубави вести, пораждаща се емоция (не със силата на Асо Чаши разбира се) и харесване/интерес от страна на някой. В случаите когато това е прераствало в нещо по-стабилно с течение на времето, определено като се замисля е имало и Земя (ако е липсвала нещата не са стигали до някакво по-адекватно или дългосрочно развитие) в последващите и заобикалящите го карти и те са били доста стабилни.

Веднъж го видях в комбинация с Царицата на чашите (по-голяма дълбочина на чувствата на питащия в случая както и прекомерна емоционалност) и Краля на Пентаклите (по- практичен, стабилност в чуствата). Определено бяха противоположни в светоусещането си но същевременно успяха да намерят баланс във връзката и да се допълнят.

Също съм го виждала като вестоносец за бременност с момиченце :) в комбинация със Смъртта и Кралица на Пентаклите.

За краткосрочна афера, от която не излезе нищо сериозно и имаше "жертви" по пътя с много разбити надежди, съм го виждала с Рицар на Жезли (определено несъвместимост Вода-Огън), Луна (големи илюзии и пак Вода).

Забелязала съм, че различни карти понякога "говорят" по различен начин и с различни нюанси на хората които ги гледат. За мен той е бил показателен от гледна точка на пораждането на енергия в определена сфера. Контекстът на енергията и от заобикалящите карти, стихиите и взаимодействията между тях, за мен винаги са оказвали огромно значение в тълкуването на карти като Пажа, които сами по-себе си нямат достатъчно движеща сила в себе си за да променят нещо сами.

Пак ще кажа, че за мен Пажът е показателен САМО или почти винаги ако се съчетае и разгледа през призмата на заобикалящите го карти - иначе наистина просто няма адекватна база. Ако е самостоятелен в някой случаи наистина носи позитивна вест, емоция или просто приятна изненада но не бих гледала на него като на основополжник на една връзка естествено. Нелепо би било :)

С Таро се занимавам от 3 години и половина.

Ще се включа и аз в дискусията за Паж чаши, който при въпроси за любов е просто боза. Пажът може да е много сериозна карта, но не и когато става дума за любов, просто защото такава при него няма. Това е инфантилно преживяване на илюзорен свят на мечти, който няма силата и способността да ес осъществи наяве.

Императрицата много пъти е подобна, или още по-зле. Не ги харесвам никак и като ги видя на такъв въпрос ми става ясно, че нищо хубаво няма да излезне.

StarryNight, може да си споменала някъде, но какъв е опитът ти с Таро?

Добре, искам да те питам тогава в какви комбинации и при какви обстоятелства Паж чаши ти се е появявал като стабилна база, при въпроси за отношения?

Аз твърдя, че такъв случай няма, ти твърдиш обратното. Без карти, които да засвидетелстват това, може да си говорим до безкрай.

Наистина ми е интересно да видя в какъв контекст тази карта дава основа за нещо, говори за разпалване на чувства, или обещава развой на събитията.

Редактирано от StarryNight
Линк към коментар
Share on other sites

Понеже обсъждате Паж чаши искам да добавя една симпатична комбинация с този дечко. Попитах дали един човек ще направи по-сериозна крачка обвързана с решение за отношенията ни. Картите бяха Паж чаши, Глупак и обърнат Рицар чаши :3d_146: Като цяло за Паж чаши, кратко бих написала само "That's not the shape of my heart " :)

Редактирано от Деяна
Линк към коментар
Share on other sites

Понеже обсъждате Паж чаши искам да добавя една симпатична комбинация с този дечко. Попитах дали един човек ще направи по-сериозна крачка обвързана с решение за отношенията ни. Картите бяха Паж чаши, Глупак и обърнат Рицар чаши :3d_146: Като цяло за Паж чаши, кратко бих написала само "That's not the shape of my heart " :)

Тук Паж чаши не пее в хора, тук има наранено его и желание - ето видите ли колко съм важен - по обърнат Глупак и Рицар чаши. Този човек може да направи лудост, но то няма да е от любов, а от безсилие и от ... глупост.

Отново неосъзнатост. Нелепици.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Бих искала да попитам как щв се развият взаимоотношенията между момичето и момчето ,а картите са- Рицар чаши,Кралица жезли и Обесеният.

Благодаря ви предварително :)

Линк към коментар
Share on other sites

как щв се развият взаимоотношенията между момичето и момчето ,а картите са- Рицар чаши,Кралица жезли и Обесеният.

Няма да имат развитие тези взаимоотношения. Бих казала, че това са едни объркани отношения и отиват натам. Пътят е натам.

Мъжът женен ли е или майката на някой от двамата оказва някакво влияние върху тези двамата. Някой от двамата ще има нещо като емоционален срив, или си е мислил, че другият има някакви чувства, а то ще се окаже, че няма. Едната страна влага много емоции или е влагала.

Имам усещането, че единият е решил да признава нещо, но резултатът от това няма да му се хареса. Някаква затвореност има в тези отношения. Говорят ли си тези хора сега изобщо?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Да споделя и аз една комбинация-7Ж,КралицаЖ,8Ч

Въпросът беше-как ще се държи мъж с мен на едно събиране.Аз си я разтълкувах като отчуждение,но реално човекът ме изчака да се повеселя и си тръгнахме заедно

Линк към коментар
Share on other sites

Отварям отново темата поради ред причини, едната от които е, че комбинации за любов има по другите теми, което не мисля, че е препоръчително.

Затова преместих мнението на златна тук (виж предния пост), което тя е публикувала в темата Емоционален дневник и Таро, а там не му е мястото.

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

Да споделя и аз една комбинация-7Ж,КралицаЖ,8Ч

Въпросът беше-как ще се държи мъж с мен на едно събиране.Аз си я разтълкувах като отчуждение,но реално човекът ме изчака да се повеселя и си тръгнахме заедно

Привет дами!

Здравей Златна, ако ми позволиш бих искала да опитам. Мисля че въпросния мъж се е държал добре и то защото ти доста си се постарала за това, ...положила си усилия вечерта да мине така както би искала , постарала си се, ...но въпреки това нещо не ти е достигнало, ....не е било точно това което си очаквала

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Вижте каква комбинация на въпроса :Харесва ли някой някого чисто физически, има ли привличане от страна на Х към У.

Какво се пада Асо чаши, Любовниците и Дяволът.

Според мен да има физическо привличане, но е тайно, дори може и да не е осъзнато за единия, докато другия определено изживява някакъв филм на флирт наживо.Но в крайна сметка, ако някой направи каквито и да било постъпки в тази посока, последствията биха били грозни и лоши и за двамата.

Редактирано от Inatari
Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...