Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро и работа


Recommended Posts

Щом е начинаещ в работата и сега се учи, логично по 10-ет меча да му се стори трудно в началото или да няма достатъчно увереност, че ще се справи с ангажиментите си на работното място. 

 

Но ти питаш за заплата и ако примем, че 8 пентакли е неговото старание на работното място, както и изпълняването на ангажиментите, то 10 меча е може би забавяне на заплата. Оттам вероятно идва неудовлетворението, че се е постарал, а не са му платили навреме. 

 

Но не съм сигурна и честно да ти кажа колкото повече ги мисля картите ти толкова повече сценарии ми минават през главата. :)

Редактирано от Деяна
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 214
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ще доживеем да видим 10-та меча последна.

Дано. 

 

На мен ми се струва, че по-добре щеше да е, ако 10 меча беше последна.

 

Засега се бави само подписването на договора.

 

Аз също имам няколко сценария за тия карти, както казва Деяна, може и да не е случайно.

Споделям казаното от Таня по отношение на разочарованието и неголямата сума.

 

А иначе в момента ми се струва, че започва игра на нерви и опъването им до краен предел, въпреки че липсва 10 жезли :) .

 

Благодаря Ви!

Линк към коментар
Share on other sites

Доволен ли ще е един човек от заплащането си, визирам работна заплата - 8 пентакли, 10 меча, 2 пентакли

 

По 8 пентакли се вижда, че това е ново за човека като работа, не го е вършел до сега и може да му се е видяло като игра /2 пентакли/, но в един момент излизат много неща на повърхността /10 меча/. И всъщност работата излиза сложна.

Като видях картите си помислих, че са позитивни, но на втори план има нещо не дотам приятно като ситуация.

Тази работа си мисля, че е трябвало да е преход /2 пентакли/, но 10 меча пречат на това.

Как мислите Вие?

 

Освен всичко останало, бих добавила и това, че човекът отхвърля варианта да започне от по-ниско стъпало в йерархията и да израства постепенно. Но, това е действителността. Картите са слаби, не показват бляскаво начало.

Редактирано от _Маги_
Линк към коментар
Share on other sites

 

Доволен ли ще е един човек от заплащането си, визирам работна заплата - 8 пентакли, 10 меча, 2 пентакли

 

По 8 пентакли се вижда, че това е ново за човека като работа, не го е вършел до сега и може да му се е видяло като игра /2 пентакли/, но в един момент излизат много неща на повърхността /10 меча/. И всъщност работата излиза сложна.

Като видях картите си помислих, че са позитивни, но на втори план има нещо не дотам приятно като ситуация.

Тази работа си мисля, че е трябвало да е преход /2 пентакли/, но 10 меча пречат на това.

Как мислите Вие?

 

Освен всичко останало, бих добавила и това, че човекът отхвърля варианта да започне от по-ниско стъпало в йерархията и да израства постепенно. Но, това е действителността. Картите са слаби, не показват бляскаво начало.

 

Напротив, започва от най-ниското стъпало :) .

Линк към коментар
Share on other sites

 

 

Доволен ли ще е един човек от заплащането си, визирам работна заплата - 8 пентакли, 10 меча, 2 пентакли

 

По 8 пентакли се вижда, че това е ново за човека като работа, не го е вършел до сега и може да му се е видяло като игра /2 пентакли/, но в един момент излизат много неща на повърхността /10 меча/. И всъщност работата излиза сложна.

Като видях картите си помислих, че са позитивни, но на втори план има нещо не дотам приятно като ситуация.

Тази работа си мисля, че е трябвало да е преход /2 пентакли/, но 10 меча пречат на това.

Как мислите Вие?

 

Освен всичко останало, бих добавила и това, че човекът отхвърля варианта да започне от по-ниско стъпало в йерархията и да израства постепенно. Но, това е действителността. Картите са слаби, не показват бляскаво начало.

 

Напротив, започва от най-ниското стъпало :) .

 

 

Явно не се изразих разбираемо. Именно, започва от най-ниското стъпало, и това е действителността, както казах, но у него има вътрешни съпротиви към това. Няма такова нещо като висока заплата за ниска длъжност.

Редактирано от _Маги_
Линк към коментар
Share on other sites

Теглих карти за това, дали ще успея да свърша дадена работа в срок. Срокът ми е 30 юни. Паднаха се 3пентакли, Императорът, 2 чаши.

И втората комбинация: Ще успея ли на време да си предам дисертацията: 3пентакли, 6 пентакли, 8жезли.

И последният ще ми предложат и работа след това в университета: Рицар Чаши, 4 пентали, Магът

Времето за задаване на тези въпроси настъпи, имам 3 месеца, за да си довърша научния труд и развитие по тези карти ще има септември.

Не знам доколко тези карти не са проективни, тъйкато не разсъждавам в момента трезво, имам предвид, че в мен има голямо желание всичко това да се случи и е възможно да съм проектирала емоциите си. Ще се радвам на малко помощ от ваша страна. Благодаря предварително!

По повод първата комбинация, искам да пусна фийдбак, 3 пентакли, Император, 2 чаши. Успях да спазя сроковете и ще участвам в конференцията през октомври.  

Линк към коментар
Share on other sites

Доволен ли ще е един човек от заплащането си, визирам работна заплата - 8 пентакли, 10 меча, 2 пентакли

 

По 8 пентакли се вижда, че това е ново за човека като работа, не го е вършел до сега и може да му се е видяло като игра /2 пентакли/, но в един момент излизат много неща на повърхността /10 меча/. И всъщност работата излиза сложна.

Като видях картите си помислих, че са позитивни, но на втори план има нещо не дотам приятно като ситуация.

Тази работа си мисля, че е трябвало да е преход /2 пентакли/, но 10 меча пречат на това.

Как мислите Вие?

 

Давам обратна връзка по картите.

 

Човекът е доволен от заплащането, което ще получава. Колкото е обещано, толкова ще е :) .

Линк към коментар
Share on other sites

 

Доволен ли ще е един човек от заплащането си, визирам работна заплата - 8 пентакли, 10 меча, 2 пентакли

 

По 8 пентакли се вижда, че това е ново за човека като работа, не го е вършел до сега и може да му се е видяло като игра /2 пентакли/, но в един момент излизат много неща на повърхността /10 меча/. И всъщност работата излиза сложна.

Като видях картите си помислих, че са позитивни, но на втори план има нещо не дотам приятно като ситуация.

Тази работа си мисля, че е трябвало да е преход /2 пентакли/, но 10 меча пречат на това.

Как мислите Вие?

 

Давам обратна връзка по картите.

 

Човекът е доволен от заплащането, което ще получава. Колкото е обещано, толкова ще е :) .

 

Ами след като всички сгрешихме в предположенията си, остава да видим, защо така се получи  :) .

Линк към коментар
Share on other sites

Защото няма как, при централна карта 10 меча да става дума за въпроса - ще бъде ли доволен някой от заплащане, комбинацията не се отнася до въпроса за заплащането, а до ситуацията в която се намира питащият - неговата история дотук, неговото отношение към нещата, свързани отново с тази ситуация по 10 меча, има ескалация. Съседните ниски карти, нищо че са пентакли, не разказват защо, говорят как питащият реагира. 

И неслучайно споменах 10 меча в по-горен пост. 

 

Би трябвало, след като тази конструкция не отговаря на въпроса за заплащането, да се измисли адекватен въпрос, който Таро да възприеме.

И за да е средна 10 меча, означава само едно - процесът продължава и тепърва ще има развитие. Отново и отново. Докато 10 стане последна и свърши своята катарзисна роля. 

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

 

Теглих карти за това, дали ще успея да свърша дадена работа в срок. Срокът ми е 30 юни. Паднаха се 3пентакли, Императорът, 2 чаши.

И втората комбинация: Ще успея ли на време да си предам дисертацията: 3пентакли, 6 пентакли, 8жезли.

И последният ще ми предложат и работа след това в университета: Рицар Чаши, 4 пентали, Магът

Времето за задаване на тези въпроси настъпи, имам 3 месеца, за да си довърша научния труд и развитие по тези карти ще има септември.

Не знам доколко тези карти не са проективни, тъйкато не разсъждавам в момента трезво, имам предвид, че в мен има голямо желание всичко това да се случи и е възможно да съм проектирала емоциите си. Ще се радвам на малко помощ от ваша страна. Благодаря предварително!

По повод първата комбинация, искам да пусна фийдбак, 3 пентакли, Император, 2 чаши. Успях да спазя сроковете и ще участвам в конференцията през октомври.  

 

 

Връщам се и на тази комбинация. Никой не говорИ за времето в Таро, при условие, че въпросът касаеше време. 

Всички знаем, че времето в Таро, сроковете са изключително фина материя за анализ и прогностика. От гореспоменатата конструкция, единствено 2 чаши говори за време.

Другите 3 пентакли и Императорът са карти, касаещи .. психиката на човека, неговата устойчивост - дори бих казала, че въпросът е бил излишен, но премного са били съмненията у себе си, но най-вече как ще бъдат възприети от другите (в лицето на Императора, той има двоен образ - на собствения си Азов цензор и на цензора на обществото, оценката на другите, която е особено важна за питащия.) Оттук следват и други изводи, които няма да анализирам. 

 

Бих казала на питащият, че питанките му са излишни и ненужно упражнение с Таро, защото прекрасно си знае отговорите. 

Ниски карти с базови карти от Големите Аркани, като архетипния образ на Императора ни връщат винаги в друго поле на анализ. Както и карти, започващи с Рицар чаши, са несъстоятелни за въпроси, свързани с работа. Което доказва и третата Магът. Особено през сграбчващият мост на 4 пентакли. По, който не трябва да се преминава. 

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Ивета.

 

 Благодаря за анализа. Наистина основното в първия въпрос беше свързан с време, дали ще успея да се концентрирам и предам на време като спазя всички изисквания, защото имаше необичайно много технически параметри, които са наложени от академичното жури.

Но проявих воля и го написах този доклад. Имах преводи и разработки на лекции готови по темата, готова конструкция, трябваше само да открия още източници и да включа още книги и статии по темата. 2 чаши за първи път ми се пада на въпрос, свързан с време. А и наистина знаех, че ще успея, просто машинално посегнах към картите. Аз съм на периоди, много отдавна не бях задавала въпроси.

А за другите въпроси, имам толкова работа, че е глупаво изобщо да ги задавам, но ми се сториха интересни и реших да ги публикувам.

Просто всичко стана на автопилот. Може би чак на есен трябва да питам за другите 2 въпроса, в момента има условности, които зависят от самата мен и просто няма смисъл да питам Таро за това. Мерси на всички, които се включиха.

Редактирано от Inatari
Линк към коментар
Share on other sites

Коментирах картите ти и тези на Лора в контекста на идеята за обратна връзка, която никак не работи добре, защото не се прави структурален анализ на картите, а се анализират представите на човека за ситуацията в която се намира (според него), не и според картите. 

Ако един погрешен анализ не води до изводи за методиката за работа с Таро, то и обратната връзка (така наречена), не изяснява по никакъв начин откъде идват същите тези грешки при тълкуването. 

Линк към коментар
Share on other sites

Защото няма как, при централна карта 10 меча да става дума за въпроса - ще бъде ли доволен някой от заплащане, комбинацията не се отнася до въпроса за заплащането, а до ситуацията в която се намира питащият - неговата история дотук, неговото отношение към нещата, свързани отново с тази ситуация по 10 меча, има ескалация. Съседните ниски карти, нищо че са пентакли, не разказват защо, говорят как питащият реагира. 

И неслучайно споменах 10 меча в по-горен пост. 

 

Би трябвало, след като тази конструкция не отговаря на въпроса за заплащането, да се измисли адекватен въпрос, който Таро да възприеме.

И за да е средна 10 меча, означава само едно - процесът продължава и тепърва ще има развитие. Отново и отново. Докато 10 стане последна и свърши своята катарзисна роля. 

Признавам си, че когато видях картите ми се сториха несъвместими с въпроса, но не обърнах внимание, а е трябвало.

Мисля, че това ще се окаже най-трудното в Таро.

 

Конкретно за тези карти, излиза, че въпроса за работата е неважен за човека , а е важна ситуацията, в която той самия се намира от известно време, а работата е част от цялото.

Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...