Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Карти Таро. Комбинации. 2


Guest Ивета

Recommended Posts

Пускам карти, които дават отговори на въпроси, свързани със ситуация, която приблизително започва преди около година и половина. Днес, ситуацията е без промяна, дори леко се е влошила.

Какъв е генезисът на проблема – Ас пентакли, 3 жезли, 9 чаши

Каква е конкретната причина – Рицар чаши, Крал пентакли, 7 меча

 

Какво трябва да се направи, за да се стопира процеса и да се върне към предишното си статукво? –

Справедливостта, Колесницата, Рицар меча

И, накрая, дали определено действие ще помогне: тук на този въпрос изпаднаха 9 чаши и Светът, след което прецених, че няма нужда от гледане.

 

Каква според вас е ситуацията, за какво става въпрос? Опитайте се да анализирате.

 

Първата комбинация ми прилича на недовършен процес, може би заради несериозно отношение или пускане по течението (От Ас пентакли, през 3 жезли, се стига до 9 чаши. До обратното щяха да доведат 9/10 пентакли например). Причината евентуално ще е в позициите или характера на питащия (Рицар чаши, Рицар чаши + Крал пентакли), чудих се дали не се намесват и други хора, заради 7 меча, което би било израз на взаимоотношенията с тях, но по-скоро не. Като цяло и четирите комбинации ми се струват отнесени до един единствен човек или проблем. Какво трябва да се направи... да се действа, да се поеме отговорност, да не се търсят заобиколни пътища. 9 чаши и Светът асоциирам с някакво разгръщане и лекота. Но ако това действие доведе до 9 чаши, то финалът ще е като в първата комбинация, а той явно е неуспешен...

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, :)

 

Предстои ми една доста натоварена и изпълнена със събития седмица, поради което попитах таро "Какво да очаквам през следващата седмица?"

 

Картите, които изтеглих са следните: Асо мечове - 10 жезли - Рицар пентакли

 

Аз си тълкувам комбинацията по този начин: Асо мечове ми  говори, че времето за действие най - накрая е дошло, реализация на идеите. Оживена комуникация. Нали боя мечове по принцип означава, че нещо ще се случи, има го в действителност, а асото като "помощна" карта, според мен, тук означа, че макар и трудно, с огромни усилия и чувство за непосилен товар (10 жезли) нещата са започнали да се реализират и идеите, които съм намислила, целите, които съм си поставила ще се осъществят (рицар пентакли). Аз много обичам рицар пентакли - все едно ми казва не е важно кога ще стане, важното е, че знаеш къде отиваш. На кратко, може би няма да успея да свърша всичко за времето и по начина, по който съм го намислила, но в крайна сметка ще стане по  най - добрия начин, но не и без усилия (10 жезли).

 

Ще се радвам ако и Вие споделите мнение за тази комбинация. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Пускам карти, които дават отговори на въпроси, свързани със ситуация, която приблизително започва преди около година и половина. Днес, ситуацията е без промяна, дори леко се е влошила.

Какъв е генезисът на проблема – Ас пентакли, 3 жезли, 9 чаши

Каква е конкретната причина – Рицар чаши, Крал пентакли, 7 меча

 

Какво трябва да се направи, за да се стопира процеса и да се върне към предишното си статукво? –

Справедливостта, Колесницата, Рицар меча

И, накрая, дали определено действие ще помогне: тук на този въпрос изпаднаха 9 чаши и Светът, след което прецених, че няма нужда от гледане.

 

Каква според вас е ситуацията, за какво става въпрос? Опитайте се да анализирате.

 

Същността на проблема е силен стремеж, мечта, стара мечта, очакването й е станало перманентно, очакване да бъде призната, да бъде оповестена, да бъде изказана и да донесе удовлетворение.

Не се е случило, защото някой или нещо е проектирал вътрешния си конфликт навън.

Какво да се направи – не съм сигурна, че може да се направи кой знае какво, за да се промени ситуацията, но е дошло времето, просто е назряло вече, да се направи нещо, да не се стои, да не се мълчи, и това действие  да бъде съобразено с опита досега. "Направи каквото трябва, а да става каквото ще." Такова ми се струва посланието.

Дали ще помогне определено действие – Това ще бъде най-доброто възможно действие, удовлетворението ще бъде постигнато, дори на едно по-високо ниво.

Линк към коментар
Share on other sites

Всъщност искам да ревизирам предходния ми пост. Мисля си, както Маги предположи, че има по-скоро стремежи, дори опит да се задълбочи нещо, да се вникне навътре, но "усилията" генерират по-скоро левитиране около една точка. 

Никакви сериозни намерения или намек за усилия в двойката комбинации, като цяло. 

От първите три карти мога да предположа за спад в нещо, намаляване (количествено или качествено) на нещото

Рицар чаши, Крал пентакли, 7 меча: грешен начин, несериозен подход спрямо обективния метод, чиято естествена преграда е Краля. Не е като да липсва интелектуална оценка (7 меча), но липсва реална преценка (Рицар чаши) и звеното в края на краищата остава крехко. Чисто човешка грешка според мене. 

Обаче, при прилагане на метода за фиксиране - Справедливостта, Колесницата, Рицар меча - възможно е конят да препуска твърде бързо и да не се възпроизведе необходимата полза. 

Най-добре би било да се дочака до следваия етап, при положение че има такъв. Или да се рискува сега.

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...