Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Recommended Posts

Не знам защо, но на тази нещо не мога да и хвана вяра... Знам, че сега е доста актуална с изблиците си на мнения, но ... нещо у мене се съпротивлява да и дам вярата си!

Линк към коментар
Share on other sites

Клипчето е трогателно, нали. Никой не те кара да и вярваш. Честно казано аз също не и вярвам. Защото:

Ние не сме собствените си божествени създатели, никога не сме били и няма да бъдем, поне според мен.

Това, че трябва да помним Бог и Божественото в нас – ами тези, които не го познават, нямат идея за него и не го търсят, как биха могли да го помнят?

Аз например не знам, не помня и не вярвам да съм избирала тялото си нито, че съм избрала да дойда на тази планета, камо ли да съм била поканена. Ако зависи от мен, сега веднага бих искала никога да не съм идвала и никога да не се връщам тук. Колкото и да е красива планетата ни, тя е място в което освен добро има и зло, освен радост има и скръб, освен живот има и смърт, освен любов има и омраза.

Научих се да казвам „да” много по-късно в живота си, но по-трудно ми беше да се науча да казвам „не”. Знам, че каквото и да правя нищо не мога да променя, освен ако не започна да променям първо себе си. Едва след това и то ненасилствено мога да променям отношението си към събитията и хората и по този начин да давам своя принос. Това всеки един може да го прави, но е въпрос на личен избор.

Ние сме Едно, но във съвсем друго измерение от това, в което има аз и ти, тук и там, две противоположности.

Това, което ми хареса е :

Да знаем, че сме свързани с всичко наоколо.

Ние можем да заживеем чрез сърцата си.

Ние сме свещенни и всички сме братя и сестри.

Само че, никога не сме били разделени, а само си мислим и се заблуждаваме, че е така.

Линк към коментар
Share on other sites

Това, което ми хареса е :

Да знаем, че сме свързани с всичко наоколо.

Ние можем да заживеем чрез сърцата си.

Ние сме свещенни и всички сме братя и сестри.

Само че, никога не сме били разделени, а само си мислим и се заблуждаваме, че е така.

Ами то това се знае от време оно, както казват старите хора. Просто... трябва да попрочетеш няколко основни духовни книги, които са оцелявали векове наред и винаги са били пътеводна светлина за човечеството. Това е. Не виждам за нужно да се предъвква едно и също и някой да изкарва дивиденти от това. Така мисля аз!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...