Jump to content
Порталът към съзнателен живот

За призваните и избраните


Guest valentinus

Recommended Posts

Учителят не е ли знаел, че призван означава да откликнеш на зова за освобождение като отвориш сърцето си. Не е просто етикет.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 117
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Да се смяташ за избран е голяма глупост.  Ако се смятате за избрани, бъдете готови за неприятни изненади.

призван  означава да откликнеш на зова за освобождение като отвориш сърцето си.

защото

Всеки човек, независимо какъв е и с какво се занимава, играе главна роля в историята на Вселената

Благодаря ви, приятели за точните определения! :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

:) Да бъдеш ПРИЗВАН и да откликнеш на зова за освобождение - това си е постижение. :) да станеш действително ИЗБРАН ( не да се смяташ / изживяваш за такъв )...е ли си действително ИЗБРАН...бъди винаги и всякога готов за прияни изненади / служене :angel:

:) туй внушение за "главната роля" :sleeping: мравката...няма главна роля за историята на Земята...например :sleeping: човеченцата сме разни...мисля, че няма главна роля в/за историята на Вселената :D

Всеки човек, независимо какъв е и с какво се занимава, играе главна роля в историята на Вселената.

относително верно/неверно, но не и истинно.

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

относително верно/неверно, но не и истинно.

Ти откъде знаеш, че не е истинно? Според мен е илюзия на егото, че някой си е над другия, или че е избран. Всички сме равни(ако щеш го наречи избрани), защото сме деца на Бог, и защото той на всички ни е дал свобода, и защото обича всички ни еднакво.

Линк към коментар
Share on other sites

Ти откъде знаеш, че не е истинно? Според мен е илюзия на егото, че някой си е над другия, или че е избран. Всички сме равни(ако щеш го наречи избрани), защото сме деца на Бог, и защото той на всички ни е дал свобода, и защото обича всички ни еднакво.

:thumbsup2:

:smarty::yinyang::smarty:

Линк към коментар
Share on other sites

:) Здравей, Макс!

Написала съм ...относително верно/неверно , но не е истинно.

Ти откъде знаеш, че не е истинно?

Знам си и това е! Но обещавам да допроверя ...откъде точно знам и дали е точно и веднага ще ти споделя.

До тогава може да поразсъждаваме за различаването на Верен - Истинен.Щото едно нещо може да е верно, ама да не е истинно :smarty: или да е истинно, но да не е верно :v: Да вземем например изказа "Всички сме равни" :sleeping:

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

оопс

в какъв смисъл е "равенството"?

В този, че Бог ни обича по равно и еднакво, независимо от това кой-кой е.

Хайде и ти почна Вальо! Да няма някаква зараза тук?

Голямо неразбирателство цари. Погледите са обърнати сляпо към думите, а не към смисъла! Папагалско повтаряне.

:blink:

Линк към коментар
Share on other sites

Много е привлекателно за егото, човек да се смята за призван или избран. Запознат съм отчасти с учението на Беинса Дуно, знам как стои според него този въпрос. Но аз имам по-особено мнение. Защото, добре казват "ние от Бялото братство сме избрани, и сме на по-високо ниво от другите". Обаче правят ли го на дело, носят ли тази отговорност напълно? Моят отговор, основан на моите наблюдения там, на място, на Рила е-не всички. Мнозина се молят на молитви, играят паневритмия, цитират Учителя. Обаче привечер в района на хижата виждам същите хора пият алкохол, пушат цигари, хапват месце, липсваше елементарно самосъзнание... Забравят неговите заръки. Така не се отстоява голямата отговорност да си призван и избран. Затова по-добре без такива определения.

Линк към коментар
Share on other sites

Даже и пред Бог не сме равни, Синева.

Равен ли е един ангел на дявол?

а при хората има и още по големи разлики

Беинса Дъно е 100% прав да не обича да му говорят за "равенство".

Същото за което скъсиха повечето от френската интелигенция и аристокрация с най-висшето у човека, главата, образ на Бог Отец.

И кой?

Демоничното същество обитаващо Робеспьер.

Братството е ок

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

Братството е ок

Никой не оспорва това. Учението на Беинса Дуно е чисто и добро, и аз не само го уважавам, но и практикувам някои елементи. Това не пречи да имам собствено мнение по въпроса за избраните. Всеки има право на мнение. До доказване на противното :D Учителят е казал да прилагаме на практика знанието, и сами да си направим изводите и да се убедим кое как е. Аз това и правя :)

Линк към коментар
Share on other sites

Имах предвид братството като чувство между нас.

Същото ми дава верни ориентири при всяко общуване.

Обич, помощ, уважение, смирение, търпение.

радост за успехите на брат ми, за неговата любов и стремеж към Бог, за Любовта на Бог към него.

и - прошка, когато има нужда от нея.

а Каин се хвана в клопката на равенството и егото и уби брат си.

От нашето Бяло братство имам разнообразни впечатления.

Като посееш семена на различна почва, плодовете са различни, както е в притчата за сеяча. Смешно е да се търси превъзходство заради принадлежност към някакво общество или група.

"по плодовете им ще ги познаете", а не по това което говорят

Линк към коментар
Share on other sites

Даже и пред Бог не сме равни, Синева.

Равен ли е един ангел на дявол?

а при хората има и още по големи разлики

Беинса Дъно е 100% прав да не обича да му говорят за "равенство".

Същото за което скъсиха повечето от френската интелигенция и аристокрация с най-висшето у човека, главата, образ на Бог Отец.

И кой?

Демоничното същество обитаващо Робеспьер.

Братството е ок

Според мен в "очите" на Бог всичко е еднакво!

Бог може да люби само по един начин - безгранично!

След като Всичко е Бог и Бог е Всичко, как би могло Той да се обича по различен по сила начин?

Той обича еднакво и дявола и ангела. Но дявола обича и желае любовта по-малко. :feel happy: С това дявола изпълнява волята Божия! С това той е необходим на Замисъла.

Според мен Учителят отново е криворазбран. Ако имаш цитат, върху който можем да размислим над това, го подай! Това ще бъде удоволствие.

:yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

:feel happy: Всички вървим по пътя, но сме на различно ниво в развитието си. По-напредналите братя и сестри помагат на по-слабите... Всеки има различни опитности. :feel happy:

А Злото и то иска да го обичаме. Докато се борех с него нищо не се получаваше, а сега като му кажа - благодаря, че направи това за мен, се разбираме... :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

тия са много дълбоки въпроси, Синева

Космосът има структура, Разумният свят също

бъди сигурен че грешник или демон няма достъп в Ангелския и Божествения свят

"докато не изплати и последното петаче"

нивото на съзнание определя количеството страдание, което е от съпротивата срещу Божествената воля

Венци преди време пусна нещо доста тънко.

Че нокътят на крака му също е част от него.

"те са в Мен, но Аз не Съм в тях" [Бхагавад Гита]

"кое заставя човек да върши грях, като че от сила някаква принуждаван?" [БГ]

медитирай малко повече върху този разговор, глава 16 и ми кажи какво мислиш

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

Бог люби със съвършена Разумна любов

която е свобода, има съответствие

Дава ти възможност да опиташ сам, въпросът е че не си сам, а с определени

сили.

Някой не изпитва любов към Бог, Бог е далеч от него.

Учителят дава пример с някой който падна в отходен канал.

Бог тогава си има друга работа, "няма време да се занимава с тебе".

"иди първо се измий", после ще си говорим.

Нечистите същества и падналите ангели са демонични.

Монизмът е религия на ангелите,

"които са в Мене, и Аз Съм в тях"

Слизането на Божията Слава в

интелекта и ума на човека - самадхи

интелекта, ума и астралното тяло - нирвикалпа самадхи, Дживан Мукта

интелекта, ума, астралния апарат и физическото тяло - Пара Мукта, Аватара

Буда, Илия, Христос, Кабир и Кришна са Аватари.

Линк към коментар
Share on other sites

В "очите" на Бог всичко е еднакво и равно за любовта Му, защото:

45. ...защото Той оставя Своето слънце да грее над лоши и добри, и праща дъжд на праведни и неправедни.

...

48. И тъй, бъдете съвършени, както е съвършен и Небесният ваш Отец.

Това е едно от нещата, което ни показват за съвършеността на Твореца - способността Му на неделима и безгранична любов.

Точно заради тази любов всеки и всичко е със съществена роля в Битието. Всичко е специално и еднакво важно.

:smarty:

Линк към коментар
Share on other sites

относно

"... доведете ги и ги посечете пред мен"

кого има пред вид според вас?

Не вярвам в такава религия, която казва и вярва в подобни неща! Това не е моята вяра. Не вярвам в такъв зъл бог, който безпощадно наказва и бие с пръчката. Това не е никакъв бог. Бог е любов, и неговата любов е безкрайна и неизменна, еднаква към всичко и всички. Като е всемогъщ-не може ли да предотврати грешките на хората, защо трябва да допусне техните грешки и после да ги наказва? Синева и хаmeleona са прави. Божествената любов и благодат се излива еднакво върху всички същества. На всеки е дадено равно право. :hypocrite:

Линк към коментар
Share on other sites

Не разбрах в какво мислиш че е равенството?

в нещо сме равни, съгласен съм

в какво?

Линк към коментар
Share on other sites

В най-дълбоката си същност, която е Божествена. Различията са на едно външно повърхностно ниво. Този отговор удовлетвори ли те?
не:)

Учителят е казал в беседа че

Познаването на кесията е познаване на парите които са в нея.

не се чувствай длъжен да отговориш веднага :)

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...