Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Какви средства ползват светлите и тъмните сили?


B__

Recommended Posts

Възможно ли е тъмни сили да се сбият помежду си и какъв ли би бил мотивът им за това...

Тъмните май са обречени на загуба, абсолютно обречени ? Нещо като боксови круши ?

Да, беше казано, че дом разделен против себе си няма да устои и царство разделено му е близък краят. Егоистичната природа по принцип си е смъртна и обречена тоест. Но за падналите ангелите не съществува първата смърт, само второта доколкото се разбира от писанията. Но и там има граници, които са поставени тоест ... няма нищо вечно, всичко се преобразува.

Няма нищо вечно в смисъл, че и огненото езеро ще е до времето на ново небе и земя примерно.

А иначе всичко е вечно в смисъл, че всичко се преобразува от живот в смърт и обратно и един ден всичко се връща при Бог/събира се в Христос небесното и земното, времето и пространството тосет/, наставало покой и след това ново Битие.

Редактирано от dcveta
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 157
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Благото на всяка друга душа е по- високо от твоето собствено благо.

Какво значи за тебе - благото на всяка душа е по-високо от твоето собствено благо?

Не е ли същото, все едно да въздигаш нуждите на другата душа над твоите нужди. Така го разбирам.

А за да ги издигаш, значи я считаш за по-горе от твоята душа или трябва да е поставиш над своята душа.

Тук ще отговоря на въпроса ти, въпреки че не е зададен към мен. „Благото на всяка душа е по-високо от моето собствено благо“, означава, че предприемайки някакви действия аз ще го направя първо с мисъл за другите души, а после за моята. Обратното би било егоизъм. Това не означава, че поставям другите души над моята. Даже в известен смисъл е точно обратното. Щом си готов да жертваш собственото си благо, за благото на другите, то това вече е реален показател за духовна извисеност.

Линк към коментар
Share on other sites

Да, ти казваш

Благото на всяка друга душа е по- високо от твоето собствено благо.

Какво значи за тебе - благото на всяка душа е по-високо от твоето собствено благо?

Не е ли същото, все едно да въздигаш нуждите на другата душа над твоите нужди. Така го разбирам.

А за да ги издигаш, значи я считаш за по-горе от твоята душа или трябва да е поставиш над своята душа.

Иначе стана ясно, че ти не считаш своята душа за по-ниско от която и да била друга още в предишното ти мнение. Гледаш отвисоко на останалите, но в този поглед липсва любовта.

Затова точно този стих, който цитираш и онзи който ти споменах от Библията ще ти са много полезни в живота!

Правенето на добро далеч не винаги е свързано с благодарности.

Ако поставях своето благо и своите нужди над тези на болния човек, сигурно доста добре бих си поживяла.

Често когато правиш добро другиму - ти се лишаваш от материални блага, но за сметка на това трупаш блага от по- различен вид.

Линк към коментар
Share on other sites

Възможно ли е тъмни сили да се сбият помежду си и какъв ли би бил мотивът им за това...

Тъмните май са обречени на загуба, абсолютно обречени ? Нещо като боксови круши ?

Сещаш ли се за знака на ИнЯн. Едното преминава в друго, а всяко съдържа в себе си частица от другото.

Тъмното и светлото са двата края на едно и също нещо.

Понеже хората свързват нещата с морала, се двоумят, защото неусетно разделят морала от Вселената. Тогава вълкът става много лош, защото разкъсва заека. Проектираме нашето усещане за това, което става, върху ситуацията и я замъгляваме. Защото сме си внушили, че да разкъсаш е лошо. Защото знаем, че да ни разкъсат нас самите е лошо. И обобщаваме върху целия свят.

Ще разкажа една история.

Имало едно дете, което тепърва навлизало в живота и се радвало на прелестите му.

Веднъж то решило да се поразходи из гората. Радвало се на птичките и пчеличките, беряло цветя за букета си и се наслаждавало на прекрасните им цветове.

Нежни вейки го галели по лицето, а дърветата се извисявали нагоре до края на небето.

Вървяло и стигнало до кладенче. Там селският ловец бил седнал да почине след като се напил с вода. Той бил млад хубавец, левент, с красиви засукани мустаци.

Като видял детето погледът му светнал. Той го поканил да седне до него и му дал да пие от своята манерка

След половин час разговори, в които двамата били удовлетворени един от друг, ловецът вече прегръщал детето и милвал косите му. Двамата си изкарвали много добре.

След още известно време детето било в скута му и те взаимно се милвали.

А след още малко те целувайки се тръгнали към шубраците сваляйки дрехите си.

Вейките се затворили зад тях скривайки гледката.

Детето било осемнадесет годишно момиче.

Усети ли сега как светлото става тъмно и тъмното светло, за да покаже, че това си е просто човешката гледна точка и няма нищо общо с действителността.

Надявам се с това изречение да довърша целия пост.

Линк към коментар
Share on other sites

Сещаш ли се за знака на ИнЯн. Едното преминава в друго, а всяко съдържа в себе си частица от другото.

Тъмното и светлото са двата края на едно и също нещо.

Имах предвид, че нали съпротивлението, което оказва тъмното, спомага на светлото да расте и светлото винаги надраства тъмното, колкото и тъмното да се усилва. Тъмното все едно е някакъв тренажор, все едно е спаринг партньор обречен да губи всеки рунд. :D В една книга на Рьорих съм чел за Армагедон, там също се споменава, че светлите сили на планетата ще разгромят тъмните. Но сигурно победата ще е временна. Не знам.

Направих грешка - не четох от раз от начало до край. Преди да почна да чета от самото начало до края, бях погледнал от тук от там и видях

осемнадесет годишно момиче.

което тепърва навлизало в живота
Пък и това по принцип се използва за пълнолетни като че ли.

Той бил млад хубавец,
Пък и е млад - тоест, това намалява вероятността някой да си помисли, че е педофил, но вероятността се увеличава заради думата "дете". Щеше да е по - ефектно, ако не беше споменат епитет за възраст, ами беше написано "мъж".

След половин час разговори, в които двамата били удовлетворени един от друг, ловецът вече прегръщал детето и милвал косите му.
Това някой може да го оцени като лошо, друг като добро ( от гледна точка на морала). От гледна точка на природата изглежда нормално, но пък нали вярата, морала са свързани с надрастване на природата в някакъв смисъл.

След още известно време детето било в скута му и те взаимно се милвали.
Негатив може да дойде заради думата "дете", но пък "взаимно се милвали" изглежда смекчаващо обстоятелство, при все че някои хора биха изявили пълно отрицание (е, ако ще има отрицание, трябва да е по - силно ако пише, че само ловецът е милвал, и още по - силно ако е милвал против волята на детето; ако пък пише, че детето е милвало ще излезе, че е някакво извратено дете без значение дали се знае възрастта или не на "детето" - и при двата случая може да има отрицание или положителна нагласа по отношение на хипотезата "детето милвало ловеца" - като предполагам, че ако едни хора знаят възрастта на детето, а други си мислят, че то е малко дете, вероятността положителна оценка да изкажат тези дето си мислят, че детето е малко ще е доста по - голяма вероятност, ако същите тези мислещи детето за малко са хора с определен тип сексуални наклонности ..., докато вероятността хора без такива наклонности да се изкажат негативно ( става дума отново за мислещи, че детето е малко) - та вероятността хора без такива наклонности да изкажат отрицание ще е доооооста по - голяма). Някои може да недоволстват, че не се споменава за презерватив, други пък да приемат това по - положително и т.н. Хора различни, гледни точки различни.

Усети ли сега как светлото става тъмно и тъмното светло,
Не успях, поради по - горе обяснената причина. Но ако например ставаше дума за това как тъмното става светло ( за някои то пак щеше да си е тъмно), ако не ставаше дума за редуване, можеше да се изрежат от текста тези моменти :
което тепърва навлизало в живота
, т.е. да остане само, че е дете. После да се махне "млад", също

били удовлетворени един от друг...Двамата си изкарвали много добре.

След още известно време детето било в скута му и те взаимно се милвали.
За да изглежда по - тъмно, може да пише, че той сложил детето в скута си и да се изпусне това, че взаимно се милвали (само той да милвал например).

А след още малко те целувайки се тръгнали към шубраците сваляйки дрехите си.
Това и другото докрая да останат непроменени - в такъв случай би се получило преливане от тъмно в светло ( едно преливане за целия разказ), но пак има условности, пак е въпрос на гледни точки ...В първия момент ми мина през ума "преливане от тъмно в светло" (за кратко време беше), след малко сякаш по - внимателно прочетох, сякаш схванах, че става дума за редуване, а не само за един преход. Какъвто и да е вариантът на разказа, сигурно винаги може да се намерят хора, които напълно ( почти напълно) да го харесат и одобрят, както и хора които напълно ( почти напълно) да го отрекат и да не го харесат. Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Правенето на добро далеч не винаги е свързано с благодарности.

Това всеки го знае. Що, ти само благодарности ли чакаш като правиш добро?

Ако поставях своето благо и своите нужди над тези на болния човек, сигурно доста добре бих си поживяла.

Често когато правиш добро другиму - ти се лишаваш от материални блага, но за сметка на това трупаш блага от по- различен вид.

Не знам защо тук пак се ограничаваш? Никъде не е казано над тези, на болния човек, а е казано само човек/всякакъв и болен и здрав/. Тоест може да бъде болен, може да бъде и здрав.

Но обикновено се забелязва, че хората са по-склонни да помагат по някакъв начин на болни или страдащи, на тези които са по-зле от тях и навярно това е част от законите на определението.

А тези които си мислят, че са с Бог би трябвало по тази логика да помагат на всички които не са, защото са по-слаби от тях.

И още в Библията имаше един цитат, но няма да го цитирам.

Линк към коментар
Share on other sites

ха ха ха, литературен анализ ;)

ти настрои ли се срещу педофила? :) а след това какво усети като разббра, че няма педофилия....

Линк към коментар
Share on other sites

Не съм си помислил, че има педофил. Знаех, че е пълнолетна - писах защо съм знаел. Не съм разбрал, че няма, защото не съм си мислил, че има. Приятно разказче. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Да ти кажа ли нещо, което научих от един анонимен, но много издразнил ме интелектуалец, ама много издразнил ме, защото зорлем търсеше начини да ме яде ... Това нещо по някакъв начин ме обогати, може и теб да обогати. Би могло да се каже, че това е светла полза от тъмно проявление, макар че не ми се струва чаак толкова важно това знание ...

Линк към коментар
Share on other sites

явно разбра моето "ха ха ха"
То беше "ха ха ха ха". Не, не съм намерил някакъв по - дълбок смисъл. Въпросният човек ми каза, че се слагало тире, т.е. : "ха-ха-ха-ха".
Линк към коментар
Share on other sites

явно разбра моето "ха ха ха"
То беше "ха ха ха ха". Не, не съм намерил някакъв по - дълбок смисъл. Въпросният човек ми каза, че се слагало тире, т.е. : "ха-ха-ха-ха".

Това наистина е важно. Можеш ли да намериш връзката между нещата без видима връзка между тях? Или е нужна патерица. Обикновено е нужна.

Линк към коментар
Share on other sites

Можеш ли да намериш връзката между нещата без видима връзка между тях?
Кои неща ? Какво разбираш под "видима връзка" ? Тоест, че дори и от нещо дето де дразни, може да научиш нещо ?
Линк към коментар
Share on other sites

Именно де, обърнахме го на чат.

Я аз да се заема с kindle-a си. Поръчах си новия. В момента съм сложил Библията и се чудя дали, ако й добава съдържание, ще се търси по-лесно.

Линк към коментар
Share on other sites

Кindle - това някакво дяволско злотворение ли е.

Четеца на amazon.com за електронни книги. Технология за е-мастило - не уморява очите. Затова го взех. Удобно е. Библията навсякъде с мен много тънка :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Възможно ли е човек понякога да е закрилян и от тъмни сили ? Ако да - при какви случаи ?

Ами виж, възможно е да е закрилян от тъмна енергия. Вече как се ползва това прави силите еди-какви си.

П.С. Виж сега. Има светла, има и тъмна енергия и ги е имало още преди официалното християнство да раздели света на добро и лошо. Всеки от нас по някое време ползва и тъмна енергия, което не го прави лош.

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

Възможно ли е човек понякога да е закрилян и от тъмни сили ? Ако да - при какви случаи ?

Ами не знам доколко закриляне е точната дума. По-скоро става въпрос за стремеж от страна на тъмните да бъде запазено притежанието им, тяхното влияние.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

А сега де ? Азиатци виновни за втората световна ? Открих непозната ми досега теория.

Не съм чел цялата статия, защото сега не ми се чете :

Ето какво казва Учителя през 1940г. по повод на задълбочаващата се война: „Днешната война се дължи на източните братства, които натикаха европейските народи във война, за да могат да се отърват техните народи от европейският гнет. Но това са методи на Черната ложа на тези източни братства. Сега е борбата на между двете ложи – между Бялата и Черната ложа. Адептите на източните народи са причина за раздухване на войната между европейските народи. Те действата чрез методите на Черната ложа – чрез внушение. Те предизвикаха стълкновение на интересите на европейците и предизвикаха войната, за да ги омаломощят.”

http://frognews.bg/n...uliran_okultno/

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...