Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Практическа магия


Recommended Posts

В ежедневието си избягвам термина ''магия'' защото общоприетото схващане не отговаря на реалността.Тук искам да засегна т.нар. дейност ''разваляне'' на магия.Защо в този раздел?Защото магията е свързана с психиката и психотерапията.Развалянето на магия е духовна хирургия и това,че не се коментира не означава,че мага не се заравя с две ръце в лайната,точно както и един хирург.Въпросът е какво прави с това,което премахва?Всички сме чували,че на по-финно ниво всичко е енергия,но как мага я трансформира или по-точно къде я изпраща???Всеки,който прибягва до тази услуга трябва да е наясно с разликата-премахвам,като изпращам на друго място?! или трансформирам,като я вдигам на по-високо ниво и я връщам обратно.Ние сме част от една хармония и всичко,което се премахва или разваля не изчезва,то остава като част от тази хармония,но под друга форма.Ние принадлежим на един океан от енергия и каквото и да променим то остава около нас,в същия океан.

Линк към коментар
Share on other sites

С. Лазарев е писал за премахване на магии, изразяващо се в пращане към река, към рота здрави войници ...

П.п.: Като не е одобрявал подобни ритуали. Наблягал е на пречистването чрез промяна в светогледа.

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Смирено отдавам всичко в Божиите ръце. Бог знае най- добре!

Господи, разпръсни всяка черна магия срещу...

Казва се като формула с концентрация, дълбоко дишане, задържане на въздуха и бавно издишане през устата. Поздрави!

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

... рота здрави войници? Доста груб хумор.

Има достатъчно литература по въпроса, за да се прочете, сравни и да се избере това, което има най-малко пропуски.

А и само с литература не винаги става ... още по-малко с темичка тук.

Полезното, което искам да кажа: не смесвайте техники!

Весели празници и безопасни забавления в свободното време!

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

... рота здрави войници? Доста груб хумор.
Явно съществува или е съществувало като начин.

не смесвайте техники!
Демек, само с една ?

Най - добрата техника е промяна в светогледа, молитви.

Линк към коментар
Share on other sites

28 И когато дойде на отвъдната страна, в гадаринската земя, срещнаха Го двама хванати от бяс, които излизаха от гробищата, твърде свирепи, така щото никой не можеше да мине през онзи път.

29 И, ето, извикаха, казвайки: Какво имаш с нас, Ти Божий Сине? Нима си дошъл тука преди време да ни мъчиш?

30 А надалеч от тях имаше голямо стадо свини, което пасеше.

31 И бесовете му се молеха, думайки: Ако ни изпъдиш, изпрати ни в стадото свини.

32 И рече им: Идете. И те като излязоха, отидоха в свините; и, ето, цялото стадо се спусна надолу по стръмнината в езерото, и загина във водата.

Тук истинското значение в голяма степен е завоалирано, но все пак дори и ако се разбира буквално, препоръката е много по-добра, отколкото тази с ротата здрави войници. Дори и да си убеден, че негативната енергия няма да им повлияе, то е все едно да стреляш срещу бетонна стена – никога не знаеш накъде ще рикошира куршумът. Да оставим настрана дали е морално да се праща негативно въздействие към други хора дори и когато сме убедени, че ще се справят с него. Това и Учителите едва ли си позволяват, освен може би в изключителни случаи. Виж, ако говорим за практика, при която лечител поема негативната енергия и я трансформира в себе си – да такава съществува, въпреки че не е за всеки.

Линк към коментар
Share on other sites

28 И когато дойде на отвъдната страна, в гадаринската земя, срещнаха Го двама хванати от бяс, които излизаха от гробищата, твърде свирепи, така щото никой не можеше да мине през онзи път.

По Нешънъл Джиографик съм гледал реклама на документален филм с опасни американски престъпници. Един озъбен и гологлав, злобно казваше :"Ако днес му пуснат да изляза, утре ще отида във вашия дом и ще ви убия!!" Изричаше и нещо от типа на :"Усещам омразата, изпълнен съм с омраза!". Много зъл тип. Помислих си :"този определено е обсебен". Но ми и хрумна, дали ако човек се срещне с него и се се опита да му покаже любов, доброта, разбиране, по - добър път, дали ще успее да му въздейства благотворно и по - важното ...дали злодеят ще му даде време да му каже някои неща ... :D

Лазарев не одобрява това с ротата войници (още веднъж да уточня). И на мен не ми се струва правилно - е, ако го разрешат някакви светли висши сили, ок.

П.п.: Сетих се, че по думите на Лазарев, някои магьосници изпращат магията към центъра на земята (недрата). Не казвам добро или лошо, просто добавям.

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

За всяка болка си има билка.

За всяка енергийка - правилното местенце.

Добра, много изчерпателна авторка, която четох наскоро по темата - Даян Стейн.

Линк към коментар
Share on other sites

28 И когато дойде на отвъдната страна, в гадаринската земя, срещнаха Го двама хванати от бяс, които излизаха от гробищата, твърде свирепи, така щото никой не можеше да мине през онзи път.

29 И, ето, извикаха, казвайки: Какво имаш с нас, Ти Божий Сине? Нима си дошъл тука преди време да ни мъчиш?

30 А надалеч от тях имаше голямо стадо свини, което пасеше.

31 И бесовете му се молеха, думайки: Ако ни изпъдиш, изпрати ни в стадото свини.

32 И рече им: Идете. И те като излязоха, отидоха в свините; и, ето, цялото стадо се спусна надолу по стръмнината в езерото, и загина във водата.

Тук истинското значение в голяма степен е завоалирано, но все пак дори и ако се разбира буквално, препоръката е много по-добра, отколкото тази с ротата здрави войници. Дори и да си убеден, че негативната енергия няма да им повлияе, то е все едно да стреляш срещу бетонна стена – никога не знаеш накъде ще рикошира куршумът. Да оставим настрана дали е морално да се праща негативно въздействие към други хора дори и когато сме убедени, че ще се справят с него. Това и Учителите едва ли си позволяват, освен може би в изключителни случаи.

Виж, ако говорим за практика, при която лечител поема негативната енергия и я трансформира в себе си – да такава съществува, въпреки че не е за всеки.

За хора,които са ми близки,поемам енергията през по-нисък център и я издигам към високите за да се промени вибрацията,но за всички останали използвам други техники.Не желая като Христос да ставам световен мъченик и да поема всички грехове върху себе си.Взех една практика от една българска лечителка,която твърди,че е от времето на Лемурия.Но в нея енергията се поема от едни много светли същества,а те какъв бизнес имат с нея нямам идея.А на освободеното място добавям енергия от друго ниво,но там съм само посредник.Това,което знам за този доставчик е,че енергията му се приема много добре от получателите.Проблемът е в това,че сме затворени,приемаме само в много тесен диапазон и на всичкото отгоре се задоволяваме с малко.

Линк към коментар
Share on other sites

...

За хора,които са ми близки,поемам енергията през по-нисък център и я издигам към високите за да се промени вибрацията,но за всички останали използвам други техники.Не желая като Христос да ставам световен мъченик и да поема всички грехове върху себе си.Взех една практика от една българска лечителка,която твърди,че е от времето на Лемурия.Но в нея енергията се поема от едни много светли същества,а те какъв бизнес имат с нея нямам идея.А на освободеното място добавям енергия от друго ниво,но там съм само посредник.Това,което знам за този доставчик е,че енергията му се приема много добре от получателите.Проблемът е в това,че сме затворени,приемаме само в много тесен диапазон и на всичкото отгоре се задоволяваме с малко.

Здравей, стана ми интересно.

Какво значи "добавям енергия от друго ниво"?

Имаш ли дългосрочно наблюдение на приелите тази енергия?

А иначе ми се струва, че е нормално дето приемаме в тесен диапазон; както и размера на капацитета е относително да се определи като малък или голям.

Линк към коментар
Share on other sites

Наблюденията ми са от последните две години-хората са добре,ако това е въпросът.

Добавям енергия означава,че ставам посредник енергията да влезе в човека.Според случая е от различни места.Доставчика,който споменах по-горе е Сириус.Веднъж проследих от къде идва такова голямо и обособено количество и се отказа,че е от Сириус като звезда,нямам усета за повече детайли.

Малък и голям капацитет е относително понятие,аз сравнявам отделни хора един с друг.Някои се задоволяват с много малко,на повечето и малко им стига,но има някои са просто ненаситни.Базата ми за сравнение е колко време ми отнема за да ги заредя и с какво количество.Количеството се определя лесно защото някои засмукват със сламка,а за други отварям диаметъра като за международен газопровод.

От друга страна,бялата светлина много малко хора я приемат директно,за много хора я редуцирам до цветове или смалявам интензивността до 20 процента от началния вид.На практика загубите обичайно са между 40 и 60 процента и до 80 за възрастните хора.

Линк към коментар
Share on other sites

Да, добре ли са хората, но и как живеят, промениха ли се някак?

За мен това, че повечето хора се нуждаят от малко е добър признак :)

Линк към коментар
Share on other sites

Това,което моите уши чуват, са благодарности,но колко са се променили не знам.Търсят ме две категории-изключенията няма да ги коментирам-едните са тези,които не са намерили помощ на друго място,а другите са пенсионери в напреднала възраст.На пенсионерите им облекчавам болките,когато вече нищо не помага.На болните не знам до колко съм полезен защото когато чуят за промяна продължават да търсят друго решение.В 99 от случаите заговорили се за промяна си отиват.Единия процент,с тях имам вече други отношения,които не са за показ-те са лични. Няма да го коментирам тук.

Линк към коментар
Share on other sites

Магия само със снимката на даден човек може ли да се направи?

Ако, да, може ли човекът, който е поръчал това ''да те върти на шиш'' когато си поиска?

Линк към коментар
Share on other sites

Магия само със снимката на даден човек може ли да се направи?

Ако, да, може ли човекът, който е поръчал това ''да те върти на шиш'' когато си поиска?

Moже,който го може.А поръчителя да внимава защото винаги има и други достатъчно добри.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...