Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Заклинания с Таро


Recommended Posts

Всички знаем, че неслучайно се посяга към Таро. Какво мислите за тази тема - заклинания с Таро?

Поводът да създам темата е, че попаднах на това http://occultroom.blogspot.com/2011/12/blog-post_10.html

Вижте картите, които са посочени, интересни са, но самата аз не бих поставила карти като Силата, Звездата и Обесеният. Може всеки да сподели защо не би поставил определени карти в такава подредба.

Изниква ми и друг въпрос, как мислите кога човек занимаващ се с Таро е готов за такива намеси? И каква е силата на Таро точно в това.

Ще е интересно да се разбере.

Линк към коментар
Share on other sites

Всички знаем, че неслучайно се посяга към Таро. Какво мислите за тази тема - заклинания с Таро?

Поводът да създам темата е, че попаднах на това http://occultroom.bl...og-post_10.html

Вижте картите, които са посочени, интересни са, но самата аз не бих поставила карти като Силата, Звездата и Обесеният. Може всеки да сподели защо не би поставил определени карти в такава подредба.

Изниква ми и друг въпрос, как мислите кога човек занимаващ се с Таро е готов за такива намеси? И каква е силата на Таро точно в това.

Ще е интересно да се разбере.

Темата е много интересна и много задължаваща.

Има едно условие да проработят картите за магически цели и това е картите да оживеят.

Това е единственият начин.

Сещам се за ефектът Пигмалион. Идва от мита за древния скулптор, който така се влюбил в статуята на Галатея, че тя оживяла :) Всички тези неща влияят на всички сфери от живота ни, само трябва да се научим да ги контролираме.

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

Искам да направя едно уточнение: разбирам, че много хора искат да правят "магии" с Таро, обикновено за егоистични цели, казано общо. Само, че да ви кажа, това е невъзможно! И тук проблемът не е, че някой ще ви накаже - глупости, просто даром няма нищо на този свят. Не говорим за плащане с болести или проблеми, говоря за дана на душата, а там няма прошка.

Както е посочила в линка дамата, това насочване за късмет, е пълна глупост, казвам го напълно отговорно. Не правете това вкъщи :) Спецификата на картите е нелогична и не следва никаква логика - проблем - решение, затова ...

Преди време имаше подобна тема във форума, но аз я изтрих. Сега правя компромис и оставям темата отворена с надеждата, че човека е по-отговорен към себе си и към другите.

Заклинания с Таро - да, но само ако искаш да видиш други неща и да се докоснеш до други извори на информация, не дали някой те обича и дали ще се ожениш: в тези случаи е нужно само промяна в поведението :)

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

×
×
  • Добави...