Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Болката обезсмисля живота ми


Recommended Posts

Не знам вече какво да кажа . Сигурно е дошло времето да млъкна , защото с това оплакване не се постига нищо . 

Не мога да убедя никого в нищо , не мога да помогна на никого с нищо , както и на себе си , не разбирам базисни положения от живота . Не разбирам живота , не разбирам смъртта , не разбирам междучовешките отношения . И не знам дори и да ги разбирах , дали това би имало някакво значение .

Засега освен пълен "пас" нищо друго не мога да "играя"

 

Бъдете щастливи !

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 28
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

, защото с това оплакване не се постига нищо . 

Не мога да убедя никого в нищо 

Ето това е ключовият момент. .

Всъщност всеки пост е опит за убеждение за необратимостта на положението, в което ти дълбоко вярваш. 

В момента, в който повярваш в обратното, резултатите няма да закъснеят.

Към този момент диалога ни заприличва на борба за спечелване на предимство, кой кого ще убеди във вярванията си, неизбежният изход от подобно взаимоотношение е всички да се почувстваме уморени и поне един от нас победен :) 

Скоро разговарях с жена с подобен проблем, тя се е справила успешно, но след като е решила и повярвала, че може да го направи.

Много е важно постигането на правилна трансформация от безпомощност, липса на вяра, липса на приемане, неинформираност, към положителните такива.

Вероятно си човек, който успява да държи положенията в живот си под контрол и тази ситуация, с която не можеш да се справиш предизвиква безнадежност.

Хубаво ще е да откриеш човека, който да приемаш за свой авторитет и на който да вярваш и с негова помощ да направиш промяната.

Линк към коментар
Share on other sites

Не се чувствам уморена от провеждания диалог , но все пак странно . Въпроси , които задавам и вместо отговори отново получавам същите въпроси , сякаш в отговор на ехо . 

Какъв авторитет ? Когато си мислиш , че си открил авторитет в живота си , а скоро се оказва , че е човек отново изпълнен с много противоречия . 

Приказки за добро и зло , теории , философии . Всичко това са словесни еквилибристики , водещи доникъде . 

Като някакъв словесен опиум държейки някои хора в приповдигнато настроение .

Линк към коментар
Share on other sites

Бъдете щастливи !

 

Не знам за другите, но на мен ми е трудно да бъда щастлива, когато има някой с болка.

И тъй като болката по света е много, прецизирам намесата си само там, където мога да помогна. Практически.

Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...