Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Женствеността при жените


Recommended Posts

Как може една жена да се свърже със своята собствена женственост и да се чувства добре с нея? Каквото и да означава това!

 

Първо, какво означава женствеността? Имам предвид в психологическия смисъл на думата. Как жената да се свърже със собствената си женственост? Има ли някакви стъпки, правила, какво по-точно трябва да направи, за до го постигне?

 

Ако психологически жената е в някаква степен инфантилна, как може да постигне нужната зрялост, за да се свърже със своята женственост в психологическия смисъл на думата?

 

Ето този въпрос ме интересува, защото мисля, че имам нужда да поработя върху това.

 

 

 

Освен това имам Сатурн в съвпад с Марс и двете са в опозиция на Венера.

 

 

 

 

 

 

 

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Слънце! Присъединявам се към въпроса. :)

 

Това, което аз правя е следното:

- наблюдавам реакциите си на ситуации в ежедневието,

- наблюдавам реакциите на други жени около мен в сходни ситуации (това са жени, които възприемам като нежни, внимателни, добри, спокойни и уравновесени),

- всичко това, което ми харесва у тях, го търся в себе си и опитвам да го изразявам повече.

Линк към коментар
Share on other sites

Слънчице, кажи обаче и къде се намират тези планети - в кой знак и дом. Това е важно. Защо - защото тези аспекти, които описваш, общо погледнато дават именно подтисната мъжественост/агресивност и подчертана женственост; но щом не е така, то тогава планетите са някак "неудачно", ако мога така да се изразя, раположени по знак и дом.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Слънце :) въпросът, който те вълнува е актуален за много, много жени. Стъпките, които търсиш, са много индивидуални. Обръщат идеите и мирогледа различни събития, които се случват в различна последователност при всеки.

Онзи ден привърших една книга "Черно мляко" на Елиф Шафак, която описва точно този проблем, като го разглежда през личната си история на писателка, съпоставяйки го със съдбите и биографиите на много други известни писателки. Къде точно стои, кой събужда и как се случва майчинството, женския инстинкт и т.н.

Тя нарича много поетично "харема в женската душа" - 6 различни Палечки. Малките Палечки - женски идентичности, периоди, цикли, - които се борят и получават надмощие в определени моменти и управляват нашето съзнание.  "Хорът на несъзвучните гласове"

Кое те кара да се определяш като степен инфантилна и какво ти липсва от женствеността? Кое е онова което търсиш и не намираш в себе си? 

Линк към коментар
Share on other sites

Кое те кара да се определяш като степен инфантилна и какво ти липсва от женствеността? Кое е онова което търсиш и не намираш в себе си? 

 

Искам по-добра връзка с женската си сексуалност.

 

Освен това и с женското като цяло, защото, ако развия женското като цяло, това може да ми помогне и за сексуалността. И изобщо нямам предвид сексуалната ориентация, а чувството за приемане на себе си и усещане да си в душевна хармония със себе си и с партньора.

Линк към коментар
Share on other sites

Освен това знам, че женствеността и положителната връзка с Анимуса са пряко свъзани. Аз се интересувам и от интергрирането на положителния Анимус. Двете неща са свързани, доколкото знам.

Линк към коментар
Share on other sites

Кое те кара да се определяш като степен инфантилна и какво ти липсва от женствеността? Кое е онова което търсиш и не намираш в себе си? 

 

Искам по-добра връзка с женската си сексуалност.

 

Освен това и с женското като цяло, защото, ако развия женското като цяло, това може да ми помогне и за сексуалността. И изобщо нямам предвид сексуалната ориентация, а чувството за приемане на себе си и усещане да си в душевна хармония със себе си и с партньора.

 

Женската сексуалност, сексуалната ориентация и женствеността, като проявление изглеждат привидно свързани, но всъщност са съвсем различни направления, а ако ги разглеждаме като проблемни имат различни корени. Към кое от трите са твоите питания?

 

 Вътрешната душевна хармония и хармоничните отношения с партньора са тясно свързани, но ако има проблем при едно от двете, не винаги източника е с общ корен.

Добрата връзка с жената в теб се случва, когато премахнеш табутата, предразсъдъците и правилата, които някой или нещо е поставило в теб. Като цяло женствеността се възпитава, но не може да се разчита само на това. А и обикновено, нещата не са такива каквито ги мислим и зад привидно явния проблем, може да стои нещо, което е далеч от търсените от нас отговори. Ако конкретизираш и успееш да формулираш точно проблема, може да го разгледаме по - конкретно.

Линк към коментар
Share on other sites

Слънце, за сексуалността, особено при жените, отговаря Луната, а не Венера. Я погледни тя как е поставена и аспектирана!

Иначе Сатурн в болшинството от случаите би подтискал Марс (който в голяма степен отговаря за анимуса), но не и ако се намират в Овен или в Скорпион ...

Ако искаш пусни картата си в някоя астрологична тема.

 

П.П. Винаги съм смятала, че психолозите биха имали голяма полза от астрологията! Дори има едни много хубави книжки на Ав. Подводни: "Психология за астролози" и "Астрология за психолози" :)

Линк към коментар
Share on other sites

×
×
  • Добави...